Empatia

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Empatia

Post autor: Dezerter » 2018-05-26, 23:48

mamamondfa pisze: 2018-05-26, 21:32 Tak mi się skojarzyło w związku z tym, co napisał wędrowiec:
No widzisz, w katolicyzmie nikt nic nie musi, każdy jest wolny.
I każdy czyni to, co uważa za stosowne.
że już gdzieś podobną tezę widziałam.
Był taki przerażający pan - Aleister Crowley i on wyznawał tą zasadę: „Nie ma żadnego prawa, poza: czyń, co chcesz”. :-o

Uważam, że niebezpiecznie jest takie teorie propagować tutaj na forum. %-(
Coś mi się zdaje, ze szukasz zaczepki z wędrowcem w tym wątku - trochę empatii :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Empatia

Post autor: mamamondfa » 2018-05-27, 06:26

Władza mnie upomniała x_x Nie pozostaje nic innego jak się uniżyć w pokorze ^:)^
Jednakże empatia w tym względzie nie ma nic do czynienia. WW treści uważam za skrajnie szkodliwe. Nic już więcej nie napiszę. ^:)^

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Empatia

Post autor: Dezerter » 2018-05-27, 10:53

Ja do Ciebie z otwartymi rękami a ty mnie od władzy wyzywasz ;) - żartuje (zaznaczam wyraźnie)
wskaż te "skrajnie szkodliwe" rzeczy i poucz po chrześcijańsku błądzącego wędrowca (i niewidzącego Dezertera)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Empatia

Post autor: wędrowiec » 2018-05-27, 11:46

Dezerter, co Ty tu imputujesz?

mamamondfa

Re: Empatia

Post autor: mamamondfa » 2018-05-27, 11:58

Dezerterze drogi, szanowny panie władzo :D
Ja już napisałam, to co uznałeś za zaczepkę względem wędrowca. Że w katolicyzmie każdy czyni to co uważa za stosowne. Przywołałam tutaj postać Crowleya, który uczynił podobne słowa mottem swojej "religii", a był między innymi okultystą i miał wiele innych przerażających wcieleń. Uważam, że szerzenie takich treści może namieszać w niejednej młodej poszukującej głowie. Wędrowiec powinien to albo sprostować albo wyjaśnić. Obawiam się jednak, że on nie widzi tego co pisze bo podejrzewam, że dodał mnie do wrogów, nazywając kilka postów wyżej całkowita ignoratką :D
Tylko nie miał odwagi nazwać mnie "po imieniu". Domyślam się również, że pod pseudonimem "agresywny cham" postawił Marka.
^:)^ :-ss
I na wszelki wypadek: :ymhug: co by zatrzeć zle wrażenie :D
Podpisano:
Mamamondfa - spółka z ograniczoną empatią :))

P.S.
Wyjaśnienie na temat tego czym są nasze wybory wynikające z wolnej woli.
Wolna wola jest kształtowana przez wybory wyrażające się w czynach. Papież Jan Paweł II naucza, że jeśli wolna wola podejmie decyzję akceptującą przedmiot czynu, który nie współbrzmi z prawdziwym dobrem osoby, to wybór takiego działania sprawia, że nasza wola i my sami stajemy się moralnie źli, to znaczy, że sprzeciwiamy się naszemu ostatecznemu celowi i najwyższemu dobru – czyli samemu Bogu. Takie wybory odrywają wolną wolę od prawdy, czyli ją znieprawiają. Trudno wówczas mówić o wolnej woli. Decyzje podejmowane przez wolę zniewoloną nieprawdą są błędne, a moralne skutki czynów − złe. Może to zaowocować wadą.
Ostatnio zmieniony 2018-05-27, 12:31 przez mamamondfa, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Empatia

Post autor: Magnolia » 2019-07-31, 17:49


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Empatia

Post autor: Dezerter » 2019-07-31, 22:03

Magnolia pisze: 2019-07-31, 17:49 Ciekawy artykuł w temacie empatii
http://www.fpiec.pl/surprise/dunczycy-o ... JKz8K5k_OE
Duńczycy odkryli, jak nauczyć dzieci empatii i sprawić, że wyrosną na szczęśliwszych ludzi
Empatię mamy wrodzoną więc nie trzeba jej nikogo uczyć, to naukowo udowodnione.
Ale widzę, że współczesne społeczeństwo z brakiem zdrowych wzorców wychowawczych potrafi zniweczyć nawet zdobycze ewolucji. Tak szczerze nie bardzo wierzę w te rewelacje amerykańskich naukowców ... zdobycze ewolucyjne tak szybko się nie zmieniają o 40%
ale naukę empatii w szkole albo w domu popieram gorąco - sam się jej uczę bo kiedyś miałem zdecydowanie za mało i zbyt często raniłem innych. :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Empatia

Post autor: Viridiana » 2019-08-01, 10:41

Fajna sprawa. Po tej aferze w Białymstoku mnóstwo osób skupia się na tym, że zło jest złe albo bicie innych ludzi jest złe, a brakuje mi trochę takiego przemyślenia, co mogło sprowokować tych ludzi (a do przemyślenia tego trzeba też odrobiny empatii) albo jak zapobiegać przemocy (i tu też jest ważna empatia, i to po obu stronach, bo ogólna narracja publiczna niestety skupia się tylko na jednej...).
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”