Współczesne proroctwo a może objawienie?

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14817
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Współczesne proroctwo a może objawienie?

Post autor: Dezerter » 2018-11-19, 23:42

Sam mnie zainspirował do wyjaśnienia i zrozumienia tematu, jak odróżnić współczesne proroctwo prywatne od objawienia prywatnego, czyli otrzymanego przez współczesnych chrześcijan.
Jak bracia i siostry jak wy to rozumiecie? a jak Kościół naucza i czy naucza na ten temat?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Współczesne proroctwo a może objawienie?

Post autor: sam2 » 2018-11-20, 00:08

Ja to rozumiem prosto.
Objawienie prywatne to nauka i wyjasnienia wiary, ktore glownie sa do nawrocenia osoby widzacej je, z ktorych takze moga skozystac inni ale pod warunkiem wlasciwego przekazania tresci.
Prorokowanie to specyficzne zadanie zwiazane glownie z przyszloscia o ktorej wiedze prorok moze otrzymac w objawieniu czy natchnieniu mistycznym.
Proroctwo moze byc czescia przekazu w objawieniu, ale samo objawienie nie jest proroctwem ani nie czyni z widzacego proroka, nawet jesli czescia przekazu bylo tez proroctwo.
Innymi slowy to prorok to taki "dlugoterminowy" posrednik a nie jednorazowy.
W prywatnych objawieniach czesto z samej tresci nauki moze posrednio wynikac cos co mozna by nazwac proroctwem, ale nie jest to zwykle proroctwo bezposrednie tylko wynikajace z polaczenia jakichs faktow ale i tak proroctwem okaze sie tylko wtedy gdy sie spelni.

Niemniej to Kosciol musi rozpoznac czy jest to autentyczne objawienie a nie zwiedzenie.
Poza tym kazda osoba majaca objawienie czy wiele objawien jest zagrozona dzialniem zlego i bez pomocy Kosciola sama popadnie w tarapaty, bo nie tylko nie bedzie w stanie wlasciwie rozpoznac zrodla objawien czy juz od poczatku nie sa zwiedzeniem, to nawet gdy byly autentyczne bedzie miala ich wykrzywione kopie od zlego jesli mowila komus o objawieniach.
Bardzo mnie dziwi takie pozadanie-oczekiwanie objawien wsrod wiernych bo jest to jak porywanie sie z golymi rekoma na samego szatana, bo on predzej czy pozniej po objawieniach sie pojawi i najczesciej w przebraniu i uzbrojony.
Jak myslisz Dez, dlaczego o wielu rzeczach-szczegolach nie chcialem pisac na forum?
Wole byc wysmiany na forum niz...
Zwlaszcza gdy nie jestem do tego wlasciwie przygotowany.
Ostatnio zmieniony 2018-11-20, 00:53 przez sam2, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”