Jak możemy spędzić niedzielę?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: abigail » 2020-08-01, 21:11

ale to nie moze polegać na uczuciu tylko musi przejawiac sie w jakims działaniu
ratunku! niech ktoś rozdzieli te tematy! @Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-08-01, 21:42 przez abigail, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: sądzony » 2020-08-01, 21:14

abigail pisze: 2020-08-01, 21:11 ale to nie moze polegać na uczuciu tylko musi przejawiac sie w jakims działaniu
ratunku! niech ktoś rozdzieli te tematy!
Oczywiście.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Jozek » 2020-08-01, 22:38

abigail pisze: 2020-08-01, 21:03 dla mnie pomoc bliźniemu, który jest w trudnej sytuacji finansowej to znalezienie mu stalej pracy ktora moze wykonywać lub pokierowanie do załatwienia zasiłku w zusie... chyba nie o to ci chodziło
W tym co piszesz zachodzi danie czegos od siebie, np. swojego czasu, doswiadczenia i wiedzy temu komus, wiec bedzie to pomoc, natomiast gdy jest to twoja praca za ktora dostajesz wynagrodzenie, to nie bedzie to zadna pomoc z twojej strony, tylko obowiazek, wiec nie mozesz tego zaliczac do jakiejkolwiek pomocy komukolwiek, jako twojej zaslugi.
Jesli jestes pracodawca i zatrudnisz kogos kto potrzebuje tej pracy to tez nie ma w ttm zadnej zaslugi, bo to jest koniecznosc zatrudnienia kogos by dla ciebie wykonywal dana prace z ktorej masz zyski.
Przykladow mozna podac tysiace, ale sednem tego jest to o czym pisalem, ze coraz czesciej ludzie traktuja koniecznosc czy obowiazek jako pomoc charytatywna, a to prowadzi prosta droga do wypaczenia samej wiary.
Dajac zludne nadzieje na zbawienie poprzez takie przypisywanie sobie jakichs zaslug, czy dobrych uczynkow.

Dodano po 9 minutach 11 sekundach:
abigail pisze: 2020-08-01, 21:11 ale to nie moze polegać na uczuciu tylko musi przejawiac sie w jakims działaniu
ratunku! niech ktoś rozdzieli te tematy!
Zgadzam sie, moje do kosza, a reszta pozostaje.

Dodano po 55 minutach 59 sekundach:
Mysle ze nalezalo by tu tez poruszyc prace kaplanow, bo wiekszosc tego co robia jest ich obowiazkiem, a jedynie to co robia ponad ten swoj obowiazek kaplana i pasterza moze byc im zpoliczone jako zasluga.Samo bycie kaplanem i spelnianie obowiazkow kaplanskich, czy nawet mianowanie na biskupa czy Papieza, nie jest zadna zasluga, choc bywa skutkiem zaslug ale nie zawsze realnych.
Ostatnio zmieniony 2020-08-01, 22:43 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-08-01, 22:58

Jozku - przeczytaj w kontekscie, a pozniej mnie strofuj.
Dodam tylko, ze bezpodstawnie mnie strofujesz.
Wymiana zdan stala sie miedzy nami jalowa.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Jozek » 2020-08-01, 23:09

Zauwazylem.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4445
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-01, 23:20

Jozek pisze: 2020-08-01, 22:38 Dodano po 55 minutach 59 sekundach:
Mysle ze nalezalo by tu tez poruszyc prace kaplanow, bo wiekszosc tego co robia jest ich obowiazkiem, a jedynie to co robia ponad ten swoj obowiazek kaplana i pasterza moze byc im zpoliczone jako zasluga.Samo bycie kaplanem i spelnianie obowiazkow kaplanskich, czy nawet mianowanie na biskupa czy Papieza, nie jest zadna zasluga, choc bywa skutkiem zaslug ale nie zawsze realnych.
Nie zgadzam się. Poprzez sakrament spowiedzi księża ratują inne dusze. Jest wiele osób, które największą radość z życia otrzymały po spowiedzi po latach. Zwykle spowiednicy bardzo starają się obdarzyć wszystkich Bożym Miłosierdziem, a Pan Jezus ich w tym wspiera. Czasem wystarczy jedno zdanie usłyszane na spowiedzi , żeby odzyskać ufność.
Choć nawet jeśli spowiedź jest na szybko i nie ma czasu na pouczenia i kapłan nic nie powie to Pan Jezus może zdziałać cuda w naszych sercach.

Jak spędzić niedzielę? Mnie też to interesuje. Bo mam wrażenie, że trochę marnuję ten dzień. A przecież jest święty i ma być dla nas radością. Moglibyście się podzielić co robicie w niedzielę, żeby pogłębiać relację z Bogiem? Chociaż może odbiegam od tematu w sumie.
Ostatnio zmieniony 2020-08-01, 23:22 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Jozek » 2020-08-01, 23:33

Nie zauwazasz tego ze Sakramenty sa obowiazkiem kaplana, a to co sie dzieje dzieki temu sakramentowi to zasluga Jezusa, nie kaplana.

