Odnowa w Duchu Świętym

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Odnowa w Duchu Świętym

Post autor: Jaabes » 2015-11-20, 12:45

Jako że jest to dział dotyczący praktyk w łonie kościoła Rzymskokatolickiego, to chciałbym Was drodzy Rodacy zapytać o portal w tych poniższych linkach i o Odnowę w Duchu Świętym ?

BIBLIA WYPOWIADA SIĘ TAK :
? W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. ?
[J 3;3-5 BT].

NATOMIAST W TYM PONIŻSZYM MATERIALE JEST INACZEJ
część 1

od 15 minuty
Świadome pójście za Jezusem. Nowe narodzenie przemiana całego serca.
Od 23 minuty
Podjęcie decyzji o nowym narodzeniu. Przemiana serca i życia. Wpuszczenie Jezusa Chrystusa do serca.

Część 2

od 14 minuty
Staję się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem.
Od 21 minuty
Kto się narodził z Boga nie grzeszy, gdyż jest w nim Boże ziarno.

Kiedy rozbłyska Boża Łaska ? W chwili chrztu niemowlaka, czy w chwili świadomej decyzji dojrzałego człowieka ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-11-20, 23:53

Jako członek wspólnoty ODŚ - czuje się wywołany do tablicy:
(chociaż to nie ODŚ a Nowa Ewangelizacja - a więc nasza "konkurencja", która wyłuskuje nam najlepsze jednostki by ewangelizować na dużą skalę - ale wszystko dla Chwały Jahwe i zbawienia wielu- jeden Bóg, Jeden Kościół, jeden Pan Jezus Chrystus, jeden Duch")
W audycji pada:
?czy wy wiecie kto to jest Duch Św.??
Każdy chrześcijanin powinien zadać sobie to pytanie i na nie odpowiedzieć!
?Kim jest dla was Jezus Chrystus, czy odstaliście jemu swoje życie, czy poszliście za Jezusem świadomie i dobrowolnie? ? to jest kluczowa rzecz, która przemienia życie?
A ty uważasz, że to nie jest kluczowa sprawa dla dorosłego chrześcijanina? Uważasz, że uznanie i wyznanie publicznie, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem ? to nie jest kluczowym wydarzeniem w życiu chrześcijanina?
A czy to nie jest właśnie owym biblijnym narodzeniem z Ducha? ?jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha?
Bo moim zdaniem i tych z filmu ? jest. Z wody rodzimy się podczas chrztu a z Ducha podczas bierzmowania, ale tylko potencjalnie, bo dzieje się to za wcześnie, dzieje się nie z wolnej decyzji dojrzałej osoby, a z decyzji instytucji parafialnej i rodziców. Aby odkryć tego uśpionego Ducha , tego nieużywanego ? jest stosowana modlitwa o wylanie, o ożywienie, o napełnienie Duchem Św. Wylanie Ducha jest efektem uznania Jezusa za swojego Pana. Po takiej deklaracji Pan dba o swoich i napełnia ich Duchem tak jak obiecał w Biblii
od 15 minuty
Świadome pójście za Jezusem. Nowe narodzenie przemiana całego serca.
Od 23 minuty
Podjęcie decyzji o nowym narodzeniu. Przemiana serca i życia. Wpuszczenie Jezusa Chrystusa do serca.
Co ci się w tym nie podoba, co jest niebiblijnego?, co jest niechrześcijańskiego? - bo ja nic złego w ich rozmowie nie znajduję - bardzo mądra audycja :idea:
polecam również wszystkie kursy, które wymienia na końcu!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-11-21, 11:24

Dezerter pisze: W audycji pada:
?czy wy wiecie kto to jest Duch Św.??
Każdy chrześcijanin powinien zadać sobie to pytanie i na nie odpowiedzieć!
?Kim jest dla was Jezus Chrystus, czy odstaliście jemu swoje życie, czy poszliście za Jezusem świadomie i dobrowolnie? ? to jest kluczowa rzecz, która przemienia życie?
A ty uważasz, że to nie jest kluczowa sprawa dla dorosłego chrześcijanina? Uważasz, że uznanie i wyznanie publicznie, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem ? to nie jest kluczowym wydarzeniem w życiu chrześcijanina?
A czy to nie jest właśnie owym biblijnym narodzeniem z Ducha? ?jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha?
Bo moim zdaniem i tych z filmu ? jest. Z wody rodzimy się podczas chrztu a z Ducha podczas bierzmowania, ale tylko potencjalnie, bo dzieje się to za wcześnie, dzieje się nie z wolnej decyzji dojrzałej osoby, a z decyzji instytucji parafialnej i rodziców. Aby odkryć tego uśpionego Ducha , tego nieużywanego ? jest stosowana modlitwa o wylanie, o ożywienie, o napełnienie Duchem Św. Wylanie Ducha jest efektem uznania Jezusa za swojego Pana. Po takiej deklaracji Pan dba o swoich i napełnia ich Duchem tak jak obiecał w Biblii
Oczywiście że świadoma decyzja o tym że od teraz Panem codziennego życia jest Jezus Chrystus, jest rzeczą kluczową. Cóż to zapytanie do charyzmatycznego protestanta ?

Formułujesz trafną myśl w tych słowach ?ale tylko potencjalnie, bo dzieje się to za wcześnie, dzieje się nie z wolnej decyzji dojrzałej osoby, a z decyzji instytucji parafialnej i rodziców ?. To co wyrażasz jest powodem mojego odejścia z kościoła Rzymskokatolickiego.
Jak widać zwyczaje, przekaz przodków i ogrom tej denominacji, jest ponad Słowo Boże. Tylko że człowiek będzie rozliczany z postawy względem Słów TYLKO Jezusa Chrystusa...
Dezerter pisze: od 15 minuty
Świadome pójście za Jezusem. Nowe narodzenie przemiana całego serca.
Od 23 minuty
Podjęcie decyzji o nowym narodzeniu. Przemiana serca i życia. Wpuszczenie Jezusa Chrystusa do serca.

