PRAWDA OBJAWIONA

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-04, 13:17

Jeśli uznajesz Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela , za Boga i Mesjasza narodu żydowskiego, za Lwa z plemienia Judy to musisz uznać, że jest on potomkiem nie Ezawa a Izraela/Jakuba , który był ojcem Judy (stąd Judea i Judejczycy) i miał syna Faresa od którego pochodził Jesse, praojciec króla Dawida i tak aż do Jezusa, który chyba nie masz wątpliwości, że był z rodu Dawida.
Jeśli nie uznajesz, to wierzysz a bajania :(
a oto dowód - oceńcie czytelnicy sami na czym Wybrana opiera swoją wiarę - podkreślenia moje:
Jakub, to najprawdopodobniej człowiek którego Szatan podstępnie spłodził Izaakowi, synowi Abrahama, o czym mówił Chrystus w 'Przypowieści o Chwaście.
pomijam gdybologie :p i płodzenie :-o - gdybym był kobietą jak ty i w to wierzył, to zaczął bym się bać ;)
ale zobaczmy co Jezus mówi w przypowieści o chwaście i czy rzeczywiście można to odnieść do spłodzenia Jakuba przez Diabła :?:
Przypowieść o chwaście

24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"».

Postawmy sobie pytanie, czy Jezus potomek Dawida, żyd oddający Chwałę Bogu Izraela Jahwe w Świątyni Jerozolimskiej mógł sam siebie i swych przodków nazwać "chwastami" :!: :?:
prawda, że pytanie jest czysto retoryczne ...
ale ciekawe jaka "prawdę" objawi nam wybrana .... :-s
Ostatnio zmieniony 2019-02-04, 13:35 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-02-04, 13:35

wybrana pisze: 2019-02-04, 12:24 ... Jakub, to najprawdopodobniej człowiek którego Szatan podstępnie spłodził Izaakowi, synowi Abrahama, o czym mówił Chrystus w 'Przypowieści o Chwaście. ...
Podważasz słowa Pisma. Dezerter ostrzegał. Przeczytaj poniższe fragmenty Biblii.

Wj 3.6 Powiedział jeszcze Pan: «Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba». Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga.

Wj 6.2-4 Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: «Jam jest Jahwe. Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im. Ponadto ustanowiłem też przymierze moje z nimi, że im dam kraj Kanaan, kraj ich wędrówek, gdzie przebywali jako przybysze.

Iz 48.1 Słuchajcie tego, domie Jakuba, którzy nosicie imię Izraela i którzy pochodzicie z nasienia Judy.

Iz 48.12 Słuchaj mnie, Jakubie, Izraelu, którego wezwałem: Ja sam, Ja jestem pierwszy i Ja również ostatni.

Gdyby Bóg usynowił syna szatana, co jest dla mnie nie tyle prawdopodobieństwem, co szarlatanerią, to Jakub byłby uświęcony. Skoro Bóg podkreśla, że jest Bogiem Jakuba, to nie mam najmniejszej wątpliwości, co do jego posłannictwa. I wypełniania woli bożej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-04, 14:07

Dezerter pisze: 2019-02-04, 13:17 Jeśli uznajesz Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela , za Boga i Mesjasza narodu żydowskiego, za Lwa z plemienia Judy to musisz uznać, że jest on potomkiem nie Ezawa a Izraela/Jakuba , który był ojcem Judy (stąd Judea i Judejczycy) i miał syna Faresa od którego pochodził Jesse, praojciec króla Dawida i tak aż do Jezusa, który chyba nie masz wątpliwości, że był z rodu Dawida.
Jeśli nie uznajesz, to wierzysz a bajania :(
a oto dowód - oceńcie czytelnicy sami na czym Wybrana opiera swoją wiarę - podkreślenia moje:
Jakub, to najprawdopodobniej człowiek którego Szatan podstępnie spłodził Izaakowi, synowi Abrahama, o czym mówił Chrystus w 'Przypowieści o Chwaście.
pomijam gdybologie :p i płodzenie :-o - gdybym był kobietą jak ty i w to wierzył, to zaczął bym się bać ;)
ale zobaczmy co Jezus mówi w przypowieści o chwaście i czy rzeczywiście można to odnieść do spłodzenia Jakuba przez Diabła :?:
Przypowieść o chwaście
24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"».

