Jezus uzdawia w klasie na religii

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jezus uzdawia w klasie na religii

Post autor: Jozek » 2021-03-02, 20:06

Ale tu oni nic nie prorokuja, ani nie robia nic innego poza wiara.
To jest wlasnie to co chcialem wyjasniac w jednym z tematow oddzielajac wiare od religi. I nie po to by jedno od drugiego oddzielic duchowo, tylko by sama wiara byla lepiej rozumianym pojeciem.
Tu wlasnie w tym uzdrowieniu, jest wyraznie to pokazane, trzeba jedynie chciec zrozumiec.
Ty masz zastrzezenia ze to moze cos tam zmienic na zle, a ja uwazam ze nie ma co tam wtykac kija jak w mrowisko, tylko pomoc temu kaplanowi, by nie ulegl pokusom i emocjom, oraz rzetelnie wyjasniac wiare tym uczniom ktorzy dzieki temu sie w jakims stopniu nawrocili.
W tym jest wlasnie blad i lekcewazenie wiernych przez przelozonych, bo szczegolnie tym ktorzy sie nawracaja potrzebna jest wyjatkowa opieka i prowadzenie, by wszystko po kolei wlasciwie rozumieli.
Takim jak twoje, ktore pisales podejsciem, mozna jedynie narobic wiecej takich jak Krzysiu Niepieklo, czy jesli nie wpadna w jakas depresje, czy chorobe, odepchnac ich od Chrzescijanstwa.
Bardzo latwo jest krytykowac, ale znacznie trudniej poswiecic sie we wlasciwej sprawie i pomoc tym ktorzy tego potrzebuja.
Ci mlodzi nikomu nie powiedza ze czegos potrzebuja, bo oni nawet jeszcze nie wiedza ze czegos im potrzeba i tu wlasnie jest rola Kosciola.
Zamiast kwestionowac to co mialo miejsce, nalezy im niemal ze natychmiast zaczac pomagac. Temu kaplanowi tez.
To jest tez jeden z powodow ze w sasiednim temacie wstawilem cytat, ktory uwazasz ze co innego znaczy.
To jest wlasnie to o czym pisze, i ten temat scile wiaze sie z tamtym o zbawieniu w Kosciele, bo w tym przypadku wlasnie mamy to co i jak w Kosciele powinno byc.
Masz tu dwie drogi, albo zniszczyc wiare kilkudziesieciu uczniow, albo im pomoc. Ktore rozwiazanie jest Chrzescijanskie?
Ja wlasnie tego sie ucze i do tego przygotowuje od 6-ciu lat i wszystkie tematy ktore poruszam do tego zmierzaja, lacznie z tym ktory najbardziej zawziecie krytykujesz, o Milosci we wspolzyciu w malzenstwie, bo wszystko sie scisle wiaze.
Mam jeszcze 4 lata nauki, zanim bede w stanie wsrozpoczac bezposrednia konfrontacje z takim jak twoje pogladami.
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 20:56 przez Jozek, łącznie zmieniany 9 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jezus uzdawia w klasie na religii

Post autor: Sam » 2021-03-02, 21:00

@Marek_Piotrowski Dobroć i miłość w świetle Słowa Bożego nie jest odzwierciedleniem dobroci i miłości w kontekście Świata. Człowiek duchowy musi to mieć odkryte. Marku czy się zgodzisz.
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 21:10 przez Sam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jezus uzdawia w klasie na religii

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-02, 21:43

Sam pisze: 2021-03-02, 21:00 @Marek_Piotrowski Dobroć i miłość w świetle Słowa Bożego nie jest odzwierciedleniem dobroci i miłości w kontekście Świata. Człowiek duchowy musi to mieć odkryte. Marku czy się zgodzisz.
Zaprawdę powiadam Ci, nie wiem co ta skomplikowana fraza miałaby znaczyć ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jezus uzdawia w klasie na religii

Post autor: Dezerter » 2021-03-02, 21:54

Nie wiem czy czytaliście komentarze na youtube - w dzisiejszych czasach prawie nie spotykane zjawisko - same pozytywne!?!
dojechałem prawie do setki
Ja wiem Marku, że dla ciebie to żaden argument, ale dla mnie jest, bo to są owoce z poza klasy.
Jozek piszesz całkiem sensownie - miejmy to za sobą i nie męcz siebie i nas dłużej - załóż wątek o tym do czego przegotowujesz się od 6 lat - miejmy to już za sobą.

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-02, 21:43
Sam pisze: 2021-03-02, 21:00 @Marek_Piotrowski Dobroć i miłość w świetle Słowa Bożego nie jest odzwierciedleniem dobroci i miłości w kontekście Świata. Człowiek duchowy musi to mieć odkryte. Marku czy się zgodzisz.
Zaprawdę powiadam Ci, nie wiem co ta skomplikowana fraza miałaby znaczyć ;)
=)) dzięki Panowie, za poprawienie nastroju - bezcenne :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jezus uzdawia w klasie na religii

Post autor: Jozek » 2021-03-02, 22:02

Dez, jeszcze nie moge, bo nie chce popelniac bledow z przeszlosci, ktore pozniej bede musial poprawiac, a jak pewnie wiesz, to w tych tematach ktore poruszalem, ciezko bedzie je teraz wyprowadzic na prosta.
Ja przyjdzie czas to wszystko bedzie jasniejsze i latwiejsze do wyjasnienia, bo to na co czekam wszyscy beda widzieli i nikt nie bedzie mogl powiedziec ze sobie cos w chorej glowie uroilem.

Musze tez dodac ze ciagle liczylem i nadal licze na Marka pomoc, bo choc ciagle sie scinalismy, to takze mi pomagalo, bo uczylem sie szybciej i wiecej.
Zal mi tylko straconego czasu i zaluje niepotrzebie napisanych slow.
Ostatnio zmieniony 2021-03-02, 22:29 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
siloam
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2021
Lokalizacja: Radom
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Jezus uzdawia w klasie na religii

Post autor: siloam » 2021-03-02, 23:25

Podchodzę do tego z dużym dystansem. Żadnych świadectw innych osób. Opinia lekarza także nie została opublikowana. Imho tego typu świadectwa inspirowane są świadectwami protestantów i pseudocharyzmatyków. Być może trafi to do osób przyjmujących pozytywny przekaz bezrefleksyjnie. Mnie to nie przekonuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”