Nasze nawrócenia

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 09:36

Myślę, że po spowiedzi, gdy moje serce będzie czyste, będę lepiej słyszeć głos Jezusa, który pokieruje mnie na właściwą drogę. Wierzę, że da mi tyle wiary, siły i wytrwałości, że nic ani nikt mnie nie zniechęci. Ale jeszcze długa droga przede mną :)

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 09:39

Andej pisze:Cieszę się, że to zauważyłaś. Rzeczywiście niniejsze forum jest enklawą życzliwości. Bywają wprawdzie wyjątki, ale staramy się wspierać wzajemnie. I z szacunkiem dla każdej osoby.
Jeśli dobrze się tu czujesz, wspomnij czasem, w jakim kierunku podążasz i co udało się osiągnąć.
Oczywiście będę dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami i świadectwem działania Boga w moim życiu :)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 10:15

Magdalena pisze:Myślę, że po spowiedzi, gdy moje serce będzie czyste
A, gdybyś - nie daj Boże - nagle zmarła: bez spowiedzi, to co z Tobą?
Czy nie lepiej wyznać grzechy Bogu natychmiast - w osobistej modlitwie (przecież On Cię słyszy, nawet, gdy ust nie otwierasz!)...
:-c
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4613 times
Kontakt:

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 10:16

A co jedno drugiemu przeszkadza?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 10:19

Marek_Piotrowski pisze:A co jedno drugiemu przeszkadza?
To drugie, Magda odkłada na jakiś dzień (może najbliższą niedzielę?); to pierwsze - spowiedź w modlitwie do Boga - ma w dowolnym miejscu i czasie!
Rozumiemy się?... ;))
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 10:20

Oczywiście, że mnie słyszy, ale jak wiemy, księża są łącznikiem między nami a Bogiem, dostali od niego władzę odpuszczania nam grzechów. I choć w modlitwie proszę Boga o wybaczenie grzechów, muszę przystąpić do sakramentu pojednania.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 11:08

Magdalena pisze:Oczywiście, że mnie słyszy
To podstawa! Dobry masz fundament...
Magdalena pisze:ale jak wiemy, księża są łącznikiem między nami a Bogiem
Czy słowo "łącznik" można zastąpić: "pośrednik"?
Magdalena pisze:I choć w modlitwie proszę Boga o wybaczenie grzechów, muszę przystąpić do sakramentu pojednania.
Zobacz, co zrobił Piotr:
Dz 8:18-25 pau
(18) A kiedy Szymon zobaczył, że przez nałożenie rąk apostołowie udzielają Ducha Świętego, przyniósł pieniądze
(19) i poprosił: ?Dajcie i mnie taką moc, abym, nakładając ręce, rozdzielał wszystkim Ducha Świętego?.
(20) Piotr odpowiedział: ?Niech pieniądze twoje przepadną razem z tobą. Sądziłeś, że można kupić dar Boży.
(21) Nie będziesz miał nic wspólnego z tym dziełem, gdyż nie jesteś uczciwy wobec Boga.
(22) Odwróć się od grzechu i proś Pana, a może ci przebaczy twoje pragnienie.
(23) Widzę bowiem, że jesteś bardzo zły i trwasz w więzach nieuczciwości?.
(24) Wtedy Szymon zaczął prosić: ?Błagajcie za mną Pana, aby nie spotkało mnie to, o czym mówiliście?.
(25) Kiedy dali świadectwo i opowiedzieli słowo Pana, wyruszyli w drogę powrotną do Jerozolimy. I w wielu miejscowościach samarytańskich głosili Ewangelię.


