Używanie nielegalnej aplikacji

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Silver
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2020
Has thanked: 2 times

Używanie nielegalnej aplikacji

Post autor: Silver » 2020-07-13, 22:31

Dzień dobry ostatnio zwróciłam się o pomoc w sprawie mojego grzechu piractwa. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogły :)
Teraz mam inny problem. Chodzi o to samo ale w innej kwestii...do jakiegoś czasu czytałam na internecie komiksy za pomocą aplikacji ze Sklepu Play. Sądziłam że robię to w legalny sposób bo aplikacja była na Sklepie Play i nie myślałam że może ona być nielegalna...dopiero dzisiaj przeczytałam że wszystkie te apki nie są zgodne z prawem...
Czy popełniłam w tym przypadku grzech?
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 18:35 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Dominik

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Dominik » 2020-07-13, 22:34

Sama stwierdziłaś, że byłaś nieświadoma że apka jest nielegalna, więc jak mogłaś popełnić grzech, tym bardziej ciężki?

TOMVAD 45

Re: Nie jestem pewna

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-13, 23:07

Silver pisze: 2020-07-13, 22:31 Dzień dobry ostatnio zwróciłam się o pomoc w sprawie mojego grzechu piractwa. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogły :)
Teraz mam inny problem. Chodzi o to samo ale w innej kwestii...do jakiegoś czasu czytałam na internecie komiksy za pomocą aplikacji ze Sklepu Play. Sądziłam że robię to w legalny sposób bo aplikacja była na Sklepie Play i nie myślałam że może ona być nielegalna...dopiero dzisiaj przeczytałam że wszystkie te apki nie są zgodne z prawem...
Czy popełniłam w tym przypadku grzech?
Kolejne przypomnienie także dla innych w kwestii grzechu: ABY DOPUŚCIĆ SIĘ GRZECHU MUSI ZAISTNIEĆ CELOWE, ŚWIADOME DZIAŁANIE SPRZECZNE Z PRAWEM BOGA. Jeśli nie byłaś świadoma to nie ma grzechu,choć to może nie tłumaczyć samego złamania prawa,ale raczej z tego powodu nie powinno być konsekwencji. Najlepiej jeśli już wiesz że to jest niezgodne z prawem to trzeba zakończyć korzystanie z tej aplikacji. Ja kiedyś korzystałem z programu do pobierania plików,ale gdy się dowiedziałem że to nie jest zgodne z prawem to zakończyłem to i usunąłem program. Usuwać z kompa plików nie musiałem bo już po po krótkim czasie komp mi padł i to była bardzo dobra nauczka by nie pobierać plików w taki sposób, bo jest masa wirusów. Straciłem kompa i pliki. Teraz korzystam tylko z tego co legalne. Poza tym chrześcijanin nie powinien prawa łamać.

Dlatego jeśli nie byłaś świadoma to grzechu nie masz,ale musisz się zastanowić nad tym co jeszcze mogłaś lub możesz robić niezgodnego z prawem i to zakończyć.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Nie jestem pewna

Post autor: ToTylkoJa » 2020-07-14, 00:47

A co jest nielegalnego w sklepie Play?
Nigdy nie słyszałam i jestem autentycznie ciekawa.

Magnolia

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Magnolia » 2020-07-14, 06:02

Bez świadomości nie zaistniał grzech.
Ale gdy pojawia się świadomość że coś jest złe/nielegalne to trzeba podjąć decyzje i co dalej z tym zrobić. Bo od tego momentu zaczyna się Twoja odpowiedzialność za to co robisz.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-14, 07:49

Magnolia mówi precyzyjnie i bardzo słusznie.

Dominik

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Dominik » 2020-07-14, 10:43

ToTylkoJa pisze: 2020-07-14, 00:47 A co jest nielegalnego w sklepie Play?
Nigdy nie słyszałam i jestem autentycznie ciekawa.
Aplikacje do sklepu Play nie tak trudno wrzucić. Kiedyś za jakieś 15$ wykupiłem konto developera tam, mogę wrzucać własne aplikacje. Napisałem jedną apke, ale nawet jej do sklepu nie wrzucałem z tego co pamiętam. Sklep Play nie jest od sprawdzania czy apka jest w 100% legalna, jak już to sprawdzają czy apka nie wykrada danych z telefonu.

TOMVAD 45

Re: Nie jestem pewna

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-14, 11:06

ToTylkoJa pisze: 2020-07-14, 00:47 A co jest nielegalnego w sklepie Play?
Nigdy nie słyszałam i jestem autentycznie ciekawa.
Ja nie wiem co może być nielegalnego w sklepie Play. Skoro jest to sklep publiczny to umieszcza tam raczej rzeczy legalne a to oznacza że jeśli czegoś nie zablokuje by za to zapłacić i umożliwia pobranie to jest to legalne. Chodzi bardziej o promocję danego programu, gry by ktoś mógł się z tym zapoznać i kupił pełna wersję takiej gry czy aplikacji. Niektóre darmowe aplikacje czy gry są ograniczone funkcjonalnie lub czasowo i dlatego też mogą być darmowe. Warto zauważyć że w sieci jest wiele aplikacji darmowych,gier które można pobierać całkowicie legalnie. Są to tzw freeware i można z nich korzystać. Tak samo w sklepie Play może być. Nie wszystko z czego korzystamy,co pobieramy jest nielegalne. Nie każdego stać na drogie pełne wersje programów czy aplikacji. Trzeba jednak uważać bo niektóre rzeczy czy to na telefon czy na komputer mogą być nielegalne i wtedy łamie się prawo a to tez oznacza grzech.

