PRAWDA OBJAWIONA

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-01-29, 19:20

Kopiuj wklej kopiuj wklej i tak na wielu forach. Nudne i coz nieprzyzwoite, tym bardziej, ze ma znamiona nielegalnym poslugiwaniem sie czyjas tworczoscia. Plagiat sie to nazywa i jest karalne. Sory.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-29, 23:01

Wiesława pisze: 2019-01-29, 19:20 Kopiuj wklej kopiuj wklej i tak na wielu forach. Nudne i coz nieprzyzwoite, tym bardziej, ze ma znamiona nielegalnym poslugiwaniem sie czyjas tworczoscia. Plagiat sie to nazywa i jest karalne. Sory.
Wiesławo - oto moja deklaracja.
Jeżeli choć jedno słowo w poprzedzającym twój wpis w moim wpisie było przeze mnie zaczerpnięte z czyjejś twórczości, to obym nie dożyła tej nocy.
Każde słowo pochodzi z mojej własnej myśli.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-01-30, 08:02

Czy Panie mogą sobie wyjaśnić wszystko po dobroci?

Wybrana deklaruje, że nie kopiowała czyjegoś postu, a Wiesława sugeruje, że kopiowała własne.

Jedna z Pań może udowodnić, że już zetknęła się na innym forum z podobnym tekstem, a druga złożyć deklarację, że nigdy nie kopiuje, nie tylko czyichś, ale także własnych postów.

Albo ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-30, 09:45

@Wybrana

Wgrywasz niemal każdy swój post na kilku forach. Nawet jak ganiłaś (tu mnie, na katoliku Yarpena) wkleiłaś dokładnie ten sam tekst (co byo dość groteskowe, bo chodziło o inne sprawy).

Rozumiem, że czasem człowiek chce się czymś podzielić na kilku forach. Ale robienie tego permanentnie świadczy o przedmiotowym traktowaniu rozmówców - ty nie dyskutujesz ty wyłącznie głosisz (zostawiam na chwilę na boku treść tego co głosisz... chodzi o zasadę).

Wiesława ma też rację, że permanentnie wklejasz cudze teksty (nie twierdzę, że w ostatnim mailu). I to bardzo często bez przywołania źródła.
Ostatnio zmieniony 2019-01-30, 09:47 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-01-30, 11:08

No to sprawdźmy i mam nadzieję, że Wybrana obudziła się dziś w dobrym zdrowiu:
https://www.google.com/search?q=Cz%C5%8 ... 00&bih=758
To link do plagiatu.
A tu przykłądowe forum: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 829#440829
Głowę dam, że na innym, podobnym, gdzie nie mam wstępu (i dzięki Bogu) jest to samo.
I tak z wieloma tekstami.
To jest po prostu...be.
Tak się nie robi i tyle.
Cytować czyjeś myśli, trafne spostrzeżenia - dobra sprawa, ale pamiętajmy, że podszywanie się pod czyjąś twórczość, wypowiedź to jest plagiat i jest to karalne.
Wybrana, nie mam nic przeciwko tobie, ale radzę ci uważać, bo możesz trafić na kogoś, kto zechce dochodzić swoich praw autorskich i wtedy możesz mieć poważny kłopot. Pamiętajmy, że anonimowość w sieci nie istnieje. A zwykle obrywają "malucczy", bo wielcy potrafią się obronić (wpływami, prawnikami, pieniędzmi itd.).

