Jak zadosuczynic?

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 mar 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Jak zadosuczynic?

Post autor: marek123 » 2020-03-19, 14:02

Jak zadosuczynic gdy całowałem się z mężatką która była moją najlepszą koleżanką,byliśmy wypici i miala kryzys małżeński,jej mąż wcześniej na jej prośbę pomógł mi z dostaniem się do pracy .. Żona mu się nie przyzna a ja jak mogę odkupić winy

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: sądzony » 2020-03-19, 14:55

Wobec Boga, siebie, swojej żony, koleżanki czy jej męża?
Komu chcesz zadośćuczynić?
Idź do spowiedzi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 mar 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: marek123 » 2020-03-19, 15:11

Ja nie jestem żonaty a wtedy byłem wolny ,chodzi o nich

Jaśmina

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Jaśmina » 2020-03-19, 15:25

Zrób to co możesz, resztę zostaw Bogu.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Tek de Cart » 2020-03-19, 15:41

Idz do spowiedzi i Módl się za ich małżeństwo
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-19, 16:12

W konfesjonale otrzymasz porade. Badz szczery i nie zmyslaj ani nie koloryzuj. I miej swiadomosc tego, co po odejsciu z konfesjonalu trzeba uczynic i jak zyc zgodnie z Bogiem.

marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 mar 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: marek123 » 2020-03-19, 16:16

Według was powinenem poinformować jej męża? Mają 2 dzieci

Jaśmina

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Jaśmina » 2020-03-19, 16:22

Nie. Powinieneś z dala się od nich trzymać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Andej » 2020-03-19, 16:40

marek123 pisze: 2020-03-19, 16:16 Według was powinenem poinformować jej męża? Mają 2 dzieci
To dość szatański pomysł. Natychmiast zapomnij. A jako zadośćuczynienie przez rok (co najmniej, ale lepiej dożywotnio) przysięgnij, że nie wypijesz tyle, aby przestać kontrolować swoje czyny.

Przy spowiedzi, wyznaj grzech i swoje postanowienie. Ale mam wątpliwości co do czasu. Ile to lat minęło od tamtego zdarzenia? Jeśli kilka, to raczej radziłbym udać się do psychologa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 mar 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: marek123 » 2020-03-19, 16:46

Niecały rok od tego zdarzenia

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Andej » 2020-03-19, 16:58

I żyłeś z tym tak długo? Dopiero teraz się przypomniało? Czy gryziesz się z tym przez cały czas?

1. Nikomu nie mów.
2. Idź do spowiedzi opisz darzenie, podaj kiedy to było i zrelacjonuj jak wyglądało Twoje życie sakramentalne w tym okresie.
3. Wykona zadaną pokutę.
4. Postanów trzymać miarę w alkoholu (ilościową i częstotliwościową).
5. Zapomnij. Wyrzuć definitywnie z pamięci. Dokonaj wyparcia z psychiki i pamięci. Nie niszcz ich małżeństwa. Ani swojego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 mar 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: marek123 » 2020-03-20, 17:02

Teraz przyszło mi to do głowy ,ogólnie gryzie mnie dużo spraw z przeszłości i wyrzuty sumienia .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Andej » 2020-03-20, 19:05

Każdy się z tym zmaga. Ale trzeba podzielić problemy na dwie grupy.
1. Grzechy, z których się nie spowiadałeś, dlatego, że zapomniałeś lub nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że to grzechy. Jeśli nie zdawałeś sobie sprawy, to nie musisz, ale dla spokoju sumienia warto omówić ze spowiednikiem. Jeśli zapomniałeś, to należy powiedzieć spowiednikowi kiedy popełniłeś, kiedy się przypomniało.
2. Może to jest tylko rozdrapywanie ran. Jeśli już się spowiadałeś, a w dalszym ciągu drąży, to jest to temat dla psychologa. Każdy spowiednik Ci powie, że nie można się kilkukrotnie spowiadać z tego samego czynu. To bez sensu. Grzechy są odpuszczane jednorazowo. Decyzja ostateczna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

marek123
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 3 mar 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: marek123 » 2020-03-21, 07:37

Dokładnie ,rozmawiałem z spowiednikiem powiedział ,że grzech mam odpuszczony i żebym tego nie rozpamiętywał tylko w przyszłości tak nie robił . A zadosuczynic za ten grzech to ja sam się zastanawiam jak ,bo to było nieuczciwe względem jej męża

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zadosuczynic?

Post autor: Andej » 2020-03-21, 07:49

marek123 pisze: 2020-03-21, 07:37 Dokładnie ,rozmawiałem z spowiednikiem powiedział ,że grzech mam odpuszczony i żebym tego nie rozpamiętywał tylko w przyszłości tak nie robił . A zadosuczynic za ten grzech to ja sam się zastanawiam jak ,bo to było nieuczciwe względem jej męża
Zapomnij, zapomnij, zapomnij. A jako zadośćuczynienie pocałuj żonę. Przytul człowieka. Z miłością, a nie erotyzmem. Nie koniecznie rękami, ale pomocą. Po rpostu pomóż komuś innemu.
Już przerwałeś łańcuch (jedno ogniwo) zła. Teraz buduj łańcuch dobra. Uczyń coś dobrego i zamiast wyrazów wdzięczności, poleć: Podaj dalej! Twórz takie łańcuchy drobnymi gestami. Uśmiechem, podaniem ręki, podzieleniem się ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”