Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Fryderyk Nietzsche

Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-24, 21:16

Jeśli w grze jako diabeł zabijam demony to czy to się jakoś anuluje?
Dodatkowo Dante jest tak sexxxxxy, że czuje pewne nowe, wcześniej nie zgłębione pociągi seksualne. I ten jego cyniczny sarkastyczny charakter. I te jego ciągłe krzyki "Royal Guard!,Gunslinger!",jak się szybko krzyżak naciska to nie ukrywam efekt jest prze komiczny i:ymblushing:
I ta muzyka energetyczna, wyrażająca charakter postaci. Zdecydowane odejście od dotąd przeze mnie słuchanych psalmów kościelnych %-(
Jucha się leje wszędzie i wszystko ma taki klimat post-apo, jakoby Hesus wstąpił na ziemie pod postacią 35-cio letniego edgelorda z białymi włosami.
Czy coś tak perfekcyjnego może być grzechem!?

Obrazek

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-24, 21:20

Mamy już wątek poświęcony grom video ogólnie,
Zajrzyj:

viewtopic.php?f=43&t=283&hilit=Gra

I witaj na forum! Będzie super, jeśli trochę się nam najpierw przedstawisz, to taka nasza mała tradycja.

Fryderyk Nietzsche

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-24, 21:22

ToTylkoJa pisze: 2020-02-24, 21:20 Mamy już wątek poświęcony grom video ogólnie,
Zajrzyj:

viewtopic.php?f=43&t=283&hilit=Gra

I witaj na forum! Będzie super, jeśli trochę się nam najpierw przedstawisz, to taka nasza mała tradycja.
oooooo thx wcześniej tego nie zauważyłem

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Dezerter » 2020-02-24, 22:57

Jak ateista może grzeszyć ? ;)
Prowokujesz nas brachu i sprawdzasz - na ile ci pozwolimy?
Powiem krótko - dopóki będziesz szanował gospodarzy i ich zasady jakie tu panują a więc Regulamin, pozostaniesz z nami.
Jeśli nie to szybko się pożegnamy - jak zawsze masz wolna wolę, bo tak zadecydował Bóg nasz miłujący nas Ojciec i Stwórca.
Sw Paweł powiedział :
Wszystko mogę ale nie wszystko przynosi mi korzyść
Św Augustyn - Ojciec Kościoła powiedział:
Kochaj i rób co chcesz
To jest podstawa chrześcijaństwa
Grając w gry uciekasz od rzeczywistości, od realnego życia, ale spoko - też to kiedyś robiłem, to jest jak ospa , odra - trzeba przechorować ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fryderyk Nietzsche

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-24, 23:24

Dezerter pisze: 2020-02-24, 22:57 Jak ateista może grzeszyć ? ;)
Prowokujesz nas brachu i sprawdzasz - na ile ci pozwolimy?
Powiem krótko - dopóki będziesz szanował gospodarzy i ich zasady jakie tu panują a więc Regulamin, pozostaniesz z nami.
Jeśli nie to szybko się pożegnamy - jak zawsze masz wolna wolę, bo tak zadecydował Bóg nasz miłujący nas Ojciec i Stwórca.
Sw Paweł powiedział :
Wszystko mogę ale nie wszystko przynosi mi korzyść
Św Augustyn - Ojciec Kościoła powiedział:
Kochaj i rób co chcesz
To jest podstawa chrześcijaństwa
Grając w gry uciekasz od rzeczywistości, od realnego życia, ale spoko - też to kiedyś robiłem, to jest jak ospa , odra - trzeba przechorować ;)
ok może rozmarzyłem się trochę opisując Dantego, ale proszę się tylko spojrzeć na niego każdy chłop by się rozmarzył. :D . A tak wracając do pytania może je trochę rozbuduję: Jeżeli ktoś jest urodzony ze zmazą jak Dante (bycie pół diabłem) to czy pracując nad nią (zabijając plugawe kreatury i psychopatycznych morderców) może doznać zbawienia?(w uniwersum wybór człowieczeństwa nad mocą diabelską). Ja personalnie uważam że takie wytłumaczenie gry nie stoi naprzeciwko chrześcijańskim wartościom.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-24, 23:35

Nie prosciej i bardziej "eko" bedzie biegac po polu z kalasznikiem w reku? ten wiatr we wlosach, ten szczek metaliczny zamka, i te kule prosto w celu ...
Oj, rozmarzylem sie ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Dezerter » 2020-02-24, 23:36

Ale to jest fikcja, a fikcyjne postacie nie dostępują zbawienia, bo Jezus nie umarł za Shreka ani za Wiedźmina ;)
Nie mieszaj fikcji z rzeczywistością bo zostaniesz elfem, a to się leczy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Magnolia » 2020-02-25, 08:42

Dezerter pisze: 2020-02-24, 22:57 Jak ateista może grzeszyć ? ;)
Tu Cię świadomie Dez, że ateiści jak każdy inny człowiek mają sumienie, a więc rozróżniają dobro od zła. Każdy ma wpisane w sumieniu prawo naturalne, potrafi czynić dobro i zło. I nie ma to nic wspólnego z przyjęta religią. Po prostu sumienie.
A więc ateista który czyni zło - grzeszy.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-25, 09:03

Magnolio - chyba jednak tak sie to nie przeklada. Grzech - to staniecie w obliczu Boga ze swoim czynem.
Ateista w swym psyche nie stawia sie w obliczu Boga - dlatego czyni zlo, ale to nie stawia czynu w swietle grzechu. Jest to zly czyn bez konsekwencji posmiertnych. Pozostaja konsekwencje jedynie tu w tym zyciu.