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-30, 13:01

Wiesława pisze: 2019-01-30, 11:08 No to sprawdźmy i mam nadzieję, że Wybrana obudziła się dziś w dobrym zdrowiu:
https://www.google.com/search?q=Cz%C5%8 ... 00&bih=758
To link do plagiatu.
A tu przykłądowe forum: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 829#440829
Głowę dam, że na innym, podobnym, gdzie nie mam wstępu (i dzięki Bogu) jest to samo.
I tak z wieloma tekstami.
To jest po prostu...be.
Tak się nie robi i tyle.
Cytować czyjeś myśli, trafne spostrzeżenia - dobra sprawa, ale pamiętajmy, że podszywanie się pod czyjąś twórczość, wypowiedź to jest plagiat i jest to karalne.
Wybrana, nie mam nic przeciwko tobie, ale radzę ci uważać, bo możesz trafić na kogoś, kto zechce dochodzić swoich praw autorskich i wtedy możesz mieć poważny kłopot. Pamiętajmy, że anonimowość w sieci nie istnieje. A zwykle obrywają "malucczy", bo wielcy potrafią się obronić (wpływami, prawnikami, pieniędzmi itd.).
Dalej chcesz udowadniać swoje oszczerstwa.
Ja ci nie udowodnię, że nawet nie czytałam tych stron.
Jeżeli dalej trwasz w swoim oszczerstwie - to baw się dalej, bo chyba dobrze się z tym czujesz.
W zapewnieniu poświadczyłam swoim życiem, ale dla ciebie to i tak nic nie znaczy.
Swoje wpisy, które piszę na innym forum mam prawo zacytować, bo one są moje i zawierają moje myśli i tobie nic do tego. Swoimi myślami mogę dysponować jak chcę i gdzie chcę. Jeżeli coś uczynię niezgodnego z regulaminem, to może zareagować moderacja - ale nie ty.
Na pewno nie łamię tym regulaminu.
Prawników i sądów niech się obawia osoba, która łamie prawo, ja go nie łamię.
Ostatnio zmieniony 2019-01-30, 13:07 przez wybrana, łącznie zmieniany 2 razy.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-01-30, 18:45

I po co ta agreja? Kazdy moze wygooglowac i sprawdzi, ze wiele twoich wpisow zaczepnelas z roznych publikacji i z roznych stron. Do znudzenia te deklaracje o molosci, o torze bozej (cokolwiek to znaczy)... Rob jak uwazasz, mnie to tylko ... zadziwia?

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-30, 19:33

Wiesława pisze: 2019-01-30, 18:45 I po co ta agreja? Kazdy moze wygooglowac i sprawdzi, ze wiele twoich wpisow zaczepnelas z roznych publikacji i z roznych stron. Do znudzenia te deklaracje o molosci, o torze bozej (cokolwiek to znaczy)... Rob jak uwazasz, mnie to tylko ... zadziwia?
Torę Bożą ma się wypisaną w sercu.
A o deklaracjach o miłości nie trzeba czytać w google.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-01, 19:54

Prawo Mojżeszowe nie miało nic wspólnego z Torą Bożą - którą zawierał Dekalog.
Dekalog to prawo dobra i prawości, które to przykazania pragnął zaszczepić Bóg w tym bez prawym narodzie.
Prawo Mojżeszowe nie ma nic wspólnego z Torą Boga, a nawet jest jej przeciwne. Tak jak pisał Prorok Izajasz
1:2Słuchajcie, niebiosa, i uważnie przysłuchuj się, ziemio! Gdyż oto Pan mówi: Synów odchowałem i wypiastowałem, lecz oni odstąpili ode mnie.
1:3Wół zna swego właściciela, a osioł żłób swego pana, lecz Izrael nie ma rozeznania, mój lud niczego nie rozumie.
1:4Biada narodowi grzesznemu, ludowi obciążonemu winą, potomstwu złośników, synom wyrodnym! Opuścili Pana, porzucili Świętego Izraelskiego, odwrócili się wstecz.
1:5W co jeszcze można was bić, gdy nadal trwacie w odstępstwie? Cała głowa chora i całe serce słabe.
1:6Od stóp do głów nic na nim zdrowego: tylko guzy i sińce, i świeże rany; nie opatrzone ani nie przewiązane, ani nie zmiękczone oliwą.
1:11Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar - mówi Pan. Jestem syty całopaleń baranów i tłuszczu karmnych cieląt, a krwi byków i jagniąt, i kozłów nie pragnę.
1:12Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego żądał od was, abyście wydeptywali moje dziedzińce?
1:13Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
1:14Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.
1:15A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.
1:16Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!
1:17Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!

