Przykład pociąga - zainspiruj innych

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-17, 11:34

Słuchajcie, ja rozumiem ten wątek w mysl zasady : przykład pociąga.
To, ze inni czynią dobro i to tak różnorodnie i odważnie ma nas pociągnąć byśmy i my się nie lenili, tylko zmobilizowali sie do czynienia dobra codziennie.
Ten świat potrzebuje Twoich rąk czyniących dobro.

Naprawdę zdeklarowany ateista musi nam o tym przypominać?!

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Hiba » 2020-01-17, 12:06

Eden pisze: 2020-01-17, 11:18
Hiba pisze: 2020-01-17, 11:10 Cechą przewodnią tego tematu jest inspiracja innych do czynienia dobra.
Oby tylko ta inspiracja nie przerodziła się w trąbienie wszem i wobec o tym, co się dobrego zrobiło... Jezus przestrzega przed taką postawą, np.:
  • Mt 6:1-4 wsp
    Nie bądźcie pobożni na pokaz, bo nie otrzymacie nagrody od waszego Ojca, który jest w niebie.
    Gdy udzielasz wsparcia ubogiemu, nie każ trąbić o tym w synagogach i na ulicach, jak to czynią obłudnicy, by zdobyć uznanie. Zapewniam was - oni już otrzymują swoją zapłatę.
    Gdy ty udzielasz ubogiemu wsparcia, niech o tym nie wiedzą nawet twoi najbliżsi.
    Niech twoja dobroczynność pozostanie w ukryciu, a twój Ojciec, który widzi i to, co ukryte, wynagrodzi cię.
Nie zniechęcam do czynienia dobra, tylko zwracam uwagę na motywację i pokazuję, że jest to sfera podatna na popadnięcie w samozachwyt...
Drogi Edenie,

Niestety w tym wypadku słowa Pisma i / lub Twoja interpretacja jest w wielkim błędzie.

Dawno temu, pewna WSPANIAŁA osoba (niestety nie ma jej już przy nas) pokazała swoimi czynami jak można zupełnie bezinteresownie czerpać radość z pomocy innym. Nie zrobiła tego aby się pochwalić, zrobiła to aby zarazić nas (skutecznie z resztą) pracą z ludźmi którym wiedzie się gorzej.

Ze swojego doświadczenia przestrzegala też, że spotkamy dziesiątki ludzi stawiających nam setki przeszkód, relatywizującymi uczciwe chęci i działania. Miała rację, są osoby inspirowane diabelskimi powodami, które niczym faryzeusze mądrzą się w Piśmie, siedząc wygodnie w cieple i z pełnymi brzuchami. Obyś nie stał się kiedyś jedną z takich osób !

Ile trzeba mieć w sobie złych emocji, braku empatii aby doszukiwać się samozachwytu w celu nadrzędnym jakim jest aktywne okazywanie miłości do bliźniego? Odpowiedz sobie na to sam we własnym sumieniu.

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-01-17, 11:34 Słuchajcie, ja rozumiem ten wątek w mysl zasady : przykład pociąga.
Ten świat potrzebuje Twoich rąk czyniących dobro.
Dziękuję Ci, prawdopodobnie jako jedna z nielicznych, w pełni zrozumiałaś powody założenia niniejszego wątku, bez wątpliwości oraz bez "szkiełka i oka".

Niech Cię Bóg błogosławi !!

Dodano po 24 minutach 59 sekundach:
Przepraszam, dziś moje serce krwawi. Nie sądziłem, że tak prozaiczny w wymowie apel może się spotkać na tym forum poświęconym Chrystusowi, z takim odbiorem. Znikam na kilka dni. Miłego weekendu.
Ostatnio zmieniony 2020-01-17, 11:57 przez Hiba, łącznie zmieniany 1 raz.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-17, 12:12

Dobra, ja tylko zwróciłem uwagę na pewne ryzyka... Nie trzeba mnie od razu "stawiać do pionu"... ;)
Pozdrawiam i nich się dobro sieje obficie!

Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-17, 22:50

Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich!
To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
Flp 2, 4-5

Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-18, 17:17

Jadąc dziś na szkolenie zawodowe jechałam z postanowieniem, że kogoś podrzucę w drodze powrotnej, gdzie bedzie chciał/potrzebował.
Szkolenie się skończyło, koleżanki wstają, jedna się odwraca i pyta czy ktoś jedzie na Dworzec Centralny - uśmiechnęłam się i zaproponowałam że ja ją podrzucę. W zasadzie wcale nie było mi po drodze, ale po prostu chciałam komuś pomóc tam dotrzeć. Pytałam kto jeszcze chce pojechać, nikt więcej.
Dla mnie to jest niesamowite, że Bóg słyszy pragnienia naszego serca i daje okazję, pomaga zrealizować dobro. Ta Pani siedziała całe szkolenie przede mną. Gdyby siedziała w innej czeski sali pewnie nie usłyszałabym jej pytania ani Ona mojego, bo planowałam się zapytać czy kogoś gdzies podwieźć. ;)

Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-19, 22:18

Magnolia pisze: 2020-01-14, 20:41
Dzień płynął a ja nadal nie miałam pomysłu... ale tez trudno czynić wielkie uczynki miłosierdzia gdy po prostu czyta się książkę cały dzień... no ale sam Szustak mnie uratował wskazując gdzie mam dziś wpłacić jałmużnę:

Kochani w kilka dni ludzie wpłacili 240 tys, więc będzie możliwych kilka operacji dla kilku dzieci. :-bd :-bd :-bd

W ramach mojego dzisiejszego dobrego uczynku - to "tylko" modlitwa za innych w ich intencjach. :)

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Hiba » 2020-01-24, 12:09

Wczoraj jadąc samochodem po Wrocławiu w jednej z bocznych uliczek, zauważyłem jak para staruszków mozolnie porusza się chodnikiem przy czym Pani chwieje się niczym pijana a Pan stara się ją usilnie podtrzymywać. Zatrzymałem się więc i zapytałem czy mogę gdzieś ich podwieźć. Odmówili ale nalegałem. Gdy już wsiedli, okazało się, że mają razem ponad 160 lat, są chorzy a i z braku pieniędzy na taksówkę postanowiłi udać się do lekarza pieszo! Szaleństwo ale też konieczność. Z lekką pomocą udało nam się wejść do ZZOZ. Podziękowań nie było końca i to natchnęło mnie aby wesprzeć ich jeszcze gotówką 100zł. Najlepszym prezentem jest ten dawany a nie otrzymywany. Jestem wniebowzięty!
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-24, 12:24

Hiba pisze: 2020-01-24, 12:09 Jestem wniebowzięty!
Zachęcasz do czynienie dobra; to miłe i... potrzebne; a tak pomyślałem, że skoro używasz pojęcie "wniebowzięcia", to czy nie czas pomyśleć też o sobie, aby sobie zrobić coś dobrego?!...
Co mam na myśli?
To, że Bóg, którego jakoś tam "obserwujesz z daleka", chce byś był WNIEBOWZIĘTY!
Serio! To jest naprawdę możliwe - też dla Ciebie! (nie dlatego, że zasłużysz sobie dobrymi uczynkami na ten przywileje, bo to niemożliwe, ale dlatego, że dasz wiarę temu, co też dla Ciebie uczynił Chrystus...).
Daj temu wiarę, a wniebowzięty będziesz (nie tylko symbolicznie, w związku z wydarzeniem, jakie opisałeś...).

Nie na temat. Magnolia
Ostatnio zmieniony 2020-01-24, 14:59 przez Eden, łącznie zmieniany 2 razy.

Biserica Dumnezeu

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-24, 14:17

Co Ty znowu za fanaberie Edenie wypisujesz - zaloz watek do twych rozmyslan, bo tu ni z gruszki ni z pietruszki.
A Hibie dzieki, ze sie podzielil czyms dobrym.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Hiba » 2020-01-24, 18:44

Jeśli istnieje, Bóg już będzie wiedział co ze mną począć bez mojej wiary w niego. Owocnego weekendu.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-24, 18:55

Hiba pisze: 2020-01-24, 18:44 Jeśli istnieje, Bóg już będzie wiedział co ze mną począć bez mojej wiary w niego.
Nie będę Ci tu "słodził", ale wprost napiszę (dla Twego dobra):
  • Hbr 11:6 br
    (6) A bez wiary nie można podobać się Bogu. Kto bowiem pragnie dojść do Boga, musi najpierw uwierzyć, że Bóg istnieje i że nagradza tych, którzy Go szukają.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Hiba » 2020-01-24, 19:29

Ale ja się zarówno Niemu jak i nikomu innemu nie mam zamiaru podobać czy do kogokolwiek dojść. Nie mam też pojęcia jak się wierzy w Boga na siłę. Z tym szukaniem, może jest troszkę prawdy.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-24, 19:37

Hiba pisze: 2020-01-24, 19:29 Ale ja się zarówno Niemu jak i nikomu innemu nie mam zamiaru podobać czy do kogokolwiek dojść. Nie mam też pojęcia jak się wierzy w Boga na siłę. Z tym szukaniem, może jest troszkę prawdy.
Nie musisz wierzyć na siłę... Wiara w Tobie się sama zrodzi, gdy będziesz się karmił Bożym Słowem (taka jest obietnica w Rzym 10,17; odszukaj i zacznij... Powodzenia). O:-)

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Hiba » 2020-01-24, 23:36

Latami się karmiłem, ale ta strawa wyraźnie mi nie służy, a wiary jak nie było tak nie ma x_x
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-25, 05:54

Hiba pisze: 2020-01-24, 23:36 Latami się karmiłem, ale ta strawa wyraźnie mi nie służy, a wiary jak nie było tak nie ma x_x
No to... i Ciebie nie będzie! :( (max 102 lata tu, i... Ap 20,15)
Myślę, że masz swoje powody, aby nie wierzyć, ale to tylko Ty je znasz, a nam tu mówić nie musisz...
Ostatnio zmieniony 2020-01-25, 05:55 przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”