Co ci się w tym nie podoba, co jest niebiblijnego?, co jest niechrześcijańskiego? - bo ja nic złego w ich rozmowie nie znajduję - bardzo mądra audycja :idea:
polecam również wszystkie kursy, które wymienia na końcu!
Rzecz w tym że to JEST biblijne...lecz oficjalna praktyka oraz Katechizm, mówią inaczej. No chyba nie zaprzeczysz ?
Jaki mają stosunek ludzie, że tak powiem tradycyjni i lefebryści do Odnowy w Duchu Świętym i Nowej Ewangelizacji ?
Tego drugiego ruchu zupełnie nie znam, czy mógłbym prosić o jakieś namiary, gdyż chciałbym zapoznać się z tym ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-11-23, 16:48

Jaabes pisze:Oczywiście że świadoma decyzja o tym że od teraz Panem codziennego życia jest Jezus Chrystus, jest rzeczą kluczową. Cóż to zapytanie do charyzmatycznego protestanta ?
Już cię lubię :-D - jeśli ten "charyzmatyczny protestant" to ty
Jaabes pisze:Formułujesz trafną myśl w tych słowach ?ale tylko potencjalnie, bo dzieje się to za wcześnie, dzieje się nie z wolnej decyzji dojrzałej osoby, a z decyzji instytucji parafialnej i rodziców ?. To co wyrażasz jest powodem mojego odejścia z kościoła Rzymskokatolickiego.
Jak widać zwyczaje, przekaz przodków i ogrom tej denominacji, jest ponad Słowo Boże.
"To co wyraziłem" - to słowa mojego księdza, który nauczył mnie "chodzić w Duchu" - on nie odszedł , ja nie odszedłem a ty ...zdezerterowałeś ;-) - więc ty masz problem
widać to w dziwnych słowach i nieprawdziwych, że :
zwyczaje, przekaz przodków i ogrom tej denominacji, jest ponad Słowo Boże
- nie znajdziesz na tym forum katolika, który podpisze się pod tymi słowami, oficjalne stanowisko i praktyka KRK - jest również inna
Tylko że człowiek będzie rozliczany z postawy względem Słów TYLKO Jezusa Chrystusa...
nie wiem jaki pastor ci takich rzeczy nagadał, ale nie słuchaj go więcej!
W Biblii mamy słowa Ojca, Ducha Św, Jezusa, autorów poszczególnych ksiąg, apostołów, aniołów, kobiet, ludzi wierzących, niewierzących a nawet oślicy -
całe Pismo jest natchnione i pożyteczne do czytania a nie jakieś "tylko"
ale żebym ja protestanta musiał takich rzeczy uczyć ... ;-)
Jaabes pisze:Rzecz w tym że to JEST biblijne...lecz oficjalna praktyka oraz Katechizm, mówią inaczej. No chyba nie zaprzeczysz ?
Cieszę się bardzo, że pochwalasz to co mówią w tej audycji - przypominam ci, że jest to audycja oficjalna a nie prywatna - firmowana przez główny nurt w KRK - Nową Ewangelizację im JP II, której zadaniem jest utworzyć w każdej parafii komurkę Nowej Ewangelizacji, składającą się z ludzi takich jak ci dwaj, którzy oddali swoje życie Jezusowi,, uznali go publiczne za swego Pana i Zbawcę i jemu powierzyli kierowanie swoim życie,, otrzymali ducha świętego, by ich o wszystkim pouczał i prowadził. Tacy ludzie - znam wielu osobiście - prorokują, mają słowa poznania (skierowane do np uzdrawianych, lub pocieszanych od Boga), modlą się skutecznie o uzdrowienie, o uwolnienie, wystawienniczo, o wylanie/napełnienie/ożywienie Duchem Św. Potrafią publicznie a przy tym spontanicznie i bez kartki prowadzić długie modlitwy uwielbienia, miewają "natchnienie Ducha Św" w jakiejś sprawie. Ale przede wszystkim mają dary Ducha Św, a przynajmniej ich większość - i to się czują na co dzień obcując z nimi - jest to najczystsza przyjemność, przebywając w ich towarzystwie mam namiastkę tego jak wyglądały spotkania i agapy w pierwszych gminach chrześcijańskich :-D
... czego i tobie życzę abyś znalazł taką chrześcijańską wspólnotę, gdzie można się dzielić Miłością otrzymywaną prosto ze Źródła
To co ci opisałem to jest praktyka
a co z KKK ? - co w nim jest sprzecznego z tym? - wykaż gdzie jest niezgodny z tym o czym pisałem? - ja nie wiem?
Jaabes pisze:Jaki mają stosunek ludzie, że tak powiem tradycyjni i lefebryści do Odnowy w Duchu Świętym i Nowej Ewangelizacji ?
ODŚ jest w KRK od lat 70 - tych - jedna z moich zaprzyjaźnionych obchodzi właśnie 35 lecie! Wspólnota Jerozolima z Poznania - polecam ich wszystkim!
http://www.jerozolima.poznan.dominikanie.pl/
Nowe zawsze z oporami przyjmowało się w każdej społeczności - tacy już jesteśmy jako ludzie, tak Bóg nas widocznie stworzył. Gdy ty będziesz miał 40,50, 60 lat, też będziesz niechętny dla nowości
zapraszam cię do wątku tego - wiele z niego się dowiesz o "praktyce" w KRK
http://zchrystusem.pl/topics26/kursy-se ... c-vt45.htm
a o samej Nowej Ewangelizacji - proszę
http://www.nowaewangelizacja.pl/
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR ... zacja.html
Ostatnio zmieniony 2015-11-25, 22:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-11-24, 17:34

