Poważny problem z natrętnymi myślami

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
daarkknight87
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2018

Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: daarkknight87 » 2018-03-24, 21:31

Witam. Natrętne myśli mam od lat. Pamiętam, że jak się dowiedziałem, że bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nigdy nie zostanie odpuszczony to pojawiły się bluźniercze myśli na temat Ducha Świętego. Teraz z jak naczytałem sie, ze okultyzm jest w grach np.w quake champions są runy itp. To potem przeczytałem o tych runach, że te symbole są magiczne i w ideologii new age te runy się wizualizuje. Od tego momentu zacząłem mieć natrętne myśli z tymi symbolami. Czy może przez to się coś stać. Przecież myśli to też wizualizacja. Czytałem o tym, że te symbole sciagaja energie ze świata duchowego. O magicznosci tych symboli pisali tez księże. Kurde, gdybym o tym nie czytal nie mial bym pewnie tych mysli. Mam tez z powodu tych mysli problem z zaśnięciem, bo się boję bo mam te myśli.

Magnolia

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Magnolia » 2018-03-24, 21:57

Pierwsze co mi się nasuwa to dwa pytania:
- czy się spowiadasz, korzystasz z sakramentów?
- czy korzystasz z pomocy psychologa?

Wolfi

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Wolfi » 2018-03-24, 23:01

Mam podobnie jak ty

daarkknight87
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2018

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: daarkknight87 » 2018-03-24, 23:13

Tak, spowiadam się.

Magnolia

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Magnolia » 2018-03-24, 23:20

To dobry spowiednik jest najlepszym adresatem Twoich pytań.

Mamy tu wątki o natrętnych myślach viewtopic.php?f=26&t=918&p=21619&hilit= ... śli#p21619 i tu
viewtopic.php?f=11&t=980&p=22379&hilit=natrętne#p22379

Ale wydaje mi się też potrzebna pomoc psychologiczna, bo jeśli trwa to od lat to powstały pewne mechanizmy, nawyki myślowe i sama spowiedź (choć jest pomocna) to może nie być wystarczająca by to zmienić. Piszę to z życzliwością, bo uważam, że warto korzystać z pomocy specjalistów zamiast sie latami męczyć.
Ostatnio zmieniony 2018-03-24, 23:21 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: konik » 2018-03-24, 23:23

I mysle, ze po prostu fizyczna praca, ktora pomaga oczyscic cialo i wzmocnic ducha. Zreszta takie zalecenia sa dla chocby trapistow czy benedyktynow.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Dezerter » 2018-03-24, 23:51

daarkknight87 pisze: 2018-03-24, 21:31 Witam. Natrętne myśli mam od lat. Pamiętam, że jak się dowiedziałem, że bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nigdy nie zostanie odpuszczony to pojawiły się bluźniercze myśli na temat Ducha Świętego. Teraz z jak naczytałem sie, ze okultyzm jest w grach np.w quake champions są runy itp. To potem przeczytałem o tych runach, że te symbole są magiczne i w ideologii new age te runy się wizualizuje. Od tego momentu zacząłem mieć natrętne myśli z tymi symbolami. Czy może przez to się coś stać. Przecież myśli to też wizualizacja. Czytałem o tym, że te symbole sciagaja energie ze świata duchowego. O magicznosci tych symboli pisali tez księże. Kurde, gdybym o tym nie czytal nie mial bym pewnie tych mysli. Mam tez z powodu tych mysli problem z zaśnięciem, bo się boję bo mam te myśli.
Kilka uwag na początek
Witaj na forum :ymhug: :)
Same pojawiające się myśli nie są grzechem! więc nie podlegają ocenie moralne, bo przychodzą i odchodzą bez naszego świadomego udziału (nie zawsze oczywiście). Popełniłbyś grzech przeciwko Duchowi Świętemu, gdybyś gdy te myśli się pojawiają zaczął je świadomie kontynuować i rozwijać w niedobrym kierunku. wystarczy jednak jak się pojawią powiedzieć zdecydowane idź precz szatanie - Jezus jest moim Panem i Zbawicielem i skup się na Bogu i modlitwie jakiejś ulubionej.
Brak ci pewności miłości Bożej- tak to wygląda
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: mamamondfa » 2018-03-25, 00:41

Polecam Ci to:

:)

Marcin_

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Marcin_ » 2018-03-25, 13:22

daarkknight87 pisze: 2018-03-24, 21:31 Kurde, gdybym o tym nie czytal nie mial bym pewnie tych mysli. Mam tez z powodu tych mysli problem z zaśnięciem, bo się boję bo mam te myśli.

