PRAWDA OBJAWIONA

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2017-10-24, 10:01

wybrana pisze:...
Co robi Kościół Rzymski? składa wedle swojej woli i upodobania Jezusa Chrystusa jako ofiarę mszy świętej. Czyżby Kościołowi jedna, pełna, doskonała ofiara nie wystarczyła.
...
Dość dziwna teza. Zawsze myślałem, że jest to zawsze TA SAMA OFIARA. Że jest to przywoływaniem TEJ SAMEJ OFIARY. Takim łączeniem się w czasie. A na dodatekwypełnieniem życzenie: CZYŃCIE TO NA MOJĄ PAMIĄTKĘ.

wybrana pisze:...
Dziękczynienie i uwielbienie składa się Marii(kobiecie ziemskiej) a nie Jezusowi. Centralną postacią w tym Kościele jest człowiek, a nie Bóg.
...
Dla mnie nowość. Przyznaję rację, że może występować wrażenie iż najważniejszą postacią w Kościele jest człowiek - Jezus Chrystus. Też staram się widzieć zawsze Jezusa jako osobę Trójcy Świętej. Jako Boga, a w mniejszym stopniu Człowieka, nierozerwalnie związanego z Bogiem Ojcem i i Duchem świętym.
A korzystanie ze wzoru Maryi i prośby do Niej o wstawiennictwo są raczej przykładem na konsekwencję człowieka w wypraszaniu łask. Jezus w przypowieściach zalecał namolność modlitwy.

wybrana pisze:...
Kościół powołując się na Starotestamentowego Boga przez 600 lat osądzał ludzi i zabijaj ustanawiając inkwizycję i na dodatek jeszcze wymyślne tortury.
...
Ile to osób na obszarze polskiej jurysdykcji państwowej inkwizycja torturowała i zabiła?
Czy wiesz, że najwięcej ofiar inkwizycji padło dokładnie tam, gdzie jej nie było? Czy zdajesz sobie sprawę, że dominujące pokłosie w krajach protestanckich?
Czy masz świadomość, że Święte Oficjum powstało po to aby ukrócić okrutne praktyki?
Albo czy wiesz, że Święta Inkwizycja nie skazywała, ale tylko stwierdzała winę?
Czy masz świadomość tego, że aby uniknąć odpowiedzialności wystarczyło wyprzeć się grzechów, wyspowiadać, wrócić na łono Kościoła?
Wiem upraszczam. Marek kiedyś podawał listę pozycji wyjaśniających te kwestie. Śmię twierdzić, że malowany przez Ciebie obraz inkwizycji jest jeno odbiciem antychrześcijańskiej propagandy uprawianej przez lewactwo i wrogów Kościoła i nie wiele wspólnego z rzeczywistością. (Nie twierdzę przy tym, że inkwizycja nie była nigdy wykorzystywana przez różnych władców jako narzędzie do rozprawiania się z osobami niewygodnymi.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2017-10-29, 12:21

Abraham45 pisze: Cała istota tego tematu skupia się na tym aby przyjmować prawdę Objawioną w Chrystusie i realizowaniu jej w życiu człowieka. Nie ma innej prawdy. Nie oznacza to, że wszystkie inne religie są złe, po prostu nie opierają się na prawdzie, ale Bóg kocha wszystkich i wszystkim dał wolność wyboru. Ten kto kocha Boga, chce mu służyć to wybiera naukę Chrystusa, gdyż tylko ta pochodzi od Boga, jest oparta na Jego woli, żadna inna.
Tak masz zupełną rację, ale ludzie ludzie nakładają na siebie brzemiona ciężkie i niezrozumiałe.
Biją się o Niego niesprawiedliwi w sprawiedliwości
Jezus nauczał:
B.W.
11:28Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
11:29Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
11:30Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
5:43Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
5:44A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
5:45Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
5:46Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
5:48Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.

Tak jak również przekazał nam tą piękną naukę Apostoł Jan:
3:18Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.
3:19Po tym poznamy, żeśmy z prawdy i uspokoimy przed nim swoje serca,
3:20Że, jeśliby oskarżało nas serce nasze, Bóg jest większy niż serce nasze i wie wszystko.
3:21Umiłowani, jeżeli nas serce nie oskarża, możemy śmiało stanąć przed Bogiem
3:22I otrzymamy od niego, o cokolwiek prosić będziemy, gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to, co miłe jest przed obliczem jego.
3:23A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał.
3:24A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka.


