Odnowa w Duchu Świętym

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
123
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2020

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: 123 » 2020-11-18, 19:06

Ważne jest że była potrzebna bo przez nią się nawróciłem. Na prawdę modlitwy po Aramejsku w wykonaniu niewinnej kobiety zrobiły na mnie wrażenie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: abigail » 2020-11-18, 19:51

Dezerter pisze: 2020-11-17, 21:51 Abi - to co cię trzyma w Odnowie, czyli wspólnocie?
całkiem szczerze: to ze lubie tą grupę ludzi, a ja mało kogo lubie,
ze modlimy sie śpiewem uwielbienia i fragmentami pisma sw a to mi bardzo odpowiada
i ze tam najczęściej mam odczucie obecności Boga.... takie chwile gdy daje sie zobaczyć O:-)

a troche jeszcze msze o uzdrowienie i osoba ojca teodora. który chociaż tak kluskowato gada ze z poczatku mnie irytowało bo tracilam wątek chcąc zrozumiec słowa, to teraz polubilam jego sposob formułowania mysli L-)


123
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2020

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: 123 » 2020-11-19, 09:01

Nie kłamała i była potrzebna Kościołowi, bo ja się przez nią się nawróciłem. Widok kobiety modlącej się po Aramejsku urzekł mnie.

afilatelista_michal

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-19, 09:08

A czy ona rozumie te słowa które wypowiada? Czy tłumaczy je Wam?
Czy nagraliście może taką modlitwę?
Czy mógłbym ją zweryfikować i skonsultować z kimś kto zna aramejski?

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Albertus » 2020-11-19, 09:12

123 pisze: 2020-11-19, 09:01 Nie kłamała i była potrzebna Kościołowi, bo ja się przez nią się nawróciłem. Widok kobiety modlącej się po Aramejsku urzekł mnie.
To że ktoś potrzymał dar modlitwy w innym języku jest jak najbardziej możliwe i możliwe że tak mogło być w przypadku tej kobiety.

Jednak chyba przyznasz że nie byłoby dobrze aby twoja wiara opierała się tylko na tym fakcie.Czy gdyby okazało się że to jednak nie był język aramejski to czy ten fakt sprawiłby że przestał byś wierzyć?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Andej » 2020-11-19, 18:19

afilatelista_michal pisze: 2020-11-19, 09:08 A czy ona rozumie te słowa które wypowiada? Czy tłumaczy je Wam?
Czy nagraliście może taką modlitwę?
Czy mógłbym ją zweryfikować i skonsultować z kimś kto zna aramejski?
Jakie znaczenie ma czy ktoś rozumie, skoro to słowa skierowane do Boga?
Dla czego miałaby tłumaczyć komuś, swoją modlitwę? Czy ma to jakiś wpływ na Boga?
W jaki celu mieliby nagrywać modlitwy? Czy bez nagrywania nie dotrą do Adresata?
W jakim celu miałbyś weryfikować ją? Czy po to, aby przetłumaczyć na język bardziej zrozumiały dla Boga?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-19, 20:34

Andej pisze: 2020-11-19, 18:19 Jakie znaczenie ma czy ktoś rozumie, skoro to słowa skierowane do Boga?
A czy ona sama rozumie te słowa? Skoro są kierowane do Boga to dlaczego wypowiada się na głos i publicznie (prawdopodobnie w eksponowanym miejscu a nie gdzieś z boku nawy)
Dla czego miałaby tłumaczyć komuś, swoją modlitwę?
Jeśli robi to publicznie to mogłaby
Czy ma to jakiś wpływ na Boga?
Nie wiem
W jaki celu mieliby nagrywać modlitwy? Czy bez nagrywania nie dotrą do Adresata?
W jakim celu miałbyś weryfikować ją? Czy po to, aby przetłumaczyć na język bardziej zrozumiały dla Boga?
Dla mojej ciekawości:D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Dezerter » 2020-11-19, 21:03

abigail pisze: 2020-11-18, 19:51
Dezerter pisze: 2020-11-17, 21:51 Abi - to co cię trzyma w Odnowie, czyli wspólnocie?
całkiem szczerze: to ze lubie tą grupę ludzi, a ja mało kogo lubie,
ze modlimy sie śpiewem uwielbienia i fragmentami pisma sw a to mi bardzo odpowiada
i ze tam najczęściej mam odczucie obecności Boga.... takie chwile gdy daje sie zobaczyć O:-)

a troche jeszcze msze o uzdrowienie i osoba ojca teodora. który chociaż tak kluskowato gada ze z poczatku mnie irytowało bo tracilam wątek chcąc zrozumiec słowa, to teraz polubilam jego sposob formułowania mysli L-)

