Odnowa w Duchu Świętym

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Jozek » 2020-11-22, 22:08

Pompieri pisze: 2020-11-22, 19:21 Rowniez dlatego budza te upadki takie emocje, poniewaz nie maja one jednoznacznego zrodla; co wiecej - raczej wyglada na to, iz zrodlo lezy z dala od zrodel Ducha Swietego.
Zgadza sie, bo skoro wozek inwalidzki stanowi jakas przeszkode, to znaczy ze to nie Duch Sw. dziala i nie jest to czyms co kazdy moglby doswiadczyc.
Czyli dzialanie jest wybiorcze, a tym samym nie moze pochodzic od Ducha Sw. ani tym bardziej od Boga.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Dezerter » 2020-11-23, 22:51

abigail pisze: 2020-11-22, 11:32 ja zwrocilam uwage ze wszyscy ktorzy pozniej upadli (nie kazdy do tylu, niektorzy w bok) mieli zamkniete oczy podczas nalozenia rak przez kaplana i milczeli
ja, poniewaz nie umiem sie dobrze modlic najczesciej mruczalam sobie melodie piesni do Ducha sw, inni modlili sie na glos i zadne z nas nie upadło
To bardzo cenna uwaga - nie wpadłem na to, ale ja też zwyczaj w tej sytuacji modle się i nie upadam.

Dodano po 7 minutach 4 sekundach:
Ale Andej apeluje i słusznie, by skupić się na tym co najważniejsze w Odnowie
A najważniejsze, to nawrócenie, zmiana jak się dokonuje w człowieku po napełnieniu duchem Świętym
kto przeżył potwierdzi, a nawet jeśli sam nie przeżył a zna inną osobę, która to przeżyła
to potwierdzi, że zmiana zachodzi zasadnicza - odnowa w Duchu Świętym.
Ostatnio zmieniony 2020-11-23, 22:52 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: abigail » 2020-11-24, 19:40

ale mnie bardzo niepokoi rozbieżność zdań duchownych i liderów

nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Andej » 2020-11-24, 22:52

A jeśli zdania podzielone, jeśli nie ma pewności, to po co kruszyć kopie? Nie lepiej zapuścić zasłonę milczenia? A parę, zamiast w gwizdek, puścić w tłoki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Jozek » 2020-11-24, 22:54

Ja nadal uwazam ze to co jest zwiazane z upadkami nie powinno miec miejsca w Kosciele.
Modlitwy o uzdrowienie, tak, ale nie w taki sposob i w takich okolicznosciach ktore wyzwalaja jakies dziwne zachowania, czy to celowe czy przypadkowe.
Duch Sw. to nie marionetka ktora mozna kierowac jak sie chce i kiedy sie chce.
Te "wystepy" z modlitwami to stoja twardo jedna noga w New Age i sa mostem ktory sprowadzi wierzacych na zla strone.
Ostatnio zmieniony 2020-11-24, 23:02 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: pom » 2023-08-19, 12:34

Andej pisze: 2023-08-19, 08:43 Zastanawia mnie to, że te nadzwyczajne zdarzenia są zawsze gdzieś. Gdzieś daleko.
Czy da się zrobić listę tych "cudów" w Polsce wraz z mapą, na której zaznaczone miejsca powtarzania się tych zdarzeń?
Ktoś niedawno napisał, że w samej Warszawie ich wiele. Prosiłem o podanie gdzie. Cisza. Czy rzeczywiście są? Czy jeno na potrzeby opowiadania, filmików...

@Andej
Jest ich wiele. Zacznij od Sanktuarium św. Andrzeja Boboli u Jezuitów. Chyba podczas każdej modlitwy o uzdrowienie są zgłaszane świadectwa osób uzdrowionych.
Grupa Maria zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie - tradycyjnie w pierwszą środę miesiąca o godzinie 19:00.
Masz też modlitwy o uzdrowienie u franciszkanów, u dominikanów itp.

https://www.rakowiecka.jezuici.pl/aktua ... zdrowienie

przykładowe Uzdrowienia

https://sekretariatewangelizacji.pl/swiadectwa/12

Dodano po 8 minutach 4 sekundach:
Sensem Odnowy w Duchu Świętym jest nawrócenie i dążenie do świętości. Także celem jest modlitwa do Boga. - moim zdaniem
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 12:45 przez pom, łącznie zmieniany 5 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Dezerter » 2023-08-19, 21:23

