Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-21, 09:53

Pod prąd pisze: 2019-02-21, 09:14 Nierozumiem do czego mam się odnieść. Potwierdziłem że całe wieki straszono ludzi ogniem piekielnym i tyle.
Proszę o dokument Kościoła który o tym traktuje. Na razie "potwierdzasz" wszystkim, tylko nie nauką Kościoła.

Inna rzecz, ze (przypominam, bo już zagadałeś ten cytat) zarzuty o "straszenie piekłem" w ustach kogoś, kogo sekta co chwilę straszy końcem dziejów i wyobraża je sobie tak jak poniżej, to jakaś groteska:
"Martwe ciała będą wszędzie - od jednego końca świata do drugiego. Jehowa mówi: >>Sięgnę po miecz przeciw mieszkańcom ziemi<<. Rozrzucone, niepogrzebane i nieopłakane ciała będą dla ziemi niczym nawóz."
Przypominam, że napisano to w jehowickiej książce dla dzieci!

(Uprzedzam ewentualne zastrzeżenia: to nie jest tak jak u nas, że ktoś może sobie wydać ksiażke dla dzieci pod szyldem katolicyzmu, prawosławia czy luteranizmu i napisać różności' u "Świadków" każda publikacja jest dopuszczana bezpośrednio w centrali "Ciała Kierowniczego" w Brooklynie).

A propos działania strachem - studium przypadku: p. Sara Andrychiewicz (Piotrków Trybunalski) odeszła od Świadków Jehowy.
Była wsekcie od dziecka, była "Pionierką". W dzieciństwie była molestowana przez "brata" - i mimo potwierdzenia przez inną kobieę tego faktu, nic nie zrobiono.

Gdy odeszła, porównano ją do "gnijących zwłok" od których trzeba się trzymac z daleka. Gdy była w organizacji, mówiono jej, by przestrzegała dzieci przed przyjaźniami z dziećmi (i w ogóle ludźmi spoza ŚJ) którzy "zginą w Armagedonie".

Po odejściu zaczęła otrzymywać SMS-y, że "spłonie podczas Armagedonu", a "jej ciało będzie gniło na polach".

Więc nie pisz nam, Świadku Jehowy, o "straszeniu".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy ludzie którzy kłamią mogą się zbawić?

Post autor: Andej » 2019-02-21, 11:18

Pod prąd pisze: 2019-02-21, 09:14 ... Nierozumiem do czego mam się odnieść. ...
Już tłumaczę. Coś zacytowałeś. A potem napisałeś coś, co nie ma związku z cytatem. Powinieneś się odnieść do tego, co cytujesz. Jakoś nawiązać.

Ani chybi, losowo wybrałeś zdanie, być może nawet nie czytając lub nie czytając ze zrozumieniem, a potem włączyłeś swoja katarynkę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”