Wobec grzechu Szymona, Piotr powiedział: Chodź tu zaraz!! - wyspowiadaj się (chcę cię wyspowiadać)!
czy powiedział: "Odwróć się od grzechu i proś Pana, a może ci przebaczy twoje pragnienie."
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 11:16

Ale patrząc na to z innej perspektywy... Gdyby wystarczyło wypowiadanie się przed Bogiem w modlitwie, po co byłby nam sakrament pokuty i pojednania?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4613 times
Kontakt:

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 12:54

Czy słowo "łącznik" można zastąpić: "pośrednik"?
Stary kawał,. Podprowadzasz Magdalenę pod słówko posrednik, by jej zacytować 1 Tm że Jezus jest Jedynym Pośrednikiem (oczywiście tego, żePismo mówi że jest Jedynym Pośrednikiem w konkretnej sprawie już nie zauważysz).
Prymitywne zagrania, Jordanie.
Joh 20:21-23 bt5 "(21) A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Bóg tak zarządził, żeby grzechy były odpuszczane przez ludzi - wg Jego "delegacji". I to jest właściwy sposób - nie kombinować, tylko zrobić tak jak czytamy w Piśmie (ktos tu ostatnio pienił się, jakoby inni nie wierzyli Pismu... ;;) )
2Kor 5:18 bt5 "Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas ze sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania."

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 13:07

Marek_Piotrowski pisze:
Czy słowo "łącznik" można zastąpić: "pośrednik"?
Stary kawał,. Podprowadzasz Magdalenę pod słówko posrednik, by jej zacytować 1 Tm że Jezus jest Jedynym Pośrednikiem (oczywiście tego, żePismo mówi że jest Jedynym Pośrednikiem w konkretnej sprawie już nie zauważysz).
Prymitywne zagrania, Jordanie.
Joh 20:21-23 bt5 "(21) A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Bóg tak zarządził, żeby grzechy były odpuszczane przez ludzi - wg Jego "delegacji". I to jest właściwy sposób - nie kombinować, tylko zrobić tak jak czytamy w Piśmie (ktos tu ostatnio pienił się, jakoby inni nie wierzyli Pismu... ;;) )
2Kor 5:18 bt5 "Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas ze sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania."
Właśnie o to mi chodziło. Bóg dał ludziom (księżom) władzę odpuszczania i zachowywania grzechów w Jego imieniu. Dlatego właśnie twierdzę, że oczywiście można w modlitwie błagać Boga o przebaczenie, jednak to nie wystarczy. Potrzebna jest nam ta osoba, przez którą przemówi do nas Jezus i która za Jego przyzwoleniem udzieli nam rozgrzeszenia i zada odpowiednią pokutę.
Co do mojego odkładania spowiedzi... Zdaję sobie sprawę z tego, że moja godzina moze wybić w kazdej chwili. Winniśmy więc mieć zawsze czyste serce i czuwać. Jednak grzech, który popełniłam wymaga wiele siły, żeby wyznać go w konfesjonale. Czuję, że ten czas dobrej spowiedzi nadchodzi, ale brakuje mi jeszcze odrobiny odwagi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4613 times
Kontakt:

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 13:18

Śmiało. Bóg już go zna i czeka, żeby odpuścić.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 13:19

Chcialabym trafić na dobrego spowiednika, który udzieli mi rozgrzeszenia. Boję sie najbardziej, że go nie otrzymam, to byloby dla mnie straszne.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4613 times
Kontakt:

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 13:25

Magdalena pisze:Chcialabym trafić na dobrego spowiednika, który udzieli mi rozgrzeszenia. Boję sie najbardziej, że go nie otrzymam, to byloby dla mnie straszne.
Ciężar grzechu nie jest problemem. Problemem może być, jeśli nie chcesz się od niego odwrócić, ale o to Cię nie podejrzewam.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 13:28

Drogi Marku, gdybyś tylko mógł wiedzieć, jak bardzo chcę... Kocham Jezusa i chcę być jak najbliżej Niego z czystym sercem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4613 times
Kontakt:

Re: Nasze nawrócenia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 13:50

Magdalena pisze:Drogi Marku, gdybyś tylko mógł wiedzieć, jak bardzo chcę... Kocham Jezusa i chcę być jak najbliżej Niego z czystym sercem.
To czego się boisz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”