Brakuje mi odwagi

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Silver
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2020
Has thanked: 2 times

Brakuje mi odwagi

Post autor: Silver » 2020-07-10, 16:56

Dobry dobry nie jestem pewna czy to odpowiednia...uuuch...zakładka (?) dla tego postu, ale wydaje mi się że tak...
No to...samo napisanie tej rzeczy kosztowało mnie wiele odwagi więc uchhhh...emmm....chciałabym prosić o wyrozumiałość...
No to ten tego
Muszę się przyznać do tego że piraciłam różne rzeczy...w sensie książki które powinno się kupić czytałam za darmo a gry płatne ściągałam zcrackowane...(w sensie chodzi o to że ktoś zrobił darmową wersję) i jeden czy dwa programy...wynika to z tego że nie jestem pełnoletnia a rodzice rzadko zgadzają się na takie rzeczy i...no...
Robiłam to nie zwracając uwagi na nic, nie próbując nawet zapytać się samej siebie czy to złe czy nie, no ale dzisiaj doszłam do wniosku że to w sumie nie jest za dobre, no bo zespół ludzi (a w przypadku niektórych rzeczy nawet jedna osoba) pracuje ciężko nad czymś a potem ja to sobie biorę za darmo, nie zważając na trud jaki włożyli w tworzenie czegoś. No i uznałam że to grzech...oczywiście usunęłam wszystkie takowe aplikacje z mojego komputera i obiecałam sobie że przestanę już to robić. Chcę także zakupić za prawdziwe pieniądze wszystkie rzeczy które spiraciłam (nawet jeśli będę musiała poczekać kilka lat aby uzbierać wystarczającą ilość pieniędzy), tylko pozostaje problem spowiedzi...niby zostało mi jeszcze kilka miesięcy na przemyślenie moich czynów i oswojenie się z tą myślą, ale czas płynie z każdą sekundą a zanim się obejrzę nadejdą Święta Bożego Narodzenia i trzeba będzie wyznać grzechy (jak nie zdecyduję się pójść wcześniej). Nie wiem właściwie czego oczekuję od tego forum, ale po prostu brakuje mi odwagi żeby jakoś powiedzieć księdzu w twarz to co zrobiłam...może ktoś miał podobny problem i pomoże mi go rozwiązać...
Bardzo mi wstyd za to co zrobiłam i przepraszam :(
Silver

Magnolia

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: Magnolia » 2020-07-10, 17:08

Kochana, ale to nie nas masz przeprosić tylko Boga, a odpowiednim miejscem bedzie konfesjonał.
Tu nikt nie krzyczy na grzesznika, bo tu sami grzesznicy siedzą.
Natomiast skoro już sama oceniłaś że to grzech, kradzieży i oszustwa, to zachęcam Cię byś nie zwlekała ze spowiedzią. Każdy kapłan, który spowiada conajmniej kilka miesięcy, słyszał już wszystkie grzechy jakie człowiek mógł popełnić. Dlatego naprawde niczym go nie zaskoczysz. Wstyd jest potrzebny jako część żalu za grzechy, ale nas się nie wstydziłaś to i kapłana nie potrzeba, on tez jest grzesznikiem.

Więc skoro wszyscy jesteśmy równi wobec grzechu, to mamy jasność w tym punkcie.

Kolejnym punktem do wyjaśnienia jest.... Miłosierny Jezus, który czeka na Ciebie i chce Ci wszystkie grzechy wybaczyć i obdarzyć miłosierdziem. Jezus chce Ci położyć rękę na ramieniu i powiedzieć: jesteś czysta! Otwórz teraz swoje serce przede mną a ja w nim zamieszkam!

Prawda że super?
No więc nie ma powodu by zwlekać! :-bd

Dodano po 57 sekundach:

