Fizyczny dowód na istnienie Boga??

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
morda

Fizyczny dowód na istnienie Boga??

Post autor: morda » 2016-11-15, 18:09

[ Temat przeniesiony z Katolickie forum - Dezerter]Nie wiem czy wybrałem dobry dział do zadania tego pytania : Ale czy istnieje fizyczny dowód na istnienie boga ??

Angelika

Re: Katolickie forum

Post autor: Angelika » 2016-11-15, 19:44

Dla mnie fizyczny dowód to świadectwa nawrócenia.
Możesz poczytać na forum albo na yt i jeszcze www.kazdystudent.pl/a/istnienieboga.html

Ewentualnie film "Bóg nie umarł"

morda

Re: Katolickie forum

Post autor: morda » 2016-11-15, 20:01

Dla mnie osobiście to żaden dowód , zwykła ludzka decyzja . A gdzie w to wszystko wpisuję się darwin i ewolucja człowieka ??

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-11-15, 20:09

morda pisze:Nie wiem czy wybrałem dobry dział do zadania tego pytania : Ale czy istnieje fizyczny dowód na istnienie boga ??
Tysiące.
Rozejrzyj się wokół - wszystko co zobaczysz, to fizyczny dowód na istnienie Boga.
Również Ty sam :)

morda

Re: Katolickie forum

Post autor: morda » 2016-11-15, 20:17

Oki super . Ale wszystko wokół można przypisać wszystkiemu nie ma jednolitego dowodu . Nawet sama biblia nie jest dowodem .Każdy mógł napisać o różnych " cudach " ale my nie jesteśmy wstanie sprawdzić ich autentyczności

Angelika

Re: Katolickie forum

Post autor: Angelika » 2016-11-15, 20:53


Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-11-15, 22:45

morda pisze:Oki super . Ale wszystko wokół można przypisać wszystkiemu nie ma jednolitego dowodu . Nawet sama biblia nie jest dowodem .Każdy mógł napisać o różnych " cudach " ale my nie jesteśmy wstanie sprawdzić ich autentyczności
To podejdźmy inaczej: co by CIę przekonało?

BTWL polecam https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... WyUFvpvnjA

morda

Re: Katolickie forum

Post autor: morda » 2016-11-15, 23:54

Chyba tylko to jakby bóg zszedł i stanął przede mną albo jakby zakończył konflikty w których dzieci giną bo tak to wydaje się że jest niezłym sadystą skoro na to pozwala

Angelika

Re: Katolickie forum

Post autor: Angelika » 2016-11-16, 09:46

Powiem Ci tak.
Bóg dał każdemu z nas wolną wolę. Stwarzając człowieka kierował się miłością. Spójrz na dekalog.    
Całe zło tego świata to wynik popełnianych przez nas grzechów.
Zapytasz zapewne - a co z dziećmi, które rodzą się chore. Może Cię zaskoczę, ale to również ma swój cel. Wiele razy spotkałam się osobiście z przypadkami kiedy to właśnie takie przypadki zbliżały ludzi do siebie. Inaczej mówiąc uważam, że Bóg w ten sposób chce nauczyć nas miłości.  Tylko, że my ludzie często tego nie dostrzegamy. Jesteśmy ślepi.
Jednym słowem - to wszystko sprawił grzech.
Nie znam odpowiedzi na każde pytanie- też bywam ślepa.
Wiem jednak jedno - kiedy uwierzyłam zaczęłam więcej widzieć...
Rozejrzyj się w swoim świecie i pomyśl jak wyglądałby gdybyśmy trzymali się najważniejszego przykazania - przykazania miłości.
Jeżeli kogoś kochasz zrobiłbyś dla tej osoby wszystko. A co byłoby gdybyś tą miłością kierował się w stosunku do innych. I odwrotnie :)

Weźmy jeszcze, że tak brzydko powiem na "tapetę" wczorajszą Ewangelię.
Czytam ją codziennie w zależności od czasu rano, po południu czasem wieczorem. Trzymam się fragmentu przypisanego na dany dzień.
Subskrypcje przychodzą mi na maila. Zawsze Ewangelia jest z komentarzem. Wczoraj nie było komentarza, co mnie ogromnie zdziwiło.  Potem jeszcze przeczytałam Twój wpis na forum.  Mechanicznie pomyślałam - Boże jak mam mu (znaczy Tobie) udowodnić, że istniejesz.
Obudziłam się dzisiaj z myślą - Ewangelia wczorajsza... To odpowiedź ....