Andeju i inni taki konkret
Do mojej wspólnoty przyszło dziewczyna nastolatka taka "mało popularna" ale sympatyczna, otwarta, trochę dziwna i zakręcona.
Po kilku tygodniach obecności (nie miała jeszcze żadnej modlitwy o odnowienie/napełnienie Duchem) poprosiła o modlitwę całej wspólnoty o uzdrowienie, bo wykryto u niej nowotwór (nie pamiętam już czego)
pełna mobilizacja i pełne zaangażowanie, nawet osoby, które miały zahamowania by się modlić głośno-równocześnie pootwierały się i zaangażowały całym sercem i duchem. Dostaliśmy oczywiście zadanie domowe by się za nią modlić przez tydzień a za tydzień na spotkaniu wspólnoty znów modlitwa z nałożeniem na nią rąk i tak przez kilka tygodni.
Po których dostajemy informację od niej ale jakoś nie bezpośrednio, że całkowicie wyzdrowiała.
Wyobraźcie sobie nasza radość i jak w tym dniu musiała wyglądać modlitwa wspólnotowa a w szczególności dziękczynienie i uwielbienie O:-) (*) B-)
Skracając opowieść - okazało się, że nas okłamała i wcale nie była chora
potrzebowała zainteresowania, akceptacji, bycia w centrum, ciepła, czucia się wyjątkową - ot takie ludzkie, każdy z nas (nawet jak tego nie wie, albo nie dopuszcza do siebie tej prawdy) potrzebuje tego.
Zdumiała niektórych a szczególności ją (gdy stała na środku ze spuszczona głową przepraszając nas za kłamstwo) nasza reakcja , wstaliśmy i przytuliliśmy ja bardzo mocno i radośnie mówiąc , że wcale się nie gniewamy i cieszymy, że nie jest chora.
Przeszła z nami następne Seminarium Odnowienia/napełnienia Duchem i po roku wstąpiła do zakonu
Dzisiaj miała pierwsze święcenia, stąd moje wspomnienia :)
Jak mawiają
Bóg z każdej sytuacji potrafi wyprowadzić dobro
Ostatnio zmieniony 2023-08-19, 21:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Andej » 2023-08-19, 21:36

To taka sekciarska sytuacja. Dobrze, że wyszło na dobre. Zakładając i mając nadzieję, że wytrwa. I nie rzuci habitu za jakiś czas.
Ala mnie nie interesują uzdrowienia. Wydaje i się, że cenniejsze jest ofiarowanie cierpienia, niż uzdrowienie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: pom » 2023-08-19, 21:44

Andej pisze:Wydaje i się, że cenniejsze jest ofiarowanie cierpienia, niż uzdrowienie.
Trafiłeś w sedno, ale potrzeba łaski Bożej by do tego dojść.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Andej » 2023-08-19, 21:45

Modlę się codziennie o tę łaskę. I wiem, że wciąż za mało.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: pom » 2023-08-19, 21:47

I pokory bo ten z ogonem wtedy się wścieka i daje to odczuć.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Dezerter » 2023-08-20, 00:06

pom pisze: 2023-08-19, 21:44
Andej pisze:Wydaje i się, że cenniejsze jest ofiarowanie cierpienia, niż uzdrowienie.
Trafiłeś w sedno, ale potrzeba łaski Bożej by do tego dojść.
A ja będę polemizował
bo ile razy cierpiącym w NT Jezus, lub apostołowie powiedzieli
"ofiaruj swoje cierpienie ...."
a ile razy uzdrowili
??????
pytanie retoryczne jak mi się wydaje, więc przemyślcie panowie to co piszecie
Andeju
A czemu sekciarska, bo nie pojmuje?

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
Andej pisze: 2023-08-19, 21:36 To taka sekciarska sytuacja. Dobrze, że wyszło na dobre. Zakładając i mając nadzieję, że wytrwa. I nie rzuci habitu za jakiś czas.
Ala mnie nie interesują uzdrowienia. Wydaje i się, że cenniejsze jest ofiarowanie cierpienia, niż uzdrowienie.
Piszesz serio?, w twojej wspólnocie jak ktoś prosi o modlitwę o uzdrowienie z choroby, to doradzacie mu, by cierpiał dalej ale z intencją/w intencji jakiejś?????
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: faraon » 2023-08-20, 00:28

