Św. Rita

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
AE2

Św. Rita

Post autor: AE2 » 2019-04-21, 21:48

Witam , piszę w sprawie łaski , która została spełniona przez modlitwę do Św. Rity. Otóż w lutym 2018 rozstałam się z moim chłopakiem (stwierdził , ze nie chce ciągnąć tego związku dalej) , byłam zrozpaczona wiec modliłam się do Św. Rity, po 3 dniach przyszedł twierdząc , ze popełnił błąd i znów byliśmy razem. 16.10.2018 rozstaliśmy się ostatecznie (ja zaproponowałam zerwanie). Po paru tygodniach , stwierdziłam , że popełniłam największy błąd w moim życiu .. modliłam się do św. Rity , sw. Jana Pawła II , o nasz powrót lecz do teraz nie jesteśmy razem. Dodam , iż odsunęłam się w tamtym momencie od Pana Boga , ale po jakimś czasie , On jakby ubiegał się o mnie , kazał się modlić , i to uczucie do chłopaka wracało. Nie rozumiem tej sytuacji , nie wiem co robić , bardzo się zagubiłam. Nie rozumiem dlaczego teraz św. Rita nie chce mi pomóc..

Magnolia

Re: Św. Rita

Post autor: Magnolia » 2019-04-21, 22:44

Bo to nie magia... Bóg i święci nie są od spełniania życzeń....

To ludzie mają odczytywać wolę Bożą. Zastanawiałaś się czy Bóg chce tego chłopaka dać Ci za męża?

AE2

Re: Św. Rita

Post autor: AE2 » 2019-04-21, 22:50

Byliśmy razem 3 lata , po rozstaniu pogodziłam się z myślą , iż nie jest mi pisany. Natomiast Bóg , jakby „nie pozwala” mi się pozbyć go z mojego życia. Za każdym razem , gdy się modlę uczucie do niego powraca. Dlatego bardzo się już pogubiłam :) I czekam na opinię innych w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony 2019-04-21, 22:51 przez AE2, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Św. Rita

Post autor: Magnolia » 2019-04-21, 22:58

Co rozumiesz pod słowami, że Bóg nie pozwala Ci się pozbyć myśli o Nim?

AE2

Re: Św. Rita

Post autor: AE2 » 2019-04-21, 23:06

To , iż podczas modlitwy - uczucia do niego ,o których na codzień próbuję zapomnieć , stają się znacznie silniejsze.

Magnolia

Re: Św. Rita

Post autor: Magnolia » 2019-04-21, 23:15

A przypisujesz to Bogu, bo dzieje się to podczas modlitwy?

Nadal dostrzegam jedynie to, że traktujesz wiarę magicznie.
Nie takie znaki pochodzą od Boga. Nie tak Bóg działa.

Napisałas że Twoim pomysłem było zerwanie, dlaczego chciałas zerwać?

AE2

Re: Św. Rita

Post autor: AE2 » 2019-04-21, 23:24

Stwierdziłam , iż dużo rzeczy nas różni, że być może będzie nam lepiej jako przyjaciele. Ale to sprawiło mi po czasie tylko ból, odsunęłam się od Boga , zaczęłam szukać nowej miłości ( która trwała zaledwie 2 tygodnie ). Po tych wydarzeniach zdecydowałam , iż muszę (chcę) poddać się woli Bożej. Dużo się modliłam i też coraz częściej go spotykałam na każdym kroku.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Św. Rita

Post autor: Dezerter » 2019-04-21, 23:25

AE2 pisze: 2019-04-21, 21:48 Witam , piszę w sprawie łaski , która została spełniona przez modlitwę do Św. Rity. Otóż w lutym 2018 rozstałam się z moim chłopakiem (stwierdził , ze nie chce ciągnąć tego związku dalej) , byłam zrozpaczona wiec modliłam się do Św. Rity, po 3 dniach przyszedł twierdząc , ze popełnił błąd i znów byliśmy razem. 16.10.2018 rozstaliśmy się ostatecznie (ja zaproponowałam zerwanie). Po paru tygodniach , stwierdziłam , że popełniłam największy błąd w moim życiu .. modliłam się do św. Rity , sw. Jana Pawła II , o nasz powrót lecz do teraz nie jesteśmy razem. Dodam , iż odsunęłam się w tamtym momencie od Pana Boga , ale po jakimś czasie , On jakby ubiegał się o mnie , kazał się modlić , i to uczucie do chłopaka wracało. Nie rozumiem tej sytuacji , nie wiem co robić , bardzo się zagubiłam. Nie rozumiem dlaczego teraz św. Rita nie chce mi pomóc..
Witaj na forum
z tego co rozumiem to
Dodam , iż odsunęłam się w tamtym momencie od Pana Boga , ale po jakimś czasie , On jakby ubiegał się o mnie , kazał się modlić
Jakby ubiegał?- wyjaśnisz co masz na myśli?
I jak to się przekłada na twoje rozstania z chłopakiem?. Powiem szczerze jeśli na etapie narzeczeństwa się rozstajecie to słabo to wróży na przyszłość, ale znam małżeństwo ponad 30 lat, które w narzeczeństwie też się rozstawali i nie widzieli wspólnej przyszłości, więc reguły nie ma.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

AE2

Re: Św. Rita

Post autor: AE2 » 2019-04-21, 23:35

Witam :) , po rozstaniu , gdy zrozumiałam jaki błąd popełniłam , odsunęłam się od Boga. Ale po pewnym czasie czułam wielką potrzebę modlitwy , nawrócenia się. Znalazłam stare Pismo Święte , koleżanka ( dotychczas niewierząca) proponowała mi wybranie się na niedzielną mszę. Tłumaczyłam to sobie , właśnie jako „ubieganie się” Boga o mnie.