Postawmy sobie pytanie, czy Jezus potomek Dawida, żyd oddający Chwałę Bogu Izraela Jahwe w Świątyni Jerozolimskiej mógł sam siebie i swych przodków nazwać "chwastami" :!: :?:
prawda, że pytanie jest czysto retoryczne ...
ale ciekawe jaka "prawdę" objawi nam wybrana .... :-s

Na początku naszej ery - ERY CHRYSTUSOWEJ, EDOMICI - potomkowie EZAWA / EDOMA, byli nazywani IDUMEJCZYKAMI, a ich państwo nazwane było IDUMEA.

Państwo Idumejczyków - IDUMEA, położone było na południe od Jerozolimy, pomiędzy Morzem Martwym i Morzem Śródziemnym. Obejmowało ono tereny Wyżyny Judzkiej / antycznego Seiru, Negewu i niziny Śródziemnomorskiej.
Według pism Józefa Flawiusza, granice WIELKIEJ IDUMEI sięgały aż do GALILEI, prowincji rzymskiej gdzie wychował się CHRYSTUS.

STOLICĄ IDUMEI było miasto HEBRON, w którym mieszkała rodzina Marii - matki Chrystusa, i było to też miasto gdzie narodził się Jan Chrzciciel.

Antyczną stolicą państwa EDOMU / IDUMEI, z czasów EZAWA, było miasto SEIR, położone na północ od HEBRONU - pomiędzy Jerozolimą a Hebronem. Do dziś znajduje się tam mauzoleum / grób EZAWA.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sa%27ir

Inne znane miasta IDUMEI to Masada, Engedi, Marrisa, Dora, Gerar, Orda, Berszeba, czy portowe miasta Morza Śródziemnego - Azotus, Jamnia.


IDUMEJCZYCY / EDOMICI wyznawali Boga Abrahama, i religijni Idumejczycy, za czasów Chrystusa, nazywani byli ESSEŃCZYKAMI. O Esseńczykach sporo dziś wiemy, ponieważ pisało o nich kilku antycznych historyków, a w latach czterdziestych odkryto wiele ESSEŃSKICH manuskryptów, zwanych dziś 'Zwojami z nad Morza Martwego'.

Język staro Hebrajski to język Edomitów a nie Izraelitów którzy utracili ten język w czasie ponad 400 letniego pobytu w Egipcie.

Mojżesz poznał język Hebrajski w Edomie, u swojego Edomickiego teścia Jetry, kiedy pasł u niego owce przez ponad dwadzieścia lat - tak mówi nam Biblia.

Wszystkie Księgi Dydaktyczne Starego Testamentu to literatura mądrego Edomu, a nie zbrodniczego Izraela.

Izrael napadł na Edom i ograbił go trzy krotnie. Piewszy raz za czasów Dawida, drugi raz za czasów Machabeuszy, a trzeci podczas wojny jaką Żydzi wszczęli przeciwko Edomowi / Idumei w roku 66 - 70 AD, grabiąc ich księgi i przepisując jako swoje własne - przypisując sobie twórczość i mądrość Edomu, jakie były w nich zawarte.