Co do samych intencji, to radzil bym uwazac jesli nie jest sie gotowym przyjac rzeczywiscie cierpienia w jakiejs intencji.
Moze to byc zwykle i proste, albo moze okazac sie pozniej testem i rzeczywistym wielkim cierpieniem w danej intencji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Andej » 2023-08-20, 08:52

Dezerter pisze: 2023-08-20, 00:10 A czemu sekciarska, bo nie pojmuje?
Ano wniosek wypływa ze słow:
Dezerter pisze: 2023-08-20, 00:10 potrzebowała zainteresowania, akceptacji, bycia w centrum, ciepła, czucia się wyjątkową - ot takie ludzkie,
. Tak właśnie działają sekty. W ten sposób zwabiają i uzależniają ludzi. Wiedzą, ze jest to naturalną potrzebą wielu ludzi.
Ale przyznaję, że jest to ważnym czynnikiem w każdym środowisku. Ale w sposób wyważony, czyli tak, aby w centrum był zawsze Bóg, a nie człowiek. I aby wszyscy byli obdarowywani zainteresowanie, byli akceptowani. Aby nikt nie był wyjątkowy, ale wszyscy się miłowali.
Dezerter pisze: 2023-08-20, 00:10 A ja będę polemizował
bo ile razy cierpiącym w NT Jezus, lub apostołowie powiedzieli
"ofiaruj swoje cierpienie ...."
a ile razy uzdrowili
Chrystus tylko raz ofiarował swoje cierpienie. Zachęcał też do tego, aby każdy wziął swój krzyż i szedł za nim.
Ale oczywiście, jeśli wolisz uzdrawiać, zamiast ofiarować, to też dobrze. Uzdrawiaj wszystkich. Siebie też.
Ja mam inne podejście. Leczę się, także czasem modlę o swoje zdrowie (ale ino wtedy, gdy już nie jestem w stanie wytrzymać, albo nawet o śmierć, gdy się już nie da). Ale dopóki mogę modlę się abym zniósł, wytrzymał. I aby dzięki tej ofierze ktoś się nawrócił, wyzdrowiał. Wiem co myślisz, że jestem stary wariat, dziwak i odmieniec. Ale już się nie zmienię. A co gorsza nie bardzo jestem przekonany, że powinienem to zmienić.
Dezerter pisze: 2023-08-20, 00:10 Piszesz serio?, w twojej wspólnocie jak ktoś prosi o modlitwę o uzdrowienie z choroby, to doradzacie mu, by cierpiał dalej ale z intencją/w intencji jakiejś?????
Lubię odwracanie kota ogonem. Dlatego, że czytających to wciąga. Może w ten sposób sprowokowani zostaną do refleksji.
Sugerujesz totalną głupotę, zapewne dlatego, że nie doczytałeś, albom niewyraźnie napisał. Zatem pomyśl, co oznacza zdanie "Wydaje i się, że cenniejsze jest ofiarowanie cierpienia, niż uzdrowienie.". Czy można ofiarować czyjeś cierpienie? Czy nie byłoby to czymś wołającym o pomstę do nieba?
Szanuję to, że Ty wolisz się uzdrowić niż ofiarować swój ból. To Twój wybór. Masz do tego pełne prawo.
A je mam prawo do tego, aby ofiarować mój ból w intencji innego człowieka. Poza tym, nie potrafię się uzdrawiać. Nie mam takiej władzy, ani możliwości. Tylko leczę się z pomocą lekarzy i stosuje profilaktykę. Kurczę, ale to jest przecież formą uzdrawiania samego siebie. OK, zatem uzdrawiam samego siebie w miarach danych mi przez medycynę i z pokorą przyjmuję to, co na mojej drodze postawił Bóg. Nie buntuję się, nie złorzeczę Mu, tylko ofiaruję Mu swoje cierpienie w intencjach różnych. Ofiaruję dopóki mam siłę znosić. Potem już błagam o wyzdrowienie lub śmierć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Dezerter » 2023-08-20, 11:09

Czyli ty pisałeś o sobie a ja zrozumiałem, że o innych, gdyż ja opisałem nie swój przypadek a innej osoby i modlitwy o uzdrowienie na tą osobą
A ty odpowiedziałeś tak:
Ala mnie nie interesują uzdrowienia. Wydaje i się, że cenniejsze jest ofiarowanie cierpienia, niż uzdrowienie.
Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Więc
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