Pięknie zaczął
Gromadzimy się na modlitwie, która jest zanurzeniem w Bożej obecności, w Jego miłości :ymhug: *-:)
Bycie w Bożej Obecności, to jest to co większość katolików trzyma w Odnowie
Gdy mówił o wyciszeniu, milczeniu i koncentracji - czułem się jak na spotkaniach medytacyjnych - mógłby to wygłosić tam
"Skosztujcie jak dobry jest Pan"
"oddychać Bogiem" - spytaj go czy on nie medytował kiedyś? i pozdrów serdecznie ode mnie
Abi - nie dziwię się, że kościół pełny - macie mądrego i Bożego księdza - módlcie się o jego długie posługiwanie, bo nie każdy taki jest
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Andej » 2020-11-19, 21:08

Mogłaby. Ale dlaczego miałaby zaspokajać czyjąś ciekawość? A ciekawość, to często pierwszy stopień. Gdy niezdrowa.
Każdy ma swoją ekspresję.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: dromax » 2020-11-19, 23:37

abigail pisze: 2020-11-16, 16:26 jozek, jeśli mówisz o tym włoskim z lisim akcentem, to chyba znam ten dialekt :D

a do odnowy naleze od ponad 20 lat, moze ostatnio mniej gorliwie uczestnicze w spotkaniach
i tak jak entuzjastycznie jestem nastawiona do całego ruchu, tak dziwnie odrzuca mnie modlitwa w językach i spoczynek w Duchu sw...
:arrow: Jeśli chodzi o modlitwę w językach - to jest to bardzo fajna i entuzjastyczna modlitwa! Niekiedy sobie też tak pośpiewam. Przecież to chodzi o uwielbienie BOGA! Natomiast dość sceptycznie podchodzę do tzw. Śnięcia W DUCHU śW. mam wrażenie, że te osoby po prostu aktorzą.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: abigail » 2020-11-20, 16:41

to czemu choć nieraz i nie dwa jest mi dany fragment pisma z którym potem inna siostra brat wychodzą służyć wspólnocie nigdy nie mialam daru języków? wręcz nic nie moge wypowiedzieć wówczas, taki niepokój odczuwam gdy obok sie tak modla
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Albertus » 2020-11-20, 17:23

Moim zdaniem w ogromnej większości tak zwana modlitwa językami czy też dart języków praktykowany obecnie we wspólnotach charyzmatycznych to po prostu jubilacja o której wspominał św Augustyn czyli wychwalanie Boga za pomocą różnych dźwięków.

Nie widzę w tym niczego złego ale też niczego nadnaturalnego.

Oczywiście mogą się zdarzać przypadki nadnaturalnego daru języków.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: drJanek » 2020-11-20, 17:42

Polecam serię arcyciekawych filmików w tym temacie, rzetelnie opracowanych:
http://analizy.biz/filmy/filmy4.htm

Jak również książkę bp. A. Siemieniewskiego:
viewtopic.php?f=79&t=8414&p=219132#p219132
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Jozek » 2020-11-20, 17:46

Grupy odnowy to wspolnoty, wiec takie indywidualne modlitwy na glos raczej nie powinny miec miejsca, bo to rozprasza innych.
Modlitwy we wspolnotach jesli sa glosno to powinny byc wspolne i takie ktore kazdy zna i rozumie.
Nie wyobrazam sobie np. 20 osob "spiewajacych jezykami", kazdy innym. Brzmialo by to jak kocia muzyka.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Albertus » 2020-11-20, 17:53

Jozek pisze: 2020-11-20, 17:46 Grupy odnowy to wspolnoty, wiec takie indywidualne modlitwy na glos raczej nie powinny miec miejsca, bo to rozprasza innych.
Modlitwy we wspolnotach jesli sa glosno to powinny byc wspolne i takie ktore kazdy zna i rozumie.
Nie wyobrazam sobie np. 20 osob "spiewajacych jezykami", kazdy innym. Brzmialo by to jak kocia muzyka.
Nie brzmi to jak " kocia muzyka". Najczęściej bardzo ładnie to ze sobą współgra. Czasem układa się w swego rodzaju "melodię"
Ostatnio zmieniony 2020-11-20, 17:54 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