Dezerter pisze: Cytat:
zwyczaje, przekaz przodków i ogrom tej denominacji, jest ponad Słowo Boże
- nie znajdziesz na tym forum katolika, który podpisze się pod tymi słowami, oficjalne stanowisko i praktyka KRK - jest również inna
No to zabiłeś mi klina...Tak jest chyba tylko w Nowej Ewangelizacji i Odnowie w Duchu Świętym.
Dezerter pisze: nie wiem jaki pastor ci takich rzeczy nagadał, ale nie słuchaj go więcej!
W Biblii mamy słowa Ojca, Ducha Św, Jezusa, autorów poszczególnych ksiąg, apostołów, aniołów, kobiet, ludzi wierzących, niewierzących a nawet oślicy -
całe Pismo jest natchnione i pożyteczne do czytania a nie jakieś "tylko"
ale żebym ja protestanta musiał takich rzeczy uczyć ... ;-)
O czym mówi ten fragment, czy nie o tym co napisałem, że człowiek będzie rozliczany z postawy wobec Słów Chrystusa ?
? A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. ?
[J 12;47-49 BT].
Naprawdę mamy słuchać (budować się), ANIOŁÓW i KOBIET ? Czy raczej Tych w tym poniższym fragmencie ?
? Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu.Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga,zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, któregokamieniem węgielnym jestsam Chrystus Jezus,na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu. ?
[Ef 2;18-22 BW].
Dezerter pisze: Cieszę się bardzo, że pochwalasz to co mówią w tej audycji - przypominam ci, że jest to audycja oficjalna a nie prywatna - firmowana przez główny nurt w KRK - Nową Ewangelizację im JP II, której zadaniem jest utworzyć w każdej parafii komurkę Nowej Ewangelizacji, składającą się z ludzi takich jak ci dwaj, którzy oddali swoje życie Jezusowi,, uznali go publiczne za swego Pana i Zbawcę i jemu powierzyli kierowanie swoim życie,, otrzymali ducha świętego, by ich o wszystkim pouczał i prowadził. Tacy ludzie - znam wielu osobiście - prorokują, mają słowa poznania (skierowane do np uzdrawianych, lub pocieszanych od Boga), modlą się skutecznie o uzdrowienie, o uwolnienie, wystawienniczo, o wylanie/napełnienie/ożywienie Duchem Św. Potrafią publicznie a przy tym spontanicznie i bez kartki prowadzić długie modlitwy uwielbienia, miewają "natchnienie Ducha Św" w jakiejś sprawie. Ale przede wszystkim mają dary Ducha Św, a przynajmniej ich większość - i to się czują na co dzień obcując z nimi - jest to najczystsza przyjemność, przebywając w ich towarzystwie mam namiastkę tego jak wyglądały spotkania i agapy w pierwszych gminach chrześcijańskich :-D
... czego i tobie życzę abyś znalazł taką chrześcijańską wspólnotę, gdzie można się dzielić Miłością otrzymywaną prosto ze Źródła
To co ci opisałem to jest praktyka
a co z KKK ? - co w nim jest sprzecznego z tym? - wykaż gdzie jest niezgodny z tym o czym pisałem? - ja nie wiem?
Wysłuchałem wiele odcinków ?Dotyk Boga? i chwilami czułem się jak u siebie w zborze. Tak więc Twoje życzenia są nietrafione, gdyż to co opisujesz jest zwyczajną praktyką w zborach Zielonoświątkowych.
Odebrałem to bardzo pozytywnie...tylko zastanawia mnie że ci ludzie praktykują uobecnianie Chrystusa w opłatku i śpiewają pieśni na cześć Rodzicielki Jezusa i JP II, łącznie i przemiennie z oddawaniem chwały Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
Boję się występować z krytyką i jakimś potępieniem, czy osądem. Mam zamieszanie w moim wnętrzu.
No ale chyba przyznasz że praktyki w tych ugrupowaniach, bynajmniej przez ogół z Waszego kościoła, nie są entuzjastycznie odbierane ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-11-25, 23:03

Jaabes pisze:Dezerter napisał/a:
Cytat:
zwyczaje, przekaz przodków i ogrom tej denominacji, jest ponad Słowo Boże
- nie znajdziesz na tym forum katolika, który podpisze się pod tymi słowami, oficjalne stanowisko i praktyka KRK - jest również inna


No to zabiłeś mi klina...Tak jest chyba tylko w Nowej Ewangelizacji i Odnowie w Duchu Świętym.
ale tu na forum nie ma chyba nikogo prócz mnie z ODŚ i NE
proszę obecnych katolików o potwierdzenie lub zaprzeczenie tego co powyżej napisane
kto uważa, że, tradycja i zwyczaje jest ponad Słowo Boże?
Wysłuchałem wiele odcinków ?Dotyk Boga? i chwilami czułem się jak u siebie w zborze. Tak więc Twoje życzenia są nietrafione, gdyż to co opisujesz jest zwyczajną praktyką w zborach Zielonoświątkowych.
I chwała Bogu!
Nie znam cię, nie wiedziałem jakim protestantem jesteś, więc ci życzyłem i życzę nadal i uważam, że życzenia były i są trafione i dobrze "życzące" - więc je przyjmij, bo z głębi serca płynęły.
Odebrałem to bardzo pozytywnie...tylko zastanawia mnie że ci ludzie praktykują uobecnianie Chrystusa w opłatku i śpiewają pieśni na cześć Rodzicielki Jezusa i JP II, łącznie i przemiennie z oddawaniem chwały Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
Co widzisz złego w tej pieśni , którą np śpiewamy - bardzo rzadko w mojej wspólnocie, bo 99% pieśni jest o Bogu, 1% "maryjnych" 0% o JP II. Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę by ODŚ lub NE śpiewały pieśni o JP II - możesz jakiś przykład podać?
Ale wróćmy do Maryjnej:
MARYJO MATKO MOJEGO WEZWANIA
Maryjo, Matko mojego wezwania G h /F a
chcę i pragnę idąc za Twym słowem, e C /d B
czynić wszystko co powie mi Jezus,
miłować Jego wolę,
a wszystko inne ze względu na niego samego.
Bo tak jest z tymi, którzy z Ducha G/F
narodzili się, h/a
nikt nie wie dokąd pójdą za wolą Twą. e C/d B
2. Słuchać Słowa całym sercem
i w Duchu Świętym je wypełnić. Amen. Amen. Amen.


...powiesz Amen bracie?

Dobrze robisz, że nie wydajesz pochopnych sądów tylko pytasz, jak coś jest niejasnego - ja robię tak samo. Jest jeszcze jeden sposób - pójdź i zobacz!
Zapraszam Cię do pobliskiego kościoła na Wieczór Uwielbienia, lub Mszę z modlitwa o uzdrowienie - usiądź sobie, albo stań z tyłu i zobacz sam, czy taki rodzaj modlitwy "jest entuzjastycznie przyjmowany" czy nie - we współczesny KRK.
Ja w ramach rewanżu wybiorę się na wieczór uwielbienia do Was (wybieram się od dawna, ale czasu brak), do "zielonych" - jak was zawsze nazywałem (chyba się nie pogniewasz? - mogę czy to raczej obraźliwe i nie powinienem?). Zobaczę czy u was jest Jezus wielbiony entuzjastycznie i po chrześcijańsku ... i napiszemy swoje wrażenia , ale takie w szczerości serca, bez "polityki"
co ty na to?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-11-26, 16:28

Myślę, że jest to dobry temat bym w nim umieścił taką swoją analizę, kompilację, którą kiedyś popełniłem

Dary i charyzmaty Ducha Św.

( zebrał i próbował usystematyzować Dezerter)
Charyzmaty (gr. charisma) czyli bezinteresowne dary łaski, są udzielane dla budowania wspólnoty Kościoła Świętego, ostatecznym celem posługiwania charyzmatami jest zawsze chwała Boża.
Możemy je grupować, systematyzować, jednak ich ilość jest nieokreślona, jest ich nieskończenie wiele, albowiem Duch Święty jest nieskończony w swoich darach, łaskach. Posiadanie charyzmatów nie świadczy o osobistej świętości.
Pierwsi chrześcijanie byli w pełni tego słowa znaczenia charyzmatykami, choć oczywiście nie wszyscy mieli charyzmaty nadzwyczajne.

