Wiara

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
wędrowiec

Re: Wiara

Post autor: wędrowiec » 2018-07-05, 10:14

Andej pisze: 2018-07-05, 10:08 Truizmy - cóż mają wnieść do dyskusji?
wędrowiec pisze: 2018-07-05, 09:13 ... Wiara nie jest dla teologów, ani innych uczonych w Piśmie. ...
A jednak jest także dla nich i w szczególności dla nich. Na tych, którzy mogą więcej zrozumieć i poznać ciąży szczególny ciężar. Ich zadaniem jest dalsze poznawanie i rozszerzanie horyzontów innym.
Pierwszy raz słyszę.
Jednak przypuśćmy, że tak jest, to co sądzić o teologach, którzy życie spędzają na próżnych sporach o literę, nie zwracając uwagi na to, że ich życie upływa, a dla wiernych są uciążliwością i zasiewem wątpliwości co do wiary?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wiara

Post autor: Andej » 2018-07-05, 10:23

Tematem wątku jest "Wiara", czy podważanie zaufanie do teologów?

Pomimo odejścia od wątku odniosę się do agresji skierowanej przeciw teologom.
Jaki cel ma oskarżanie teologów? I to stosując uogólnienia rodem z PRLowskie propagandy.
Wierni, dla których któryś z nich jest "uciążliwością" powinien zwrócić się z tym do biskupa (tym bardzie, że deklarował, iż ma takie możliwości).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Wiara

Post autor: Magnolia » 2018-07-05, 10:33

wędrowiec pisze: 2018-07-05, 10:14 Jednak przypuśćmy, że tak jest, to co sądzić o teologach, którzy życie spędzają na próżnych sporach o literę, nie zwracając uwagi na to, że ich życie upływa, a dla wiernych są uciążliwością i zasiewem wątpliwości co do wiary?
A nie wydaje Ci się, że to brzydka insynuacja i bezpodstawna/krzywdząca ocena ? przecież wrzuciłeś do jednego worka bardzo wielu ludzi, którzy mają wykształcenie i mogą się zwać teologami. Według Ciebie wszyscy sa godni takich słów?!
Dziwnie zbieżny jest ten temat z moim przyznaniem się do wykształcenia teologicznego...co nie było tajemnicą, kilka osób wiedziało o tym od dawna...

Prawdę mówiąc postrzegam swoją pracę na tym forum dokładnie odwrotnie: służę swoją wiedzą by rozwiewać wątpliwości innych, dzielę się swoim doświadczeniem wiary by wzbudzać tą wiarę u innych. A po ilości podziękowań za wpisy wnioskuję, że nie jestem uciążliwa, tylko pomagam.

wędrowiec

Re: Wiara

Post autor: wędrowiec » 2018-07-05, 10:43

A nie wydaje Ci się, że to brzydka insynuacja i bezpodstawna/krzywdząca ocena ? przecież wrzuciłeś do jednego worka bardzo wielu ludzi, którzy mają wykształcenie i mogą się zwać teologami. Według Ciebie wszyscy sa godni takich słów?!
Magnolio otwórz oczy.
xxxxxxxxx Bezpodstawne oskarżenie. Odowodnij lub przeproś i zamilcz.
xxxxxxxxx Kolejne bezpodstawne oskarżenie. Odowodnij lub przeproś i zamilcz.

Obserwuję fora katolickie od 11 lat i widziałem tam wielu absolwentów teologii i wiem co piszę.

Zważaj na słowa i kwantyfikatory!
xxxxxxx Uwage złośliwa.

xxxxxxxxxxx Tu nie miejsce na zarzuty osobiste.

Ja ich staram się nie używać, by nie skrzywdzić nikogo, kto mieści się na granicy lub za granicą kwantyfikatora.
xxxxxxxxxx Bezpodstawne samochwalstwo zostawiam. Bezpodstawne i personalne oskarżenie kasuję.

