PRAWDA OBJAWIONA

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-02, 22:57

A ja się muszę zgodzić z @Marek_Piotrowski
Ta dyskusja utraciła sens po 3 zdaniu (a to optymistyczna wersja).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14941
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-02, 23:42

wybrana pisze: 2019-02-02, 22:28
Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-02, 21:08 Naprawdę chcecie dalej rozważać zagadnienia typu "czy modlitwa Pańska ma szatański pierwiastek"?
Są chyba na forum jakieś granice - zarówno głupoty jak i bluźnierstwa, poza które nie wychodzimy, nawet pod pozorem że dyskusja ma swoje prawa?
Za pewnie cię to nie razi - co mnie nawet nie dziwi. Co dzień wierni wypowiadając podstawową modlitwę, mówiąc słowa - "I nie wódź mnie na pokuszenie" - obrażają Boga.
Dla ciebie są to mało znaczące słowa, skoro nazywasz to głupotą.
Człowiek odpowiada za swoje obraźliwe słowa.
Wybrana - zachowujesz się jak byś nie potrafiła czytać i słuchac , bo podałem moje wyjaśnienie i rozumienie oparte na SJP, a film celowo podałem protestantki, biblistki , teolożki, specjalistki, byś nie mówiła, ze to katolicki wymysł, która dała rewelacyjny i bardzo merytoryczny wykład, a ty dalej swoje, jak by z naszej strony żadne argumenty nie padły.
Ustosunkowałaś się do nich?, omówiłaś, skrytykowałaś? zaczęłaś merytorycznie dyskutować? - NIE, ty dalej klepiesz swoje fanaberie bez sensu.
Na dodatek obrażasz, Boga, łamiesz regulamin i obrażasz wszystkich chrześcijan - nie ma dalej na takie zachowanie zgody - zmień je albo się pożegnamy
Ostatnio zmieniony 2019-02-02, 23:43 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-03, 18:48

Dezerterze, a czym ja cię obraziłam, czy kogokolwiek?
Powinieneś przesłać mi duże podziękowanie,że zwróciłam tobie i osobom czytającym tu na forum, że modlą się modlitwą inaczej niż nauczali Apostołowie, bo świadectwem są Ewangelie. W Bibli Tysiąclecia w żadnej Ewangelii nie piszę -"I nie wódź nas na pokuszene"
Czy napisałam jakieś kłamstwo?
Czy Bóg uświęcony imieniem Jezusa Chrystusa - wodzi nas na pokuszenie?

Dodano po 11 minutach 44 sekundach:
Dezerterze i jeszcze dodam niż mnie stąd wywalisz, że nie będę tego rozstania rozpaczała, bo mam dużo propozycji bym pisała na innych forach - no ale cóż nie zawsze mam czas.
Jeszcze na koniec cię ę zaskoczę, bo dam ci pewną prawdę do rozważenia.

Bóg zawarł pierwsze przymierze z Abrahamem.
Przymierze to przejął Izajak - syn Abrahama. Izajak miał dwóch synów - Ezaw - pierworodny, Jakub. Z tych dwóch synów miały się wyłonić dwa odrębne narody. Wyodrębnił się z Ezawa naród - Edomitów, z Jakuba - naród Izraelitów.
Który z tych synów i który naród jest dziedzicem Przymierza Boga z Abrahamem?
Czy pierworodny Ezaw, który był prawowitym człowiekiem, pracowitym i oddanym ojcu?
Czy Jakub, który podstępem zdobył pierworództwo od Ezawa - gdy Ezaw wrócił prawie umarły z wojny i poprosił o posiłek, to Jakub zaszantażował go, że da mu posiłek, gdy ten zrzecze się pierworództwa. Ezaw czuł, że umiera więc się zgodził.
A Błogosławieństwo Ojca Izajaka jak przyjął Jakub - przez całkowite oszustwo.
Jak myślisz,czy Jakuba prowadził Bóg Abrahama? Czy Boga można oszukać? Czy Bóg Abrahama był Bogiem Jakuba i Izraelitów?
Ostatnio zmieniony 2019-02-03, 18:37 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14941
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-03, 19:30

