Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Dezerter » 2018-11-04, 21:33

agakopek220 pisze: 2018-11-04, 20:51 Ksiadz Darek zapowiedzial na swoim fanpage kolejny post na jutro.
Czekam z niecierpliwoscia na kolejne wpisy.

https://www.facebook.com/Blog-ksi%C4%99 ... tn-str=k*F
Ty sobie żartujesz z tym "czekam z niecierpliwością" ? - a może tak ustosunkujesz się do komentarzy pod tymi artykułami, lub tutaj w wątku- zarzuty są konkretne.
Coraz mniej ludzi czytając te wpisy wierzy, że ksiądz może pisać takie ... posty
Ostatnio zmieniony 2018-11-04, 21:34 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-11-05, 00:56

Skoro o.Szustak, o.Radosław czy o.Tomasz Szałanda może pisać takie... to co piszą, to czemu nie inny ksiądz?
Niestety, Kościół w Polsce nie kontroluje i nawet nie ocenia tego co piszą księża - no, chyba że naruszą pewne politpoprawne tabu, jak sprawa nacjonalizmu.

agakopek220

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: agakopek220 » 2018-11-05, 13:28

Ja bym chciala jednak zwrocic uwage na to, ze wypadaloby sie odnosic z szacunkiem do wszystkich zgromadzonych tutaj jak i do samego Ksiedza, nie kazdy musi popierac wszystkie teksty, przemyslenia czy zwykle posty, jednak zachecam do czytania i do dyskusji.

http://objawienia.com.pl/

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-11-05, 14:14

Słusznie. Ale o tekstach się przeciez możemy wypowiadać?

agakopek220

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: agakopek220 » 2018-11-05, 14:55

Jasne, ze tak i to jest jak najbardziej ok, jednak widze po jednym z uzytkownikow, ze jego aktywnosc odnosnie akurat tego bloga jest bardzo pobudzona i to w bardzo nieprzyjemnym znaczeniu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-11-05, 15:18

Słusznie, pogadajmy o konkretach. Co Cię Dezerterze zbulwersowało na stronie Księdza?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Dezerter » 2018-11-17, 22:04

Co mnie zbulwersowało to napisałem w komentarzach.
Zajrzałem co tam u ks. Darka i jest lepiej- pochwaliłem go za kolejny wpis o objawieniach prywatnych i Objawieniu powszechnym.

Następny wpis jest o o. Pio - i tutaj jest ciekawy fragment, który zacytuję i poproszę was o komentarz, bo wydaje mi się dziwny:
Podczas tych - niezrozumiałych wówczas - doświadczeń, włoski święty spotykał Chrystusa, Maryję, Anioła Stróża oraz świętych. Objawienia nie zawsze miały powiązania z boskimi mocami, zakonnikowi bowiem wielokrotnie objawiał się sam Szatan.

W swoim dorosłym życiu, kapłan zawsze podkreślał różnicę między objawieniem demonicznym, a wizją, która przychodzi od Boga - jeżeli na początku objawienia człowiekowi towarzyszy uczucie skrajnego lęku, zaś na końcu jest smutek, żal i tęsknota - objawienie zesłał Najwyższy, jeżeli zaś jest odwrotnie - wizja jest efektem działania Diabła.

Objawienie Szatana
Ojciec Pio powróciwszy pewnej bezsennej nocy do konwentu Św. Elia del Panisi, doświadczył objawienia Diabła, a był to rok 1906. Kapłan udając się na pogawędkę do jednego z braci Ojca Anastasio, spostrzegł - jak relacjonował - coś przerażającego. Otóż, Pio podszedł do okna, chcąc zawołać swojego przyjaciela z sąsiedniej izby, ale nie potrafił wydobyć z siebie głosu. Na parapecie siedział monstrualnej wielkości pies, któremu z pyska leciał dym. Padając na łóżko, kapłan usłyszał głos Bestii - 'To on, to ten!'. Wypowiedziawszy te słowa, potwór skoczył na dach i zniknął. Nie ulega wątpliwości, że była to manifestacja Złego.

Walka z Nieczystym była niezwykle trudna i przewlekła. Przykładem mogą być egzorcyzmy, które wielokrotnie przeprowadzał kapłan. Diabeł wręcz błagał Ojca, aby ten nie odbierał mu grzeszników w zamian za spokojne życie zakonnika.

