Poważny problem z natrętnymi myślami

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Niezapominajka » 2021-04-28, 14:33

Ja nie wiedziałam, czy to problem natury duchowej czy właśnie czysto psychiczny.
Dostałam poradę od księdza, że po prostu to żaden problem i można wspominać, że ma się takowe myśli.
Jeśli pochodzą ode od złego chociaż w najmniejszym stopniu, pomaga to je zredukować.

Poza tym, nie do końca do mnie docierało, że moje myślenie jest złe. Kiedy usłyszałam porady od innych, zdecydowałam się na pomoc.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: lambda » 2021-04-28, 22:30

Niezapominajka pisze: 2021-04-28, 14:33 Ja nie wiedziałam, czy to problem natury duchowej czy właśnie czysto psychiczny.
Dostałam poradę od księdza, że po prostu to żaden problem i można wspominać, że ma się takowe myśli.
Jeśli pochodzą ode od złego chociaż w najmniejszym stopniu, pomaga to je zredukować.

Poza tym, nie do końca do mnie docierało, że moje myślenie jest złe. Kiedy usłyszałam porady od innych, zdecydowałam się na pomoc.
Tworca natretnych myśli jest nasz mózg a nie szatan. Zwlaszcza jak ktos ma jeszcze inne objawy np. skrupuly, lek przed bakteriami, nadmierna dezynfekcja itd

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Lizzie » 2021-04-30, 16:34

Może mózg ale nie raz są uciążliwe
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 16:36 przez Lizzie, łącznie zmieniany 1 raz.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

ODPOWIEDZ