"Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Jordan » 2017-04-01, 22:25

Kto nie oglądał w kinie... może obejrzeć w domu: https://www.cda.pl/video/1810073e3
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

konik

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: konik » 2018-01-14, 09:53

Ten link to jakas pulapka. Przekierowuje na strony ... hmmm ... z pewnymi paniami. x_x :(

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Jordan » 2018-01-14, 10:05

Najwidoczniej już stracił ważność. To nie moja wina (zauważ ile czasu minęło od jego podania - w kwietniu działał poprawnie).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Dominik

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Dominik » 2018-01-14, 10:10

Link podmieniłem na działający.

Oglądałem kilka dni temu ten film, polecam.

Benjamin

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Benjamin » 2018-01-15, 18:59

Dziala. Obejrzalem ... piekne.
Zawsze mamy szanse pozostac ludzmi, gdziekolwiek bedziemy. W Bogu nasza sila.

konik

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: konik » 2018-01-15, 21:43

Piekny film. Wspaniala postawa ... ale uratowali sie na koniec dzieki temu, ze sobie pomagali: jeden bez broni taszczac rannego, ktory oslanial obu gesto siejac kulami.
Dzieki, ze moglem obejrzec.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Jordan » 2018-01-16, 07:28

Gdyby ktoś chciał książkę o tym nietypowym żołnierzu, to jest dostępna: https://sklep.znakiczasu.pl/wyszukaj?co ... wy+bohater
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

konik

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: konik » 2018-01-16, 19:18

Maly offtop, ale tematyka taka sama. Zolnierz, nietypowy bohater:

lubimyczytac.pl/ksiazka/76557/franciszkanin-z-ss-prawdziwa-historia-gereona-goldmanna-ofm

https://bonito.pl/k-410663-franciszkanin-z ss-prawdziwa-historia-gereona-goldmanna-ofm

tisheeng

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: tisheeng » 2018-01-16, 22:58

Wlasnie ja skonczylem. Cos niesamowitego.
Np. scena, w ktorej ten ss-man ( juz przed wojna chcial do seminarium) szuka w Rosji kosciola ( na wrogim terenie) . I znajduje prawoslawna cerkiewke ... przedstawia sie i pokazuje zdjecie, na ktorym jest w sutannie ... i razem maja nabozenstwo z rosyjskim duchownym. Potem okazalo sie, ze Rosjanie nie strzelali do tego ss-mana ( mieli go na snajperce) , bo szanowali tego rosyjskiego duchownego i ... w ten sposob stwierdzili, ze i Niemiec musi byc w porzadku.
Albo scena - wjezdza niemieckim transporterem na pobojowisko wprost w srodek aliantow ... i krzyczy, ze jest ksiedzem i idzie z pomoca duchowa i komunia swieta rannym i umierajacym. Kto moze kleka ( protestanci prosza o blogoslawienstwo, katolicy o komunie ...Razem, obok siebie, i Niemcy i Amerykanie.

ps: co do szczegolow, to dokladnie juz tresci nie pamietam, probuje oddac sam klimat ksiazki.
A film rowniez obejrzalem ... piekna postawa.

Magnolia

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Magnolia » 2018-01-19, 15:06

Ten film nie jest na kobiecą wrażliwość, jest zbyt dosłowny i brutalnie pokazuje oblicze wojny. Ale przyznam, że na kobietę postawa głównego bohatera nadzwyczajnie mocno działa, jako prawdziwe męstwo. A Jego postawa wiary niezłomnej, która prowadzi drogą prostą mimo trudnych zakrętów mocno działa chyba bez względu na płeć.
W każdym razie polecam film do obejrzenia i refleksji. Nawet mnie nie zaskoczyło, gdy dopiero w napisach końcowych zobaczyłam nazwisko Mela Gibsona, no tak któż inny mógł to sfilmować tak dobrze i pokazać tak wspaniale, to co jest takie wewnętrzne...

Benjamin

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Benjamin » 2018-01-19, 22:37

Wojna jest, jaka jest.
A ksiazka o tym esesmanie franciszkaninie to ciekawe zestawienie. Musze poczytac.

Jakub2

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Jakub2 » 2018-01-20, 09:30

Magnolia pisze: 2018-01-19, 15:06 Ten film nie jest na kobiecą wrażliwość, jest zbyt dosłowny i brutalnie pokazuje oblicze wojny. Ale przyznam, że na kobietę postawa głównego bohatera nadzwyczajnie mocno działa, jako prawdziwe męstwo. A Jego postawa wiary niezłomnej, która prowadzi drogą prostą mimo trudnych zakrętów mocno działa chyba bez względu na płeć.
W każdym razie polecam film do obejrzenia i refleksji. Nawet mnie nie zaskoczyło, gdy dopiero w napisach końcowych zobaczyłam nazwisko Mela Gibsona, no tak któż inny mógł to sfilmować tak dobrze i pokazać tak wspaniale, to co jest takie wewnętrzne...
Ogladajac ten film "Przelecz Ocalonych", refleksja byla taka ze wojna to walka ze zlym, i nie sa nim ani Amerykanie, ani Japonczycy. Jest nim zlo pomiedzy nimi.
A glowny Bohater po prostu ratowal dusze z tego pola walki ze zlym, nie wazne bylo czy to dusza Amerykanina, czy Japonczyka, czy mocno zraniona czy bez nog, wazne by te dusze uratowac. Nie przed Japonczykami, tylko tym niewidzialnym wrogiem ktory byl miedzy nimi a Japonczykami.
Jak widac uratowal ich znacznie wiecej niz tylko te wyniesione z pola walki.

Benjamin

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Benjamin » 2018-01-20, 22:35

Piekna mysl, Jakubie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: "Przełęcz ocalonych". Nietypowy bohater. Adwentysta.

Post autor: Dezerter » 2019-06-09, 21:38

Oglądam właśnie na TV Plus - kolejny raz - naprawdę bardzo dobry film, ale ostrzegam tych, którzy są mocno wrażliwi, że sceny batalistyczne są bardzo realistycznie pokazane. Wznawiam wątek dla tych, którzy jeszcze nie oglądali
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”