Język Aramejski którym posługiwali się Chrystus i Jego uczniowie, był językiem Minejczyków, potężnego lecz bardzo POKOJOWEGO narodu, którego Izraelitom prawie udało się wymazać z historii ludzkości. Podobnie jak prawie udało im się wymazać z historii państwo Edomu / Idumeę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-02-04, 14:32

W rewanżu za ciekawą historię wyjawię Ci dzieje jeszcze jednego narodu.
Sarmaci
To lud pochodzenia irańskiego spokrewniony ze Scytami i Persami, należący do grupy językowej „indoirańskiej”, zamieszkujący początkowo (mniej więcej od VI do III w. p.n.e.) tereny na północ od Morza Czarnego i Morza Kaspijskiego. Słynni byli z dzielności i sztuki wojennej, m.in. z ich opancerzonej ciężkiej jazdy konnej z długimi kopiami i łuskowatymi pancerzami („prototyp” polskiej husarii?). Ptolemeusz umieszcza ich siedziby pomiędzy Wisłą i Dnieprem. W swych wędrówkach na Zachód mieszali się podobno ze Słowianami i część Sarmatów uległa slawizacji (to tylko jedna z teorii). W każdym razie naukowcy stwierdzają pewne związki genetyczne wielu mieszkańców dzisiejszej Polski, Węgier i Ukrainy z ludami grupy indoirańskiej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-02-04, 14:49

Wydaje mi się, że dyskusja zeszła na tory pasujące do Kawiarenki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-02-04, 14:52

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że "wybrana" rozsiewa te głupoty po wielu forach. Chciałam się zarejestrować na pewnym forum, bo zaciekawiło mnie kilka tematów i chciałam się wypowiedzieć. Ale już zrezygnowałam, bo same kłótnie i to przez wpisy wybranej, która kopiuje gdzie się da te głupoty.
Wybrana, powiem ci coś. Kiedy wiele, wiele lat temu zaczęłam czytać Biblię też miałam takie pytania, niezrozumienie, a nawet oburzenie na Boga: co tez Pan Bóg nam daje do "wierzenia". Uczy nas oszukiwać, kłamać, cwaniakować itp? Na pierwszy rzut oka tak to wygląda. Ale w głowie mi się to nie mieściło. Zaczęłam więc pytać starszych w wierze, obeznanych z analizowaniem Pśw., sama tez czytałam mnóstwo komentarzy i wyjaśnień do "dziwnych" wersetów i sytuacji opisanych w Biblii. Trwało to kilka lat i wcale nie twierdzę, że wiem wszystko. Ale nauczyłam się nieco pokory i dystansu do treści Pisma i MOJEGO zrozumienia, tego na pierwszy rzut oka. Tak długo konfrontowałam swoje wątpliwości aż dotarło do mnie, że to Bóg ma rację a nie ja.
Mam wrażenie, że zatrzymałaś się na jakimś etapie, albo trafiłaś na jakieś buntownicze nauki, na ludzi "anty-wszystko", może na jakieś forum czy guru, któy ci miesza nieźle w głowie. Zastanów się. Ja też jestem obecnie mocno krytyczna, ale wszystko ma swoje granice i naprawdę uważaj, bo jednak ocierasz się o obrażanie Boga, a tym samym ludzi. A sprawę zdamy z każdego słowa.
Zauważyłam, że na tym forum traktują cię bardzo wyrozumiale, na innych jadą po tobie równo, a jeszcze na innych po prostu ignorują cię.
Po co to robisz i komu ma służyć takie poddawanie w wątpliwość i podważanie Słowa Bożego? Uważaj na zgorszenia. Bo nie każdy jest mocny w wierze i obeznany. Tu już kilku rozmówców dało ci cenne przestrogi, a ty dalej swoje. Nie pisze tego, aby ci dokuczyć, obrazić cię, ale w trosce, abyś nie zabrnęła i duszy swej nie zatraciła. Pozdrawiam cię z miłością siostrzaną w Chrystusie.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-04, 14:59

Jeżeli te informacje zawarte w tych linkach nic nie pomogą, to ja się poddaje.
Andej - pij kawę na zdrowie.
Wiesławo, ja mogę wymienić poglądy, ale się z nikim nie awanturuję, To ty się mnie osobiście czepiasz.

https://www.ekumenizm.pl/koscioly/katol ... enczykiem/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Esseńczycy

