Jaki to ma sens ? - Komunia

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jaki to ma sens ? - Komunia

Post autor: Dezerter » 2019-10-06, 13:57

Dzięki za twoje relacje, są bardzo ciekawe i potrzebne. Dają nam czytającym sporo argumentów i przykładów do wykorzystania w rozmowach ze sceptykami.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Jaki to ma sens ? - Komunia

Post autor: Magnolia » 2019-10-06, 14:00

Praktyk pisze: 2019-10-06, 13:20
Tu pragnę Bogu podziękować za kolejny raz ( których jest już kilkadziesiąt ) gdy odpowiada na moje aktualne pytania z ambony. Nie wiem jak to się dzieje, ale jak mam jakąś zagwozdkę związaną z wiarą to akurat przypadkiem ksiądz mówi waśnie na ten temat...

Bóg zna pragnienia Twojego serca, zna CIę i przenika - jak mówi psalm. :-bd

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Jaki to ma sens ? - Komunia

Post autor: Praktyk » 2019-10-11, 14:23

Stan na dzień dzisiejszy :

Dzieciaki ( moje i sąsiadów ) już same poszły do kościoła na różaniec ( niedaleko mamy ) :)
Nawet z chęcią.

Nastąpił natomiast moment zwrotny w kwestii samego przymusu podpisywania obecności. Nowy Ksiądz, który jest w naszej parafii od tego roku nie zgodził się z dotychczasową praktyką i zdjął nakaz.

No i teraz kolejna zagwozdka rodzicielska :) skoro już nakaz zdjęty to co robić bez niego ? :)
Pewnie nie w takiej ilości, ale parę razy pójdziemy na jakieś obrzędy poza-niedzielne.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Biserica Dumnezeu

Re: Jaki to ma sens ? - Komunia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-11, 15:54

Praktyku - dlaczego zagwozdka?
Wlasnie teraz masz okazje razem z dzieckiem wielbic Boga z serca, a nie z nakazu.
Sam Bog otwiera Tobie furtke ... a Ty marudzisz.

Oj, oj ... zrzedo. :-s x_x

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Jaki to ma sens ? - Komunia

Post autor: Praktyk » 2019-12-12, 10:00

Aktualizacja w świecie komunijnym.

Chodzimy na msze niedzielne, są jakieś spotkania. Poświęcenie medalików, modlitewników... itp. Standard.

No i doszliśmy do okresu rorat. Trudna sprawa bo trzeba rano wstać i w ferworze codziennej walki przeplatanej oczekiwaniem na poród nie wydawało mi się realnym wybrać tam choć raz.

I zostałem zaskoczony...

Moja żona wstała wczoraj rano i powiedziała, że chce iść ( 5 dni po terminie porodu ). Spytała syna, czy chce też i okazało się, że też chce :)
Ja nie poszedłem, stwierdziłem, że to jej wewnętrzna potrzeba chwili więc niech będzie to ich wspólna chwila.
No ale się zaczęło... :)
Jutro z synem idę ja bo mu się spodobało :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Magnolia

Re: Jaki to ma sens ? - Komunia

Post autor: Magnolia » 2019-12-12, 10:12

Dobre!

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Jaki to ma sens ? - Komunia

Post autor: lambda » 2021-02-10, 08:20

Praktyk pisze: 2019-10-02, 19:14 Na razie zdecydowałem, że próbujemy z tego mozołu wyciągnąć coś pozytywnego :)

Dzień 1: różaniec. Mój chłopak porwał różaniec na kawałki, kolega zasnął, większość dzieciaków wierciła się i kręciła. Co poniektórzy jęczeli rodzicom, ileee jeeeeszczeeeee :)

Jest fun. Będę relacjonował dalej.

Przed wyjściem zamieniliśmy z synem kilka zdań po co właściwie tak się to wszystko w różańcu powtarza.
Wyjaśniłem swoim zrozumieniem, że po to by uspokoić myśli i lepiej rozmyślać nad tajemnicą w trakcie „pojedynczego” koralika. Ktoś ma lepsze wyjaśnienie ?
Może temat dość nieakyualny ale opowiem o swoim doświadczeniu. Jako dziecko jeszcze przed Komunią widziałam że mój tato codziennie odmawia różaniec. Rok/dwa przed Komunią już sama z koralików chciałam zrobić sobie różaniec.
Potem otrzymałam ŕóżaniec Komuniny i nauczyłam się odmawiać. Potem otrzymałam taką łaskę że od dnia 1 Komuni przez wiele lat odmawiałam 1 cząstkę różańca ( 5 tajemnic) - dopiero niedawno to trochę zaniedbałam.

ODPOWIEDZ