I druga ważna sprawa: jeśli z czegoś korzystamy to warto się zastanowić czy jest to dobre dla mojej wiary, mojego rozwoju,czy nie wprowadza mnie to w grzech lub niczego mnie dobrego nie uczy,by unikać takich rzeczy. Wtedy nie będzie myślenia o grzechu. Jeśli jakaś gra rozwija moje myślenie, jeśli np ćwiczy pamięć, wiedzę lub ogólnie prowadzi do jakiegoś dobra to można z tego korzystać - jeśli jest legalne. Ale jeśli to tylko dla przyjemności która odsunie mnie od modlitwy, od relacji z Bogiem, zabierze czas w którym można zrobić coś wartościowego to po co z tego korzystać jeśli wiemy że potem możemy mieć grzechy? Tutaj trzeba włączać rozsądek, myślenie - czemu to ma mi służyć?

Jest wiele różnych rzeczy, ale nie wszystkie przynoszą tą korzyść duchową a o taką jako katolicy powinniśmy się starać. Dbanie o korzyści duchowe jest czymś dobrym, nie prowadzi do grzechu,gdyż przy rozwoju duchowym staramy się robić wszystko by nie grzeszyć.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Aga1986 » 2020-07-24, 23:20

Ja też często pobieram na telefon różne gry dla dziecka. Myślałam że skoro są płatne i darmowe a w tych darmowych później na kolejnych poziomach trzeba zapłacić to są legalne.Skąd mam wiedzieć czy są one legalne czy nie? W jaki sposób to sprawdzić? pozdrawiam.

Dodano po 7 minutach 48 sekundach:
Może nie tyle poziomu, co niektóre opcje w tych grach są płatne żeby sobie ułatwić przejście dalej ale raczej nie ma przymusu żeby dalej korzystać z gry...przynajmniej do pewnego momentu bo do ostatniego poziomu we wszystkich jeszcze nie dotarliśmy.
Ostatnio zmieniony 2020-07-24, 23:32 przez Aga1986, łącznie zmieniany 2 razy.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Niezapominajka » 2020-07-25, 16:53

Czy pobieranie gier za dzieciaka z chomikuj było grzechem?

pobierałam kiedyś jak byłam w podstawówce albo w gimnazjum jeszcze na stare telefony jakieś gry już dokładnie nie pamietam. nie wiedziałam ze to grzech wtedy, myślałam ze skoro jest do pobrania to można je ściągnąć :(
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Aga1986 » 2020-07-25, 21:42

Niezapominajko- jeśli nie wiedziałaś, nie miałaś świadomości, że to grzech, to go nie popełniłaś. Zastanawiam się tylko, jak można sprawdzić czy np grę na telefon ściągam legalnie czy nie. I czy wszystkie gry ze sklepu Play są nielegalne? I jeszcze jedno - jak np kupię grę elektroniczną dla dziecka w sklepie z wbudowanymi grami to mam pewność że nie jest to pirackie? Może się troszkę przyłączam do tematu ale chciałabym uzyskać jakąś odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 2020-07-25, 21:52 przez Aga1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Dezerter » 2020-07-25, 22:02

Niewiedza jest usprawiedliwieniem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Nie jestem pewna

Post autor: Magnolia » 2020-07-26, 12:22

Jeśli gra jest darmowo udostępniona wśród innych aplikacji to znaczy że taka jest polityka firmy, zachęcić do grania za darmo, a płaci się za dodatkowe ułatwienia, to haczyk na gracza. Ale gra jest legalna...

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Nie jestem pewna

Post autor: lambda » 2020-08-17, 06:03

Aga1986 pisze: 2020-07-24, 23:20 Ja też często pobieram na telefon różne gry dla dziecka. Myślałam że skoro są płatne i darmowe a w tych darmowych później na kolejnych poziomach trzeba zapłacić to są legalne.Skąd mam wiedzieć czy są one legalne czy nie? W jaki sposób to sprawdzić? pozdrawiam.

Dodano po 7 minutach 48 sekundach:
Może nie tyle poziomu, co niektóre opcje w tych grach są płatne żeby sobie ułatwić przejście dalej ale raczej nie ma przymusu żeby dalej korzystać z gry...przynajmniej do pewnego momentu bo do ostatniego poziomu we wszystkich jeszcze nie dotarliśmy.
Ja myślę że dawanie dziecku tablets z grami czy też samrtfona jest w ogóle nie rozsadne ale z zupelnie innych przyczyn niż ich legalnosć.
Polecam

https://rodzice.co/detoks-cyfrowy/detok ... definicja/

ODPOWIEDZ