Łk 19, 1-10 Nawrócenie Zacheusza

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić.
Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: ?Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu?. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy, widząc to, szemrali: ?Do grzesznika poszedł w gościnę?.
Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: ?Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie?.
Na to Jezus rzekł do niego: ?Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło.


I teraz mój komentarz do  niej.
Jesteś jak ten Zacheusz. W skrócie. Słyszałeś gdzieś tam o Bogu, chciałeś Go zobaczyć. Wdrapałeś się na sykomorę - wszedłeś na forum.
Bo po co tutaj jesteś? Zastanów się... Każdy kto wchodzi na forum katolickie bez względu czy dopuszcza do swej świadomości to czy nie tak naprawdę szuka Boga. Myślisz, że wszedłeś sobie tutaj ot tak.... Otóż NIE.... To On pokierował Twoimi myślami. Chciałeś abyśmy dali Ci dowody fizyczne...

Daliśmy. Jest jeszcze jeden najwazniejszy moim zdaniem właśnie Ewangelia. Wczoraj zdałeś pytanie i masz odpowiedź, fizyczny dowód.

Pomyśl czy nie wpisuje się doskonale w Twoją sytuacje....
Jezus Cię zobaczył...
Dał Ci też wolną wolę i tylko Ty zdecydujesz co z tym zrobić.
Bóg nie zapuka do Twoich drzwi jak mogę to zrobić ja, Marek czy ktokolwiek inny. Bóg posługuje się ludźmi (my na forum), znakami (dzisiejsza Ewangelia). Bóg nie krzyczy. Bóg to ten cichutku głos w Tobie. Zechciej go usłyszeć i dostrzec...


Weźmy jeszcze dzisiejszą Ewangelię... Ona tyczy się nas wierzących tutaj na forum... Myślę, że tej nie muszę komentować....

Angelika

Re: Katolickie forum

Post autor: Angelika » 2016-11-16, 10:04

Jeszcze jedna dygresja. Zastanów się w ciszy i spokoju nad tym co przeczytaleś. Przeanaluzuj i odpowiedz sobie na pytania zawarte w uprzednim moim poście... Nie zadawalaj się mechanicznymi odpowiedziami, które Ci przyjdą do głowy.

Zawsze potem zapytaj -

Czy na pewno tak sądzę ?....
Dlaczego ? ....
Co spowodowało, że tak myślę?...

wybrana

Re: Katolickie forum

Post autor: wybrana » 2016-11-16, 16:13

morda pisze:Chyba tylko to jakby bóg zszedł i stanął przede mną albo jakby zakończył konflikty w których dzieci giną bo tak to wydaje się że jest niezłym sadystą skoro na to pozwala
A czy to przez Boga te dzieci giną?
To człowiek jest sprawcą zła, bo poprzez swoje złe czyny to czyni.
A czemu to czyni, bo odrzuca Boga i wtedy jest pod wpływem działania złego ducha i czyni zło.
Gdyby Bóg miał wpływać na uczynki ludzi, to pozbawił by ich woli.
Człowiek ma wolną wolę. Nie jest niewolnikiem ani woli Boga, ani woli szatana. Człowiek wybiera dobro, albo zło.
Wybierając zło, czyni to zło i poprzez te uczynki inni cierpią. Gdyby wybrał dobro, to w jego życiu królowała by miłość i nie krzywdził by innych ludzi.
Życie człowieka jest walką między dobrem i złem. Obecnie na ziemi jest więcej zła, bo większość ludzi jest pod działaniem złego ducha i to zło czyni względem siebie. Czyni to mając wolną wolę. Bóg nie zabiera ludziom woli. Może niejednokrotnie wspomóc człowieka, jeżeli człowiek bardzo pragnie tego wspomożenia i jeżeli to będzie wolą Bożą. Bóg przede wszystkim pragnie naszego zbawienia. My jesteśmy powołani do wieczności i to wieczność jest naszym celem, nie życie na ziemi. Życie na ziemi jest tylko maleńką chwilą, maleńkim epizodem życia, a wieczność jest wieczna. Bóg pragnie, by każdy człowiek był zbawiony i szczęśliwy wiecznie i dlatego musimy pragnąć Boga, by z Bogiem zamieszkać. Bóg pragnie naszego nawrócenia i nas wspomaga głównie po to, byśmy się nawrócili i skierowali swoje oczy i swoje życie ku niemy. Mówimy czasem o cierpieniu na ziemi, ale czym one równa się z cierpieniem wiecznym? Bóg nie chce, by ktokolwiek cierpiał, ale jeżeli człowiek odrzuca dar zbawienia, to sam się na takie cierpienie skazuje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-11-16, 17:42

