PRAWDA OBJAWIONA

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Quinque » 2017-12-30, 13:11

Wybrana, ty zakładasz ten sam temat na którymś forum z kolei...

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: dromax » 2018-01-09, 16:05

Quinque pisze: 2017-12-30, 13:11 Wybrana, ty zakładasz ten sam temat na którymś forum z kolei...
:) ^Takie postępowanie jest możliwe szczególnie dla kogoś, kto myśli, że jest nawiedzony...

Jakub2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Jakub2 » 2018-01-10, 14:48

wybrana pisze: 2017-10-16, 22:35
Benjamin pisze:Sadze, ze troche to wyglada inaczej. Gdy bylem ostatnio u spowiedzi natrafilem na bardzo bozego kaplana. Powiedzial min. cos takiego: sa dwa rodzaje zalu, sa dwa rodzaje postrzegania: jeden to taki, ktory wyplywa z calkowitej milosci - taki nazywa sie zalem doskonalym. Jest takie postrzeganie, ktroe wyplywa z dobra dla innych: jest to milosc zyczliwa.
Jest rowniez zal, ktory nie wyplwa z przekonania serca - ale z rozumowego,czyli inaczej mowiac prawnego podporzadkowania sie zaleceniom, chociaz sercem nie palamy ku temu.
Tak wiec nasze spostrzezenie moze byc niezgodne z podazaniem serca, ale zgodne z wymaganiem prawnym/rozumowym.
A Prawo Milosci zostalo ukazane dopiero przez Chrystusa, choc caly czas zawarte jest w Dekalogu. Zawarte, ale nie spostrzezone.
Dlatego nic moim zdaniem nie upowaznia nas do wydawania takich ostrych osadow o starotestamentowých ludziach, gdyz i nasze sa i moga byc niewlasciwe.
Tu w tym temacie nie osądzamy starotestamentowych ludzi, ale piszemy o postrzeganiu Boga przez ówczesnych chrześcijan.
Starotestamentowi ludzie mogli różnie oceniać wolę Bożą i nie zawsze ją wypełniali tak, jak pragnął tego Bóg.
My chrześcijanie jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji, że poznaliśmy prawdę - prawdę nam objawioną przez samego Boga. Teraz dzięki naukom Jezusa Chrystusa poznaliśmy prawdę o naturze Boga i Królestwie Bożym.Te nauki są dla nas święte i tymi naukami powinniśmy się posilać.
Nasi nauczyciele wiary, powinni nas takiej prawdy nauczać. Każdy chrześcijanin powinien poznać Boga jako źródło największego dobra i największej miłości. W tym największym oceanie miłości każdy chrześcijanin powinien pragnąć się zanurzać.
Nie rozumiesz tego ze ST i NT jest jedna caloscia i jako taka jest Nauka Wiary i Boga.
Mozna by to ujac tak ze nie bylo by NT gdyby nie bylo ST i sam ST bez NT bylby niepelny.
Odrzucajac ST odrzucasz czesc Nauk Bozych, ktore w calosci daja obraz Wiary i Boga.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2018-06-06, 19:08

Benjamin pisze:
Nie rozumiesz tego ze ST i NT jest jedna caloscia i jako taka jest Nauka Wiary i Boga.
Mozna by to ujac tak ze nie bylo by NT gdyby nie bylo ST i sam ST bez NT bylby niepelny.
Odrzucajac ST odrzucasz czesc Nauk Bozych, ktore w calosci daja obraz Wiary i Boga.
Dlaczego odnosisz się do mojego stwierdzenia, a nie czytasz ze zrozumieniem?
Ja nie podważałam nauk Starego Testamentu, ale pisałam o różnicach w obrazie natury Boga ujętego przez Starotestamentowych pisarzy, a obrazem danym nam przez samego Boga - Jezusa Chrystusa.
Obrazy natury Boga są zupełnie odmienne. Teraz zastanów się komu wierzysz - ludziom grzesznym, bo Starotestamentowi Żydzi byli wyjątkowo grzesznym narodem, czy wierzysz świadectwu złożonemu przez samego Boga - Jezusa Chrystusa.
Ja wierzę Jezusowi, a ty?
Ostatnio zmieniony 2018-06-06, 19:10 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2018-08-10, 23:38