Wiesz, zwykle jazdzilem do pewnej miejscowosci w niedziele na Msze Sw.
Raz zamiast do tego kosciola, pojechalem na ryby po przeciwnej stronie olbrzymiej zatoki morskiej.
O ok. 11,45 gdy w tym kosciele byl punkt kulminacyjny Eucharystii, nagle niebo pociemnialo od czarnych chmur choc minute qczesniej bylo goraco i bezchmurny dzien, a po tym pojawila sie dziura w chmurach przez ktora slonce (wiazka promieni) swiecilo dokladnie tam gdzie byl ten kosciol w ktorym w niedziele powinienem byc, po przeciwnej stronie zatoki.
Zrobilem nawet pare zdjec, bo bylo to nagle, niespodziewane i niesamowite, ze akurat tam te promienie swiecily i zadne nigdzie indziej.
Po kilku minutach chmury rozpierzchly sie i znow byl sloneczny i bezchmurny dzien.
Niedowierzajac i myslac ze to przypadek, sprawdzilem na google maps, gdzie wedlug mojej pozycji i widocznej na zdjeciu wyspy, mogly padac te promienie i wyszlo centralnie na kosciol oddalony od brzegu morza ok. 300m.Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-08-02, 00:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: abigail » 2020-08-02, 09:58

to moze skoro ten temat sie tak skotlowal i nikt :-w nie próbuje go rozdzielać, napiszmy o znakach od Boga jak powyżej...?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Magnolia

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Magnolia » 2020-08-02, 10:14

Niedziela jest wspaniała okazją do zjedzenia dobrego obiadu w rodzinnym gronie, do spędzania czasu na wycieczkach, na grach planszowych, na wyjściu do teatru i kina, do restauracji, po to by stworzyć sytuacje do wspólnej rozmowy i warunki by to był dialog, by tworzyły się więzi rodzinne. Bo to jest na Chwałę Pana, rozwijać miłość wzajemną w relacjach.

A jesli znajdziemy w niedziele czas na czytanie Pisma św, modlitwę dłuższą niż zwykle, odwiedzimy jakiś kościół w czasie wycieczki, albo w ogóle wybierzemy się by odwiedzić jakieś sanktuarium, to już będziemy w przedsionku nieba. tym bliżej, jesli uda nam sie spełnić warunki odpustu, najłatwiejszym i najbardziej dostępna czynnością związaną z odpustem zupełnym jest nabożne czytanie Pisma św conajmniej przez półgodziny, albo półgodzinna adoracja NS. W ten sposób przybliżamy sobie zbawienie skracając czyściec.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Czarny » 2020-08-03, 00:38

Czarny pisze: 2020-07-31, 20:54 Moja niedziela jest najbardziej zajętym dniem w tygodniu.
Nawet nie zawsze mam szansę być na Mszy Św.
Znaczy oststnio wcale nie mam szans.
Bylo że prawie rok nie byłem.
Dodam tylko że spowiednik żaden tego mojego postępowania nie potępił, przeciwnie.
Załatwienie zastępstwa wcale nie jest prostą sprawą, w moim przypadku .
W Swieta to bywa z tym znacznie gorzej.
Nie bardzo wiedziałem co zrobić, to zacytowałem samego siebie.
Nie, nie chce przez to powiedzieć że mój post jest tak mądry, śliczny że aż wart cytowania.
Po prostu dziś udało mi się uczestniczyć w Mszy Św. I kroi się szansa że to będzie co niedzielę. Zastępstwo mam i jeśli jakieś przeszkody, typu obostrzenia lub inne, nie pomieszają tego to już ten problem będzie zażegnany.
A co do sposobu spędzania niedzieli, to bardzo bliski mi do tego co wyżej przedstawiła @Magnolia .
Oczywiście do ideału mi było daleko, ale ten sposób jest mnie akurat bliski.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Dezerter » 2020-08-04, 22:29

Czarny - cieszę się bardzo, że udało ci się znaleźć rozwiązanie chociaż na niedziele :-bd
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Czarny » 2020-08-05, 00:34

Dezerter pisze: 2020-08-04, 22:29 Czarny - cieszę się bardzo, że udało ci się znaleźć rozwiązanie chociaż na niedziele :-bd
Dzięki, rozwiązaniem jest pierwsza pani pielęgniarka, z którą się pewnych umiejętności uczyliśmy 7 lat temu.
Dlatego na tą godzinę, nawet do dwóch jeśli nic jej nie koliduje to w niedziele a czasem święta jest szansa.
Akurat dojechać do kościoła, cmentarz i wrócić. Ale był okres czasu że nie mogła. Inna pani z pewnym drobnym acz istotnym dla życia problemem nie potrafiła sobie poradzić i po prostu nie było zastępstwa. Dlatego autentycznie się cieszę, że się tak dobrze złożyło.

( Już kończę, bo przy moim gadulstwie i monotematyczności byłbym w stanie zboczyć na tematy mało ze świętowaniem związane, a to nie forum opiekunów )
Ostatnio zmieniony 2020-08-05, 00:39 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-08-05, 08:09

Powodzenia.

Magnolia

Re: Jak możemy spędzić niedzielę?

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 10:25

Czarny, wygląda na to że cały czas Chwalisz Pana swoim poświęceniem i oddaniem, a teraz Bóg dał Ci okazje byś chwalił Go jeszcze bardziej. Chwała Panu!

ODPOWIEDZ