wybrana pisze: 2019-02-03, 18:36 Dezerterze, a czym ja cię obraziłam, czy kogokolwiek?
Powinieneś przesłać mi duże podziękowanie,że zwróciłam tobie i osobom czytającym tu na forum, że modlą się modlitwą inaczej niż nauczali Apostołowie, bo świadectwem są Ewangelie. W Bibli Tysiąclecia w żadnej Ewangelii nie piszę -"I nie wódź nas na pokuszene"
Czy napisałam jakieś kłamstwo?
Czy Bóg uświęcony imieniem Jezusa Chrystusa - wodzi nas na pokuszenie?
TAK - jak Franciszek zaproponował zmianę tłumaczenia modlitwy Ojcze nasz, to pierwsi zaprotestowali bibliści katoliccy - przesłuchaj nauczanie pani profesor, które ci podałem i chętnie przeczytam merytoryczną krytykę jej wykładu - ja żadnych zastrzeżeń nie mam, dlatego wiem, że aktualne tłumaczenie jest najlepsze z możliwych i najbliższe znaczeniu oryginału greckiemu, czy hebrajskiemu.
Tylko mamy zazwyczaj złe, błędne i niedoskonałe zrozumienie tego co ona oznacza w oryginalnym greckim tekście.
Ja osobiście zaprzestaje modlitwy w wersji "i nie dopuść abyśmy byli kuszeni" i wracam do prawidłowej.
Co z tego, że Tysiąclatka tak nie tłumaczy, skoro jest wiele innych tłumaczeń, gdzie tak jest - chociażby Biblia Warszawska , a Stern Mesjanista tłumaczy "Inie wystawiaj nas na ciężka próbę"
więc podmiotem jest to Bóg bez wątpienia.
wróć do Kościoła, który uczy zgodnie z Pismem, że Bóg dopuszcza różnego rodzaju próby i kuszenia - patrz Jezus, Hiob, Abraham
ale jego próba zgodnie z tym co mówi Paweł, nie jest nigdy zbyt wielka tylko tak jaka jesteśmy w stanie znieść.
Świętość w ogniu (prób, pokus ) się doskonali.
Mamy wolną wolę i pokusy za wzorem Chrystusa możemy odrzucać. Bóg nas tylko stawia wobec wyboru. Cóż w tym złego. Przecież życie to pasmo wyborów.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-02-03, 19:37

Wydawało mi się, że zrozumiałaś, co napisałem w viewtopic.php?f=24&t=682&start=120#p179033, gdyż odpowiedziałąś następująco viewtopic.php?f=24&t=682&start=120#p179040. A teraz wywijasz kota ogonem. Okazuje się, że pomimo przyznania racji, stwierdzenia, że rozumiesz, okazuje się że nic nie rozumiesz. Czepiasz się formy. Polukaj w internetach, jakie stanowisko w tej kwestii zajął, kilka miesięcy temu papież Franciszek. Wyobraź sobie, że ponad pół roku temu dyskutowaliśmy na ten temat. Wtedy, gdy wypowiedział się Franciszek. Wydaje mi się, że megalomanią jest domaganie się podziękować, za zwrócenie uwagi na coś, czego świadomość mają wszyscy.

Czy obraziłaś kogoś? A jak myślisz? Czy obrażając Boga, w którego wierzymy, czy nie obrażasz równocześnie Jego wyznawców? Otóż obrażanie Boga jest obrażanie nas.

Odnoszę wrażenie, że starasz się osobom mało rozgarniętym pomieszać w rozumach. Problem w tym, że na naszym Forum są osoby posiadające wystarczającą wiedzę i inteligencję, aby nie dać się zwieść na plewy.

Gdy pisałeś na temat Modlitwy Pańskiej uznałem, że działasz w dobrej wierze. Gdy oskarżałaś Boga o wywyższanie szatana, pomyślałem że błądzisz i zadałem pytanie viewtopic.php?f=24&t=682&start=120#p179044.
Teraz gdy mącisz z Jakubem uznaję, że kierujesz się złą wolą. Wiem, że to może boleć, ale takie wnioski wyciągam, gdy zaczynasz sugerować politeizm.
Bóg jest jeden. Bóg Abrahama, mój, Jakuba, papieża Franciszka, Dezertera ... To cały czas ten sam Jedyny Bóg.

Oczekuję, że przeczytasz Regulamin i powstrzymasz się od szkalowania Boga naszego jedynego. To nie my chcemy Cię wykluczyć z naszego grona, ale ty sama obrażając Boga, a tym samym nas, wykluczasz się samą siebie.

Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam. Równocześnie oświadczam, że od tej chwili, będę wycinać wszystkie posty w których starasz się podważać wiarę w Boga, a Jego samego deprecjonować. Podobnie z postami fałszującymi Biblię. Nie mamy wątków na temat Daenikena ani Kosidowskiego,l a ttylko tam pasowałyby Twoje teorie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14941
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-03, 20:21

Sama wykluczyłaś się w swoim poście z Dziedzictwa Błogosławieństwa przekazanego przez Jahwe Abrahamowi/Izaakowi/Izraelowi/Dawidowi/Jezusowi . Wykluczając się z Ludu bożego Izraela wykluczasz się jednocześnie ( co niestety widać) z Ludu bożego chrześcijan , który jest Nowym Duchowym Izraelem, a Izrael to Jakub
Ty przyznajesz się do Tradycji Ezawa, Edomitów, znana mi herezja z forum antybiblijnego - wiele godzin poświęciłem na zgłębienie tego dziwactwa, a po przekonaniu się, że to zwykły ludzki wymysł nie mający podstaw ani w Słowie ani w tradycji i na dyskusje z tym zwiedzeniem. Widzę, że ma się dobrze i kolejni wierni stali się niewierni, smutne to i współczuję ci , że ci ktoś krzywdę zrobił.
Nie pozwolę jednak na szerzenie się tej herezji na tym forum, po chrześcijańsku napominamy cię i ostrzegamy, że błądzisz, że twoje zbawienie jest poważnie zagrożone!
Proszę rozważ nasze argumenty.
Czy naprawdę wierzysz, że mogą mylić się Prawosławni, Katolicy, Protestanci, Arianie, Koptowie, Kościoły Armenii, Etiopii itd?. Na prawdę wierzysz, że przez 1900 lat nikt nie odkrył pomyłki?
Naprawdę wierzysz, że Boże błogosławieństwo spoczęło na Ezawie? znasz tragiczny los Edomu?, gdzie jest teraz lud Ezawa a gdzie lud Izraela
... kto ma uszy niech słucha, kto na oczy niech patrzy na świat i używa rozumu.
Ostatnio zmieniony 2019-02-03, 23:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-03, 22:26

Mogłabym wiele napisać na temat Edomu i Izraela, ale kończę tu wszelką rozmową.
Macie uszy i macie oczy - więc ich używajcie.
Zapoznajcie się z prawdziwa historią i z prawdą.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-02-04, 09:58

Modlę się w Twojej intencji i modlić się będę nadal. Mam nadzieję, że odnajdziesz się na drodze życia. Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się w chwale bożej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-02-04, 10:40

Andej dobrze napisal . I czuc wielka troske i nadzieje w tym co napisal.
Ja zas czekam na ten fundament wybranej, w ktorym nareszcie przedstawi, dlaczego ona ma racje, a inni sie myla.
Gdyz bez tego fundamentu niewierze w to, co wybrana wypisuje.
Fundament Chrystusowy zostaltu pokazany. I ja sie tego fundamentu trzymam.
Ostatnio zmieniony 2019-02-04, 10:41 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-04, 11:02

konik pisze: 2019-02-04, 10:40 Andej dobrze napisal . I czuc wielka troske i nadzieje w tym co napisal.
Ja zas czekam na ten fundament wybranej, w ktorym nareszcie przedstawi, dlaczego ona ma racje, a inni sie myla.
Gdyz bez tego fundamentu niewierze w to, co wybrana wypisuje.
Fundament Chrystusowy zostaltu pokazany. I ja sie tego fundamentu trzymam.
To w końcu planujesz mnie wyeliminować, czy prowokujesz bym dalej pisała.
Masz rację Fundament Chrystusowy zastał pokazany i dobrze, że się go trzymasz.

