Świadectwo

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Magdalena7
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2021

Świadectwo

Post autor: Magdalena7 » 2021-03-17, 16:28

Witam.
Piszę w imieniu osoby która chciała podzielić się swoim doświadczeniem, Jak nie trudno byłoby się domyślić jestem jej synem.
Z racji iż tekst jest całkiem spory i pisany przez parę lat wrzuciłem go do załącznika, od razu uprzedzam iż nie jest to super zwięzły i literacki cud, po prostu zwierzenie osoby która mnie wychowała i z którą byłem przez całe życie. (tekst nie jest przez nikogo poprawiany)

Zwierzenie się z tej historii światu dla mnie również jest przeżyciem, bo wiele z tego sam doświadczyłem. Mimo iż po staniu się dorosłym odszedłem niejako od Boga, to były momenty w moim życiu w których odczułem "palec Boży", sporo z tego jest w tekście. Doświadczyłem rzeczy których nie byłem w stanie do tej pory wytłumaczyć logiką bądź szansą, nadal jednak czuję się rozdarty bo jestem bardzo racjonalną osobą. No ale to nie moje świadectwo, chciałem tylko nieco przybliżyć kulisy tego co, chętna osoba przeczyta. Tekst ten był czytany przez kilku księży oraz Egzorcystę.

Pozdrawiam. i Szczęść Boże
Załączniki
mombackup2016.docx
(38.79 KiB) Pobrany 38 razy

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Świadectwo

Post autor: Logan » 2021-03-17, 16:30

A można w dokumencie PDF?
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Świadectwo

Post autor: Dezerter » 2021-03-17, 19:50

Dobrnąłem do 3 strony, ciągłą choroba psychiczna i kolejne wizyty w szpitalu psychiatrycznym - przepraszam, ale dla mnie takie świadectwo ma malutką wartość religijną i jest bardzo mało obiektywne. Współczuję takim osobom, znam 2 z mojego otoczenia i dla mnie opisane tam rzeczy nie wpłyną w żaden sposób na moją wiarę, czy postrzeganie świata duchowego, bo są mocno niepewne.
Zadaję pytanie czy są/mogą być niebezpieczne duchowo?
Poproszę o odpowiedź z uzasadnieniem - jeśli ktoś uważa natomiast, że to świadectwo jest pożyteczne i wartościowe duchowo, to również poproszę o opinię
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Świadectwo

Post autor: abi » 2021-03-17, 20:26

przepraszam ale mi sie wydaje ze ma wartosc negatywna
wlanie nieprzytomnemu w usta szklanki wody (nawet swieconej) grozi utopieniem
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”