Myślę, że słuchając tego bardzo wartościowego pouczenia możemy się dużo nauczyć.
Zapraszam do posłuchania - bardzo prawdziwe i piękne pouczenia.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-21, 18:01

Często biłam się z myślami, dlaczego u Apostoła Pawła w listach są zawarte takie sprzeczności.
Pisał bardzo mądre myśli i pouczenia, ale też są tam zawarte myśli oparte na faryzejskiej nauce. Wątpliwości i sprzeczności były we mnie. Co dziwne, Kościół Katolicki głównie na tym liście do Rzymian oparł swoją teologię.
Nadanie władzy przez Boga. Wykluczanie niewierzących i kto nie wierzy słowom pisma - niech będzie przeklęty. Te nauki nie są zgodne z Ewangelią Chrystusową.
Jest to herezja pisana na pewno z nieznajomości i niewiedzy piszącego. Nie chciałabym go posądzać o świadomą herezje czynioną z premedytacją.
Źli ludzie jednak przyjęli te heretyckie wersety jako podstawę nauki chrześcijańskiej i przez to zwiedzenie objęło cały świat. Świat budowany na tej nauce wygląda - jak wygląda.
A co czytamy na końcu listu do Rzymian
16:22Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz, który ten list pisałem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-01-21, 22:08

Ale zaczyna tak
1 Paweł, sługa Chrystusa Jezusa, z powołania apostoł, przeznaczony do głoszenia Ewangelii Bożej,
a kończy jak ktoś kto dyktuje list - co było powszechne w starożytności
Pozdrowienia od współpracowników Apostoła

21 Pozdrawia was współpracownik mój Tymoteusz oraz Lucjusz, Jazon i Sozypater, moi rodacy. 22 Pozdrawiam was w Panu i ja, Tercjusz, który pisałem ten list. 23 Pozdrawia was Gajus, który jest gospodarzem moim i całego Kościoła8. 24 Pozdrawia was Erast, skarbnik miasta, i Kwartus, brat.
Według mojej prywatnej analizy jest to na pewno list autorstwa Pawła napisany ok 60 roku.
Żaden starożytny pisarz chrześcijański nie miał co do tego wątpliwości
więc i ty siostro nie miej
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 22:08 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-21, 22:11

wybrana pisze: 2019-01-21, 18:01 Często biłam się z myślami, dlaczego u Apostoła Pawła w listach są zawarte takie sprzeczności.
Pisał bardzo mądre myśli i pouczenia, ale też są tam zawarte myśli oparte na faryzejskiej nauce. Wątpliwości i sprzeczności były we mnie. Co dziwne, Kościół Katolicki głównie na tym liście do Rzymian oparł swoją teologię.
Akurat selektywne oparcie na Liście do Rzymian jest charakterystyczne dla protestantyzmu, co potwierdzi każdy, kto ma jakiekolwiek na ten temat pojęcie. Więc kolejne pudło, Wybrana.
Nadanie władzy przez Boga. Wykluczanie niewierzących i kto nie wierzy słowom pisma - niech będzie przeklęty. Te nauki nie są zgodne z Ewangelią Chrystusową.
Czyli część Nowego Testamentu jest sprzeczne z tym, co sie Wybranej wydaje, iż jest w Ewangelii. A skoro część Nowego Testamentu nie zgadza się z Wybraną, więc jasne, że należy odrzucić te fragmenty biblijne.
Jest to herezja pisana na pewno z nieznajomości i niewiedzy piszącego. Nie chciałabym go posądzać o świadomą herezje czynioną z premedytacją.
Jest oczywiste, że Wybrana wie więcej o Ewangelii niż piszący pod natchnieniem Ducha Świętego jakiś tam św.Paweł.
Źli ludzie jednak przyjęli te heretyckie wersety jako podstawę nauki chrześcijańskiej i przez to zwiedzenie objęło cały świat. Świat budowany na tej nauce wygląda - jak wygląda.
No jasne - ludzie, którzy przyjmują fragmenty, które potępiła Wybrana (a więc heretyckie - w myśl znanej definicji "herezją jest to, co sprzeciwia się mniemaniu Wybranej") muszą być źli.
A co czytamy na końcu listu do Rzymian
16:22Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz, który ten list pisałem.
O, Wybrana właśnie zauważyła werset, którego nie zauważyły setki milionów czytelników Biblii przez ostatnie niemal dwa tysiące lat - mówiący że listy Pawła były przez niego dyktowane. To już ostateczny dowód upadku Pawła - dobrze że mamy Wybraną...