Bóg jedynie pozwolił, by ludzie dokonywali własnych wyborów - dlatego powiedział:
I Mojżeszowa:
8:22Dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustaną siew i żniwo, zimno i gorąco, lato i zima, dzień i noc.
Te dwa żywioły - moce, przeciwności, będą się w nas ścierać, a my wybieramy tą drogę, po której będziemy podążać, ale Jezus powiedział:
E.Jana
8:12A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.
8:23I rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, Ja zaś z wysokości; wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata.
8:24Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach.
8:28Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył.
8:29A Ten, który mnie posłał, jest ze mną; nie zostawił mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się jemu podoba.
8:31Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie
8:32I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.
8:33Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie?
8:34Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.
8:35A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.
8:36Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.
8:37Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.
8:38Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.
8:39Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Jezus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.
8:40Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.
8:41Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
8:42Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
8:43Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
8:44Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
8:45Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.
8:46Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?
8:47Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.
8:48Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś Samarytaninem i masz demona?
8:49Jezus odpowiedział: Ja nie mam demona, ale czczę Ojca mego, a wy mnie znieważacie.
8:50Ja zaś nie szukam własnej chwały. Jest taki, kto jej szuka i sądzi.
8:51Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie ujrzy na wieki.
8:52Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.
8:53Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy umarli. Za kogo się uważasz?
8:54Odrzekł Jezus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.
8:55I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym powiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.


Zróć szczególną uwagę na ten werset:
8:40Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.
- Abraham nie tego nie czynił - nie mówił prawdy.
Ostatnio zmieniony 2019-02-04, 11:12 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-02-04, 11:07

Uzasadnij teraz, ze Kosciol sie myli. Bo co wynika z Tego co przytoczylas? Jaka jest Twoja teza?

Nawiazalas do Rodzaju. Przymierze Boga z Noem, jako protoplasta odrodzonej ludzkosci.
Nastepnie przytoczylas Jana.
Jezus uzasadnia swoje Mesjanstwo.
Jaki widzisz zwiazek z Twoja teza?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-02-04, 11:11

Po zwróceniu szczególnej uwagi na wskazany werset udzielam odpowiedzi słowami Jana.
J 8.43-47 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Dlaczego tak czynisz, jak czynisz?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-04, 11:18

Andej pisze: 2019-02-04, 11:11 Po zwróceniu szczególnej uwagi na wskazany werset udzielam odpowiedzi słowami Jana.
J 8.43-47 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Dlaczego tak czynisz, jak czynisz?
Dobry werset podałeś i prawdziwy.
Nie będę się z tobą licytować do kogo jest on skierowany - Bóg to wie, ale nie ty.
Jaką miarą sądzisz - taką będziesz sądzony.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-02-04, 11:25

To mamy problem. Nie sądzę. Zadałem pytanie.
Sugerujesz, że osądzam Cię?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-04, 12:24

konik pisze: 2019-02-04, 11:07 Uzasadnij teraz, ze Kosciol sie myli. Bo co wynika z Tego co przytoczylas? Jaka jest Twoja teza?

Nawiazalas do Rodzaju. Przymierze Boga z Noem, jako protoplasta odrodzonej ludzkosci.
Nastepnie przytoczylas Jana.
Jezus uzasadnia swoje Mesjanstwo.
Jaki widzisz zwiazek z Twoja teza?
W Ewangelii Jana, w rozdziale 8 czytamy:
Cytat:
" (31) Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego:
Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. ...

... (41) Wy (Żydzi) spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli:
My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus :
Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem.
Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego.

On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy.
Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."

RELIGIA IZRAELITÓW nazywana jest RELIGIĄ ŻYDOWSKĄ, ponieważ Patriarcha Izraela - Jakub, wydziedziczył swych trzech pierwszych synów, i ojcowskie (Jakubowe) BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, wiążące się ze zwierzchnictwem RELIGIJNYM nad całą rodziną, przypadło czwartemu synowi JAKUBA / IZRAELA - JUDZIE. Czytamy o tym w Księdze Rodzaju 49.

Juda / Żyd, i jego potomkowie, otrzymali w spadku od swojego ojca zwierzchnictwo religijne nad całym Izraelem. (Prawo zwierzchnictwa religijnego należało się co prawda Pierworodnemu synowi, ale pierwsi trzej synowie Jakuba / Izraela, z powodu gwałtów i zbrodni, zostali pozbawieni przez ojca Jakuba tego prawa (Księga Rodzaju 49), więc prawo religijnego zwierzchnictwa nad CAŁYM IZRAELEM przypadło w udziale czwartemu z nich - Judzie / Żydowi, i jego potomkom - Żydom.

Jakub, to najprawdopodobniej człowiek którego Szatan podstępnie spłodził Izaakowi, synowi Abrahama, o czym mówił Chrystus w 'Przypowieści o Chwaście.

(...) - to co piszesz ociera się o antysemityzm - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2019-02-04, 13:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”