morda pisze:Chyba tylko to jakby bóg zszedł i stanął przede mną albo jakby zakończył konflikty w których dzieci giną bo tak to wydaje się że jest niezłym sadystą skoro na to pozwala
Nie gniewaj się, ale nie wydaje mi się właściwym obwiniać Boga za bolący tyłek, po tym jak kopnął mnie kolega ;)

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-11-16, 18:11

Dopisujac do wypowiedzi wybranej, kon oto taka t(fu ;-) )worczosc tu wytworzyl.

A wiec zaczynajac od zera, bo konia wziela cholera :-D - pewna rodzina miala , jak to w rodzinie - pewnego ojca.
Nazywal sie Jaczylistworca.
Poniewaz dbal bardzo o swoje dzieci ( ktore wnet sie pojawily) , dlatego wybudowal dla dzieci swych dom; dom wedlug projektu biura Trojca Swieta.

Wybudowal fundamenty, sciany, stropy, dach , komin, piec, pociagnal instalacje wodna i kanalizacyjna, elektryczna, alarmowa itp.
Wstawil okna i drzwi, zbudowal schody, balkon, podest i garaz.
Pociagnal instalacje gazowa do kuchni.
Zakupil samochod i wjechal nim do garazu. Umeblowal kuchnie, wstawil piekarnik, lodowke; szuflade wyposazyl we wszelki tasaki, noze, lyzki, widelce i toporki; do lazienki dal pralke i suszarke, w pokojach ustawil meble, telewizor, radio, komputer. W pokoju mysliwskim, zawiesil sztucer, do sejfu dal breneki ( to takie naboje ), do szafy wstawil wedki, haki, haczyki i harpuny ... kazal schody obudowac balustradami i poreczami; balkon rowniez tak samo zaopatrzyl w barierki, przy piecu naniosl polan ( pieknych brzozowych ) ... do tego uzupelnil calosc w srodki czystosci, chemie godspodarcza i techniczna, nalal benzyny do samochodu - a na koniec: podlaczyl dom do sieci elektrycznej i gazowej.
Spojrzal na to wszystko milujacym okiem ... i stwierdzil.ze to wszystko bylo dobre.
Zebral swoje dzieci i rzekl - oto daruje wam ten dom. Aby wam dobrze sluzyl, mozecie ze wszystkiego korzystac , ale pod jednym warunkiem; nie wolno wam bawic sie ogniem przy otwartym gazie. A co do reszty to otrzymacie szczegolowe instrukcje w postaci 10 przykazan.
I tak obdarowane dzieci zamieszkaly w domu. Otrzymaly calkowita wolnosc z jego uzytkowania.
No ale ... bylo sobie takich dwoje ( Adas z Ewusia) ktorzy koniecznie chcieli poznac zabawe ogniem przy otwartym gazie. No i ... BUUUUM ... No i pretensje: a gdzie byl BOG :?:
Inni czytali: przykazanie pierwsze elektryczne: nie bedziesz wkladal palca do gniazdka z pradem.... Eeeee, co tam - kto by sie tam sluchal jakichs bajek. No i znalazl sie wkladacz palca do gniazdka z pradem. No i ... ajaj, o tatusku, ale kopie ... az mu serce bic przestalo ... No i pretensje: a gdzie byl Bog :?:
Inny skoczyl sobie z dachu ( wbrew przykazaniu - bedziesz schodzil z dachu po drabinie ), ktos inny wzial sztucer i zaladowal go, a potem wycelowal w rodzenstwo i przycisnal spust ..., ktos inny wypil chlor do czyszczenia instalacji, ktos inny zamknal wlot pieca do komina i napalil w palenisku ( i zaczadzil polowe towarzystwa na smierc) ... ktos inny poklocil sie z kims na balkonie o to, kto jest madrzejszy - i w zlosci przerzucil tego kogos przez barierke ... I wciaz pretensje: a gdzie byl Bog, ze do tego doszlo.
No coz - Pan Bog byl zawsze obecny jako tworca tego domu, ale uzytkownicy tego domu nie chcieli czytac Jego instrukcji.
Lecz bylo wielu, ktorzy sluchali sie instrukcji.
W ten sposob wszyscy ( i ci,ktorzy czytali instrukcje; i ci, ktorzy nie czytali instrukcji; i ci, ktorzy byli posluszni instrukcjom; i ci, ktorzy byli nieposluszni instrukcjom) zamieszkiwali dom, w ktorym wszystko bylo dobre i wszystko mialo sluzyc dobru mieszkancow.
Lecz to nie ojciec ( tworca tego domu) sprawil, iz nie zawsze dobra jego dzieci poszukuja.
W taki to sposob dzieci, obdarzoine z milosci wolnoscia : jedne Boga znienawidzily, inne popzostaly obojetne ,,, a jeszcze inne pokochaly Go calym sercem, gdyz obdarowane zostaly przepieknym domem, w ktorym wszystko bylo dobre - i w ktorym staraly sie zyc dobrym zyciem.