Przestrzeganie przykazań i ufność nasza w Bogu jest podstawą naszej wiary.
Ciężkie nakładane brzemiona, wymysły-zniewalają naszą wiarę i czynią nas niewolnikami zamkniętymi w kokonie swojej niedoskonałości i ograniczają nas duchowo, by nasz duch łączył się z Duchem Bożym.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2017-11-06, 13:20

Andej pisze:
wybrana pisze:Dlaczego Bóg Starego Testamentu jest taki okrutny,taki inny od miłosiernego Boga, którego objawił nam Jezus Chrystus? ...
Jak to możliwe, że to JEST TEN SAM BÓG? A może to nie Bóg się zmienił, tylko człowiek? Może spisujący (przekazujący ustnie) objawienie dostosował słowa do możliwości percepcji na odpowiednim etapie rozwoju społeczności? Czy parę tysięcy lat temu gorszyły słowa, które teraz trudno nam przyjąć?
PAN
Według źródła https://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_(mitologia)
Pan (gr. ??? Pán, łac. Pan, Faun, Faunus) ? wywodzący się z Arkadii[1] grecki bóg opiekuńczy lasów i pól, strzegący pasterzy oraz ich trzód. W rzymskim panteonie bogów Pan utożsamiany był z Faunem (Faunusem) lub z bogiem lasów Silvanusem.
Pan był przedstawiany w postaci pół człowieka, pół zwierzęcia. Miał tułów i twarz mężczyzny, był cały owłosiony, o kozich nogach, ogonie, brodzie i rogach. Wyglądem przypominał satyra, stąd zwano ich czasem panami. Ponadto był bardzo zwinny i słynął z umiejętności tanecznych. Przebywał głównie w górach i gajach, w pobliżu źródeł i zaciszu drzew. Przypisywano mu dużą aktywność seksualną, a obiektami jego zalotów były zarówno nimfy jak i młodzi chłopcy oraz zwierzęta[2].
Pan stał się bogiem popularnym w całej antycznej Grecji i wraz z upływem czasu przypisywano mu nowe funkcje, np. lekarza i wieszcza, a pod wpływem neoplatonizmu uznano go za wcielenie płodności[3].
Atrybutami Pana była syringa, kij pasterski, wieniec jodłowy lub jodła w ręce. Poświęcona była mu świątynia w Atenach.

Pan
Pan oznacza monarcha, magnat, władca, panujący i może być używane zamiennie.
Np. w odniesieniu do określenia Boga - Bóg, Król Niebieski, Król Niebios, Najjaśniejszy Pan, Najwyższy, Najwyższy Sędzia, Odnowiciel, Ojciec Niebieski, Pan Świata, Pan Wszechrzeczy, Pan Wszelkiego Stworzenia, Pan Zastępów, Przedwieczny, Stworzyciel, Stwórca, Wiekuisty, Wszechmogący, Zbawiciel,

Tylko, czy słowo Wiekuisty, Bóg, Król Niebieski, Wszechmogący itd. nie można przypisać do każdego wersetu Biblii Starego Testamentu. Słowo Pan wprowadzone jest w Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej.

Bóg Ojciec Wszechmogący Stworzyciel nieba i ziemi przemówił do tego narodu Izraelskiego dając im przykazania - Dekalog, czyli kodeks Boży.
Przemawiał do tego narodu przez swoich wybranych Proroków, którzy przekazywali Słowo i Wolę Bożą i dla tego celu byli powołani.
Nie możemy jednak uznać, że przemawiał cały czas do przywódców plemion Izraelskich i bezpośrednio wpływał na ich uczynki, bo to było by fałszem.
Przywódcy Izraelski powoływali się na PANA, i tym Panem nie był Bóg Wiekuisty, ale PAN z rogami - szatan.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2017-11-06, 16:07

Historia zbawienia obejmuje głównie OBJAWIENIA BOŻE. Ale nie pomija ingerencji szatana.

Może jestem dziwakiem, ale dla mnie daleko ważniejsze jest to, co Pan objawiał. A to co Szatan, wolę omijać łukiem. Celem moim jest Bóg i Jego wolę wypełniać się staram. Dlatego szukam dobra, nawet z złem. A nie odwrotnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2017-11-06, 17:16

Andej pisze:Historia zbawienia obejmuje głównie OBJAWIENIA BOŻE. Ale nie pomija ingerencji szatana.

Może jestem dziwakiem, ale dla mnie daleko ważniejsze jest to, co Pan objawiał. A to co Szatan, wolę omijać łukiem. Celem moim jest Bóg i Jego wolę wypełniać się staram. Dlatego szukam dobra, nawet z złem. A nie odwrotnie.
W pełni podzielam twoje zdane.
Ale wielu chrześcijan błądzi, bo jest zwiedzona fałszywym obrazem Boga. Ich serca są zamknięte na miłość do Boga, bo któż pragnie kochać okrutnika? Czy z samej bojaźni i strachu jesteśmy wstanie otworzyć swoje serce na pełnie miłości Bożej.
Bóg dał Izraelito przykazania, powołał Proroków, by głosili Jego wolę. To jest kłamstwem, że przemawiał osobiście do każdego przywódcy plemienia Izraelskiego. Usprawiedliwiali swoje niecne czyny wolą Pana, ale to nie był Pan - Bóg Ojciec Wszechmogący, ale to był ich Pan - często szatan.