Ostatnie zdanie jest ważne w tym całym problemie. Boisz się bo masz takie myśli czyli boisz się samych myśli a tym bardziej przerażają cię wyobrażenia co może się dalej stać. Gdybyś nie czytał to byś nie miał takich myśli ale skoro przeczytałeś i natręty cię nachodzą to próbuj choć to nie jest łatwe po pierwsze akceptować że takie myśli sobie są i to tylko informacja o czym myślisz nad czym się skupiasz i nic poza tym, bo bez twojego działania myśl nie stanie się nagle czymś co rzeczywiście zaistnieje , a druga sprawa próbuj mimo lęku nie odwracać wzroku ze strachu tylko się temu przyjrzyj w sensie zastanów nad tym konfrontując to z rzeczywistością.... zadaj sobie pytanie , mam taką i taką myśl co ona może rzeczywiście zdziałać ? a no sama myśl nic nie może bo jest tylko informacją w twoim umyśle.
A co do tematyki okultyzmu czy symboli to lepiej po prostu się nie zagłębiaj bo będziesz tylko nakręcał spiralę strachu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-25, 14:24

Daarkknight87, im bardziej będziesz walczył z tymi myślami, tym bardziej będą Cię dręczyć, przychodzić - tak działa ludzka psychika. Coś, z czym walczymy, wydaje się jej często ważne.
Moja rada - ZLEKCEWAŻ JE.
Powiedz sobie, że nie są Twoje, nie chcesz ich, nie identyfikujesz się z nimi - i lekceważ, nawet jak się pojawiają.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Lizzie » 2021-04-27, 17:23

Pomodlić się do Matki Bożej starać się ich nie rozwijać oraz wyznać na spowiedzi mam złe myśli
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: lambda » 2021-04-27, 22:05

Lizzie pisze: 2021-04-27, 17:23 Pomodlić się do Matki Bożej starać się ich nie rozwijać oraz wyznać na spowiedzi mam złe myśli
Z natrętnych myśli, ktore sa objawem nerwicy nie sa grzechem i nie trzeba się spowiadac

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: Niezapominajka » 2021-04-28, 00:06

lambda pisze: 2021-04-27, 22:05
Lizzie pisze: 2021-04-27, 17:23 Pomodlić się do Matki Bożej starać się ich nie rozwijać oraz wyznać na spowiedzi mam złe myśli
Z natrętnych myśli, ktore sa objawem nerwicy nie sa grzechem i nie trzeba się spowiadac
ale warto, moim zdaniem.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: lambda » 2021-04-28, 09:26

Niezapominajka pisze: 2021-04-28, 00:06
lambda pisze: 2021-04-27, 22:05
Lizzie pisze: 2021-04-27, 17:23 Pomodlić się do Matki Bożej starać się ich nie rozwijać oraz wyznać na spowiedzi mam złe myśli
Z natrętnych myśli, ktore sa objawem nerwicy nie sa grzechem i nie trzeba się spowiadac
ale warto, moim zdaniem.
Spowiedz to nie gabinet psychoterapi. Nerwice nalezy leczyć poprostu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Poważny problem z natrętnymi myślami

Post autor: sądzony » 2021-04-28, 12:04

lambda pisze: 2021-04-28, 09:26 Spowiedz to nie gabinet psychoterapi. Nerwice nalezy leczyć poprostu.
Zgadza się.
Z tego co paniętam to Ty również ze swym przoblemem nie bardzo chciałaś połakomić się na pomoc psychoterapeutyczną.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