PRAWDA OBJAWIONA

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
sam2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: sam2 » 2019-01-22, 00:05

Wybrana, ja caly czas mysle o swoim zagubieniu, dlatego zebami i pazurami trzymam sie Kosciola, by nie zniknal mi zasiegu reki i z pola widzenia.
Ja bys miala widzenia i fizyczne doznania kilka razy dziennie w najmniej spodziewanym czasie i miejscach przez ponad 3 lata a podczas kazdej modlitwy byla bys gdzies w starozytnosci i patrzzyla na to co sie dzieje i brala w tym udzial to nie tylko bys sie zagubila bez Kosciola, ale wyladowala bys w pokoju bez klamek.
Gdybym trafil na Protestantow to pewnie bym teraz biegal po stacjach metra z tuba i "nawracal bym" obcokrajowcow z calego swiata ktorzy ni w zab nie rozumieja mojego jezyka.
Ostatnio zmieniony 2019-01-22, 00:26 przez sam2, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-22, 00:56

Wybrana,jak miał pozdrawiać Pawła, skoro pisał w Jego imieniu?
Dość tych bzdur. Co jakiś czas wchodzisz z nowymi absurdami - najpierw oddaliłaś się od Kościoła, teraz oddalasz się od Biblii. Co będzie dalej?

sam2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: sam2 » 2019-01-22, 01:03

jak to co bedzie dalej? Nowa denominacja Protestantyzmu, a to nie jest nic innego jak prywatny Kosciol.
Ostatnio zmieniony 2019-01-22, 01:11 przez sam2, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-22, 11:44

sam2 pisze: 2019-01-22, 00:05 Wybrana, ja caly czas mysle o swoim zagubieniu, dlatego zebami i pazurami trzymam sie Kosciola, by nie zniknal mi zasiegu reki i z pola widzenia.
Ja bys miala widzenia i fizyczne doznania kilka razy dziennie w najmniej spodziewanym czasie i miejscach przez ponad 3 lata a podczas kazdej modlitwy byla bys gdzies w starozytnosci i patrzzyla na to co sie dzieje i brala w tym udzial to nie tylko bys sie zagubila bez Kosciola, ale wyladowala bys w pokoęju bez klamek.
Gdybym trafil na Protestantow to pewnie bym teraz biegal po stacjach metra z tuba i "nawracal bym" obcokrajowcow z calego swiata ktorzy ni w zab nie rozumieja mojego jezyka.
A ja ci nie radzę wstępować do protestantów.
Poznawaj prawdę i choć w świetle Chrystusowym.
Kościół Jezusa Chrystusa króluje ponad instytucjami, które człowiek zalegalizował.
On jest w sercu wyznawcy Chrystusowego. Oparty jest na prawdzie - świetle, które zaświeciło w ciemności.
Izraelici byli pod zakonem, byli bardzo religijni, ale nie trwali w prawdzie, bo ciemność ich prowadziła. Wielbili Boga, ale nie wielbili Boga prawdziwego. Służyli demonom.
Jezus Chrystus nauczał nas i pokazał obraz prawdziwego Boga - kochającego, który jest miłością.
Zachowując przykazania miłości wypełniamy wolę Bożą.
Jezus Chrystus nas prowadzi, a Duch Święty mieszka w nas i nas poucza.
Nowy człowiek odrodzony w Chrystusie jest pod prawem miłości.
Jeżeli wspólnie jako bracia w wierze spotykamy się, to po to, by wielbić Boga i wzajemnie umacniać się w wierze.
Kościół Boży jest tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże.
Ostatnio zmieniony 2019-01-22, 11:44 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-22, 12:52

Czyli "sola-wybrana".
Jakie to powtarzalne.
Ziew.

sam2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: sam2 » 2019-01-22, 17:27