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-02-04, 15:08

Jak uważasz. Skoro troskę uważasz za czepianie....przepraszam. Już się do ciebie nie odezwę, ale i czytać tych "mądrości" nie będę.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-02-04, 18:41

Chyba skorzystam Wieslawo z Twojej rady i zrobie tak samo.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-04, 19:18

Wybrana wprowadza nas - nie wiem czy świadomie w błąd i to wielokrotnie - już udowadniam
opisuje rzekomo wielką Idumee
wybrana pisze: 2019-02-04, 14:07 Na początku naszej ery - ERY CHRYSTUSOWEJ, EDOMICI - potomkowie EZAWA / EDOMA, byli nazywani IDUMEJCZYKAMI, a ich państwo nazwane było IDUMEA.

Państwo Idumejczyków - IDUMEA, położone było na południe od Jerozolimy, pomiędzy Morzem Martwym i Morzem Śródziemnym. Obejmowało ono tereny Wyżyny Judzkiej / antycznego Seiru, Negewu i niziny Śródziemnomorskiej.
Według pism Józefa Flawiusza, granice WIELKIEJ IDUMEI sięgały aż do GALILEI, prowincji rzymskiej gdzie wychował się CHRYSTUS.

STOLICĄ IDUMEI było miasto HEBRON, w którym mieszkała rodzina Marii - matki Chrystusa, i było to też miasto gdzie narodził się Jan Chrzciciel.
Wróćmy jednak do realnego życia i faktów i spójrzmy na mapę z czasów Jezusa
https://www.pomocedydaktyczne.eu/p4235, ... stusa.html
Idumea to tam na samym dole z dala od miejsc opisanych w NT :!:
I nie było to żadne "państwo", ale prowincja rzymska - za wiki:
Ok. 163 p.n.e. terytorium Edomu zostało podbite przez Judę Machabeusza, władcę żydowskiego. Ostatecznie ok. 125 p.n.e. podbił Edomitów Jan Hirkan I, który zmusił ich do przyjęcia religii żydowskiej. Od tej pory Edomici stanowili część narodu żydowskiego.

Idumejczyk Antypater był doradcą króla Jana Hirkana II i ojcem Heroda Wielkiego, króla Judei. Za Heroda Wielkiego Idumea była rządzona przez gubernatorów, wśród których byli jego brat Józef i szwagier Kostobar I. Po śmierci Heroda Wielkiego Idumea została prowincją rzymską, po powstaniu żydowskim włączoną przez Tytusa do prowincji Judea. Następnie Rzymianie przyłączyli ją do prowincji Palestyna. Chociaż Idumejczycy przestali być odrębnym ludem, nazwa geograficzna "Idumea" przetrwała aż do czasów św. Hieronima.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Idumea
po prawo mamy tam podana mapę na której widac to brązowe:
kolorem ciemnoczerwonym przybliżone granice późniejszej Idumei
tej z czasów Jezusa - jasno widać, że jest to terytorium poniżej Morza Martwego więc pisanie o sięganiu do Galilei jest zwykłym kłamstwem i jawną manipulacją - nie jedyną :
Encyklopedia PWN
Hebron, Al-Khalīl,
m. w środkowej Palestynie, w Judei, w Autonomii Palestyńskiej, na Zachodnim Brzegu (Jordanu).
Założony prawdopodobnie w XVIII w. p.n.e.; związany z tradycją bibl. jako miejsce pobytu patriarchów Izraela — Abrahama, Izaaka, Jakuba; zdobyty przez Izraelitów w XIII–XII w. p.n.e.; pierwsza stol. Dawida; 164 p.n.e. włączony do państwa Judy Machabeusza; w 69 r. n.e. zburzony przez Rzymian; 634 zajęty przez Arabów; 1100–1260 kontrolowany przez krzyżowców; jedno z 4 świętych miast judaizmu, czczone również przez muzułmanów i chrześcijan (Grota Machpela z grobami Abrahama oraz Sary, Izaaka, Rebeki, Jakuba i Lei).
Encyklopedia PWN - kontra "prawda objawiona" wybranej - co wybieracie :?: :!:
Fakty czy urojenia i kłamstwa ?
Wybrana sugeruje związki Marii matki Jezusa i jej rodziny z Edomem - sprawdźmy jak rzeczy się maja ale już w następnym poście
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-04, 19:46

Dezerterze, ale Jezus urodził się w Galilei.
Jezus był Esseńczykiem, którzy nie podlegali pod Zakon Lewitów.