„"Nie bój się cierpienia, które zsyłam na Ciebie, bo dam Ci również silę do jego przetrwania” - powiedział do mnie Pan Jezus. – „Moim pragnieniem jest, żeby twoja Dusza doznała oczyszczenia przez codzienne cierpienie. Nie bój się szatana, który będzie Cię gnębił, gdyż pozwoliłem na to, nie przejmuj się też, że świat odwróci się od Ciebie. Nikt nie może odnieść zwycięstwa nad tym, który cierpi z miłości do mojego Krzyża, bo Ja go ochronię"
fragment listu do Ojca Augustyna, rok 1913
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Dezerter » 2018-11-17, 23:03

Dzięki Dominiku dobry artykuł wart zacytowania
Ojciec PIO - odróżnienie fałszywych objawień od prawdziwych
Ojciec Pio za przykładem św. Teresy powiedział wprost, że przy rozróżnianiu czy objawienie pochodzi od Boga, czy od złego należy spojrzeć na to, czy:
LĘK towarzyszy na początku objawienia czy później,
jeśli na początku jest lęk, po objawieniu smutek, tęsknota, to jest to prawidłowe,
jeśli odwrotnie,to pochodzi od złego.

Jako przykład podawał, że dzieci w Fatimie się zlękły, usłyszały, nie bójcie się, przychodzę do was z Nieba, Maryja również się zlękła przy powitaniu Archanioła Gabriela.

Ten, co małpuje Boga nigdy nie osiągnie doskonałości Bożej, dlatego u niego wszystko jest na odwrót.

Cytat z książki” Ojciec Pio i szatan” na dowód tych słów,
tak, że proszę rozróżniać pewne fakty a nie jak klakier przyklaskiwać wszystkiemu, co podważa orędzia.

Nie jestem fanatykiem orędzi, podchodzę do nich ostrożnie ale negowanie ich na podstawie tylko BO TAK nijak się ma do rzeczywistości.

I nigdy nie można powiedzieć,że nawet te uznane nie były narażone na szwank, że szatan się do nich nie dobierał, ileż razy przyszedł przebrany a to za Kapłana, a to za samego Pana Jezusa do Faustyny,tylko madre oko Teologa odrzuca to co złe, dlatego przy każdych trzeba mecenatu Kapłańskiego ale mówienie,że jedne są złe a drugie dobre nie znaczy,że w tych dobrych zły duch nie próbował maczać palców.
-------------------------------------------

Bardzo ważny fragment z książki „Ojciec Pio i szatan” z rozdziału Ojciec Gabriele Amorth opowiada, jak Ojciec Pio posługiwał się wybraną metodą przy odróżnianiu fałszywych objawień od prawdziwych.

A poza tym te oszustwa szatana! – opowiada egzorcysta. – Istotne jest przede wszystkim to, czego doświadczył w Venafro.
Szatan mu się ukazywał – zawsze mu się ukazywał w budzącej przerażenie postaci – ale tam ukazał mu się także pod postacią Pana Jezusa, Matki Bożej. I również później tak czynił. Ukazał mu się pod postacią jego przełożonego i kierownika duchowego, wydawał mu polecenia. A Ojciec Pio w danej chwili ulegał urokowi. Potem zaczynał się pytać:, Ale czy to możliwe, że ojciec mi powiedział, abym tak i tak zrobił… Nie! Ależ skąd! Nigdy tego nie powiedziałem! Dziwił się, zdumiewał.

A poza tym bardzo wymowna jest – tłumaczy ks. Amorth – metoda, za pomocą której Ojciec Pio odróżniał objawienia prawdziwe od fałszywych.
Ta zasada jest fundamentalna, ponieważ uczy nas jej św. Teresa z Avila, która była wielką znawczynią w dziedzinie mistyki. A Ojciec Pio w pełni to potwierdza w swoim doświadczeniu, chodzi prawdopodobnie nigdy nie czytał św. Teresy z Avila. Potwierdza to w pełni ten sam sposób postępowania.
Ale na czym polegał ten „system” odróżniania objawień „prawdziwych” od tych wywołanych sztucznie przez Ojca kłamstwa, aby oszukać przeciwników, których się bał?