O darach charyzmatycznych czytamy również w Katechizmie Kościoła Katolickiego:
(799):Charyzmaty, zarówno nadzwyczajne, jak również proste i zwyczajne, są łaskami Ducha Świętego, bezpośrednio lub pośrednio służącymi Kościołowi"

(768):;Aby Kościół mógł wypełniać swoje posłanie, Duch Święty uposaża go w rozmaite dary hierarchiczne oraz charyzmatyczne i przy ich pomocy nim kieruje".

Święty Paweł w swoich listach wyróżnia kilka systematyk darów (charyzmatycznych) i charyzmatów (nadzwyczajnych) Ducha Świętego:

Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. (?) Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: ?Niech Jezus będzie przeklęty!?. Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: ?Panem jest Jezus?. Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.? (1 Kor 12, 1-11).

Dziewięć owoców Ducha Świętego
: (Ga 5, 22)
Owocem zaś Ducha jest:
miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.
Załączniki
tabelka Charyzmaty.jpg
Ostatnio zmieniony 2015-11-27, 14:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-11-27, 10:35

Dezerter pisze: Co widzisz złego w tej pieśni , którą np śpiewamy - bardzo rzadko w mojej wspólnocie, bo 99% pieśni jest o Bogu, 1% "maryjnych" 0% o JP II. Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę by ODŚ lub NE śpiewały pieśni o JP II - możesz jakiś przykład podać?
Ale wróćmy do Maryjnej:
MARYJO MATKO MOJEGO WEZWANIA
Maryjo, Matko mojego wezwania G h /F a
chcę i pragnę idąc za Twym słowem, e C /d B
czynić wszystko co powie mi Jezus,
miłować Jego wolę,
a wszystko inne ze względu na niego samego.
Bo tak jest z tymi, którzy z Ducha G/F
narodzili się, h/a
nikt nie wie dokąd pójdą za wolą Twą. e C/d B
2. Słuchać Słowa całym sercem
i w Duchu Świętym je wypełnić. Amen. Amen. Amen.


...powiesz Amen bracie?

Dobrze robisz, że nie wydajesz pochopnych sądów tylko pytasz, jak coś jest niejasnego - ja robię tak samo. Jest jeszcze jeden sposób - pójdź i zobacz!
Zapraszam Cię do pobliskiego kościoła na Wieczór Uwielbienia, lub Mszę z modlitwa o uzdrowienie - usiądź sobie, albo stań z tyłu i zobacz sam, czy taki rodzaj modlitwy "jest entuzjastycznie przyjmowany" czy nie - we współczesny KRK.
Ja w ramach rewanżu wybiorę się na wieczór uwielbienia do Was (wybieram się od dawna, ale czasu brak), do "zielonych" - jak was zawsze nazywałem (chyba się nie pogniewasz? - mogę czy to raczej obraźliwe i nie powinienem?). Zobaczę czy u was jest Jezus wielbiony entuzjastycznie i po chrześcijańsku ... i napiszemy swoje wrażenia , ale takie w szczerości serca, bez "polityki"
co ty na to?
Faktycznie nie od teraz widzę że jesteś jakiś inny, bo znam Cię z innego forum (tam gdzie występuję jako ?krecik?).

Zastanawia mnie tylko co dalej zrobi z tym miejscem Szef tego forum, gdyż wymieniłem z Nim prywatnie kilka myśli, a powiadomień jak nie było, tak też nie ma nadal ?

Zapewne znasz mechanizm działania trutki na gryzonie ? Jest tam około 99,9 % dobrego ziarna, a trucizny śladowe ilości, ale skutek jest znany. Pomyśl więc nad tym procentem dla Rodzicielki Jezusa ?

Raczej nie skorzystam z Twojej propozycji. Lecz jeśli kiedykolwiek wybierzesz się do zielonych, to zważ na to że zbór zborowi nie jest równy. Wniosek z tego że wrażenia z jakiegoś miejsca, nie oznaczają iż tak jest wszędzie.
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-11-28, 20:32

Dezerter pisze:
Jaabes pisze:Raczej nie skorzystam z Twojej propozycji. Lecz jeśli kiedykolwiek wybierzesz się do zielonych, to zważ na to że zbór zborowi nie jest równy. Wniosek z tego że wrażenia z jakiegoś miejsca, nie oznaczają iż tak jest wszędzie.
...i wzajemnie - ty też o tym pamiętaj :-D
ale zaskoczyłeś mnie - czemu nie chcesz zobaczyć czegoś co krytykujesz i nie znasz z własnego doświadczenia? - wymiękasz?
... na dodatek mnie nie zachęcasz, tylko się z góry tłumaczysz... :roll:
blado to dość wygląda ;-)
Ja będąc na wczorajszej cotygodniowej modlitwie uwielbienia w mojej wspólnocie - prowadziła ja moja grupa 8-) , namówiłem do jej prowadzenia 3 nowe osoby a mimo to wypadła rewelacyjnie i nie miałem nawet przez chwilę wątpliwości, że Jezus ze swym Duchem jest w nas i pośród nas. Gdybyś tam z nami był i jeśli potrafisz być szczery z samym sobą to też byś tak (prawdopodobnie) uważał.
Nie może być inaczej - uznaliśmy przecież i ja i ty Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela a on dał nam Ducha Pocieszyciela, który nas o wszystkim poucza i prowadzi.
...reszta to tylko ludzkie podziały, grzechy i niedoskonałości, które podzieliły chrześcijan przez wieki :-(
...ale my współcześni nie jesteśmy wcale lepsi - zobacz sam jak się żremy na forum "antybiblijnym". Zauważ też kto na tym zyskuje? katolicy?, zielonoświątkowcy, SJ - NIE!. Zyskują friki, które niewiele mają wspólnego z chrześcijaństwem, deiści i ateiści. :-( .
Młodzież to czyta, się śmieje i traci wiarę ...
ja tak się wymądrzam , ale sam lepszy nie jestem i czasami sam wchodzę w polemiki ostre - a one nie budują, są zgorszeniem i nikogo nie są wstanie przekonać :!:
Gdyby tak działali apostołowie, to dalej byśmy wierzyli w Światowida i Peruna :lol:
Nasze denominacje się różnią, ale możemy się pięknie różnić i budować nawzajem, korzystać ze sprawdzających się wzorów ewangelizacji itd.

A jak się podobają moje tabelki?
szalom
Nadal nie otrzymuję powiadomień, więc moja bytność w tym miejscu jest sporadyczna.

Nie chcę uczestniczyć w czymś co jest niezgodne z Biblią. Mam na uwadze że ludzie ci chociaż przeżywają tak jak opisane to jest Dziejach Apostolskich, ale jednak żyją w bałwochwalstwie celebrując Eucharystię. W tym temacie już kiedyś pisałem z Tobą, więc raczej nie warto tego wałkować. Jeśli faktycznie u Was i u Nas jest ten sam Duch Święty, to objawi to. Ja już kiedyś byłem w tym kościele. I tutaj zapewne też się oburzysz że słowo Wasz kościół piszę małą literą. Bo Kościołem Jezusa Chrystusa są wszyscy wierzący z różnych denominacji...jeśli...prowadzeni na co dzień są Duchem Świętym.

