Czasem czuję się niesłyszana przez Boga

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meduza
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 7 paź 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 4 times

Czasem czuję się niesłyszana przez Boga

Post autor: Meduza » 2020-11-26, 21:36

Czasem czuję się niesłyszana przez Boga, zwłaszcza wtedy kiedy modlę się "w biegu", tzn . np. robiąc coś modlę się własnymi słowami w myślach. Wiem że to głupie, a ja bardzo chciałabym taką ciągłą modlitwę praktykować , ale mam wrażenie że jest ona mniej ważna niż taka kiedy klękam, czy jestem w Kościele, a właśnie wtedy najczęściej nie umiem wykrzesać z siebie szczerych myśli. Czy mogę poprosić Boga np. o to żeby dał mi znak czy słyszy i wysłuchuje takie modlitwy? Czy w ogóle proszenie o znaki jest stosowne?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czasem czuję się niesłyszana przez Boga

Post autor: Andej » 2020-11-26, 22:08

Meduza pisze: 2020-11-26, 21:36 Czy mogę poprosić Boga np. o to żeby dał mi znak czy słyszy i wysłuchuje takie modlitwy? Czy w ogóle proszenie o znaki jest stosowne?
Prosić możesz. Nawet powinnaś. Ale zawsze dodawaj w każdej prośbie: Nie moja wola, ale Twoja niech się spełni.

Czyń tak, jakby wszystko zależało od ciebie, ale wierz, że wszystko zależały od Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4453
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czasem czuję się niesłyszana przez Boga

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-26, 22:21

Modlitwa "w biegu" też jest dobra. Dominikanie zrobili nawet nagrania, które nazwali "modlitwa w drodze". Też jest ważna i miła Bogu. Wiadomo, że modlitwę nie zawsze się odczuwa. Na pewno jest to dobra modlitwa i jeśli Ci się podoba to ją praktykuj dalej.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czasem czuję się niesłyszana przez Boga

Post autor: Andej » 2020-11-26, 22:25

miłośniczka Faustyny pisze: 2020-11-26, 22:21 Modlitwa "w biegu" też jest dobra.
Taka modlitwa jest dowodem na to, że Bóg jest ważny w naszym życiu. Że odnosimy się do Niego w naszych codziennych sprawach.
Jest dowodem na to, że wszystkie nasze czyny, myśli i pragnienia uzależniamy od Jego woli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Czasem czuję się niesłyszana przez Boga

Post autor: sądzony » 2020-11-26, 22:39

Meduza pisze: 2020-11-26, 21:36 Czasem czuję się niesłyszana przez Boga, zwłaszcza wtedy kiedy modlę się "w biegu", tzn . np. robiąc coś modlę się własnymi słowami w myślach. Wiem że to głupie, a ja bardzo chciałabym taką ciągłą modlitwę praktykować , ale mam wrażenie że jest ona mniej ważna niż taka kiedy klękam, czy jestem w Kościele, a właśnie wtedy najczęściej nie umiem wykrzesać z siebie szczerych myśli. Czy mogę poprosić Boga np. o to żeby dał mi znak czy słyszy i wysłuchuje takie modlitwy? Czy w ogóle proszenie o znaki jest stosowne?
Zgadzam się z @Andej.
Ja zwykle w modlitwie oddaje "problemy" Bogu.
Gdy to niewielkie sprawy, mówię:
"Boże ogarnij to proszę" - i wierzę tak mocno, że prawie wiem, że już mam z głowy.
W większych proszę, by pomógł mi iść drogą, którą dla mnie przygotował.

O znaki nie proszę, bo mam ich pełno.
Rozmawiamy w ciszy, więc go nie słyszę.

W biegu ok.
Ja modlę się / rozmyślam / lub "robię Mu w sobie miejsce" pod prysznicem, jadąc samochodem, paląc papierosa, spacerując, jedząc ....
Najtrudniej mi pracując.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