Święta Teresa z Avila mówiła już w swoich czasach, że zauważyła, iż kiedy ukazywali się jej Pan Jezus albo Matka Boża naprawdę, zrazu miała poczucie zmieszania. Potem, po skończeniu objawienia, pozostawał w niej głęboki pokój, pogoda ducha.

A my widzimy to we wszystkich objawieniach, wystarczy wspomnień choćby Zwiastowanie. Anioł mówi od razu do Maryi: „Nie lękaj się”.
Albo w Fatimie – Matka Boża mówi od razu do dzieci fatimskich: „Nie lękajcie się”.

To znaczy, kiedy objawienie jest prawdziwe, z miejsca wywołuje zmieszanie. Potem natomiast zostawia wrażenie spokoju.

Dokładnie na odwrót dzieje się w przypadku fałszywych objawień. Kiedy Ojcu Pio – a to samo zdarzało się św. Teresie z Avila – zły duch ukazywał się pod postacią Pana lub Matki Bożej, od razu czuli się szczęśliwi. Potem, po skończeniu widzenia, mieli poczucie goryczy, smutku, przygnębienia.

Właśnie po tym rozumieli, że objawienie było fałszywe.
Nie był to rzeczywiście Pan, tylko zły duch przebrany za Pana.
https://gloria.tv/article/RQrRjVVatSBm4a4JhaoRhjKxC

Ciekaw jestem opinii forumowych proroków, czy u nich też było podobnie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: sam2 » 2018-11-19, 00:54

A to mamy na forum jakichs prorokow?
Czyzby krzysiu tutaj tez ciagle pisal?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Dezerter » 2018-11-19, 20:38

sam2 pisze: 2018-11-19, 00:54 A to mamy na forum jakichs prorokow?
Czyzby krzysiu tutaj tez ciagle pisal?
Samie nigdy Bóg, Maria, lub Święty, ani anioł, upadły lub nie, nie "przemówił" do ciebie?, przez Słowo, słowo, obraz, lub przynaglenie do powiedzenia, zrobienia czegoś, bo ja miałem kilka takich zdarzeń.
Natomiast nie odczuwałam nigdy takich towarzyszących temu zdarzeniu odczuć, emocji jak opisane powyżej. Myślę, że temat jest ważny, bo bardzo mocno wiąże się z rozeznawaniem duchowym, biblijnym "badaniem duchów" - temat bardzo ważny dla chrześcijanina, bez bez wyśmiewania i piętnowania proszę, bo to słabe w stosunku do ludzi, których nawet nie poznaliśmy. :!:
Ostatnio zmieniony 2018-11-19, 20:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: sam2 » 2018-11-19, 21:44

Nalezalo by doprecyzowac roznice miedzy objawieniami a prorokowaniem.
Objawienia to jak Nauka i wyjsnienia faktow wiary, a prorokowanie ma nieco inne cele i sposob przekazu.
W objawieniu moze byc podane proroctwo, ale same objawienie nie musza byc proroctwem ani go zawierac.
Jesli chcialbys dyskutowac na temat rozpoznania pochodzenia i zrodla jakichs widzen to najlepiej na konkretnym przypadku i szczegolowego opisu sytuacji i okolicznosci, bo tu tez latwo o bledne wyjasnienia, zwlaszcza gdy wezmiesz pod uwage wieloznacznosc wielu slow co widac czesto jako nieporozumienia w dyskusjach na forach.
Zly pakuje sie wszedzie i we wszystko jak tylko da mu sie sposobnosc i okazje.
Przede wszystkim nie zna on nigdy tresc przekazu otrzymanego przez osobe widzaca a dopiero gdy ta osoba komus o tym powie to ma jak w banku ze beda wkrotce kopie tego przekazu ale z wywroconym znaczeniem.
Tak ze jesli ktos mial objawienia i o tym mowil to praktycznie co druga tresc jest falszywa.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: Dezerter » 2018-11-19, 23:15

To nie każde proroctwo prywatne jest objawieniem prywatnym?
Ostatnio zmieniony 2018-11-19, 23:16 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Blog Ksiedza Darka traktujacy o objawieniach

Post autor: sam2 » 2018-11-19, 23:24

Nie ma czegos takiego jak prywatne proroctwo.
No chyba ze masz na mysli Krzysia. :) to jest "wyjatek" prawem cywilnym chroniony. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”