Wybrana, wszystko ladnie piszesz ale zapominasz ze kazdy z nas jest ta zblakana owieczka, a jedynie w Kosciele sa pasterze i choc niektorzy z pasterzy tez pobladzili to nie znaczy ze caly Kosciol zbladzil.
Wiesz, ja na poczatku mialem totalny zamet bo niewiele rozumialem nie znajac Pism az do czasu az mi wszysko pokazano krok po kroku jak malemu dziecku choc nie bylo to chronologiczne tak jak w Pismach.
Kazdy kolejny krok-lekcja pokazywalo cos nowega i wyjasnialo co nieco ktoras wczesniejsza lekcje.
Dopiero po paru miesiacach zalapalem o co chodzi.
Jesli po jakims jednym zdarzeniu cos ci zaswitalo to z pewnoscia bedzie to wlasny wymysl, bo nie da sie tego tak od razu zrozumiec a jak juz na poczatku zaczniesz komus o tym mowic to wtedy zly ci tak namiesza ze nie bedziesz wiedzial co z czym i dlaczego, bo bedziesz od niego mial powykrecane kopie wszystkiego o czym komus mowilas.
Dlatego bez Kosciola sie pogubisz.
Nawet jak ksiadz ci powie zignoruj to ma racje, bo to co mu powiedzialas zly ci bardzo szybko przekreci po swojemu, a bedac zla na ksiedza utwierdzisz sie jedynie w przekonaniu ze to co ci zly przedstawil jest prawda i od tego sie zaczyna wlasnie takie jak twoje bladzenie.
Nie wiem dlaczego ale mi takze i to wyjasniono. Pewnie po to bym sie nie pogubil i wyjasnial innym gdzie popelniaja blad i schodza na zla droge.
Juz tu na forum o tym pisalem jak to sie dzieje.
U wielu osob mozna oddzielic plewy o ziarna, ale to tez wymaga pokory by dana osoba dokladnie opisala co, jak, kiedy i gdzie sie dzialo i w jakiej kolejnosci.
Moze to zrobic jedynie dobry kaplan podczas spowiedzi, ale oboje musza byc w jednosci z Bogiem jeszcze przed taka spowiedzia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14814
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-01-22, 19:06

wybrana pisze: 2019-01-22, 11:44
sam2 pisze: 2019-01-22, 00:05 Wybrana, ja caly czas mysle o swoim zagubieniu, dlatego zebami i pazurami trzymam sie Kosciola, by nie zniknal mi zasiegu reki i z pola widzenia.
Ja bys miala widzenia i fizyczne doznania kilka razy dziennie w najmniej spodziewanym czasie i miejscach przez ponad 3 lata a podczas kazdej modlitwy byla bys gdzies w starozytnosci i patrzzyla na to co sie dzieje i brala w tym udzial to nie tylko bys sie zagubila bez Kosciola, ale wyladowala bys w pokoęju bez klamek.
Gdybym trafil na Protestantow to pewnie bym teraz biegal po stacjach metra z tuba i "nawracal bym" obcokrajowcow z calego swiata ktorzy ni w zab nie rozumieja mojego jezyka.
A ja ci nie radzę wstępować do protestantów.
Poznawaj prawdę i choć w świetle Chrystusowym.
Kościół Jezusa Chrystusa króluje ponad instytucjami, które człowiek zalegalizował.
On jest w sercu wyznawcy Chrystusowego. Oparty jest na prawdzie - świetle, które zaświeciło w ciemności.
Izraelici byli pod zakonem, byli bardzo religijni, ale nie trwali w prawdzie, bo ciemność ich prowadziła. Wielbili Boga, ale nie wielbili Boga prawdziwego. Służyli demonom.
Jezus Chrystus nauczał nas i pokazał obraz prawdziwego Boga - kochającego, który jest miłością.
Zachowując przykazania miłości wypełniamy wolę Bożą.
Jezus Chrystus nas prowadzi, a Duch Święty mieszka w nas i nas poucza.
Nowy człowiek odrodzony w Chrystusie jest pod prawem miłości.
Jeżeli wspólnie jako bracia w wierze spotykamy się, to po to, by wielbić Boga i wzajemnie umacniać się w wierze.
Kościół Boży jest tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże.
Izraelici byli pod zakonem, byli bardzo religijni, ale nie trwali w prawdzie, bo ciemność ich prowadziła. Wielbili Boga, ale nie wielbili Boga prawdziwego. Służyli demonom.
Nie mogę się zgodzić, że generalnie w judaizmie tak było za czasów Jezusa - moim zdaniem nie wynika to z NT
Jeśli krytykujesz Słowo Boże, Boże Objawienie, które przyjmują wszyscy chrześcijanie (prawosławni, katolicy, protestanci) to wykluczasz się z Kościoła i nie mogę o tobie powiedzieć ,ani nikt z chrześcijan , że to odnosi się do ciebie:
wypełniamy wolę Bożą.
Jezus Chrystus nas prowadzi, a Duch Święty mieszka w nas i nas poucza.

