Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Lucy
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2020
Has thanked: 70 times
Been thanked: 5 times

Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: Lucy » 2020-09-24, 15:38

Dlaczego Bóg nie reaguje na moje modlitwy dot. sytuacji która mi nie sprzyja w żaden sposób duchowo, a wręcz dręczy i przeszkadza normalnie żyć? Chcę być wolna i modlę się już wiele miesięcy, ale to wcale nie mija. Chodzi o pewne wyrzuty w sytuacji sercowej, którą źle "rozegrałam", a która wpłynęła negatywnie na moje dzisiejsze życie. Naprawdę chce aby Bóg chciał to rozwiązać jakkolwiek, ale ten ból nie ustępuje, odmówiłam już wiele modlitw, nowenn które są dla ludzi taką pomocą i dla mnie także, ale w innych sprawach, niekoniecznie tak ważnych. Co mogę jeszcze zrobić? Jak się uwolnić? Rozmawiałam nawet z psychologiem, ale no cóż, wysłuchał mnie i tyle.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: Andej » 2020-09-24, 17:39

Dopóki koncentrujesz się na swoim bólu, to nic się nie zmieni.
Modlitwa, np. ks. Dolindo, jest skuteczna. Pod warunkiem pełnego zadania. Całkowitego odpuszczenia sobie problemu i skoncentrowania się na Jezusie.
Gdy modlimy się cały czas myśląc o problemie, to jego przeżywanie koncentruje się. Prowadzi do "doła".
Modlisz się o cud. A Bóg chce pomóc, gdy sama sobie pomagasz. Wzmocni działanie. Gdy człowiek ufa Bogu, to inne sprawy schodzą na plan dalszy. I wszystko się dobrze układa.
Nie ma modlitw magicznych. Boga nie nagniesz do swojej woli. Trzeba się poddać Jego woli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: apostata » 2020-09-24, 17:56

Lucy pisze: 2020-09-24, 15:38 Dlaczego Bóg nie reaguje na moje modlitwy dot. sytuacji która mi nie sprzyja w żaden sposób duchowo, a wręcz dręczy i przeszkadza normalnie żyć? Chcę być wolna i modlę się już wiele miesięcy, ale to wcale nie mija. Chodzi o pewne wyrzuty w sytuacji sercowej, którą źle "rozegrałam", a która wpłynęła negatywnie na moje dzisiejsze życie. Naprawdę chce aby Bóg chciał to rozwiązać jakkolwiek, ale ten ból nie ustępuje, odmówiłam już wiele modlitw, nowenn które są dla ludzi taką pomocą i dla mnie także, ale w innych sprawach, niekoniecznie tak ważnych. Co mogę jeszcze zrobić? Jak się uwolnić? Rozmawiałam nawet z psychologiem, ale no cóż, wysłuchał mnie i tyle.
Myślę że Bóg ani Ci nie pomaga ani Cię nie dręczy. Jak zawsze milczy...

Ze swoimi problemami musisz poradzić sobie sama albo z ludźmi którym na Tobie zależy.
Nie rozpamiętuj tych sytuacji czy to w modlitwach czy to w inny sposób. Skup się na przyjemnych rzeczach. Sport, podróże, hobby. Sprzędzaj czas z przyjaciółmi ( tylko ostrożnie, bo wiadomo pandemia). A o tej miłości zapomnisz ostatecznie jak się znowu zakochasz.
Ostatnio zmieniony 2020-09-24, 17:57 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Lucy
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2020
Has thanked: 70 times
Been thanked: 5 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: Lucy » 2020-09-24, 19:00

apostata pisze: 2020-09-24, 17:56
Lucy pisze: 2020-09-24, 15:38 Dlaczego Bóg nie reaguje na moje modlitwy dot. sytuacji która mi nie sprzyja w żaden sposób duchowo, a wręcz dręczy i przeszkadza normalnie żyć? Chcę być wolna i modlę się już wiele miesięcy, ale to wcale nie mija. Chodzi o pewne wyrzuty w sytuacji sercowej, którą źle "rozegrałam", a która wpłynęła negatywnie na moje dzisiejsze życie. Naprawdę chce aby Bóg chciał to rozwiązać jakkolwiek, ale ten ból nie ustępuje, odmówiłam już wiele modlitw, nowenn które są dla ludzi taką pomocą i dla mnie także, ale w innych sprawach, niekoniecznie tak ważnych. Co mogę jeszcze zrobić? Jak się uwolnić? Rozmawiałam nawet z psychologiem, ale no cóż, wysłuchał mnie i tyle.
Myślę że Bóg ani Ci nie pomaga ani Cię nie dręczy. Jak zawsze milczy...