Co rozumiesz gdy piszesz o tym że spotkanie wierzących ludzi wypadło rewelacyjnie ?

To co piszesz o braku różnicy między Rzymskokatolikami i Zielonoświątkowcami, według mnie i zboru z którym sympatyzuję, jest to ZWIEDZENIE...
Zapewne masz na myśli porozumienie z 1999 roku między Wami i protestantami, Ekumenię i Festiwal Nadziei z czerwca 2014 roku ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-11-29, 12:11

Jaabes pisze:Nie chcę uczestniczyć w czymś co jest niezgodne z Biblią. Mam na uwadze że ludzie ci chociaż przeżywają tak jak opisane to jest Dziejach Apostolskich, ale jednak żyją w bałwochwalstwie celebrując Eucharystię. W tym temacie już kiedyś pisałem z Tobą, więc raczej nie warto tego wałkować.
Ale pamiętaj, że to jest tylko - według ciebie i twojego zboru z którym sympatyzujesz - według ogromnej większości chrześcijańskich kościołów - nie jest. Eucharystię celebrują wszystkie! kościoły, które mają swoją ciągłość od apostołów, czy to armeński, czy gruziński, etiopski, czy chalcedoński, czy prawosławny, czy wiele protestanckich - to fakt i musisz się z nim intelektualnie zmierzyć.
Ja jak to sobie przemyślę, to z logicznego i rozumowego myślenia, to wychodzi mi, że my jesteśmy "zwiedzeni" Duchem Świętym :-D
Jaabes pisze:Ja już kiedyś byłem w tym kościele. I tutaj zapewne też się oburzysz że słowo Wasz kościół piszę małą literą. Bo Kościołem Jezusa Chrystusa są wszyscy wierzący z różnych denominacji...jeśli...prowadzeni na co dzień są Duchem Świętym.
nie oburzę a powiem poełnisz błąd ortograficzny beacie ;-)
Według nauki KRK
słowo "Kościół/kościół" należny rozumieć wielopłaszczyznowo i na wiele sposobów:
- Kościół Powszechny - zawsze z dużej litery, bo opisujemy tym słowem rzeczywistość materialno-duchową, Jego głowa jest Jezus Chrystus, a my jak mądrze piszesz jego członkami
- Kościoły Partykularne - na Kościół Zielonoświątkowy, Prawosławny, Katolicki - jako nazwy własne piszemy z dużej litery
- kościół jako budynek - piszemy z małej litery.
W kościołach partykularnych uobecnia się Kościół Powszechny w rożnym stopniu i natężeniu - taka jest nauka KRK
Jaabes pisze:To co piszesz o braku różnicy między Rzymskokatolikami i Zielonoświątkowcami, według mnie i zboru z którym sympatyzuję, jest to ZWIEDZENIE...
Zapewne masz na myśli porozumienie z 1999 roku między Wami i protestantami, Ekumenię i Festiwal Nadziei z czerwca 2014 roku ?
nie tylko - dorzucił bym o wiele więcej
ale podam tylko jedno wydarzenie - co powiesz o tych twoich braciach - nazwiesz ich "zwiedzeni"?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-11-29, 13:26

Dezerter pisze:
Jaabes pisze:Nie chcę uczestniczyć w czymś co jest niezgodne z Biblią. Mam na uwadze że ludzie ci chociaż przeżywają tak jak opisane to jest Dziejach Apostolskich, ale jednak żyją w bałwochwalstwie celebrując Eucharystię. W tym temacie już kiedyś pisałem z Tobą, więc raczej nie warto tego wałkować.
Ale pamiętaj, że to jest tylko - według ciebie i twojego zboru z którym sympatyzujesz - według ogromnej większości chrześcijańskich kościołów - nie jest. Eucharystię celebrują wszystkie! kościoły, które mają swoją ciągłość od apostołów, czy to armeński, czy gruziński, etiopski, czy chalcedoński, czy prawosławny, czy wiele protestanckich - to fakt i musisz się z nim intelektualnie zmierzyć.
Ja jak to sobie przemyślę, to z logicznego i rozumowego myślenia, to wychodzi mi, że my jesteśmy "zwiedzeni" Duchem Świętym :-D
Jaabes pisze:Ja już kiedyś byłem w tym kościele. I tutaj zapewne też się oburzysz że słowo Wasz kościół piszę małą literą. Bo Kościołem Jezusa Chrystusa są wszyscy wierzący z różnych denominacji...jeśli...prowadzeni na co dzień są Duchem Świętym.
nie oburzę a powiem poełnisz błąd ortograficzny beacie ;-)
Według nauki KRK
słowo "Kościół/kościół" należny rozumieć wielopłaszczyznowo i na wiele sposobów:
- Kościół Powszechny - zawsze z dużej litery, bo opisujemy tym słowem rzeczywistość materialno-duchową, Jego głowa jest Jezus Chrystus, a my jak mądrze piszesz jego członkami
- Kościoły Partykularne - na Kościół Zielonoświątkowy, Prawosławny, Katolicki - jako nazwy własne piszemy z dużej litery
- kościół jako budynek - piszemy z małej litery.
W kościołach partykularnych uobecnia się Kościół Powszechny w rożnym stopniu i natężeniu - taka jest nauka KRK
Jaabes pisze:To co piszesz o braku różnicy między Rzymskokatolikami i Zielonoświątkowcami, według mnie i zboru z którym sympatyzuję, jest to ZWIEDZENIE...
Zapewne masz na myśli porozumienie z 1999 roku między Wami i protestantami, Ekumenię i Festiwal Nadziei z czerwca 2014 roku ?
nie tylko - dorzucił bym o wiele więcej
ale podam tylko jedno wydarzenie - co powiesz o tych twoich braciach - nazwiesz ich "zwiedzeni"?
Napisałem że sympatyzuję ponieważ od jakiegoś czasu nie jestem zapisany na żadnej liście członkowskiej. Znasz zapis z Mt 7;13 - 14 ? Ta ogromna większość według tego fragmentu to droga szeroka prowadząca na zatracenie...
Tak jak pisałem nie chcę definitywnie oceniać pod czyją mocą ktoś coś robi. Ale jak znam szczegóły, codzienne życie, postępowanie i jak reagują w trudnych chwilach ludzie przez których dzieją się nadprzyrodzone rzeczy, to wówczas mam nawet obowiązek BADAĆ DUCHY.
W rzeczy samej dokonuję już jakiejś weryfikacji, mówiąc że Eucharystia i Ekumenia jest zwiedzeniem. Lecz robię to na poziomie ludzkim, a jak Bóg to oceni to już nie jest moją sprawą. Wiem tylko że przed ludzkością jest jeszcze 1000 lat bez Szatana, wówczas gdy będzie w więzieniu (Ap 20).