wróć do Kościoła i bądź mi siostrą w Chrystusie, bo stanie się z tobą tak jak mówisz o wyznawcach judaizmu :(
Ostatnio zmieniony 2019-01-22, 19:07 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-01-23, 09:19

Dobre i pelne sympatii dla Ciebie wybrana wezwanie podal tu Dezerter ... i ja sie dolaczam: wroc do Kosciola i badz siostra w Chrystusie.
Ostatnio zmieniony 2019-01-23, 09:20 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-01-23, 11:58

wybrana pisze: 2019-01-22, 11:44 ... Kościół Jezusa Chrystusa króluje ponad instytucjami, które człowiek zalegalizował. ...
Słusznie. Przyznaję rację. Najpewniejszą jest instytucja powołana przez samego Jezusa Chrystusa, tj. Jeden Apostolski Kościół Powszechny. Nad którego zwierzchnictwo jest przekazywane sukcesywnie już ok. 2000 lat.
Rzeczywiście instytucje powstające jedynie z woli człowieka nie mogą równać się z Kościołem.
wybrana pisze: 2019-01-22, 11:44 ... On jest w sercu wyznawcy Chrystusowego. Oparty jest na prawdzie - świetle, które zaświeciło w ciemności. ...
Doskonale. Wszyscy należący do Kościoła tak mamy.
wybrana pisze: 2019-01-22, 11:44 ... Izraelici byli pod zakonem, byli bardzo religijni, ale nie trwali w prawdzie, bo ciemność ich prowadziła. Wielbili Boga, ale nie wielbili Boga prawdziwego. Służyli demonom. ...
W tym względzie uważam, że się mylisz. Trwali w prawdzie, ale, być może dla łatwości, postawili formę nad treścią. Tak jak współcześni muzułmanie. Wiarę pełną miłości zastąpiły rygorystyczne wskazówki. Ale trzeba przyznać, że wielu spośród nas też zadając pytanie oczekuje jasnych i jednoznacznych wytycznych. Prostych zasad, które można bezmyślnie wypełniać. I spokój.
wybrana pisze: 2019-01-22, 11:44 ...Jezus Chrystus nauczał nas i pokazał obraz prawdziwego Boga - kochającego, który jest miłością.
Zachowując przykazania miłości wypełniamy wolę Bożą. ...
Wystarczy zachować przykazanie miłości. Ale o ile z miłością do Boga nie ma problemu, to z miłością do bliźniego, jak i siebie samego już bywają. Wystarczy naśladować Jezusa. Wsparciem oparcie w Jego sukcesji, czyli Kościele.
wybrana pisze: 2019-01-22, 11:44 ... Jezus Chrystus nas prowadzi, a Duch Święty mieszka w nas i nas poucza.
Nowy człowiek odrodzony w Chrystusie jest pod prawem miłości. ...
Ale musimy się o to starać. Spożywać Chleb Życia Wiecznego, naśladować. Kierować się sprawdzonym przez wieki dobrem.
Każde przystąpienie do jakiegokolwiek sakramentu odradza człowieka. W szczególności sakramenty, do których przystępować można wielokrotnie. Tym szczególnym jest komunia święta. Każde Eucharystia to dla nas góra Tabor. Okazja do przemienienia, odrodzenia ...
wybrana pisze: 2019-01-22, 11:44 ... Jeżeli wspólnie jako bracia w wierze spotykamy się, to po to, by wielbić Boga i wzajemnie umacniać się w wierze.
Kościół Boży jest tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże.
Generalnie, tak. Ale często pycha ludzka wypacza działanie instytucji powołanej przez człowieka. Czasem największy wróg podszywa się pod samego Boga. Po to, aby czynić rozłamy. Aby przez wyłomy zatruwać jedyną instytucję założoną przez są mego Pana Boga naszego. Kościół Boży jest tam, gdzie została przekazana na drodze sukcesji władza apostolska. Jest tam, gdzie przez nałożenie rąk, począwszy od Chrystusa, przekazywane sa łaski do specjalnej posługi.
Niestety, nie można uznać, że tam, gdzie głoszone Słowo Boże jest Kościół. Weź pod uwagę różne sekty, ŚJ itp. świadomie wypaczający słowa Pisma. Czy tam jest Kościół? Prawdziwy Kościół stara się o jedność. A szatan ubierając się w piórka wyznawcy siej spustoszenie. Tendencje odśrodkowe są przeciw Bogu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-01-23, 12:09