Ale byc moze istnieje lepszy projekt. Zapraszam do biura "morda i jego narzekanie" :-/
Zbudujmy dom, wyposazmy go we wszystko ... i przekazmy go dzieciom. Ale pod jednym warunkiem: te dzieci zostana pozbawione wolnosci. Przykujemy je kajdanami do centralnej sciany domu: w ten sposob nie beda mogly bawic sie ogniem przy otwartym gazie, w ten sposob nie beda wsadzac palca do kontaktu z pradem, w ten sposob nie wezma sztucera i nie wystrzela z niego ... w ten sposob rowniez nie beda mogly pojsc do ubikacji, nie beda mogly ugotowac ( upichcic ) sobie cos do jedzenia, nie beda mogly wejsc na dach ( nie spadna za to z dachu, ale beda mialy dziure w dachu, ktorej nikt nie bedzie naprawial), nie wypija chloru, nie napala w piecu i nie wytworza czadu ... za to do woli beda mogli przekrzykiwac sie , kto jest madrzejszy ( az nie umra z pragnienia, glodu i braku higieny).
Za to dom ocaleje :lol:
I nikt nie bedzie zglaszal pretensji: a gdzie byl BOG :idea:
A to dlaczego: bo wiekszosci bedzie On obojetny ( bo czego oczekiwac bedac przykutym kajdanami do sciany), a wielu znienawidzi Go z calego serca ( poniweaz milosc rodzi sie tylko w wolnosci).
A czy bedzie ktos, kto Boga pokocha?
Myslicie, ze kon jest az taki naiwny?

Kon woli z calego serca projekt biura Trojca Swieta.
Kto optuje za projektem biura "morda i jego narzekanie"? Hmmm ... mozna zaglosowac ;-)

wybrana

Re: Katolickie forum

Post autor: wybrana » 2016-11-16, 18:55

Koniku, pięknie to ująleś :-)

morda

Re: Katolickie forum

Post autor: morda » 2016-11-16, 23:20

Zaczynając od tego że nie narzekam . Zwyczajnie nie jestem w stanie zaakceptować istnienie Boga . Bardziej przemawia do mnie człowiek nazwiskiem Darwin . A Biblia raczej nie opisuje Adama i Ewę jako małpy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”