Znaki w postaci uzdrowień i mówienie językami, NIE JEST dowodem na posiadanie Ducha Świętego...Zobacz na opis wyjścia Izraelitów z Egiptu i 10 cudów, kto też je mógł czynić ?

Problem leży w tym że denominacja Rzymskokatolicka rości sobie miano Kościoła Powszechnego, czyli Oblubienicy ? Ciała Jezusa Chrystusa. Twierdzicie że jesteście kościołem jedynozbawczym. Chyba potwierdzisz to ?
Gdyż ja uważam że wierzący NIEZRZESZENI, tak zwany kościół domowy, też stanowi cząstkę Kościoła Powszechnego.

To co zawiera ten link jest właśnie porozumieniem z 1999 roku. Pada tam stwierdzenie ?nie ma już protestu Marcina Lutra?. To właśnie jest zwiedzeniem. Zobacz na ten poniższy materiał omawiający to co zamieściłeś w Swoim linku.

http://detektywprawdy.pl/2014/04/14/bar ... estantami/
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-01, 21:28

Jaabes pisze:Problem leży w tym że denominacja Rzymskokatolicka rości sobie miano Kościoła Powszechnego, czyli Oblubienicy ? Ciała Jezusa Chrystusa. Twierdzicie że jesteście kościołem jedynozbawczym. Chyba potwierdzisz to ?
Gdyż ja uważam że wierzący NIEZRZESZENI, tak zwany kościół domowy, też stanowi cząstkę Kościoła Powszechnego.
problem leży w tym, że nie przyjmujesz do świadomości - czyli wypierasz fakty jakie ci podaje, jakie podaje od lat chociażby na forum antybiblijnym, czy na protestantach - , albo w poście wyżej!
więc spróbuje jeszcze raz i jeśli będzie trzeba to powtórzę to 77 razy - jak każe Jezus
KRK nie twierdzi, że jest Kościołem jedno-zbawczym
KRK twierdzi, bo tak wynika z Biblii, że poza Kościołem (Powszechnym) nie ma pewności zbawienia. Twierdzi również - podobnie zapewne jak twój Kościół Zielonoświątkowy - że K. Katolicki jest najlepsza i najpewniejszą drogą zbawienia. Twierdzi również, że na zbawienie mogą liczyć również :
- inni ochrzczeni chrześcijanie
- żydzi
- nawet muzułmanie jako przynależący w pewnym stopniu do "ludów Księgi" (Biblii)
- inni pobożnie żyjący ludzie szukający bezskutecznie Boga
To jest oficjalna nauka KRK - jak to jest "jednozbawczość" :evil: :-?
Chłopie - nie masz pojęcia co mówisz!
Ostatnio coraz częściej słyszy się głosy od poważnych i prominentnych księży, że należy się zastanowić nad sensem misji!
a ty tu jakieś relikty przeszłości wyciągasz sprzed 100 lat - kiedyś taka była nauka w KRK, ale to zamierzchła przeszłość - od SW II już nieaktualna.
Prawda o współczesnym KRK jest taka, że przyjął wiele nauk, które głosił Hus, Erazm, Luter, a bardziej współcześniejszej - ODŚ od Zielonych, Kurs Alfa od Anglikanów, Kurs Filip od protestantów itd itp. Nauczanie ks Baschabory na stadionie - w założonym wątku, antykatolicki protestant nazwał "mądre nauczanie pastora"
Duch Święty od kilkudziesięciu lat wylewa się obficie na całym świecie prowadząc wiele denominacji do jedności i pokazując, że jest jeden Kościół Powszechny, jedna głowa Jezus Chrystus, Jeden Duch Św działający w tym Kościele i wbija nam do łbów, że jesteśmy jednym Ludem Bożym, ...
a my dalej swoje , każdy lepszy do drugiego - wszyscy zwiedzeni, tylko my ci najlepsiejsi! :oops:
ilekroć się chrześcijanie żrą na forach, to mi jest po prostu wstyd! - przed Jezusem :idea:
i przepraszam Go za to, za naszą głupotę i małostkowość, za zasklepienie w pysze, "rozmawialiśmy o tym, kto z nas jest tym pierwszym"
- znasz te słowa?
jesteś pewien, że nauczyły cię czegoś?
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-12-02, 13:53

