Piękne świadectwa z YouTube

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-25, 10:38

Tym razem niue z Youtube, tylko z Facebooka (za zezwoleniem Autorki, p. Weroniki Klary Filipiak. Bardzo mi się spodobało.
Cześć!
Chciałbym napisać mini, naprawdę mini świadectwo. Nawet nie wiem czy to dobre słowo...ale od czasu, kiedy oddałam Bogu swoją codzienność, nie jakieś wzniosłe wydarzenia, widzę Jego obecność w moim życiu w każdym aspekcie, nie jestem bardzo religijną osobą tzn przestrzegam większości " praw" , "zalecen " kościelnych, ale bardzo długo szukałam, szukałam jakiegoś " wspólnego języka ' z Bogiem, aż znalazłam zwykły codzienny, nie bardzo wyszukany, otoczony pięknymi słowami. Często moja modlitwa wygalda tak " Tato, rób co chcesz, wiesz czego potrzebuje " albo " już nie mogę, Boże rób cokolwiek " nie mam tutaj na myśli robienia z Boga maszynki do spełniania życzeń. Tylko jakiś rodzaj rozmowy, ja dziękuję i proszę o JEGO łaski a ON mi je daje, jeśli uważa je za dobre. Powiem Wam ,że czuje się z tym wspaniale. Bóg zabrał, chociaż bardziej pomógł mi uporać się z wszystkimi moimi kompleksami, jestem dziewczyną, mam 20 lat..trochę tego było 😂
I naprawdę, zaufajcie Panu, będzie robił malenkie cuda ❤
Teraz może się Wam wydawać, że mam idealne życie, żadnych przeszkód. Otóż nie :D
Walczę od urodzenia, zacznijmy od tego , że miało mnie tutaj nie być, a jeśli już to miałam być niepełnosprawna. A jestem w pełni sprawna .
Później było w miarę ok, następnie przyszła poważna depresja i 2 próby samobójcze, jeszcze wieksza depresja, 2 prywatne końce świata ( Nie chce wchodzić z szczegóły;) ) później wychodzenie z tego całego bałaganu, ciężkie, bardzo ciężkie...to byłoby tyle w skrócie 😁
Teraz widzę , że On zawsze był, ze teraz dzięki temu co patrzyłam mogę pomagać innym ludziom, w naprawdę tragicznych sytuacjach, jestem w stanie współodczuwac, wiem że On zmienia to całe bagno w coś pięknego. Proszę Was, zaufajcie , a Bóg będzie działał 💚

( planowałam krótsze 😄)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Dezerter » 2019-07-29, 22:50

Poznałem człowieka na ewangelizacji na Przystań z Jezusem - pokochałem go jak brata, a trochę jak syna - jest to prawdziwy Boży szaleniec, prawdziwe dziecko Boże i zresztą jak dziecko się zachowuje. To nic, że mu nagadałem, że błądzi, że tak nie można, że to niewłaściwe, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że to Duch go prowadzi a Tata z wysoka mu błogosławi.
Tyle wstępu.
Grzegorz przechodzi chorobę nowotworową - jest dużo lepiej - więc proszę o modlitwę o pełne uzdrowienie.
https://nidzica.wm.pl/574440,Jezus-urat ... zycie.html
— Włączyłem płytę i czułem się bardzo wkurzony. Wokalista śpiewał o miłości, o Jezusie. Zacząłem myśleć, skąd we mnie tyle nienawiści, przecież skoro Boga nie ma, powinno mi to być obojętne — wspomina Grzegorz.
Reklama
Grzegorz Miecznikowski wychował się w tradycyjnym, katolickim domu. Co niedzielę chodził do kościoła. Bo było trzeba. Bo rodzice kazali. W wieku 14 lat zachwycił się muzyką metalową. Zaczął jeździć na koncerty, fascynowały go pentagramy, groźne twarze, mroczne grafiki, krzyże odwrócone do góry nogami. Nienawidził wszystkiego, co chrześcijańskie. Księży uważał za "zboczeńców i pedałów".

— Nie chcę demonizować muzyki metalowej i mówić, że każdy kto słucha "metalu" musi być "zły". Znam wiele wspaniałych osób, które wychowały się na tej muzyce. Ja byłem infantylny i zbuntowany. Czułem wewnętrzny bunt wobec wszystkiego, co chrześcijańskie. Pamiętam, jak kiedyś ktoś przyniósł na koncert kielich ukradziony z kościoła. Piliśmy z niego tanie wino. Była to dla nas zabawa, ten kielich nic nie oznaczał. Nie myślałem wtedy, że dopuszczamy się świętokradztwa — wspomina Grzegorz.

Wierzył w magię i okultyzm, był fanem pism antyklerykalnych. A przede wszystkim, gorliwie przekonywał, że Boga nie ma. — Któregoś dnia siostra pożyczyła mi płytę rockowego zespołu 2Tm2,3, grającego muzykę chrześcijańską. Włączyłem ją i czułem się bardzo wkurzony. Wokalista śpiewał o miłości, o Jezusie. Zacząłem myśleć, skąd we mnie tyle nienawiści, skoro Boga nie ma, powinno mi to być obojętne — wspomina Grzegorz.

Nagle, stało się coś, co trudno racjonalnie wytłumaczyć. — Padłem na kolana i zacząłem płakać. W bluzie z odwróconym krzyżem i zgniłym Jezusem. Mówiłem ,,Ojcze nasz" i płakałem. To wszystko trwało 4 godziny. Było to moje pierwsze spotkanie z żywym Bogiem. Coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Poczułem, że wszystkie moje grzechy zostały wybaczone. To niesamowite uczucie, z którym nic nie mogło się równać. Coś w moim wnętrzu zaczęło się zmieniać — mówi Grzegorz.