Przestań siać zamęt i zamieszanie na forum. O to Cię proszę!
Ten temat jest o wierze. Co masz do powiedzenia w sprawach wiary jako teolog? Tak, temat jest o wierze. Na pewno nie jest miejscem do oskarżania jednej osoby przez drugą.

I jeszcze coś.
Nie oceniaj ludzi i nie wciskaj ludziom że kogoś oceniają skoro tego nie robią. Cura te ipsum.
To każde z nas ma się próbować oceniać, by być świadomym jakie owoce wydajemy, czy budujące, rozwijające, czy zatrute.
I według tej oceny postępujemy. Błagam wręćz. Zacznij wreszcie. Zacznij od własnej belki.

Tematem jest wiara! Andej
Ostatnio zmieniony 2018-07-05, 10:47 przez wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

wędrowiec

Re: Wiara

Post autor: wędrowiec » 2018-07-06, 08:46

I jeszcze refleksja o wierze, sprzed lat, pochodzi z roku 2011.

O Wierze w Boga i Boskich planach.

Z uporem godnym tej sprawy, trzeba wciąż nie ustawać i tłumaczyć, że Bóg nie jest od czynienia cudów.
Bóg jest Bogiem który jest. I nic nie musi robić.
Wiara jest aktem który czyni człowiek. W akcie wiary człowiek korzysta z Łaski Bożej.
Człowiek może tę Łaskę przyjąć lub odrzucić.
Jeśli człowiek dokonuje faktycznego aktu wiary przyjmując Łaskę Bożą, zaczyna mieć dostęp do mocy przenoszącej góry. Jeśli z niej korzysta to ludzie zaczynają coś mówić o cudach.
Jezus właśnie o takich sytuacjach wspomniał: Wiara czyni cuda i Wiara góry przenosi.

Ludzie mówią, że człowiek sam nic nie może bez Boga. Mają pełną rację.

Pomyślcie, że Bóg w Akcie Wiary, nic nie może bez człowieka.
Bo jeśli człowiek nie uwierzy - to Bóg pozostaje sam - Akt Wiary nie następuje - mimo Łaski Wiary. Łaski - która nawiasem, jest powszechna i ciągle dostępna.

Bóg jest Wszechmogący, to znaczy, ze w każdej chwili, w każdym miejscu, może zrobić wszystko.
Jednocześnie Bóg uczynił człowieka na Swój obraz i Swoje podobieństwo i obdarzył go wolną wolą.
To oznacza ni mniej, ni więcej, że Bóg nie łamie wolności człowieka.
Nie czyni więc za człowieka nic, ani tym bardziej wbrew woli człowieka.

Jeśli człowiek przekracza Wolę Bożą i krzyżuje Boskie zamiary i plany, to Bóg nie oprotestowuje czynów ludzkich, lecz dokonuje własnych, by zrealizować to, co jest Boskim zamiarem i planem. W takiej "grze" człowiek "przegrywa", chociaż ta przegrana jest w cudzysłowie.
W cudzysłowie, bo ten "przegrywający" z Bogiem człowiek w istocie jest realizatorem Boskich planów, choć może okrężną drogą się to dzieje.

W takiej roli "przegranego" stanął kiedyś Judasz.
Gdyby starczyło mu wiary, jaką miał jeden z ukrzyżowanych z Jezusem łotrów, to tej samej nocy stałby z Jezusem w Raju.

Wolfi

Re: Wiara

Post autor: Wolfi » 2018-07-06, 15:04

Ale czerwono, jestes na cenzurowanym stary

wędrowiec

Re: Wiara

Post autor: wędrowiec » 2018-07-06, 15:17

wolfi pisze: 2018-07-06, 15:04 Ale czerwono, jestes na cenzurowanym stary
Nie ja, tylko wiara katolicka.
Ja to mały żuczek jestem.

