Żywy płomień, czyli Mistyk wśród nas

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Żywy płomień, czyli Mistyk wśród nas

Post autor: Dezerter » 2016-09-25, 22:26

Wybrana podała dwa linki do wartościowych tekstów na stronie Piotra ? Żywy Płomień.
Poczytałem o nim i to co pisze - nie jest źle :-), jak na proroków/mistyków, których znałem ;-)
ale przestrzegam przed traktowaniem Piotra jako Prawdy Objawionej, bo po 30 minutach czytania jego strony znalazłem 2 błędy/nieprawdy - nic qw tym dziwnego, bo jest to tylko omylny człowiek jak ja i ty czytelniku:
Żywy Płomień
Z zachęty danej od Pana Boga, i dla informacji dla ciekawych i tych co chcą znać o mnie cokolwiek, Piszę o sobie obiektywnie.
http://zywy-plomien.pl.tl/O-sobie.htm
Każdy, kto miał do czynienia z filozofią, logiką, czy psychologią wie doskonale, że KAŻDY z nas o sobie wypowiada się nieobiektywnie czyli subiektywnie.!
Ten list napisałem kierowany natchnieniem Ducha Świętego i pisany został wyłącznie pod jego kontrolą. Ja sam niewiele umiem i mogę. (...)

Pełen nadziei w Bogu i liczący na pozytywny odzew wielu.

Piotr ? Żywy Płomień.
Nawet Pismo Święte ma 2 autorów : Ducha Św i człowieka piszącego pod natchnieniem, ale nigdy żaden Ewangelista, Paweł, Piotr, Jakub nie twierdzili, że "wyłącznie", że bez własnej woli i świadomości - Kościół też tak nie naucza.

Kochani - nie piszę tego by krytykować Piotra, który wydaje się na pierwszy rzut oka pobożnym chrześcijaninem. Pisze to , bo mi sumienie nakazuje ostrzec, że jeśli ja w 30 minut znalazłem (nie szukając!) 2 błędy, to na całej jego stronie jest ich z 200 ...
więc mówię uwaga - czytamy krytycznie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: Żywy płomień, czyli Mistyk wśród nas

Post autor: wybrana » 2016-09-25, 23:17

Wklejone przeze mnie posty, nie stanowiły reklamy strony Żywego Płomienia. Nie potrafię go ocenić - jego wiarygodności. Nawet nie chcę tego robić. Wkleiłam te linki, ponieważ zauważyłam że są bardzo wartościowe i mądre. Nie wiem, czy twórcą ich był Żywy Płomień, bo zawarte są tam bardziej nauki Ignacjańskie i treść ta jest oparta na tych naukach.

Angelika

Re: Żywy płomień, czyli Mistyk wśród nas

Post autor: Angelika » 2016-09-27, 10:37

Myślę, że każdy z nas może z jego pyblikacji wynieść coś dla siebie. Coś co będzie zgodne z naszym sumieniem nie traktując pana Piotra i tego co pisze jak proroctwa...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Żywy płomień, czyli Mistyk wśród nas

Post autor: Dezerter » 2016-09-29, 22:13

Pełna zgoda Angeliko
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”