Chwila trwała, a on nie wiedział do końca co się wydarzy. Jak wspomina, następnego dnia obudził się z miłością i pokojem w sercu. — Poszedłem do kumpli-ateistów i powiedziałem ,,słuchajcie, chyba zacząłem chodzić do kościoła". Spojrzeli na mnie dziwnie, trochę dogryzali, ale zaakceptowali mój wybór. Byłem tak przeogromnie szczęśliwy tym doświadczeniem, że żadna opinia nie mogła tego zmienić. Kilka dni później poszedłem do spowiedzi.

Żaden alkohol, żadne używki nie były w stanie wypełnić tej pustki. Jego miłość jest większa — mówi Grzegorz. Zaczął jeździć na rekolekcję Saruel. Poznał księdza Andrzeja Midurę i księdza Przemka Kaweckiego. — To byli normalni goście, którzy kochają ludzi i pragną pokazać Boga takim, jakim jest. Byłem wtedy nastolatkiem i poznałem księży, z którym można usiąść, wypić kawę i normalnie pogadać — wspomina. Grzegorz zaangażował się w młodzieżowe ruchy chrześcijańskie. Zmienił swoje spojrzenie na świat i relacje z innymi ludźmi. Z czasem, podjął pracę z osobami niepełnosprawnymi i starał się pomagać innym. Niestety, kilka lat później jego życie znowu się skomplikowało.

— Wpadłem w sidła hazardu. Zacząłem przegrywać duże sumy na automatach. Zapożyczałem się, popadłem w depresję i nerwicę. Nie pomagało leczenie, terapia. Cały czas jednak miałem w pamięci tamto doświadczenie, spotkanie z żywym Bogiem. Zacząłem czytać pismo święte, o tym, że Jezus chodził po ulicach i uzdrawiał. Uwierzyłem, że jest lekarzem i że mnie uratuje. Walka z hazardem to był proces. Zdarzały się upadki. Ale dzięki Bogu, udało się — wspomina Grzegorz.

Teraz swoim doświadczeniem chce podzielić się z innymi. — Nie jest łatwo opowiadać mi o tym publicznie. Wierzę, że Bóg dał mi tę odwagę. On wielokrotnie mnie uratował, jest dawcą kolejnych szans. Ludzie mają różne problemy, borykają się z trudnościami, a szukają pokoju, wolności nie tam gdzie trzeba. Świętość to wyższy stan przyjemności. A im bliżej Boga, tym przyjemniej — zapewnia.

Rok temu Grzegorz usłyszał słowa, które dla wielu z nas byłby wyrokiem. Chłoniak grudkowy. Nowotwór. – Kiedyś byłaby to dla mnie tragedia. Ale pomyślałem sobie, Boże dwa lata marzyłem, żeby modlić się za chorych na onkologii. I nadarzyła się okazja. Nawet przez chwilę nie poczułem lęku, żalu.

Kiedy pojawiały się bóle, modliłem się i one mijały. Tak oto rozpoczęła się największa przygoda mojego życia. Mimo trudnych okoliczności, nigdy nie byłem tak mocny i radosny jak teraz. Jestem po szóstej chemii. Wiem, że po ósmej będę całkowicie uzdrowiony. Nadal uważam, że Bóg jest dobry, jest dżentelmen, który czeka aż człowiek zaprosi go do swojego serca — zaznacza Grzegorz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Magnolia » 2019-08-23, 00:24

Niesamowite świadectwo, z hejtera do nawróconego i wierzącego człowieka...


Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Viridiana » 2019-11-11, 23:20

Znalazłam taki kanał z świadectwami:
https://www.youtube.com/channel/UCJXo7D ... Qhw/videos

Kilka krótkich zapowiedzi wkleję tu na zachętę (dłuższe filmy są na kanale pod linkiem), Magnolia







Ostatnio zmieniony 2019-11-12, 08:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Magnolia » 2019-11-14, 21:50


Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-15, 09:59

Magnolio, dwa dni temu oglądałam to świadectwo.. zapomniałam się nim podzielić. Super, że też go znalazłaś i tu wrzuciłaś!!
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Viridiana » 2021-01-02, 12:45

Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Logan » 2021-01-02, 16:59

My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Magnolia

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Magnolia » 2021-01-02, 21:09

@Logan o tym filmie szerzej rozmawialiśmy tu, budził kontrowersje, jesli mnie pamięć nie myli:
viewtopic.php?f=24&t=10248&hilit=Irmina

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Logan » 2021-01-02, 21:41

Magnolia pisze: 2021-01-02, 21:09 Budził kontrowersje, jesli mnie pamięć nie myli...
@Magnolia dziękuję, zapoznałem się z krytyką. Nie ma tam żadnych argumentów, które by przekonały do odrzucenia świadectwa. Rzeczywistość czyśćca czy nieba jest nam bliżej nie znana. Ta osoba mogła doznać symbolicznych wizji. Są budujące dla ludzi. Dużo pozytywnych komentarzy. Nie głosi nic sprzecznego z KK. Nie trzeba wierzyć, prywatne objawienia nie należą do depozytu wiary.
Ostatnio zmieniony 2021-01-02, 22:09 przez Logan, łącznie zmieniany 4 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Piękne świadectwa z YouTube

Post autor: Logan » 2021-01-17, 08:18



My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”