Po to ci pisałam o Edomitach, abyś zrozumiał to:

Izrael napadł na Edom i ograbił go trzy krotnie. Piewszy raz za czasów Dawida, drugi raz za czasów Machabeuszy, a trzeci podczas wojny jaką Żydzi wszczęli przeciwko Edomowi / Idumei w roku 66 - 70 AD, grabiąc ich księgi i przepisując jako swoje własne - przypisując sobie twórczość i mądrość Edomu, jakie były w nich zawarte.


IDUMEJCZYCY / EDOMICI wyznawali Boga Abrahama, i religijni Idumejczycy, za czasów Chrystusa, nazywani byli ESSEŃCZYKAMI. O Esseńczykach sporo dziś wiemy, ponieważ pisało o nich kilku antycznych historyków, a w latach czterdziestych odkryto wiele ESSEŃSKICH manuskryptów, zwanych dziś 'Zwojami z nad Morza Martwego'.

Przecież Izrael był podzielony na 12 plemion.

Ezaw , poślubił Księżniczkę Basemath, córkę Ismaela, pierworodnego syna Abrahama (poczętego przez niewolnicę) i ojca dwunastu książąt, jak to czytamy w Biblii.
Po śmierci Iszmaela, królestwem Isinu zarządzał jego źięć, Ezaw - Lipit Eshtar. Był on królem przez 11 lat, od ok. 1933 do 1922 pne., kiedy został zamordowany przez swojego brata, Jakuba / Izraela, o czym czytamy w najbardziej popularnych apokryfach, w Księdze Jubileuszów i w Testamencie Dwunastu Patryjarchów.
Ostatnio zmieniony 2019-02-04, 19:59 przez wybrana, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-02-04, 20:40

wybrana pisze: 2019-02-04, 19:46 Dezerterze, ale Jezus urodził się w Galilei.
Jezus był Esseńczykiem, którzy nie podlegali pod Zakon Lewitów.
Po to ci pisałam o Edomitach, abyś zrozumiał to:

Izrael napadł na Edom i ograbił go trzy krotnie. Piewszy raz za czasów Dawida, drugi raz za czasów Machabeuszy, a trzeci podczas wojny jaką Żydzi wszczęli przeciwko Edomowi / Idumei w roku 66 - 70 AD, grabiąc ich księgi i przepisując jako swoje własne - przypisując sobie twórczość i mądrość Edomu, jakie były w nich zawarte.


IDUMEJCZYCY / EDOMICI wyznawali Boga Abrahama, i religijni Idumejczycy, za czasów Chrystusa, nazywani byli ESSEŃCZYKAMI. O Esseńczykach sporo dziś wiemy, ponieważ pisało o nich kilku antycznych historyków, a w latach czterdziestych odkryto wiele ESSEŃSKICH manuskryptów, zwanych dziś 'Zwojami z nad Morza Martwego'.

