Coronavirus

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
wXlfX

Coronavirus

Post autor: wXlfX » 2020-03-30, 01:37

W obliczu tej wszechobecnej już powoli wchodzącej w rytynę paniki, to ja jednak uważam, że ten wirus, może przynieść pozytywne rzeczy. Oczywiście śmierć ludzi, cierpienie w szpitalach i tak dalej to wiadomo, że raczej nie jest czymś dobrym. Tylko patrząc tak na historię ostatnich lat świat poszedł tak do przodu, że ludzie zaczęli czuć się za pewnie, a nawet uważać się za nieśmiertelnych, że można wszystko, żadnych zagrożeń, często stawianie za cel życia przyjemność.
Natomiast wirus sprowadził no szczerze mówiąc cały świat na ziemię i to w krótkim czasie, już nie ma różnic społecznych, wszyscy są równi wobec wirusa, to co dotychczas było normalnością bez większego znaczenia teraz jest towarem eksluzywnym. Można by tak wymieniać i wymieniać. Po wirusie świat będzie kompletnie inny.
Kilka miesięcy temu nikt nie wyobrażał sobie opustoszałych miast jak przy apokalipsie zombie. To czegoś powinno nauczyć ludzi, a szczególnie młodych. Napewno wdzięczności, za życie, za zwykłe codzienne rzeczy, za pracę, za zdrowie, za bliskie osoby obok, za udział w Mszy św, za sakramenty, ....
Nie jest to dzieło ani Boga ani Szatana, ale Bogu nic spod kontroli nie wylatuję, więc warto mu zaufać. Szczególnie osoby starsze, dla których to zagrożenie jest większe. Warto stosować się do zaleceń, ale jeszcze bardziej warto ufać.

Gdy wszedł do łodzi, poszli za Nim Jego uczniowie. Nagle zerwała się gwałtowna burza na jeziorze, tak że fale zalewały łódź; On zaś spał. Wtedy przystąpili do Niego i obudzili Go, mówiąc: Panie, ratuj, giniemy! A On im rzekł: Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary? Potem wstał, rozkazał wichrom i jezioru i nastała głęboka cisza. A ludzie pytali zdumieni: Kimże On jest, że nawet wichry i jezioro są Mu posłuszne? (Mt 8, 23–27)
Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 01:40 przez wXlfX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Coronavirus

Post autor: Jozek » 2020-03-30, 01:52

Ludzie bardziej boja sie o swoje marne zycie doczesne i przedkladaja je ponad wszystko.
"czemu bojazliwi jestescie,malej wiary? "
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Coronavirus

Post autor: Aga1986 » 2020-03-30, 10:52

Pięknie napisane. Ja sama też przyznaję się że w obliczu tej epidemii bardziej doceniam sakramenty i to że w Polsce były one praktycznie na wyciągnięcie ręki...co w innych rejonach świata jest bardzo utrudnione albo wręcz zakazane. Zaczęłam też doceniać żywność i zasoby które wydawało by się powinny być czymś oczywistym. Cały świat musi się teraz zatrzymać, zjednoczyć i odrobić lekcję pokory oraz szacunku do Boga i jego łask w codziennym życiu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Coronavirus

Post autor: Andej » 2020-03-30, 11:53

Aga1986 pisze: 2020-03-30, 10:52 ... przyznaję się że w obliczu tej epidemii bardziej doceniam sakramenty ...
Tak trzymać. Nawet w trudnej sytuacji, trzeba umieć zauważać i doceniać pozytywy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Coronavirus

Post autor: dromax » 2020-04-01, 00:01

:arrow: Jest wiele propagandy i nakręcania ludzi na strach i trwogę! Są różne teorie na temat tego koronawirusa. Jest nagonka i nagłośnienie tematu ponad miarę!

ODPOWIEDZ