Hodowanie węża

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
roborobo

Hodowanie węża

Post autor: roborobo » 2018-04-25, 20:32

Witam,
mam dziwne pytanie:
Czy hodowanie w domu węża, który przecież jest symbolem szatana to grzech?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-04-25, 21:57 przez roborobo, łącznie zmieniany 1 raz.

Mivia

Re: Hodowanie węża

Post autor: Mivia » 2018-04-25, 22:01

Nie sądze

Wolfi

Re: Hodowanie węża

Post autor: Wolfi » 2018-04-25, 23:12

Twoje pytanie mnie przeraza normalnie

Magnolia

Re: Hodowanie węża

Post autor: Magnolia » 2018-04-26, 06:59

roborobo pisze: 2018-04-25, 20:32 Witam,
mam dziwne pytanie:
Czy hodowanie w domu węża, który przecież jest symbolem szatana to grzech?
Nazwałabym to demonizowaniem.
Wydaje mi się, że samo hodowanie zwierząt, dbanie o nie i opiekowanie się nimi jest dobre. Szczególnie jeśli mają zapewnione dobre warunki, no i jeśli człowiek ma do zwierzęcia zdrowy stosunek (czyli nie przedkłada zwierzęcia ponad innych ludzi). Jeśli Ty hodujesz węża tak jak ktoś inny psa czy kota, to skąd pytanie?

mamamondfa

Re: Hodowanie węża

Post autor: mamamondfa » 2018-04-26, 07:23

Ale pies i kot nie symbolizują szatana :D

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Hodowanie węża

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-26, 09:16

Myślę, że Autor wątku sobie z nas dworuje :)
Ostatnio zmieniony 2018-04-26, 09:16 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Hodowanie węża

Post autor: Andej » 2018-04-26, 09:37

roborobo pisze: 2018-04-25, 20:32 ... Czy hodowanie w domu węża, który przecież jest symbolem szatana to grzech? ...
Pytanie ze wszechmiar słuszne i poważne. Ale dla mnie głównym przyczynkiem do oceny jest miejsce hodowania. Co to znaczy w domu? Czy to ma się panoszyć wszędzie? Jak zabezpieczyć przed udaniem się na giganta? Czyli, innymi słowy, jaki jest wpływ węża na inne osoby (i zwierzęta)? I tu dochodzimy do sedna. Najgorszym miejscem dla węża jest kieszeń. Jeśli trzymasz (lub chcesz trzymać) węża w kieszeni, to bardzo źle. Jest to naganne. Gdyż posiadanymi dobrami powinno się dzielić z potrzebującymi. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem posiadania węża w kieszeni. Poza tym, jest mu tam ciasno. Ale czy w terrarium będzie mieć wystarczającą swobodę? Wiesz, że w takich warunkach wąż zjada swój ogon? No, chyba, że jest to wąż gumowy, wtedy zupełnie inna sprawa. Choć i dla takiego węża lepiej znaleźć miejsce koło domu, a nie w samym domu. Poza ty, czy gumowego węża można hodować?
I jeszcze dwie przestrogi; Ludzie mówią, że: Gdzie wąż głowę włoży, tam cały wlezie. Musisz bardzo uważać, do czego ma dostęp. Bo wlezie tak sprytnie, że nie zauważysz jak będzie za późno.
Do tego dochodzi konieczność trzymania także żmiji, gdyż podobno: Skoro wąż kogo skaleczy, niechaj go żmija nie leczy.
W świetle powyższego raczej zniechęcałbym do hodowania węża. Tym bardziej, że Adam ma Ewę, a Ewa ma węża.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

mamamondfa

Re: Hodowanie węża

Post autor: mamamondfa » 2018-04-26, 11:16

Najlepiej hoduj patyczaki. One są całkowicie bezpieczne. Nie przenoszą chorób, nie symbolizują szatana, wystarczy im mała przestrzeń, mało jedzą - same plusy dodatnie :D