Pieknie napisane.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-23, 12:27

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-22, 12:52 Czyli "sola-wybrana".
Jakie to powtarzalne.
Ziew.
A ja zawsze słyszałam, że Apostoł Paweł pisał, a Duch Święty mu dyktował.
Czyż takiej prawdy nie uznają protestanci? i wile innych dominacji, które uważają, że każde słowo jest natchnione.
Oskarża się Apostoła Pawła o wprowadzenie herezji, a w sumie okazuje się, że nie wszystkie listy pisał sam. W ówczesnych czasach nie było maszyn do pisania, więc pisanie odręczne listu powinno być sprawą naturalną. W jakim celi Paweł dyktował, a kto inny pisał?
Jest tu jakaś logika, bo trudno ją widzieć. Można tworzyć różne domysły i teorie, by tylko coś sobie przypasować.
Według mojego uważania, to list, który jest osobistym przekazem, osobistym pouczeniem powinien pisać jego autor. Jeżeli ktoś inny pisze w czyimś imieniu, to nie jest wiarygodny przekaz. Znamy również to, że w ówczesnym czasie powstało dużo różnych fałszywych dzieł z podpisem jakiegoś apostoła, tylko po to by ten podpis uwiarygodnił to wymyślone dzieło.
Najgorsze jest to, że cała teologia chrześcijańska oparta jest głównie na listach, a nie na Ewangeliach, tak jakby uważano, że Ewangelie w których są zawarte nauki Jezusa - są mniej godne uwagi.
_________________

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-23, 12:32

wybrana pisze: 2019-01-23, 12:27 A ja zawsze słyszałam, że Apostoł Paweł pisał, a Duch Święty mu dyktował.
Kto Ci takich głupot nagadał?
Natchnienie biblijne nie ma nic wspólnego z dyktowaniem.
Czyż takiej prawdy nie uznają protestanci? i wile innych dominacji, które uważają, że każde słowo jest natchnione.
Może jakieś sekty...
Oskarża się Apostoła Pawła o wprowadzenie herezji
Kto - oprócz Ciebie - to robi?
, a w sumie okazuje się, że nie wszystkie listy pisał sam. W ówczesnych czasach nie było maszyn do pisania, więc pisanie odręczne listu powinno być sprawą naturalną. W jakim celi Paweł dyktował, a kto inny pisał?
To był normalny zwyczaj. Jakie to ma znaczenie.
Jest tu jakaś logika, bo trudno ją widzieć.
Jak widać, nie zobaczylabyś logiki, gdyby na Ciebie nadepneła.
Według mojego uważania
I to jest kwintwesencja tego co piszesz

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-01-23, 12:41

hahaha ... oj wybrana, Marek Tobie cala prawde wyrypal. Ale co poczac, jakes taka, a nie inna.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-23, 12:47

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-23, 12:32
wybrana pisze: 2019-01-23, 12:27 A ja zawsze słyszałam, że Apostoł Paweł pisał, a Duch Święty mu dyktował.
Kto Ci takich głupot nagadał?
Natchnienie biblijne nie ma nic wspólnego z dyktowaniem.
Czyż takiej prawdy nie uznają protestanci? i wile innych dominacji, które uważają, że każde słowo jest natchnione.
Może jakieś sekty...
Oskarża się Apostoła Pawła o wprowadzenie herezji
Kto - oprócz Ciebie - to robi?
, a w sumie okazuje się, że nie wszystkie listy pisał sam. W ówczesnych czasach nie było maszyn do pisania, więc pisanie odręczne listu powinno być sprawą naturalną. W jakim celi Paweł dyktował, a kto inny pisał?
To był normalny zwyczaj. Jakie to ma znaczenie.
Jest tu jakaś logika, bo trudno ją widzieć.
Jak widać, nie zobaczylabyś logiki, gdyby na Ciebie nadepneła.
Według mojego uważania
I to jest kwintwesencja tego co piszesz

A mógłbyś choć jeden raz napisać coś z sensem, bo jeżeli wchodzisz komuś w słowo, to tylko po to, by zrobić zamęt bez jakiegośkolwiek merytorycznego znaczenia.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-01-23, 13:47

Marek pisze z sensem. Zastosuj swoja radedo siebie, bo piszezs z bezsensem.
Wyjasnil on twoje bledy droga wybrana. I na tym polega sens, ktory nazywasz bezsensem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”