Ze swoimi problemami musisz poradzić sobie sama albo z ludźmi którym na Tobie zależy.
Nie rozpamiętuj tych sytuacji czy to w modlitwach czy to w inny sposób. Skup się na przyjemnych rzeczach. Sport, podróże, hobby. Sprzędzaj czas z przyjaciółmi ( tylko ostrożnie, bo wiadomo pandemia). A o tej miłości zapomnisz ostatecznie jak się znowu zakochasz.
Nie, Bóg dawał mi znaki cd tej sytuacji, i to w momencie kiedy zaczynałam kolejne nowenny.
Jednak właśnie to uczucie mnie blokuje w następnym relacjach.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: Andej » 2020-09-24, 19:40

Wspieram Cię moja modlitwą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: apostata » 2020-09-24, 19:58

Lucy pisze: 2020-09-24, 19:00 Nie, Bóg dawał mi znaki cd tej sytuacji, i to w momencie kiedy zaczynałam kolejne nowenny.
Jednak właśnie to uczucie mnie blokuje w następnym relacjach.
Jak wyglądały te znaki?

Lucy
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2020
Has thanked: 70 times
Been thanked: 5 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: Lucy » 2020-09-24, 22:22

Andej pisze: 2020-09-24, 19:40 Wspieram Cię moja modlitwą.
Dziękuję, także pamiętam w modlitwie o tych którzy piszą mi odpowiedzi na forum:))

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
apostata pisze: 2020-09-24, 19:58
Lucy pisze: 2020-09-24, 19:00 Nie, Bóg dawał mi znaki cd tej sytuacji, i to w momencie kiedy zaczynałam kolejne nowenny.
Jednak właśnie to uczucie mnie blokuje w następnym relacjach.
Jak wyglądały te znaki?
Wolałabym je zachować dla siebie, po prostu utwierdzały mnie w przekonaniu że nie ma powrotu do przeszłości w tej sprawie. Ale pojawiały się wyraźne kiedy zaczynałam modlitwy. Bóg daje znaki, czasem trudno je zauważyć ale daje

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: sądzony » 2020-09-24, 22:26

Bóg wie co robi. Pogódź się z jego wolą, a modlitwą stanie się każdy twój czyn.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: apostata » 2020-09-24, 23:36

Lucy pisze: 2020-09-24, 22:22 Wolałabym je zachować dla siebie, po prostu utwierdzały mnie w przekonaniu że nie ma powrotu do przeszłości w tej sprawie. Ale pojawiały się wyraźne kiedy zaczynałam modlitwy. Bóg daje znaki, czasem trudno je zauważyć ale daje
No to dobrze Cię utwierdziły.

Wiem że nie po to założyłaś wątek ale gdybyś mi napisała skąd wiesz że to są znaki od Boga to byłbym bardzo wdzięczny. Bardzo mnie to zagadnienie interesuje.
Ostatnio zmieniony 2020-09-24, 23:36 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: kundelek » 2020-09-25, 01:06

No, a jesli sa znaki od Boga?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: Andej » 2020-09-25, 08:28

Lucy pisze: 2020-09-24, 22:22 Bóg daje znaki, czasem trudno je zauważyć ale daje
Bóg stale daje znaki, ale aby je zauważyć, trzeba się przed Nim otworzyć. Uwrażliwić na Jego działanie. Tak jak przez zamknięte usta nie przejdzie pokarm, tak głos Pana nie dociera do zamkniętych uszu. Dopiero pełne miłości otwarcie pozwala na zaważanie znaków. Szczęśliwy ten, kto potrafi kochać. Tak jak radio, trzeba się nastroić na boskie fale, aby docierały one do nas. Sama ciekawość nie wystarczy. A człowiek, jak dziecko pyta. Bóg odpowiada. Ale odpowiedź nie dociera, bo dziecko nie jest przygotowane. Nie jest na tyle rozwinięte, aby dotarło. Tylko wielka miłość do Boga oraz pełne zaufanie Mu pozwalają na rozumienie tego, co do nam mówi.

Znaki, które Ci daje, dają siłę do kolejnego dnia. To oczywiste, że odczuwasz potrzebę czegoś więcej. Ale to już w Twoich rękach. Szczerze wierzę, że już niedługo słońce zabłyśnie nad Tobą, a chmury odpłynę. Pojawiać się będą tylko te niosące życiodajny deszcz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Dlaczego Bóg nie wysłuchuje mojej modlitwy?

Post autor: Praktyk » 2020-09-28, 22:51

A próbowałaś „prawda was wyzwoli” ?
Czy już i ty i on wiecie jaka jest prawda o tym co się wydarzyło? Czy powiedziałaś wszystko co chciałaś powiedzieć? Czy ty jesteś pewna dlaczego nie wyszło? Dlaczego coś „rozgrywałaś”, trzeba było grać? Itd... a gdy już cała prawda przepłynie między wami jako między dziećmi Boga to będzie można ją zaakceptować i zaznać spokoju. A jeśli boisz się prawdy, to poproś Boga by był z tobą gdy będziesz ją poznawać. Bo w oczach Boga nic poza prawdą nie powinno mieć miejsca. Prawda jest skałą na którą można budować przyszłość. Trzeba ją poznać, żeby wiedzieć na czym się stoi.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