Krzyżacy, gdy łupili i mordowali, również powoływali się na Pana. Islamiści, gdy zabijają również powołują się na Pana.
Izraelici gdy podbijali, grzeszyli również usprawiedliwiali wolą Pana.

W różnych przekładach Biblii Starego testamentu jest to różnie ujęte. Jedne przekłady używają słowo "Pan" i tu możemy rozważać, czy przemawiał Pan- Bóg Ojciec Wszechmogący, czy Pan - szatan, może rozważać dwuznaczne znaczenie tego słowa.
Jeżeli Bibliści piszą Bóg, Stworzyciel, Wybawiciel, to nadają danemu wersetowi rangę Bożą i tu spada na nich duża odpowiedzialność wobec czytających i Boga.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2017-11-07, 13:28

Pismo skupia się na drodze zbawienia.
A wola boża realizuje się nie zawsze w sposób oczywisty.
Nie sądzę, aby w Piśmie natchniony autor używał określenie Pan w odniesieniu do Szatana. Jeśli to czynił, to dodawał określenie. Np. Pan Tego Świata. Ale biblistą nie jestem.
Biblia jest historią zbawienia. I tak niech mnie prowadzi. Do Pana. Do Pana Boga Naszego!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2017-11-08, 17:51

Andej, ale tylko Nowy Testament jest dla chrześcijanina prawdziwą wykładnią wiary, bo tam jest prawda objawiona nam przez samego Boga. Nie ma innej prawdy niż ta, którą nam przekazał sam Bóg w osobie Jezusa Chrystusa.
Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie, posila się nią, bo ona jest celem jego życia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-08, 22:35

tylko Nowy Testament jest dla chrześcijanina prawdziwą wykładnią wiary
W takim razie zacytuj gdzie to twierdzenie jest w Nowym Testamencie :))

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2017-11-09, 10:44

Marek_Piotrowski pisze:
tylko Nowy Testament jest dla chrześcijanina prawdziwą wykładnią wiary
W takim razie zacytuj gdzie to twierdzenie jest w Nowym Testamencie :))
@-) @-) @-)
Łał, to w co ty wierzysz ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2017-11-09, 10:59

W to, że całe Pismo stanowi jedno i poszczególne księgi nie są wzajemnie sprzeczne. W to, że całość prowadzi do Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-09, 21:09

wybrana pisze:
Marek_Piotrowski pisze:
tylko Nowy Testament jest dla chrześcijanina prawdziwą wykładnią wiary
W takim razie zacytuj gdzie to twierdzenie jest w Nowym Testamencie :))
@-) @-) @-)
Łał, to w co ty wierzysz ?
Nie wymiguj się. SKoro "tylko Nowy Testament" jest wykładnią, to musisz tę prawdę znaleźć w Nowym Testamencie.
Jesli nie znajdziesz, to Twoje twierdzenie jest nieważne w świetle siebie samego.
Takie samobójcze twierdzenie :))

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2017-11-10, 21:49

Marek_Piotrowski pisze:
wybrana pisze:
Marek_Piotrowski pisze:
tylko Nowy Testament jest dla chrześcijanina prawdziwą wykładnią wiary
W takim razie zacytuj gdzie to twierdzenie jest w Nowym Testamencie :))
@-) @-) @-)
Łał, to w co ty wierzysz ?
Nie wymiguj się. SKoro "tylko Nowy Testament" jest wykładnią, to musisz tę prawdę znaleźć w Nowym Testamencie.
Jesli nie znajdziesz, to Twoje twierdzenie jest nieważne w świetle siebie samego.
Takie samobójcze twierdzenie :))
Marku - ja znalazłem:
?Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania? (2 Tymoteusza 3:16)
Wybrana - co ty na to?
Podaj te "diabelskie wersety" ze ST.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-11, 13:04

No nie. Ten werset może być podstawą do twierdzenia:
"Nowy Testament jest dla chrześcijanina prawdziwą wykładnią wiary"
co do którego wszyscy się zgadzamy (Sobór Trydencki - Ewangelia jest w Kościele ?źródłem wszelkiej zbawczej prawdy i zasad postępowania?).
NIE jest natomiast podstawą do stwierdzenia:
"tylko Nowy Testament jest dla chrześcijanina prawdziwą wykładnią wiary"

Jeśli napiszę:
?Bawełniane koszule są ładne? to czy z tego będzie wynikało ?Tylko bawełniane koszule są ładne? oraz ?jedwabne koszule są brzydkie??

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2017-11-11, 15:19

Marku nie zrozumiałeś mojej przekory i żartu - tym cytatem pokazałem Wybranej, że całe pismo jest! ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-12, 10:39

Możliwe. Widać ostatnio kumatość nie jest moją mocną stroną :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”