Uleczony

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Człowiek

Uleczony

Post autor: Człowiek » 2015-12-08, 15:39

Serdecznie i z wielkim podziwem Miłosierdzia Bożego chcę polecić książkę ks. Jana Reczka. Ksiądz ten prowadzi grupę Odnowy w Duchu Świętym, modlitw wstawienniczych oraz mszy o uzdrowienie. Książka to spis wielu świadectw, w których podczas modlitw wstawienniczych Jezus wskazuje przyczyny chorób fizycznych, duchowych i emocjonalnych czy różnych działań zła. W książeczce są także opisy własnych przemyśleń i modlitw. Samo czytanie tej książki z ówczesnym zaproszeniem Jezusa Króla Zbawiciela jest łaską odmówienie modlitw i powierzenie swych cierpień spraw Panu otwiera bramy miłosierdzia. Sam kończę ją czytać i wiem, że Zbawiciel uleczył już we mnie wiele.
Obrazek

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-12-11, 08:28

Domyślam się że Ty akurat odpowiesz na moje pytanie twierdząco.
Brzmi ono tak:
Czy Jezus Chrystus poniósł haniebną Śmierć tylko w sensie uzdrowienia duszy, czy dotyczy to też ciała ?

? Gdy Jezus przyszedł do domu Piotra, ujrzał jego teściową, leżącą w gorączce.Ujął ją za rękę, a gorączka ją opuściła. Wstała i usługiwała Mu.Z nastaniem wieczora przyprowadzono Mu wielu opętanych. On słowem wypędził złe duchy i wszystkich chorych uzdrowił.Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza: On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby. ?
[ Mat 8;14-17 BT].
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-12-17, 13:39

Z tego co nauczyła mnie powyższa książka mogę odpowiedzieć -
Jezus zaznał największej niesprawiedliwości, upokorzeń, od ludzi. Zaznał osamotnienia i ogromnych mąk, w które teraz my chowamy swoje cierpienia. W chyba wszystkich świadectwach leczył rany duszy, serca, jakiś działań zła, które były przyczyną bólu ciała. Np: wylał miłosierdzie na mężczyznę, który cierpiał na bezsenność, powodem była rana serca po stracie bliskiej osoby.
Świadectwo drugie: Błogosław każdy przedmiot,
Ale:

Bóg zawsze zaskakuje więc ..
Ostatnio zmieniony 2015-12-22, 14:56 przez Człowiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-18, 23:23

Człowiek pisze:Świadectwo drugie: Błogosław każdy przedmiot, Błogosławieństwo usuwa działania chemiczne
:shock: :-? :roll:
powiedz, że żartowałeś...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-12-22, 14:56

Źle to napisałem. Błogosławieństwo czyni przedmiot Bożym, wiec Ci nie zaszkodzi. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-22, 21:44

Człowiek pisze:Źle to napisałem. Błogosławieństwo czyni przedmiot Bożym, wiec Ci nie zaszkodzi. :)
Tak :!: :?:
To ja przywiozę ci trochę kwasu siarkowego, ty go pobłogosławisz i wypijesz - zgoda? :evil:
Oczywiście żartuję by ci pokazać jakie niemądre rzeczy piszesz - Człowieku - jakieś zabobony tu propagujesz więc muszę mocno i wyraźnie zaprotestować, by ktoś nie wziął tego poważnie i na sobie nie sprawdził!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-12-24, 11:41

Wtedy bym powiedział, że z Pana Boga żartujesz. Odróżnić trzeba chęć "sprawdzania Boga" a czasy, w których żyjemy i nie jesteśmy wstanie sprawdzać każdego sklepowego produktu. Jedynie zaufać Bogu ;). Chyba mnie źle zrozumiałeś. To nie jest gadka typu na gorączkę najlepszy okład z ziół. To co napisałem to nie receptura tylko zaproszenie Boga do każdej rzeczy, którą czynimy.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-12-24, 16:24

Człowiek pisze:To co napisałem to nie receptura tylko zaproszenie Boga do każdej rzeczy, którą czynimy.
Czyli można zaprosić Boga do KAŻDEJ rzeczy, do wypicia kwasu siarkowego, by On przy nas był, gdy próbujemy popełnić samobójstwo?

Trudna jest ta mowa, któż jej słuchać może.

Ja przeczytałem kawałek książki "Jak możemy zostać uzdrowieni" która jest książką religijną i jest przykładem, że nie każda książka, i nie wszystko co jest w niej napisane jest prawdą.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-12-25, 10:42

Człowiek pisze:Z tego co nauczyła mnie powyższa książka mogę odpowiedzieć -
Jezus zaznał największej niesprawiedliwości, upokorzeń, od ludzi. Zaznał osamotnienia i ogromnych mąk, w które teraz my chowamy swoje cierpienia. W chyba wszystkich świadectwach leczył rany duszy, serca, jakiś działań zła, które były przyczyną bólu ciała. Np: wylał miłosierdzie na mężczyznę, który cierpiał na bezsenność, powodem była rana serca po stracie bliskiej osoby.
Świadectwo drugie: Błogosław każdy przedmiot,
Ale:

Bóg zawsze zaskakuje więc ..
Jeśli autor opisuje w ten sposób doznania Syna Człowieczego Jezusa Chrystusa, to bierze to tylko z Biblii...w której znajdujemy nie tylko przykłady ulg od cierpień. Ale też polecenie o konieczności niesienia własnego krzyża, bez tego nie można być uczniem Jezusa Chrystusa.
W kontekście tego jakie jest Twoje/Wasze zdanie, czy choroba ciała jest tym krzyżem ?
Piszę to odnośnie tego że Bóg nas zaskakuje...
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-12-26, 14:07