roborobo

Re: Hodowanie węża

Post autor: roborobo » 2018-04-26, 14:30

Andej pisze: 2018-04-26, 09:37
roborobo pisze: 2018-04-25, 20:32 ... Czy hodowanie w domu węża, który przecież jest symbolem szatana to grzech? ...
Pytanie ze wszechmiar słuszne i poważne. Ale dla mnie głównym przyczynkiem do oceny jest miejsce hodowania. Co to znaczy w domu? Czy to ma się panoszyć wszędzie? Jak zabezpieczyć przed udaniem się na giganta? Czyli, innymi słowy, jaki jest wpływ węża na inne osoby (i zwierzęta)? I tu dochodzimy do sedna. Najgorszym miejscem dla węża jest kieszeń. Jeśli trzymasz (lub chcesz trzymać) węża w kieszeni, to bardzo źle. Jest to naganne. Gdyż posiadanymi dobrami powinno się dzielić z potrzebującymi. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem posiadania węża w kieszeni. Poza tym, jest mu tam ciasno. Ale czy w terrarium będzie mieć wystarczającą swobodę? Wiesz, że w takich warunkach wąż zjada swój ogon? No, chyba, że jest to wąż gumowy, wtedy zupełnie inna sprawa. Choć i dla takiego węża lepiej znaleźć miejsce koło domu, a nie w samym domu. Poza ty, czy gumowego węża można hodować?
I jeszcze dwie przestrogi; Ludzie mówią, że: Gdzie wąż głowę włoży, tam cały wlezie. Musisz bardzo uważać, do czego ma dostęp. Bo wlezie tak sprytnie, że nie zauważysz jak będzie za późno.
Do tego dochodzi konieczność trzymania także żmiji, gdyż podobno: Skoro wąż kogo skaleczy, niechaj go żmija nie leczy.
W świetle powyższego raczej zniechęcałbym do hodowania węża. Tym bardziej, że Adam ma Ewę, a Ewa ma węża.
Nie zrozumiałem twojej wypowiedzi, za dużo przenośni. Chodzi o prawdziwego węża, a nie o gumowego. Zadałem pytanie o prawdziwe zwierzę, a ty z tego co zrozumiałem rozprawiasz o filozoficznych znaczeniach i przysłowiach. Wąż zbożowy, Pyton czy typowy Boa dusiciel dobrze czuje się w terrarium, nie słyszałem o przypadkach, żeby "zjadł swój ogon".

mamamondfa pisze: 2018-04-26, 11:16 Najlepiej hoduj patyczaki. One są całkowicie bezpieczne. Nie przenoszą chorób, nie symbolizują szatana, wystarczy im mała przestrzeń, mało jedzą - same plusy dodatnie :D
A tam patyczaki, wyglądają jak patyk - nic ciekawego :D
Obecnie hoduje pająka ptasznika, jaszczurkę i rozważam zakup węża, ale nie wiem czy nie będzie to grzeszne - hodowanie "symbolu szatana".

mamamondfa

Re: Hodowanie węża

Post autor: mamamondfa » 2018-04-26, 15:33

Łał :) ptasznik i jaszczurka :D
A jaka jaszczurka?
A może jeż pigmejski :D znacznie sympatyczniejszy niż wąż jest. Ja kiedyś miałam - sympatyczne stworzenia, towarzyskie bardzo. Węże to węże :D podobnie jak ptaszniki. Jaszczurki już bardziej sympatyczne :)
Aksolotl! Też fajny.
:-?
WIEM! Papuga!

Daj buziaka, no daaaaj buziaka :ymhug:
:))

mamamondfa

Re: Hodowanie węża

Post autor: mamamondfa » 2018-04-26, 15:40

Albo kura =))

Węża tego nie nauczysz [-(

Dominik

Re: Hodowanie węża

Post autor: Dominik » 2018-04-26, 15:54

Papuga wymiata,,, chce taką :-)

Ja proponuje mrówki

mamamondfa

Re: Hodowanie węża

Post autor: mamamondfa » 2018-04-26, 16:00

Mrówki to ja mam, ale nie w takim ładnym domku :D
Moje luzem łążą :-q

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Hodowanie węża

Post autor: Andej » 2018-04-26, 16:19

A mi się widzi, że pora wziąć się do nauki. Bo kasztany niedługo zakwitną. Hodowla w tym nie pomoże.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

roborobo

Re: Hodowanie węża

Post autor: roborobo » 2018-04-26, 16:34

mamamondfa pisze: 2018-04-26, 15:33 A jaka jaszczurka?
Agama Brodata taka jak ta, tyle że moja jeszcze mała

Obrazek



Bardzo fajna gadzina, jako jedna z nielicznych uwielbia konktakt z człowiekiem.

Papugi, kury, a tym bardziej mrówek nie chcę (już wystarczą mi świerszcze i karaluchy jako pokarm) :D
A węże też są słodkie ;)

Andej pisze: 2018-04-26, 16:19 A mi się widzi, że pora wziąć się do nauki. Bo kasztany niedługo zakwitną. Hodowla w tym nie pomoże.
Ty trollujesz, czy co? Jak nie masz nic do dodania na temat, to się nie wypowiadaj, a nie piszesz posty niezwiązane z tematem. I ty jesteś moderatorem?

ODPOWIEDZ