TOMVAD 45

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-10, 17:56

Silver pisze: 2020-07-10, 16:56 Dobry dobry nie jestem pewna czy to odpowiednia...uuuch...zakładka (?) dla tego postu, ale wydaje mi się że tak...
No to...samo napisanie tej rzeczy kosztowało mnie wiele odwagi więc uchhhh...emmm....chciałabym prosić o wyrozumiałość...
No to ten tego
Muszę się przyznać do tego że piraciłam różne rzeczy...w sensie książki które powinno się kupić czytałam za darmo a gry płatne ściągałam zcrackowane...(w sensie chodzi o to że ktoś zrobił darmową wersję) i jeden czy dwa programy...wynika to z tego że nie jestem pełnoletnia a rodzice rzadko zgadzają się na takie rzeczy i...no...
Robiłam to nie zwracając uwagi na nic, nie próbując nawet zapytać się samej siebie czy to złe czy nie, no ale dzisiaj doszłam do wniosku że to w sumie nie jest za dobre, no bo zespół ludzi (a w przypadku niektórych rzeczy nawet jedna osoba) pracuje ciężko nad czymś a potem ja to sobie biorę za darmo, nie zważając na trud jaki włożyli w tworzenie czegoś. No i uznałam że to grzech...oczywiście usunęłam wszystkie takowe aplikacje z mojego komputera i obiecałam sobie że przestanę już to robić. Chcę także zakupić za prawdziwe pieniądze wszystkie rzeczy które spiraciłam (nawet jeśli będę musiała poczekać kilka lat aby uzbierać wystarczającą ilość pieniędzy), tylko pozostaje problem spowiedzi...niby zostało mi jeszcze kilka miesięcy na przemyślenie moich czynów i oswojenie się z tą myślą, ale czas płynie z każdą sekundą a zanim się obejrzę nadejdą Święta Bożego Narodzenia i trzeba będzie wyznać grzechy (jak nie zdecyduję się pójść wcześniej). Nie wiem właściwie czego oczekuję od tego forum, ale po prostu brakuje mi odwagi żeby jakoś powiedzieć księdzu w twarz to co zrobiłam...może ktoś miał podobny problem i pomoże mi go rozwiązać...
Bardzo mi wstyd za to co zrobiłam i przepraszam :(
Silver
Pierwszy najważniejszy krok to zmiana postępowania a tutaj już dwa kroki zrobiłaś: uznałaś słusznie że jest to złe,nieuczciwe,usunęłaś te wszystkie aplikacje,programy czy gry. Teraz czeka cię kolejny bardzo ważny krok - spowiedź. I tutaj są dwie ważne rzeczy: 1 to szczera spowiedź a więc trzeba to wszystko powiedzieć wraz z innymi grzechami i tutaj nie masz się czego bać bo spowiednik to nie tyran i terrorysta aby miał ciebie w jakiś sposób źle traktować a druga to zadośćuczynienie za to co robiłaś i tutaj może być pewien problem,gdyż jeśli chciałabyś jakoś to naprawić tym wobec których byłaś nieuczciwa to mogłyby ciebie czekać rozprawy sądowe.
Dlatego zapytaj spowiednika jak możesz zrealizować tą część spowiedzi aby była ważna? Może coś wpłacić na konto niektórych autorów programów czy innych osób które to tworzyły? Nie wiem, myślę że kapłan ci podpowie jak to uczciwe zrobić.

Bóg cię kocha, odpuści ci grzechy, jeśli szczerze i uczciwie podejdziesz do spowiedzi.

Silver
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2020
Has thanked: 2 times

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: Silver » 2020-07-10, 18:20

Pierwszy najważniejszy krok to zmiana postępowania a tutaj już dwa kroki zrobiłaś: uznałaś słusznie że jest to złe,nieuczciwe,usunęłaś te wszystkie aplikacje,programy czy gry. Teraz czeka cię kolejny bardzo ważny krok - spowiedź. I tutaj są dwie ważne rzeczy: 1 to szczera spowiedź a więc trzeba to wszystko powiedzieć wraz z innymi grzechami i tutaj nie masz się czego bać bo spowiednik to nie tyran i terrorysta aby miał ciebie w jakiś sposób źle traktować a druga to zadośćuczynienie za to co robiłaś i tutaj może być pewien problem,gdyż jeśli chciałabyś jakoś to naprawić tym wobec których byłaś nieuczciwa to mogłyby ciebie czekać rozprawy sądowe.
Dlatego zapytaj spowiednika jak możesz zrealizować tą część spowiedzi aby była ważna? Może coś wpłacić na konto niektórych autorów programów czy innych osób które to tworzyły? Nie wiem, myślę że kapłan ci podpowie jak to uczciwe zrobić.

Bóg cię kocha, odpuści ci grzechy, jeśli szczerze i uczciwie podejdziesz do spowiedzi.
Jako zadośćuczynienie chciałabym zakupić te wszystkie programy (trochę to może potrwać ale nie zapomnę o tym), nawet jeśli są mi niepotrzebne i nie interesują mnie już.

Magnolia

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: Magnolia » 2020-07-10, 18:23

Dobrym zadośćuczynieniem byłoby w rozmowach z rówieśnikami przekonywać do legalnych zakupów.
Czyli zły proceder zwalczać dobrą inicjatywą.
Powodzenia.

A filmik pomógł przezwyciężyć strach przed spowiedzią?