Dlaczego przypisujesz mi jakieś wymyślone teorie.
Pogrążasz się i kompromitujesz :
Dezerterze, ale Jezus urodził się w Galilei.
=)) a mnie Biblia żydowska uczy, że w Betlejem w Judzie a nie w Galilei, ani w Idumei
kolejna kompromitacja:
Jezus był Esseńczykiem, którzy nie podlegali pod Zakon Lewitów.
i dlatego jego rodzice ofiarowali go w Świątyni Jerozolimskiej i powtórnie był tam w wieku 12 lat i powiedział, że jest w Domu Ojca i nauczał w Synagogach i obchodził żydowskie święta - no typowy Eseńczyk - brawo ty x_x :-j

dalej piszesz jak to sama nazwałaś "jakieś wymyślone teorie", których na żadnym Uniwersytecie nie uczą tylko na uniwersytecie internetowym prawd objawionych wybranej - gdzie można się dowiedzie jak powstał judaizm
grabiąc ich księgi i przepisując jako swoje własne - przypisując sobie twórczość i mądrość Edomu, jakie były w nich zawarte.
Nobel dla wybranej ;)) za takie wiekopomne odkrycie
ale nie jedyne - kolejny nobel nalezy się za kolejne odkrycie, o którym żaden naukowiec nie wspomina
Idumejczycy, za czasów Chrystusa, nazywani byli ESSEŃCZYKAMI.
za wiki
Esseńczycy (essenizm) – jedno z żydowskich stronnictw religijnych (obok faryzeuszy i saduceuszy i ewentualnie jeszcze zelotów), a w szerszym rozumieniu ruch religijno-społeczny, działający w drugiej połowie tzw. okresu Drugiej Świątyni (ok. 515 r. p.n.e. – 70 r. n.e.), czyli w latach ok. 152 p.n.e. – 70 n.e.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Esse%C5%84czycy
nigdzie ani słowem o związku z potomkami Ezawa :!:
ale co tam wiki zobaczmy czy Nauka coś wspomni o Idumejczykach - zgaduję w ciemni - NIC
Po esseńczykach pozostało ponad 800 spisanych po hebrajsku manuskryptów, znajdowanych stopniowo od 1947 r. w grotach w Chirber Qumran nad Morzem Martwym na Pustyni Judzkiej. To odkrycie, uważane za najważniejsze w dziejach archeologii, rzuciło nowe światło na dzieje judaizmu oraz początki chrześcijaństwa. Teologia esseńska ze swym dualizmem światła i ciemności, dobra i zła, jest uderzająco podobna do doktryny Ewangelii św. Jana i Listów Pawłowych.
https://www.tygodnikprzeglad.pl/naukowc ... senczykow/

nigdzie ani słowem o związku z potomkami Ezawa :!:

Pisałaś, że odrzucali kapłaństwo lewitów - kolejna kompromitacja:
Członkowie sekty aplikowali zasady zapisane w Księdze Kapłańskiej dla kapłanów i lewitów, do całej społeczności, w której żyli. Samych siebie uważali za eschatologiczne zgromadzenie kapłańskie. .


https://teologiapolityczna.pl/ks-prof-m ... a-tpct-39-



nigdzie ani słowem o związku z potomkami Ezawa :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-02-04, 22:03

Dezerterze ... uznanie za dobra robote.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-02-05, 09:52

Dezerterze, a czytałeś jakie Przymierze zawarł Bóg z człowiekiem - Abrahamem
cytuję:
17:2Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.
17:3Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił:
17:4Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów.
17:5Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem mnóstwa narodów.
17:6Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody, i królowie pochodzić będą od ciebie.
17:7I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie.


Myślę, że treść tego Przymierza jest jasna - Staniesz się ojcem wielu narodów, wywiodę od ciebie narody.

Abraham dwóch synów - Ismaela i Izaaka.
Wszyscy potomkowie Abrahama należą do zawartego Przymierza.
Chociaż Jezus pochodził z Galilei(tam mieszkali jego rodzice), to Galilea również należała do Przymierza Abrahama. Jezus był obrzezany ze zwyczajem świątynnym.
Obrzezka była od czasów Abrahama.

Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wyciąłem to, co obraża katolików i wierzących w Boga Jedynego. Obawiam się, że kontynuacja wrogiej propagandy zostanie uznana za permanentne nękanie i indoktrynację. Andej
Ostatnio zmieniony 2019-02-05, 10:24 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”