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-21, 22:19

Dezerter pisze: 2019-01-21, 22:08 Ale zaczyna tak
1 Paweł, sługa Chrystusa Jezusa, z powołania apostoł, przeznaczony do głoszenia Ewangelii Bożej,
a kończy jak ktoś kto dyktuje list - co było powszechne w starożytności
Pozdrowienia od współpracowników Apostoła

21 Pozdrawia was współpracownik mój Tymoteusz oraz Lucjusz, Jazon i Sozypater, moi rodacy. 22 Pozdrawiam was w Panu i ja, Tercjusz, który pisałem ten list. 23 Pozdrawia was Gajus, który jest gospodarzem moim i całego Kościoła8. 24 Pozdrawia was Erast, skarbnik miasta, i Kwartus, brat.
Według mojej prywatnej analizy jest to na pewno list autorstwa Pawła napisany ok 60 roku.
Żaden starożytny pisarz chrześcijański nie miał co do tego wątpliwości
więc i ty siostro nie miej
Autor tego listu wyraźnie napisał, że on napisał ten list.
Na końcu w pozdrowieniach nie ujął osoby Pawła, chociaż pozdrawiał wielu przez wiele osób.
W listach Apostoła Pawła nie ma takich faryzejskich herezji niezgodnych z Ewangelią głoszoną przez Jezusa Chrystusa.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-01-21, 22:20

Jakiej dobrej wodki wybrana dzis sie napila, ze takie fajne bajki tu nagryzmolila ? Mnie cos grypa kreci ... dobra wodka by sie co nieco nadala. Albo rum na rodzynkach ... syberyjski antybiotyk. I dobre to ... mniam
Pozdrawiam Was ja ... i komputer, ten ktory wiadomosc przeslal.

Jak pisalem, to akurat wybrana znow cos wrzucila. Az mi sie wlosy na konskim chwoscie wyprostowaly.
sw. Pawel dyktuje, pomocnik spisuje. Kto jest autorem ? No jakzeby inaczej ... pomocnik.
A kto napisal te konskie wypociny? konik na klawiaturze wklepuje, a komputer zapisuje. Kto jest wiec autorem? No, jakzeby ... komputer. KOMPUTER.
Ihahaha
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 22:23 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-21, 22:25

Wybrana najpierw zakwestionowała Magisterium Kościoła. Rozmowa była mozliwa dzięki temu, ze uznawała Pismo. Teraz właściwie, skoro Wybrana skłonna jest zakwestionować Pismo ponieważ jest sprzeczne z Jej mniemaniami, tracimy jakąkolwiek podstawę do dyskutowania z Nią o wierze.

sam2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: sam2 » 2019-01-21, 22:33

Wybrana, cos mi sie widzi ze jestes jak ta owieczka ktora biega po pastwiskach i szuka stada, a jak juz znajdzie to mowi do stada by sie nie oddalaly wiecej bo znow sie wszystkie zgubia i ona sama bedzie ich musiala znowu szukac po pastwiskach. ;)

Dodano po 4 minutach 41 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-21, 22:25 Wybrana najpierw zakwestionowała Magisterium Kościoła. Rozmowa była mozliwa dzięki temu, ze uznawała Pismo. Teraz właściwie, skoro Wybrana skłonna jest zakwestionować Pismo ponieważ jest sprzeczne z Jej mniemaniami, tracimy jakąkolwiek podstawę do dyskutowania z Nią o wierze.
Bo ona uwaza ze to cale stado sie zgubilo razem z pasterzem, a ona jedna sie nie zgubila.
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 22:35 przez sam2, łącznie zmieniany 2 razy.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-01-21, 22:55

Dobre samie. Od tej pory bede uwazal, aby inni sie nie gubili ( nawet jesli zapomne drogi do domu)
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 22:55 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

sam2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: sam2 » 2019-01-21, 22:58

Wiesz, czasem jak ktos daleko odejdzie to i cale miasto moze sie zgubic. ;)