Ps: oczywisci - jesli jestesmy ateistami to nie znaczy, ze Boga nie ma.

Magnolia

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Magnolia » 2020-02-25, 09:08

Zanim się odezwałam , zapytałam kapłana.

Zacytuje tez KKK
KKK 1849 Grzech jest wykroczeniem przeciw rozumowi, prawdzie, prawemu sumieniu; jest brakiem prawdziwej miłości względem Boga i bliźniego z powodu niewłaściwego przywiązania do pewnych dóbr. Rani on naturę człowieka i godzi w ludzką solidarność. Został określony jako "słowo, czyn lub pragnienie przeciwne prawu wiecznemu" (Św. Augustyn, Contra Faustum manichaeum, 22: PL 42, 418; św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, I-II, 71, 6).

KKK 1850 Grzech jest obrazą Boga: "Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą" (Ps 51, 6). Grzech przeciwstawia się miłości Boga do nas i odwraca od Niego nasze serca. Jest on, podobnie jak grzech pierworodny, nieposłuszeństwem, buntem przeciw Bogu spowodowanym wolą stania się "jak Bóg", w poznawaniu i określaniu dobra i zła (Rdz 3, 5). Grzech jest więc "miłością siebie, posuniętą aż do pogardy Boga" (Św. Augustyn, De civitate Dei, 14, 28). Wskutek tego pysznego wywyższania siebie grzech jest całkowitym przeciwieństwem posłuszeństwa Jezusa, który dokonał zbawienia (Por. Flp 2, 6-9).

Fryderyk Nietzsche

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-25, 16:57

Dezerter pisze: 2020-02-24, 23:36 Ale to jest fikcja, a fikcyjne postacie nie dostępują zbawienia, bo Jezus nie umarł za Shreka ani za Wiedźmina ;)
Nie mieszaj fikcji z rzeczywistością bo zostaniesz elfem, a to się leczy
Nie mówię że Dante jako postać fikcyjna może być zbawiony. Jak napisałem wcześniej dla Dantego zbawieniem w dziele kulturowym "Devil May Cry" jest przezwyciężenie swojej diabelskiej natury i stanie się przynajmniej psychiczne w pełni człowiekiem. I stąd wysunąłem pytanie czy grając w grę która zawiera taką wiadomość wierni popełniają grzech.

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-02-25, 08:42
Dezerter pisze: 2020-02-24, 22:57 Jak ateista może grzeszyć ? ;)
Tu Cię świadomie Dez, że ateiści jak każdy inny człowiek mają sumienie, a więc rozróżniają dobro od zła. Każdy ma wpisane w sumieniu prawo naturalne, potrafi czynić dobro i zło. I nie ma to nic wspólnego z przyjęta religią. Po prostu sumienie.
A więc ateista który czyni zło - grzeszy.
oj, bardzo dziękuje, często spotykam się z opinią że ateiści nie mają kodu moralnego i są jedynie w stanie czynić zło. Dobrze wiedzieć że na forum jest pełno osób racjonalnych :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Dezerter » 2020-02-25, 23:54

To, że ateiści mogą robić, rzeczy dobre i mądre, to dla mnie oczywistość.
Że z naszego katolickiego punktu widzenia grzeszą, to oczywistość
Natomiast gdybym ja był ateistom i ktoś by mi powiedział, że grzeszę, to bym go wyśmiał i stwierdził, że nie ma rozumu, bo z mojego ateistycznego punktu widzenia, nie ma Boga, nie ma przykazań a więc i nie może być grzechu - proste i logiczne.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: random1414 » 2020-02-26, 16:42

Taki offtop słyszałem ze kiedy był plakat "Konkubinat to Grzech" to było spore oburzenie...Dlaczego skoro wiemy że to grzech

Fryderyk Nietzsche

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-26, 17:14

Dezerter pisze: 2020-02-25, 23:54 To, że ateiści mogą robić, rzeczy dobre i mądre, to dla mnie oczywistość.
Że z naszego katolickiego punktu widzenia grzeszą, to oczywistość
Natomiast gdybym ja był ateistom i ktoś by mi powiedział, że grzeszę, to bym go wyśmiał i stwierdził, że nie ma rozumu, bo z mojego ateistycznego punktu widzenia, nie ma Boga, nie ma przykazań a więc i nie może być grzechu - proste i logiczne.
Myślę że dla większości ateistów słowo "grzech" jest porostu synonimem czynu amoralnego. Czynu, który w ich kodzie moralnym jest zły.
p.s. Możemy powrócić do tematu czy moja gra zwiera niezgodą z chrześcijańskim światopoglądem wiadomość?

Biserica Dumnezeu

Re: Czy grając w Devil May Cry 5 popełniam grzech?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-26, 17:27

Dzisiaj jest sroda popielcowa. Dla katolika, wierzacego to dzien spotkania z Bogiem we Mszy swietej, pierwszy dzien 40-dniowego okresu Wielkiego Postu.
Proponuje na ten czas zaniechac tego typu gier i podobnej rozrywki.

ODPOWIEDZ