Modlitwa do św Rity

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Modlitwa do św Rity

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2018-08-26, 16:36

Zamieszczam tu modlitwę, która uratowała mojego dziadka. Ma raka nerki z przerzutami do płuc. Czekała go ciężka operacja, a ja prosiłam o pomoc św Ritę. I chociaż wtedy nie wierzyłam szczególnie w jej wstawiennictwo, to czułam, że ta modlitwa może być "dla niego". Sprawy zaczęły układać się bardzo pomyślnie, operacja, udała się( dziadek trafił na świetnego lekarza), ale to nie oznaczało wyzdrowienia. Dziadek dostał chemię, a ja modliłam się dalej. Guzy w płucach zmniejszyły się o połowę w około trzy miesiące( onkolog stwierdziła, że nawet gdyby guzy się nie zwiększyły, samo to byłoby bardzo dobrą wiadomością.) Nie przedłużam już, zamieszczam powyżej wspomnianą modlitwę:

Modlitwa do św Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych

O potężna i sławna Św. Rito, oto u Twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana. Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Św. Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.
O droga święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorąco proszę ( tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)
Nie pozwól mi odejść od ciebie, nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez Ciebie, wierną oblubienicę, spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby On odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?
Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga św. Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.
O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica św. Rita.
O tak, za wierność, jaką św. Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko, co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.
A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki, św. Rity, aby łaska, o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Modlitwa do św Rity

Post autor: Dezerter » 2018-08-26, 19:16

W czwartek na spotkaniu mojej wspólnoty - jedna z sióstr opowiedziała o swojej modlitwie do Świętej Rity w miejscu szczególnym - zachęcała nas do wspólnego wybrania się do tego szczególnego miejsca - może po wakacjach? A was zapraszam już dziś
Kościół pw. św. Łukasza Ewangelisty został niedawno ogłoszony Diecezjalnym Ośrodkiem Kultu św. Rity. Każdego 22. dnia miesiąca w kościele pw. św. Łukasza odbywa się nabożeństwo ku czci św. Rity – zawsze gromadzi ono setki osób. Dlatego dziś na portalu – czas dla niej, świętej od spraw beznadziejnych.

Nabożeństwo rozpoczyna się odmawianiem koronki do św. Rity, w którą wplecione są intencje modlitewne, te pozostawione na kartkach przez osoby przybywające na nabożeństwo, jak i nadesłane drogą mailową – z całej Polski. Następnie ma miejsce Msza św. sprawowana w intencji pielgrzymów. Każdego miesiąca zapraszany jest inny kapłan, który wygłasza kazanie o św. Ricie. – To pozwala poznawać tą świętą i jej charyzmat z różnych stron – mówi p. Małgorzata Szala, parafianka – każdego kapłana zachwyca w niej coś innego.

Po Mszy następuje błogosławieństwo róż i modlitwa o wstawiennictwo św. Rity, a później – uczczenie relikwii Krzyża Świętego i relikwii Rity. Fordońska parafia jako druga w Polsce otrzymała relikwie 1. stopnia tej świętej.
http://katolicka.bydgoszcz.pl/news/w-sp ... h-sw-rita/

Ps. Witaj wśród nas miłośniczko pięknych i mądrych kobiet - liczymy na wzbogacenie nas twoja duchowością :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Paulina92

Re: Modlitwa do św Rity

Post autor: Paulina92 » 2018-08-28, 21:25

Modliłam się do Św.Rity po rozstaniu z chłopakiem.Byłam załamana i rozżalona,nie potrafiłam sobie poradzić.
Prosiłam,by zajęła się tą beznadziejną sprawą,bardzo chciałam żeby wrócił do mnie.
Odezwał się,ale to tylko potwierdziło,że to nie miało najmniejszego sensu.Myślę,że Św.Rita chciała mnie postawić z boku tej sprawy i przyjrzeć się jeszcze raz,zdjąć różowe okulary i przemyśleć oraz przeanalizować wszystko od początku.Zrozumiałam,że to prędzej czy później by się rozpadło.

Myślę,że modlitwa dużo mi pomogła.Pomogła spojrzeć mi trzeźwo na sprawę.Pierwszy raz w życiu zaczęłam rozsądnie myśleć i wyciągać wnioski.
Ostatnio zmieniony 2018-08-28, 21:26 przez Paulina92, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Modlitwa do św Rity

Post autor: Magnolia » 2019-05-22, 16:42

Św. Rita straciła męża w wyniku vendetty, okrutnej i zaplanowanej zemsty jednego z rodów. Przebaczyła mordercy, po czym została mediatorką obu włoskich rodzin, wypełniając warunek postawiony jej przez przełożoną klasztoru augustianek. Żona, matka, wdowa, kobieta świecka, została zakonnicą w wieku 36 lat! Pokój pochodzi od Ducha Świętego, była Jego świadkiem.

Rita tak naprawdę nazywała się Margherita (Małgorzata) Lotti, po mężu Mancini. Rita to pieszczotliwe zdrobnienie, jakim zwracali się do niej mama Amata i tata Antonio. Została przez nich wspólnie wymodlona, urodziła się, kiedy byli już w starszym wieku. Pozostała jedynaczką. Wychowali ją mądrze, w duchu pokory, służby i troski o dobro wspólne.

Od dziecka chciała wstąpić do zakonu, ale posłuszna woli rodziców, jako nastolatka, wyszła za mąż za Paola (Pawła). Legenda głosi, że był to człowiek gwałtowny i porywczy, który stosował wobec niej przemoc. Fakty historyczne nie potwierdzają tej opowieści, o czym nie wszyscy wiedzą.