Czyli można zaprosić Boga do KAŻDEJ rzeczy, do wypicia kwasu siarkowego, by On przy nas był, gdy próbujemy popełnić samobójstwo?
- Pewnie świadomość czynu jest znikoma, cynizm w cenie



Nie potrzebnie to pisałem, widzę w waszej reakcji zadziwienie, niechęć, wiec skończę temat.
Ja przeczytałem kawałek książki "Jak możemy zostać uzdrowieni" która jest książką religijną i jest przykładem, że nie każda książka, i nie wszystko co jest w niej napisane jest prawdą.
Różnicą jest dla mnie książka religijna, a książka księdza prowadzącego modlitwy wstawiennicze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-26, 21:36

Człowiek pisze:
Czyli można zaprosić Boga do KAŻDEJ rzeczy, do wypicia kwasu siarkowego, by On przy nas był, gdy próbujemy popełnić samobójstwo?
- Pewnie świadomość czynu jest znikoma, cynizm w cenie



Nie potrzebnie to pisałem, widzę w waszej reakcji zadziwienie, niechęć, wiec skończę temat.
Ja przeczytałem kawałek książki "Jak możemy zostać uzdrowieni" która jest książką religijną i jest przykładem, że nie każda książka, i nie wszystko co jest w niej napisane jest prawdą.
Różnicą jest dla mnie książka religijna, a książka księdza prowadzącego modlitwy wstawiennicze.
ale nie złość się i nie obrażaj, bo nie masz powodu
przeczytaj jeszcze raz moje posty, a zobaczysz, że zareagowałem bo musiałem - po tym jak i co napisałeś
A że autor jest " księdza prowadzącego modlitwy wstawiennicze" - to nie jest nic nadzwyczajnego
ja też prowadzę takie modlitwy jako posługujący we wspólnocie
a gdybyś był na naszej ostatniej Mszy o Uzdrowienie, to sam miałbyś okazję pomodlić się wystawienniczo za innych (potrzebujących)
Ja w żadem sposób nie podważam wartości tej książki, czy jej autora - odnoszę się tylko do tego co napisałeś.
Zachęcam do korzystania, jeśli macie konkretną potrzebę, z modlitwy wstawienniczej, a jeszcze bardziej z modlitwy o uzdrowienie, a najlepiej z modlitwy kompleksowej o uwolnienie i błogosławieństwo Ojca - prowadzonej według 5 kluczy Lozano.
Jeśli Cię czymś Człowieku uraziłem - to przepraszam - nie było to moim zamiarem
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-12-27, 16:57

Jeśli Cię czymś Człowieku uraziłem - to przepraszam - nie było to moim zamiarem
szalom

Niczym mnie nie zdenerwowałeś, ani się nie obrażam jeśli tak to odczułeś wybacz.
Faktycznie 1 post mógł zabrzmieć irytująco, ale myślałem, że po korekcie wszystko się rozjaśni ;)

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-12, 20:09

W Starym Testamencie tez sa wspomniane sakramentalia, majace podobne zastosowania, jak np: woda swiecona. Zwrocil ktos uwage na wode pokutna: aby taka sie stala, to istnial caly ceremonial swiatynny ( wspomniane w Biblii)
Dlatego blogoslawienstwo nad czyms moze miec gleboki Bozy sens ... o ile nie jest stosowany jako magia.
Zreszta, o ile wiem Zydzi rownioez wykorzystzwali swiete obrzedz do celow przeciwnych Bogu - czyli magicznie.
Tak jak i dzisiaj ludzie to robia.

wędrowiec

Re:

Post autor: wędrowiec » 2018-05-09, 09:11

Benjamin pisze: 2016-01-12, 20:09 blogoslawienstwo nad czyms moze miec gleboki Bozy sens ... o ile nie jest stosowany jako magia.
Dokładnie.
Nie tylko może mieć, tylko ma.
Jednak by błogosławieństwo, modlitwa były rzeczywiście dotknięciami świętego Boga, trzeba sprawować je z pokorą, tak, by pozwolić działać Bogu, tak, jak Bóg chce, a nie jak my chcemy, czy pragniemy.

Dezerterze, nie stawiamy Bogu ani żądań, ani wyzwań!
Dla Boga żaden problem nie pozwolić kwasowi siarkowemu zrobić szkody człowiekowi, który go wypił.
Tylko nie wolno o to prosić Boga dla czczego spektaklu!
Gloria Polo została praktycznie zabita i spalona przez piorun. Jednak Bóg pozwolił jej wstać i żyć, by mogła dawać świadectwo chwały Bożej.

W całym życiu działajmy z Bogiem jak Przyjacielem, nie żądajmy od Niego niczego, zwłaszcza jakichś spektakli, tylko często a cicho prośmy Go by nas wspierał Swoją obecnością. Czyńmy to z pokorą i wiarą.

I wtedy zaczniemy być świadkami cudów Bożych.

wędrowiec

Re: Uleczony

Post autor: wędrowiec » 2018-06-14, 20:36

Pokora i wiara otwiera ludzi na cud Boga żywego.

Pogoń za cudami prowadzi ludzi do piekła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”