Dezerter pisze:
Jaabes pisze:Problem leży w tym że denominacja Rzymskokatolicka rości sobie miano Kościoła Powszechnego, czyli Oblubienicy ? Ciała Jezusa Chrystusa. Twierdzicie że jesteście kościołem jedynozbawczym. Chyba potwierdzisz to ?
Gdyż ja uważam że wierzący NIEZRZESZENI, tak zwany kościół domowy, też stanowi cząstkę Kościoła Powszechnego.
problem leży w tym, że nie przyjmujesz do świadomości - czyli wypierasz fakty jakie ci podaje, jakie podaje od lat chociażby na forum antybiblijnym, czy na protestantach - , albo w poście wyżej!
więc spróbuje jeszcze raz i jeśli będzie trzeba to powtórzę to 77 razy - jak każe Jezus
KRK nie twierdzi, że jest Kościołem jedno-zbawczym
KRK twierdzi, bo tak wynika z Biblii, że poza Kościołem (Powszechnym) nie ma pewności zbawienia. Twierdzi również - podobnie zapewne jak twój Kościół Zielonoświątkowy - że K. Katolicki jest najlepsza i najpewniejszą drogą zbawienia. Twierdzi również, że na zbawienie mogą liczyć również :
- inni ochrzczeni chrześcijanie
- żydzi
- nawet muzułmanie jako przynależący w pewnym stopniu do "ludów Księgi" (Biblii)
- inni pobożnie żyjący ludzie szukający bezskutecznie Boga
To jest oficjalna nauka KRK - jak to jest "jednozbawczość" :evil: :-?
Chłopie - nie masz pojęcia co mówisz!
Ostatnio coraz częściej słyszy się głosy od poważnych i prominentnych księży, że należy się zastanowić nad sensem misji!
a ty tu jakieś relikty przeszłości wyciągasz sprzed 100 lat - kiedyś taka była nauka w KRK, ale to zamierzchła przeszłość - od SW II już nieaktualna.
Prawda o współczesnym KRK jest taka, że przyjął wiele nauk, które głosił Hus, Erazm, Luter, a bardziej współcześniejszej - ODŚ od Zielonych, Kurs Alfa od Anglikanów, Kurs Filip od protestantów itd itp. Nauczanie ks Baschabory na stadionie - w założonym wątku, antykatolicki protestant nazwał "mądre nauczanie pastora"
Duch Święty od kilkudziesięciu lat wylewa się obficie na całym świecie prowadząc wiele denominacji do jedności i pokazując, że jest jeden Kościół Powszechny, jedna głowa Jezus Chrystus, Jeden Duch Św działający w tym Kościele i wbija nam do łbów, że jesteśmy jednym Ludem Bożym, ...
a my dalej swoje , każdy lepszy do drugiego - wszyscy zwiedzeni, tylko my ci najlepsiejsi! :oops:
ilekroć się chrześcijanie żrą na forach, to mi jest po prostu wstyd! - przed Jezusem :idea:
i przepraszam Go za to, za naszą głupotę i małostkowość, za zasklepienie w pysze, "rozmawialiśmy o tym, kto z nas jest tym pierwszym"
- znasz te słowa?
jesteś pewien, że nauczyły cię czegoś?
szalom
Mówisz za Siebie czy za ogół ?
W Katechizmie jest tak:
? 250Dzieci, rodząc się z upadłą i skażoną grzechem pierworodnym naturą, również potrzebują nowego narodzenia w chrzcie36, aby zostały wyzwolone z mocy ciemności i przeniesione do Królestwa wolności dzieci Bożych37, do którego są powołani wszyscy ludzie. Czysta darmowość łaski zbawienia jest szczególnie widoczna przy chrzcie dzieci. Gdyby Kościół i rodzice nie dopuszczali dziecka do chrztu zaraz po urodzeniu, pozbawialiby je bezcennej łaski stania się dzieckiem Bożym38.
[...]
1265Chrzest nie tylko oczyszcza ze wszystkich grzechów, lecz także czyni neofitę "nowym stworzeniem" (2 Kor 5, 17), przybranym synem Bożym56, który stał się "uczestnikiem Boskiej natury" (2 P 1, 4), członkiem Chrystusa57, a z Nim "współdziedzicem" (Rz 8, 17), świątynią Ducha Świętego58. ?
Czy tutaj nie jest dość wyraźnie powiedziane że, nieochrzczenie dziecka jest pozbawieniem go Bożej Łaski ?
Biblia uczy że grzech może zmyć JEDYNIE Krew Syna Bożego. Czy należy rozumieć że te słowa są nieaktualne ?

Muzułmanie którzy nie uznają Jezusa Chrystusa jako jedynej drogi do Boga, też mogą być zbawieni ?

Czy do Kościoła Powszechnego, należą też baptyści, adwentyści, zielonoświątkowcy, czy tylko Rzymskokatolicy ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-03, 21:43

Nie gniewaj się, ale z moich dyskusji z tobą wychodzi mi coraz jaśniej, że ty masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem!
Jaabes pisze:Mówisz za Siebie czy za ogół ?
ano zobaczmy:
KRK nie twierdzi, że jest Kościołem jedno-zbawczym
KRK twierdzi
czy ja mam w niku KRK czy Dezerter ;-)
Masz niedowiarku:
Konstytucja dogmatyczna o Kościele "LUMEN GENTIUM"
KK 14. Sobór święty zwraca się w pierwszym rzędzie do wiernych katolików. Uczy zaś, opierając się na Piśmie świętym i Tradycji, że ten pielgrzymujący Kościół konieczny jest do zbawienia. Chrystus bowiem jest jedynym Pośrednikiem i drogą zbawienia, On, co staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół, On to właśnie podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu (por. Mk 16,10, J 3,5)

Niekumatych poinformuje , że jak pada nazwa Kościół to nie chodzi tylko o KK, czy KRK, ale i o Was

KK 15. Co zaś się tyczy tych ludzi, którzy będąc ochrzczeni noszą zaszczytne imię chrześcijan, ale nie wyznają całej wiary lub nie zachowują jedności wspólnoty (communio) pod zwierzchnictwem Następcy Piotra, to Kościół wie, że jest z nimi związany z licznych powodów. Wielu bowiem jest takich, którzy mają we czci Pismo święte, jako normę wiary i życia, i wykazują szczerą gorliwość religijną, z miłością wierzą w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Syna Bożego, Zbawiciela, naznaczeni są chrztem, dzięki któremu łączą się z Chrystusem, a także uznają i przyjmują inne sakramenty w swoich własnych Kościołach czy wspólnotach kościelnych.

KK 16. Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9,4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11,28-29). Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny. Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń, Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (por. Dz 17,25- 28), a Zbawiciel chciał, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (por. 1 Tm 2,4). Ci bowiem, którzy bez własnej winy nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie.
http://www.tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=3825
Jaabes pisze:W Katechizmie jest tak:
Cytat:
? 250Dzieci, rodząc się z upadłą i skażoną grzechem pierworodnym naturą, również potrzebują nowego narodzenia w chrzcie36, aby zostały wyzwolone z mocy ciemności i przeniesione do Królestwa wolności dzieci Bożych37, do którego są powołani wszyscy ludzie. Czysta darmowość łaski zbawienia jest szczególnie widoczna przy chrzcie dzieci. Gdyby Kościół i rodzice nie dopuszczali dziecka do chrztu zaraz po urodzeniu, pozbawialiby je bezcennej łaski stania się dzieckiem Bożym38.
[...]
1265Chrzest nie tylko oczyszcza ze wszystkich grzechów, lecz także czyni neofitę "nowym stworzeniem" (2 Kor 5, 17), przybranym synem Bożym56, który stał się "uczestnikiem Boskiej natury" (2 P 1, 4), członkiem Chrystusa57, a z Nim "współdziedzicem" (Rz 8, 17), świątynią Ducha Świętego58. ?
Czy tutaj nie jest dość wyraźnie powiedziane że, nieochrzczenie dziecka jest pozbawieniem go Bożej Łaski ?
Biblia uczy że grzech może zmyć JEDYNIE Krew Syna Bożego. Czy należy rozumieć że te słowa są nieaktualne ?
Prawdę pisze KKK, ale nie na temat cytujesz
Przez chrzest stajesz się "dzieckiem Bożym" czy nie? - ja się staje i katolicy uważają, że tak
ale co to ma do do tematu?,
chrześcijanie od starożytności uważali, że chrzest zmywa wszystkie grzechy - ty uważasz inaczej :shock: - to masz problem, że twoja wiara nie ma oparcia w starożytnym chrześcijaństwie.
Ty nie rozumiesz chyba czym jest chrzest dla chrześcijan?
- jest zanurzeniem się w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa a więc i obmyciem się w krwi Baranka. Więc jak widzisz wszystko "aktualne" i mam nadzieję, że wierzymy tak samo - nie po katolicku i po zielonoświątkowemu, ale po chrześcijańsku? :idea:

ale do rzeczy

zobacz też mój kościół tak naucza o zbawieniu:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD ... iolem.html
http://www.katolik.pl/przynaleznosc-do- ... 16,cz.html
Czy do Kościoła Powszechnego, należą też baptyści, adwentyści, zielonoświątkowcy, czy tylko Rzymskokatolicy ?
przecież napisałem wyraźnie (tak mi się zdawało), że wszyscy ochrzczeni wierzący uznający Jezusa za swego Pana - linki i cytaty jaki ci podałem wyraźnie to potwierdzają