Wolfi

Re: Wiara

Post autor: Wolfi » 2018-07-06, 15:39

wędrowiec pisze: 2018-07-06, 15:17 Nie ja, tylko wiara katolicka.
Ja to mały żuczek jestem.
Wedrowujesz i wedrujesz, czlowiek zagadka.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wiara

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-06, 15:46

wędrowiec pisze: 2018-07-06, 15:17
wolfi pisze: 2018-07-06, 15:04 Ale czerwono, jestes na cenzurowanym stary
Nie ja, tylko wiara katolicka.
Sugerujesz, że te bezpodstawne oskarżenia wobec Magnolii oraz złośliwe uwagi, jakie Andej Ci na czerwono wykreślił, stanowią przedmiot wiary katolickiej? @-)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wiara

Post autor: Andej » 2018-07-06, 15:49

wolfi pisze: 2018-07-06, 15:39 ... Wedrowujesz i wedrujesz, czlowiek zagadka.
Dokąd dojdziesz?
W drodze przydaje się kompas, drogowskaz, ludzka rada. Przyda się też ekwipunek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wolfi

Re: Wiara

Post autor: Wolfi » 2018-07-06, 16:03

Te czerwone komentarze sa konieczne? Dalibyscie albo przeczytac calosc, albo usuwac caly post, bo z takiego po wyznaczanego i tak sie nie da nic wyczytac

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wiara

Post autor: Andej » 2018-07-06, 16:08

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
Usuwane tylko to, co szkodliwe lub niezgodne z obowiązującymi tu zasadami. Nic więcej. To tylko tępienie brzytwy. Choć może lepiej byłoby zabrać zabawkę i dać elektryczną golarkę? Tylko czy da się to samo nią zrobić?

No i trochę wiary. Wszak tu o wierze miało być. Uwierz, że czynię to, co uznaję za właściwe. Wierzę w to, że można bez agresji, bez imputowania, bez fałszywego oskarżania ...

Uwierz i Ty, że wierzyć trzeba, bo tylko wtedy można urzeczywistnić plany i osiągnąć cel.
Ostatnio zmieniony 2018-07-06, 16:10 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wolfi

Re: Wiara

Post autor: Wolfi » 2018-07-06, 16:16

Andej pisze: 2018-07-06, 16:08 Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.
Usuwane tylko to, co szkodliwe lub niezgodne z obowiązującymi tu zasadami. Nic więcej. To tylko tępienie brzytwy. Choć może lepiej byłoby zabrać zabawkę i dać elektryczną golarkę? Tylko czy da się to samo nią zrobić?

No i trochę wiary. Wszak tu o wierze miało być. Uwierz, że czynię to, co uznaję za właściwe. Wierzę w to, że można bez agresji, bez imputowania, bez fałszywego oskarżania ...

Uwierz i Ty, że wierzyć trzeba, bo tylko wtedy można urzeczywistnić plany i osiągnąć cel.
No, ale to przynajmniej wpisuj te xxxx w miejsca uwazane dla Cb za niestosowne, bo te komentarze, to sa takie troche jak krowie na miedzy, i inni to potem czytaja, a autor jest tak jakby eczytywany prze Cb do tablicy.

Z twoja prawoscia powinienes zostac adminem jednego z marketow w darknecie, kazdy mial 100% rzetelnosc transakcji. ;p

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wiara

Post autor: Andej » 2018-07-06, 16:19

Komentarze kierowane do autorów. Zakładam, że autor postu ma świadomość tego, co pisze.

Dlaczego chcesz zlikwidować darknet? Z tego co słyszałem są pewne pozytywy jego istnienia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wolfi

Re: Wiara

Post autor: Wolfi » 2018-07-06, 16:36

Andej pisze: 2018-07-06, 16:19 Komentarze kierowane do autorów. Zakładam, że autor postu ma świadomość tego, co pisze.

Dlaczego chcesz zlikwidować darknet? Z tego co słyszałem są pewne pozytywy jego istnienia.
Napisalem to na zasadzie kontrastu, skad mysl, ze jestem przeciwny darknetowi, nie ma tam zadnej cenzury, 100% anonimowosc, zyc nie umierac. Byles wgl kiedys w darknecie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”