Całun Turyński

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Całun Turyński

Post autor: Magnolia » 2017-12-16, 16:31

Znalazłam ciekawy film...


podkowa

Re: Całun Turyński

Post autor: podkowa » 2017-12-17, 10:25

Niesamowite. Brakuje mi slow.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Całun Turyński

Post autor: Dezerter » 2017-12-17, 20:13

Ciekawe, ale nie wiem co o tym myśleć.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Całun Turyński

Post autor: Magnolia » 2017-12-17, 20:33

Czytałam kiedyś książkę/album (nie pamiętam dokładnego tytułu) o różnych relikwiach, m.in o całunie.
Naukowcy przebadali całun już na każdy możliwy współcześnie sposób. Dla mnie najistotniejszą informacją, która się powtarzała w badaniach nad kilkoma relikwiami po Jezusie - jest jednakowa grupa krwi AB obecna na tych relikwiach.
Podobne rzeczy są zawarte w tym wywiadzie http://www.duchprawdy.com/krew_na_hostii_w_sokolce.htm
albo tu: http://wiadomosci.onet.pl/religia/ja-je ... -ab/8hl414
Przyznam, że te odkrycia zrobiły na mnie wrażenie! Przymnożyły znacznie moja wiarę. Czytając ten album czułam się jak Niewierny Tomasz, który właśnie wkłada palec w rany Jezusa, by się przekonać że to PRAWDA.

Dominik

Re: Całun Turyński

Post autor: Dominik » 2017-12-17, 23:46

Ja jestem bardzo sceptyczny.
Paraidolia, sugestia, do tego jak się ma dziesiątki, setki obrazów Jezusa. Po nałożeniu ich wyjdzie co tylko chcemy.

Magnolia

Re: Całun Turyński

Post autor: Magnolia » 2017-12-18, 07:09

Dominik pisze: 2017-12-17, 23:46 Ja jestem bardzo sceptyczny.
Paraidolia, sugestia, do tego jak się ma dziesiątki, setki obrazów Jezusa. Po nałożeniu ich wyjdzie co tylko chcemy.
Jak rozumiem mówisz Dominiku o filmie...to jest ciekawostka, ktoś się dzieli swoimi odkryciami, każdy może mieć swoją opinię w tej kwestii..

A jakie masz stanowisko do samego Całunu?

Dominik

Re: Całun Turyński

Post autor: Dominik » 2017-12-18, 09:24

Rozumiem że ten Pan może mieć swoją opinie, wierzyć w to. Film jest ciekawy.

Nie podoba mi się że używa do tego Pisma Świętego. Tłumaczy nim to że przekręcił o jakieś 3 stopnie przezrocza całunu żeby pasowały do siebie, i cytuje Biblie że to przekręcenie bierze się stąd że Apostołowie Jezusa w pośpiechu chowali. Przecież w rzeczywistości nie da się idealnie równiutko przykryć ciała płótnem żeby z każdej strony było co do milimetra równo.

Na filmie mówił że jego znajomi nie widzieli ukrytej twarzy na Całunie, dopóki on im jej nie wskazał. Dla mnie to nic innego jak sugestia.

Na fejsie, czasem pojawiają się, jak będziesz wyglądał w wieku 80 lat, jak byś wyglądał w 18 wieku, jak byś.....
To są właśnie przezrocza, program wykrywa położenie oczu, nosa i nakłada w odpowiednie miejsca zdjęcia z własnej bazy.

Zauważ też że obrazy skąd brał przezrocza mają takie same twarze, taki sam stosunek odległości i wielkości nosa, oczu do siebie. Siłą rzeczy muszą pasować po nałożeniu na siebie.

Pytasz jakie mam stanowisko do samego Całunu. Nie mam, nie neguje jego autentyczności. Dwa audiobooki o całunie wysłuchałem.
Wilson Ian - Całun Turyński i Wilson Ian - Krew i całun, Pewnie wysłucham je jeszcze raz. Książka Całun Turyński potwierdza raczej autentyczność Całunu.

podkowa

Re: Całun Turyński

Post autor: podkowa » 2017-12-19, 22:25

Chyba jednak ten czlowiek o czym innym naspoinformowal, a nie o tym, co Ty Dominiku sugerujesz.
Mnie przekonuje ... tym bardziej, ze i w wielu badaniach stosuje sie rozne metody wielorakich nalozen czy traktowania substancjami, aby osiagnac cel badawczy.
Np: w speleologii bada sie material poprzez rozne techniki moczenia. Ale dopiero wpadli na to nie tak dawno ... i maja efekty.

Dominik

Re: Całun Turyński

Post autor: Dominik » 2017-12-19, 23:30

Nie sugeruje że nas kłamie ten Pan mówiąc o swoim odkryciu. Może nie jest to przypadek, że te obrazy pasują do siebie, zadziałała tu siła wyższa. Tylko że to samo można zrobić z portretami innych osób, wystarczy mieć do dyspozycji odpowiednią ich ilość.

Po prostu, taka rzecz powinna być nie do zrobienia, jak całun, którego nie da się podrobić, odtworzyć itp.

Chyba teraz jaśniej wyraziłem o co mi chodzi.

podkowa

Re: Całun Turyński

Post autor: podkowa » 2017-12-20, 22:00

Teraz to zamotales sie we wlasne twierdzenia - bo jesli Calun jako rzecz da sie powtorzyc, to moze to co oznaczac?
A jesli w histori ukrzyzowano co najmniej kilkadziesiat tysiecy nieszczesnikow, to co to moze znaczyc?
A jesli Chrystus powstal z martwych ( i jeszcze wielu powstalo) , to co to moze znaczyc?

Przemysl jeszcze ab ovo to, czy czegos nie pokreciles.

Dominik

Re: Całun Turyński

Post autor: Dominik » 2017-12-20, 23:16

Podkowa, przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
Gdzie napisałem że Całun da się odtworzyć?

podkowa

Re: Całun Turyński

Post autor: podkowa » 2017-12-21, 08:55

To Dominiku przeczytaj raz jeszcze to co napisales ... a na co ja odpowiedzialem/

Magnolia

Re: Całun Turyński

Post autor: Magnolia » 2017-12-21, 10:21

Dominik pisze: 2017-12-19, 23:30

Po prostu, taka rzecz powinna być nie do zrobienia, jak całun, którego nie da się podrobić, odtworzyć itp.
@podkowa ja tam widzę NIE DO PODROBIENIA....

Dominik

Re: Całun Turyński

Post autor: Dominik » 2017-12-21, 10:44

Napisze ostatni raz.
Nie kwestionuje autentyczności Całunu, tylko użyte metody mające wykazać jego autentyczność pokazane w tym filmie.

Sam końcowy efekt tych metod jest ciekawy, można by powiedzieć piękny. Najważniejsze w tym wszystkim jest to że film powstał by przyczynić się do umocnienia naszej wiary. Moja wiara w Boga w jakimś stopniu została umocniona przez ten film, nie przez same próby udowodnienia autentyczności Całunu, ale przez wiarę, świadectwo tego Pana.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Całun Turyński

Post autor: Quinque » 2017-12-30, 11:26

Już dawno udowodniono że całun pochodzi z 13wieku. To fałszywka, całkiem niezła ale na dzisiejsze czasy łatwo to wykazać. Wystarczy przeprowadzić datowanie ale do tego trzeba chęci, a osoby które mają w posiadaniu całun na to się nie zgodzą

Także nie opieralbym swojej wiary na "cudach" pokroju całunu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”