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-21, 23:54

sam2 pisze: 2019-01-21, 22:58 Wiesz, czasem jak ktos daleko odejdzie to i cale miasto moze sie zgubic. ;)
Myśl o swoim zagubieniu.
List do Rzymian
Osobiste pozdrowienia
16:1A polecam wam Febę, siostrę naszą, która jest diakonisą zboru w Kenchreach,
16:2Abyście ją przyjęli w Panu, jak przystoi świętym, i wspierali ją w każdej sprawie, jeśliby od was tego potrzebowała, bo i ona była wielu pomocna, również mnie samemu.
16:3Pozdrówcie Pryskę i Akwilę, współpracowników moich w Chrystusie Jezusie,
16:4Którzy za moje życie szyi swej nadstawili, którym nie tylko ja sam dziękuję, ale i wszystkie zbory pogańskie,
16:5Także zbór, który jest w ich domu. Pozdrówcie Epeneta, umiłowanego mojego, który jest pierwszym wierzącym w Chrystusa w Azji.
16:6Pozdrówcie Marię, która wiele dla was się natrudziła.
16:7Pozdrówcie Andronika i Junię, rodaków moich i współwięźniów moich, którzy są zaszczytnie znani między apostołami, a którzy już przede mną byli chrześcijanami.
16:8Pozdrówcie Ampliata, umiłowanego mojego w Panu.
16:9Pozdrówcie Urbana, współpracownika naszego w Chrystusie, i Stachysa, umiłowanego mego.
16:10Pozdrówcie Apellesa, wypróbowanego w Chrystusie. Pozdrówcie tych, którzy są z domu Arystobula.
16:11Pozdrówcie Herodiona, rodaka mego. Pozdrówcie tych, którzy są z domu Narcyza, a należą do Pana.
16:12Pozdrówcie Tryfenę i Tryfozę, które pracują w Panu. Pozdrówcie Persydę, umiłowaną, która wiele pracowała w Panu.
16:13Pozdrówcie Rufa, wybranego w Panu, i matkę jego, i moją.
16:14Pozdrówcie Asynkryta, Flegonta, Hermesa, Patrobę, Hermasa i braci, którzy są z nimi.
16:15Pozdrówcie Filologa i Julię, Nereusza i siostrę jego, i Olimpasa, i wszystkich świętych, którzy są z nimi.
16:16Pozdrówcie jedni drugich pocałunkiem świętym. Pozdrawiają was wszystkie zbory Chrystusowe.
16:17A proszę was, bracia, abyście się strzegli tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia wbrew nauce, którą przyjęliście; unikajcie ich.
16:18Tacy bowiem nie służą Panu naszemu, Chrystusowi, ale własnemu brzuchowi, i przez piękne a pochlebne słowa zwodzą serca prostaczków.
16:19Albowiem posłuszeństwo wasze znane jest wszystkim; dlatego raduję się z was i chcę, abyście byli mądrzy w tym, co dobre, a czyści wobec zła.
16:20A Bóg pokoju rychło zetrze szatana pod stopami waszymi. Łaska Pana naszego, Jezusa, niechaj będzie z wami.
16:21Pozdrawia was Tymoteusz, współpracownik mój, i Lucjusz, i Jazon, i Sozypater, rodacy moi.
16:22Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz, który ten list pisałem.
16:23Pozdrawia was Gajus, gospodarz mój i całego zboru. Pozdrawia was Erast, skarbnik miejski, i brat Kwartus.
16:24Łaska Pana naszego, Jezusa Chrystusa, niech będzie z wami wszystkimi. Amen.
Hymn pochwalny
16:25A temu, który ma moc utwierdzić was według ewangelii mojej i zwiastowania o Jezusie Chrystusie, według objawienia tajemnicy, przez długie wieki milczeniem pokrytej,
16:26Ale teraz objawionej i przez pisma prorockie według postanowienia wiecznego Boga obwieszczonej wszystkim narodom, żeby je przywieść do posłuszeństwa wiary -
16:27Bogu, który jedynie jest mądry, niech będzie chwała na wieki wieków przez Jezusa Chrystusa. Amen.


Na końcu listu Terecjusz pozdrawiał tak wiele osób podając imiona. Przesyłał te pozdrowienia od tak wielu - podając ich imiona, ale imienia Paweł - nie wspomniał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”