Ps - masz podanego niewłaściwego meila! - popraw
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-12-11, 10:54

Dezerter pisze: Nie gniewaj się, ale z moich dyskusji z tobą wychodzi mi coraz jaśniej, że ty masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem!
Oczywiście możesz mieć takie odczucie, lecz wynika ono TYLKO z naszej odmienności.

WYCINKI Z LUMEN GENTIUM
KK 14. Sobór święty zwraca się wpierwszym rzędziedo wiernych katolików. Uczy zaś, opierając się na Piśmie świętym i Tradycji, że ten pielgrzymujący Kościół konieczny jest do zbawienia.


W moim rozumieniu Słowa Bożego to w tym miejscu powstaje różnica między nami, to że rzekomo nie czytam ze zrozumieniem. [glow=green]Fundament jest jeden, a jest nim nauka Jezusa Chrystusa, Jego naocznych świadków, czyli apostołów oraz proroków starotestamentowych. [/glow]
To powyższe stanowi fundament.
Zaś denominacja Rzymskokatolicka ma ich dwa.
Do zbawienia potrzebna jest jedynie Boża Łaska, a Kościół ? Ciało - Oblubienica Jezusa Chrystusa, to LUDZIE. Wszyscy którzy są prowadzeni Duchem Świętym. W ten właśnie sposób człowiek dostępuje usynowienia.
Chrystus bowiem jest jedynym Pośrednikiem i drogą zbawienia, On, co staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół, On to właśnie podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu
Słowa ładnie brzmią, lecz praktyka jest zupełnie inna. Bo kim są święci ustanowieni przez Wasz kościół...czyż nie pośrednikami ?
KK 15. Co zaś się tyczy tych ludzi, którzy będąc ochrzczeni noszą zaszczytne imięchrześcijan, ale nie wyznającałej wiarylub nie zachowują jedności wspólnoty (communio) pod zwierzchnictwem Następcy Piotra, to Kościół wie, że jest z nimi związany z licznych powodów. Wielu bowiem jest takich, którzy mają we czci Pismo święte, jako normę wiary i życia, i wykazują szczerą gorliwość religijną, z miłością wierzą w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Syna Bożego, Zbawiciela, naznaczeni są chrztem, dzięki któremu łączą się z Chrystusem, a także uznają i przyjmują inne sakramenty w swoich własnych Kościołach czy wspólnotach kościelnych.
Naznaczonym można być tylko pieczęcią Ducha Świętego, a chrzest wodny jest świadectwem zmiany we wnętrzu człowieka.
Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny.Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń, Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (por. Dz 17,25- 28), a Zbawiciel chciał, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (por. 1 Tm 2,4).Ci bowiem, którzy bez własnej winy nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie.
Muzułmanie mają swojego boga Allaha, a Jezusa Chrystusa uważają tylko za dobrego człowieka, a nie Zbawiciela. Zaś Biblia wyraźnie wskazuje że życie wieczne w bezpośredniej Bożej obecności jest możliwe JEDYNIE przez Jezusa Chrystusa.
Jeśli z Łaski to już nie z uczynków, bo wówczas Łaska jako niezasłużony Boży Dar, traci moc.
Dezerter pisze: Przez chrzest stajesz się "dzieckiem Bożym" czy nie? - ja się staje i katolicy uważają, że tak
ale co to ma do do tematu?,
chrześcijanie od starożytności uważali, że chrzest zmywa wszystkie grzechy - ty uważasz inaczej :shock: - to masz problem, że twoja wiara nie ma oparcia w starożytnym chrześcijaństwie.
Ty nie rozumiesz chyba czym jest chrzest dla chrześcijan?
- jest zanurzeniem się w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa a więc i obmyciem się w krwi Baranka. Więc jak widzisz wszystko "aktualne" i mam nadzieję, że wierzymy tak samo - nie po katolicku i po zielonoświątkowemu, ale po chrześcijańsku? :idea:
Chrzest wodny jest świadectwem wobec Boga i ludzi że we wnętrzu człowieka dokonała się zmiana. Czyli decyzja że od teraz Panem mojego codziennego życia jest TYLKLO Jezus Chrystus, inaczej mówiąc jest to nawrócenie -narodzenie na nowo.

Deklarujesz że jesteś Rzymskokatolikiem, tak czy nie ? Jak więc Ty osobiście uważasz, w jakiej chwili stałeś się dzieckiem Bożym ?

Powiedz wyraźnie, bo być może przeoczyłem.
Czy chrzest w ogóle, dzidziuś czy człowiek świadomy, sam w sobie zmywa grzech ?
Czym według Ciebie jest owe zanurzenie w Śmierć Chrystusa i Zmartwychwstanie ?

Z tym wierzeniem to nie jest tak jak piszesz. Chyba zdajesz sobie sprawę że są zbory w łonie kościoła Zielonoświątkowego które nie uczestniczą w Ekumenii z kościołem Rzymskokatolickim, nie uczestniczą w Marszach dla Jezusa i nie uczestniczyły w Festiwalu Nadziei w czerwcu 2014 roku ?
Dezerter pisze: przecież napisałem wyraźnie (tak mi się zdawało), że wszyscy ochrzczeni wierzący uznający Jezusa za swego Pana - linki i cytaty jaki ci podałem wyraźnie to potwierdzają
Czyli potwierdzasz że chrzest czyni z człowieka chrześcijanina.
Mówiąc inaczej :
Wchodzi do wody (u Zielonoświątkowców) suchy grzesznik i wychodzi mokry grzesznik. Bo jeśli faktycznie przez chrzest, pokropienie czy zanurzenie, stawałoby się dzieckiem Bożym, to chrześcijaństwo byłoby fraszką. Polega to jednak na czymś innym...
Dezerter pisze: Ps - masz podanego niewłaściwego meila! - popraw
Dzięki za info, już to zrobiłem...ale awatara nie mogłem za jednym machem zamieścić.
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

ODPOWIEDZ