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: Betka » 2020-07-10, 18:41

Możesz też wspierać kogoś np.na leczenie,rehabilitację wzbudzając w sercu ze jest to twoje zadośćuczynienie za popełniony błąd .
Zrobiłaś już poważny krok,gratuluję :)
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Barilla
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 cze 2020
Been thanked: 3 times

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: Barilla » 2020-07-10, 20:39

Słuchaj. Ja też się boję spowiedzi. No może już teraz mniej :) I też jestem niepełnoletnia ;) Ale od początku. Od pierwszej spowiedzi miałam wielki strach przed tym i to zostało. Później były problemy z jednym grzechem, który bardzo trudno było powiedzieć. To forum mi baaardzo pomogło i jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mi pomagali 😘😘😘😘😘😘 Teraz mija chyba dokładnie tydzień od tej spowiedzi i dalej nie mogę uwierzyć, że to się udało. O, i tu mogę dać Ci taką radę, żebyś powiedziała księdzu, że się boisz. Jeżeli łagodnie na to zareaguje, to cały stres odejdzie (no prawie ;). Mam wrażenie, że teraz, kiedy już trochę inaczej na to patrzę i kiedy wyznałam taki grzech, to następnym razem nie będę się tak bać. Najbardziej pomogła modlitwa i ufność, że skoro Bóg chce mi przebaczyć, to jakoś mnie przez to przeprowadzi. Sama nie wiedziałam, kiedy to się stanie, bo wtedy jeszcze nie chodziliśmy do kościoła przez epidemię i żyłam trochę tym lekięm. A ja cały czas nie umiałam sobie wyobrazić jak to mi z ust wyjdzie, ale modliłam się i ufałam. Po prostu dawałam to Bogu, że on coś zrobi, że to jakoś wyjdzie. Aż tu nagle bum. Okazja do wyspowiadania się w innej parafii, jeszcze będzie czekać na mnie bliska sercu osoba. Oczywiście z dzień przed traciłam zmysły. Nie mogłam nawet skupić się na czytaniu książki. Ale ufałam. Nauczył mnie tego Winicjusz z "Quo Vadis". Nie będę się tu rozpisywać jak ja kocham tę lekturę. Ale właśnie Winicjusz przecież gorączkowo powtarzał "Ufam, ufam, ufam". Robiłam to samo. I podziałało. Od tego czasu umocniła się moja wiara, a ja nie wiem jak mam za to dziękować Bogu.
Czyli tak:
– módl się
– ufaj
– możesz księdzu powiedzieć, że się boisz

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: Niezapominajka » 2020-07-10, 22:10

mnie ciekawi jak mozna z płatnej gry zrobić darmowa wersje i ściągnąć ją jak to określiłaś „zcracowaną”?

pójdź do spowiedzi i powiedz ze używałaś pirackich programów.. myśle ze fajnie byłoby w ramach zadośćuczynienia wpłacić jakaś kwotę na fundacje na przykład. albo po prostu pomoc komuś materialnie w jakikolwiek sposób.

Dodano po 38 sekundach:
oczywiście nie ciekawi mnie to dlatego ze chce tak zrobić.. tylko po prostu tego nie rozumiem ...
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Brakuje mi odwagi

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-13, 13:39

Niezapominajka pisze: 2020-07-10, 22:10 mnie ciekawi jak mozna z płatnej gry zrobić darmowa wersje i ściągnąć ją jak to określiłaś „zcracowaną”?

pójdź do spowiedzi i powiedz ze używałaś pirackich programów.. myśle ze fajnie byłoby w ramach zadośćuczynienia wpłacić jakaś kwotę na fundacje na przykład. albo po prostu pomoc komuś materialnie w jakikolwiek sposób.

Dodano po 38 sekundach:
oczywiście nie ciekawi mnie to dlatego ze chce tak zrobić.. tylko po prostu tego nie rozumiem ...
Niektóre programy mają np. takie zabezpieczenie że aby go używać trzeba wprowadzić specjalny kod który otrzymuje się w momencie kupna. Ale są ludzie którzy np. kupują program, a potem otrzymany kod sprzedają paru osobom - i te parę osób może korzystać z programu, mimo, że producent dostał pieniądze tylko za 1 użytkownika. Podobnie są ludzie którzy nawet nie kupują 1 wersji programu - tylko używają specjalnego oprogramowania w którym 'generują' takie kody i je sprzedają / udostępniają, przez co inne osoby mogą korzystać z programu nie płacąc producentowi. Są też zdolniejsi programiści / hakerzy - którzy potrafią 'rozłożyć' program na części - wyjąć część odpowiedzialną za sprawdzanie czy to legalnie kupiona wersja - i złożyć program ponownie do kupy żeby działał. Coś jakby złodziej który wymontuje zamki z samochodu i ustawi odpalanie nie kluczykiem a przyciskiem dostępnym dla każdego. Wtedy taki samochód może używać każdy człowiek - nie musi mieć kluczy.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

ODPOWIEDZ