A czy słuchali Proroków Bożych? nie! mordowali wszystkich, co głosili prawdę.
Prawo Mojżeszowe jest obrzydliwe samo w sobie i nie zawiera nic dobrego oprócz okrucieństwa i zła.

Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-01, 22:07

Ja sądzę, że za daleko odleciałaś od katolicyzmu i chrześcijaństwa - bardzo poważnie się obawiam o twoje zbawienie, bardzo :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-01, 22:50

Dezerter pisze: 2019-02-01, 22:07 Ja sądzę, że za daleko odleciałaś od katolicyzmu i chrześcijaństwa - bardzo poważnie się obawiam o twoje zbawienie, bardzo :(
Ja nie osądzam Mojżesza, bo od sądzenia jest Bóg.
Ja piszę o obrzydliwym prawie, które ni jak się miało do Tory Bożej.
Czy Mojżesz je osobiście ustalał, czy ustalali go ludzie, którzy powoływali się na Mojżesza - to nie jest jednoznaczne stwierdzone.
Nawet Modlitwa Pańska - jest wypaczona w swej treści.
"I nie wódź nas na pokuszenie" kto nas kusi? jaki duch kusi? do jakiego ducha wznosimy nasze prośby?
Czy nie naśladujemy Izraelitów, dalej chodząc w ciemności. Czy szatan nie zaciemnił prawdę. Myślisz, że szatan odpoczywa?
Jeżeli Duch Boży ci tego nie wyjaśni - to dalej nie wiesz. Proś w modlitwie Ducha Świętego o ŚWIATŁO PRAWDY, by ciemność nie miała nad tobą władzy.
Czasem pycha na to nie pozwala, ale trzeba ją przełamać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-01, 23:02

wybrana pisze: 2019-02-01, 22:50 Czy szatan nie zaciemnił prawdę. Myślisz, że szatan odpoczywa?
Jak ciebie czytam, to jasno widzę, że zaciemnił i nie odpoczywa :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-01, 23:05

Nawet Modlitwa Pańska - jest wypaczona w swej treści.
"I nie wódź nas na pokuszenie" kto nas kusi? jaki duch kusi? do jakiego ducha wznosimy nasze prośby?
Ja zawsze odbierałam tę część modlitwy jako "nie daj [złemu duchowi] nas kusić do złego", ew bardziej nawet "nie dawaj nam popaść pokusom [złego ducha]"
To jakaś bardzo zła interpretacja jest?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-01, 23:45

ToTylkoJa pisze: 2019-02-01, 23:05
Nawet Modlitwa Pańska - jest wypaczona w swej treści.
"I nie wódź nas na pokuszenie" kto nas kusi? jaki duch kusi? do jakiego ducha wznosimy nasze prośby?
Ja zawsze odbierałam tę część modlitwy jako "nie daj [złemu duchowi] nas kusić do złego", ew bardziej nawet "nie dawaj nam popaść pokusom [złego ducha]"
To jakaś bardzo zła interpretacja jest?
Dodam trochę od siebie
W liturgii wiele jest stopolskich słów
ale rozumienie nasze jest takie jak było zawsze
"nie wystawiaj nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego"
za SJP
Cytat:
wodzić

1. prowadzić dokądś;
2. o samicach niektórych ptaków: opiekować się pisklętami do momentu osiągnięcia przez nie samodzielności;
"I nie prowadź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego"
"I opiekuj się nami byśmy nie ulegli pokusie, ale nas zbaw ode złego"

teraz lepiej i jaśniej :-D

A wybranej zadedykuje:
(13) Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy ani sam nikogo nie kusi. (14) Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; (15) potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć. (16) Nie błądźcie, umiłowani bracia moi.

(List Jakuba 1:10-16, Biblia Warszawska)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-02, 00:14

Katolicy na każdej mszy katolickiej mówią - "I nie wódź nas na pokuszenie "
Czy są pouczeni, by w osobistej modlitwie mówić inaczej?
Ja osobiście mówię -"Ochroń mnie Boże przed pokuszeniami złego"
Ostatnio zmieniony 2019-02-02, 00:20 przez wybrana, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”