Wspomnienie św. Rity zostało usunięte z kalendarza liturgicznego na fali reformy Soboru Watykańskiego II i wróciło do niego niedawno, po rzetelnych badaniach naukowych. Kościół przywiązuje wielką wagę do prawdy historycznej. Błędy w „żywotach” niektórych świętych powstały w wyniku procesu kulturowego, tworzenia się pamięci o postaci. Przez stulecia wiedzę przekazywano wiernym tylko ustnie, gdyż nie umieli czytać (Rita tak – i to na przełomie XIV i XV wieku). Legendy przechodziły… z pokolenia na pokolenie, bez złej woli hagiografów.

Rita i Paweł mieli dwóch synów. Obaj niestety zmarli w ciągu roku po śmierci ojca, prawdopodobnie w wyniku zarazy. Kobieta została sama, postanowiła zatem spełnić swoje marzenie i zostać augustianką. Kilka razy siostry odrzucały jej prośbę, lecz była konsekwentna. Wkrótce okazało się, że powodem odmowy był strach przed vendettą.

Zachowała się lista nazwisk sióstr mieszkających wtedy w klasztorze w Cascii. Jedna z nich nazywała się Mancini, druga – tak samo, jak morderca. Musiały pochodzić ze skonfliktowanych rodów. Ritę przyjęto dopiero wtedy, gdy zapanowała zgoda. Uzyskała ją na piśmie, dokonując rzeczy absolutnie niemożliwej ludzkimi siłami! Chyba dlatego jest skuteczną pośredniczką „w sprawach beznadziejnych”.

Słynie z licznych cudów. I to niezależnie od formalnego uznania jej przez Kościół za świętą. Rita zmarła 22 maja 1457 roku, beatyfikacja miała miejsce w roku 1628 roku. Cuda działy się jednak już za jej życia. Na przykład w zimie, w górach, gdzie mieszkała, zakwitła dla niej na śniegu czerwona róża, dodając jej otuchy w ciężkiej chorobie. Stąd przydomek „święta od róż”. Ciało świętej nie uległo rozkładowi.

Kanonizacja odbyła się w 1900 roku. Święta jest uwielbiana we Włoszech, popularnością niemal dorównuje św. Franciszkowi z Asyżu, św. Antoniemu z Padwy i św. ojcu Pio. W wielu kościołach świata można spotkać charakterystyczne ołtarze z jej obrazem lub figurą, przed którymi stoją bukiety różnokolorowych róż.

W Polsce rozwój kultu opóźniły dwie kasaty zakonu augustianów. Pielęgnowały go w tym czasie siostry augustianki. Prowadzą stronę internetową Ogród św. Rity. Można do nich przesyłać intencje modlitewne i podziękowania za doznane łaski.
https://ogrod.augustianki.pl/intencje/
Rita była mistyczką i stygmatyczką. Jest jedyną świętą na świecie, która miała stygmat na czole – ranę od kolca z korony cierniowej Jezusa konającego na krzyżu. Znak heroicznego stawiania przez nią czoła przeciwnościom losu. Ludzie kochają ją za zwyczajność. Jest im bliska, gdyż ma doświadczenie świeckiej, małżeńskiej codzienności.

Biserica Dumnezeu

Re: Modlitwa do św Rity

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-22, 23:04

Jest film na youtube o sw.Ricie.


ktokolwiek
Bywalec
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 7 lip 2019
Lokalizacja: Mazury
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 137 times
Been thanked: 67 times

Re: Modlitwa do św Rity

Post autor: ktokolwiek » 2019-07-19, 16:31

Święta Rita w pewien sposób uratowała nasze małżeństwo. Czytałam o niej, oglądałam filmy i była mi w pewien sposób bliska. Kilkakrotnie pomagała mi w trudnych sprawach. Lubię ją.
kiedy przyszedł kryzys u nas, ale tak wielki, że nikt nie widział dla nas nadziei,jakoś często "chodziła mi po głowie ta święta". Szczególnie jej małżeństwo, bardzo trudne. W pewnym momencie powiedziałam Panu Bogu, że nie wierzę, że nam coś to pomoże, ale postąpię jak św. Rita i ogarnę mojego męża taką miłością mimo wszystko. Prowadzona przez Pana Boga zrobiłam to. I choć oczekiwałam zmiany od męża, okazało się, że przede wszystkim ja się bardzo zmieniłam, nauczyłam się przemilczać trudne konflikty i krótko mówić, o co mi chodzi w momencie, kiedy nie targały nami emocje. Miałam przy tym ogromny pokój w sercu mimo burz na zewnątrz.
Efekty widziałam na bieżąco, myślę, że Pan Bóg mi je pokazywał, bym się nie zniechęcała. trwało to kilka lat. Dziś i ja, i mój mąż jesteśmy innymi ludźmi. Bogu niech za to będą dzięki.
Ostatnio zmieniony 2019-07-19, 17:12 przez ktokolwiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Modlitwa do św Rity

Post autor: Magnolia » 2019-07-19, 18:37

Chwała Panu za Wasze uratowane małżeństwo!

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Św. Rita

Post autor: hektolitr » 2022-05-14, 19:53

Na znamym portalu z różnymi aukcjami, licytacjami można nabyć za 5zl książeczkę z modlitwami, nowennami, litaniami do św. Rity. Kupiłem jakiś czas temu. Bardzo mi się podoba. Gdyby ktoś był zainteresowany, to mogę udostępnić pełny spis treści.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”