Magnolia

Re: Św. Rita

Post autor: Magnolia » 2019-04-21, 23:39

ile masz lat?

AE2

Re: Św. Rita

Post autor: AE2 » 2019-04-21, 23:40

20 :)

Magnolia

Re: Św. Rita

Post autor: Magnolia » 2019-04-21, 23:49

Pytałam dla pewności, ale podejrzewałam że jesteś bardzo młoda.

My tu nie mamy szklanych kul i łączności on line z Bogiem, by ocenić Twoją sytuację i powiedzieć Ci co chce dla Ciebie Bóg... ;))
Wiara nie tak działa...
Miłość też nie...

Na razie jest sporo niedojrzałości i niestabilności w twoich postawach, wnioskuję z tego co piszesz...
Więc może najpierw postaraj sie poznać siebie i czego tak naprawdę chcesz. Daj sobie czas by dojrzeć do poważnego związku, do miłości, poczytaj jaka powinna być miłość.
Jak będziesz dobrą kandydatką na żonę to i mąż się znajdzie. :-bd

Poniże podsunę kilka pozycji: :)

Małżeństwo
1. Gary Chapman, 5 języków miłości, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2014
2. Gary Chapman, 5 języków miłości dla mężczyzn, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2016
3. James C. Dobson, Miłość potrzebuje stanowczości, Vocatio, Warszawa 2015
4. John Gray, Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus, Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2017
5. Jerzy Grzybowski, Małżeńskie temperamenty, Wydawnictwo M, Kraków 2007
6. Jerzy Grzybowski, Małżeńskie drogowskazy, Wydawnictwo M, Kraków 2002
7. Józef Augustyn, O miłości, małżeństwie i rodzinie. Poradnik. Pytania i odpowiedzi, Wydawnictwo M, Kraków 2014
8. Jerzy Grzybowski, Nasze małżeństwo nie może być przegraną, Wydawnictwo M, Kraków 2000
9. Jerzy Grzybowski, Nieporadnik małżeński, POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa, Częstochowa 2009
10. Jerzy Grzybowski, Małżeństwo pod górkę, czyli ?Nieporadnika małżeńskiego? ciąg dalszy, POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa, Częstochowa 2015
11. Allan i Barbara Tease, Dlaczego mężczyźni pragną seksu a kobiety potrzebują miłości, Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2013
12. Jim i Sally Conway, Cechy trwałego małżeństwa. Co wspólnego mają ze sobą silne małżeństwa, Oficyna Wydawnicza LOGOS, Warszawa 1995
13. Mieczysław Guzewicz, Małżeństwo ? tajemnica wielka. Rozważania o małżeństwie na podstawie wybranych fragmentów Pisma Świętego, Wydawnictwo Jerozolima, Poznań 2005
14. Sylwester Szefer, Małżeństwo 77xTAK! Małżeńskie historie o przebaczeniu, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2010
15. Emmerson Eggerichs, Miłość i szacunek. O tym, czego w związku potrzeba jemu, a czego ? jej, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2008
16. Emmerson Eggerichs, Miłość i szacunek w rodzinie, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2014
17. Denis Sonnet, Aby małżeństwo mogło się powieść,Wydawnictwo św. Stanisława Archidiecezji Krakowskiej, Kraków 2000
18. David Field, Osobowości rodzinne, LOGOS, Warszawa cop. 1999
19. Jacek Pulikowski, Warto pokochać teściową, Inicjatywa Wydawnicza "Jerozolima", Poznań 2003
20.o. Adam Szustak, Akrobatyka małżeńska. Konferencje dla małżeństw i narzeczonych. Płyty DVD i CD
21. Jacek Pulikowski, Konferencje mp3, http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/ ... e-mp3.html
22. Mark Gungor, Przez śmiech do lepszego małżeństwa, Oficyna Wydawnicza "Vocatio", Warszawa 2012 - filmy na DVD
Ostatnio zmieniony 2019-04-21, 23:56 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

AE2

Re: Św. Rita

Post autor: AE2 » 2019-04-22, 00:03

Dzięki wielkie za opinię i pomoc :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Św. Rita

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-22, 10:47

AE2 - byłem kiedyś (dawno... bardzo dawno... to była jedna z miłości mojej młodości, a dziś jestem z moją miłością życia już prawie 28 lat po ślubie;) ) w podobnej sytuacji jak Ty. Ale chyba niewiele się w tej dziedzinie zmieniło.
Polecam Ci modlitwę, która w życiu wielokrotnie mi pomogła (prawdę mówiąc nie przypominam sobie, by mnie zawiodła).
Otóż brzmi ona mniej więcej tak "proszę Cię Boże, ale bądź wola Twoja".
Chodzi o przyjęcie do wiadomości, ze Bóg wie lepiej co dla nas dobre.

Tak modliłem się wówczas, codziennie pielgrzymując do pobliskiego sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Bardzo prosiłem, byśmy się z tą osobą zeszli. Ale mniej więcej czwartego dnia stwierdziłem, że wcale tego nie chcę... i miałem rację, jak się okazało.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Św. Rita

Post autor: Viridiana » 2019-04-22, 10:58

AE2 pisze: 2019-04-21, 23:24 Stwierdziłam , iż dużo rzeczy nas różni, że być może będzie nam lepiej jako przyjaciele.
Jeżeli rzeczywiście dzieli was wiele, to nie byłabym pewna, czego tak właściwie chce w tej sytuacji Bóg. :) Związek buduje się na podobieństwach, natomiast oczywiście różnice też są normalne. Powinnaś rozeznać to sama na tej zasadzie, jaką podpowiada Marek.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”