Zakończenie znajomości

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Andej » 2021-02-23, 18:28

Nie musi. Trudno jest wrażliwość stępić.
Ale chcąc oszczędzić bólu, należy jak najszybciej i w formie jak najbardziej bezpośredniej i jednoznacznej zakomunikować.

Jeśli kiedyś robiłaś depilację plastrem, to co było lepsze: gwałtowne oderwanie czy powolne ciągnięcie po milimetrze?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: lambda » 2021-02-23, 19:18

Andej pisze: 2021-02-23, 18:28 Nie musi. Trudno jest wrażliwość stępić.
Ale chcąc oszczędzić bólu, należy jak najszybciej i w formie jak najbardziej bezpośredniej i jednoznacznej zakomunikować.

Jeśli kiedyś robiłaś depilację plastrem, to co było lepsze: gwałtowne oderwanie czy powolne ciągnięcie po milimetrze?
Nad charakterem należy pracować.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Andej » 2021-02-23, 19:41

Nie tylko nad charakterem. Ale charakter nie ma nic wspólnego z omawianym tematem. Proponuję założenie wątku dotyczącego pracy nad charakter.
A w niniejszym skupienie się na temacie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bartek92
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: bartek92 » 2021-02-24, 18:52

Witam, to mój pierwszy post na tym forum "na temat". Moim zdaniem granica miedzy koleżeństwem a przyjaźnią jest tak samo cienka jak między przyjaźnią a miłością. Nim szybciej wyjaśnisz drugiej osobie swoje intencje, swoje odczucia tym lepiej. Choćby dlatego, ze jeżeli druga osoba czuje coś więcej niż Ty, będąc pewna że nic z tego będzie miała możliwość wycofania się po cichu, rakiem do poziomu koleżeństwa. Bo na pewno dalej jest od koleżeństwa do przyjaźni niż od miłości do nienawiści.
Powodzenia

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Andej » 2021-02-24, 19:09

W sumie słusznie. Ale jaka jest różnica między przyjaźnią a miłością? Czy przyjaźń nie jest miłością?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Zebra » 2021-02-24, 20:32

Andej pisze: 2021-02-24, 19:09 W sumie słusznie. Ale jaka jest różnica między przyjaźnią a miłością? Czy przyjaźń nie jest miłością?
Przyjaźń nie musi łączyć się z miłością, ale miłość z przyjaźnią już tak.

marcelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2020
Has thanked: 74 times
Been thanked: 8 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: marcelina » 2021-02-24, 20:56

Wiecie, bo sprawa jest dla mnie dlatego trudna, bo chodzi o koleżeństwo i jego zakończenie, a nie randkowanie, gdzie napisałabym bez trudu że po prostu nie widzę nas jako pary czy coś w tym stylu. A przecież z koleżeństwa nie rezygnuje się tak 'oficjalnie', jeśli nie doszło do żadnej kłótni czy coś bo jaki niby podac powód...
Sprawa na razie stoi w miejscu, bardzo zdawkowo odpisuję i nie czuję się z tym dobrze

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Dezerter » 2021-02-24, 21:38

Jedno z moich życiowych mott , które się sprawdza i to bardzo - polecam
"Nie komplikuj sobie życia sam, ono i tak jest bardzo skomplikowane"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Andej » 2021-02-24, 22:11

Nie ma przyjaźni bez miłości. Miłość jest podstawą przyjaźni. Jest najważniejszym przejawem stosunku do każdego człowieka.
J 21,15-17 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham».
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Zebra » 2021-02-25, 08:37

Andej pisze: 2021-02-24, 22:11 Nie ma przyjaźni bez miłości. Miłość jest podstawą przyjaźni. Jest najważniejszym przejawem stosunku do każdego człowieka.
J 21,15-17 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham».
Chodziło mi nie o fakt tego, że jako chrześcijanie mamy kochać (starać się) wszystkich ludzi.
Tylko, że gdy ja mam przyjaciela to szanuje go i "kocham" ale jako mojego brata/siostrę w sensie religijnym.
A dopiero mojego chłopaka kocham i traktuje go jak kogoś ważniejsze od mojego przyjaciela. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: adampiotr » 2021-02-25, 12:09

To ja miałem podobna sytuacje. A co to za problem zakończyć znajomość. Wystarczy ,ze przestaniesz odbierać, pisać.Jedno spotkanie jeszcze nie swiadczy o dobrej znajomości. Znajomości szybko się kończą, jak jedna strona przestaje pisac w tym przypadku to chłopak musi przestac, ale mozesz przestać pisać z taką sympatią. Moze zbytnio okazujesz jakaś sympatie juz samo spotkanie było takim znakiem :).
Ostatnio zmieniony 2021-02-25, 12:14 przez adampiotr, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Andej » 2021-02-25, 17:37

Zebra pisze: 2021-02-25, 08:37 A dopiero mojego chłopaka kocham i traktuje go jak kogoś ważniejsze od mojego przyjaciela. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę.
Wiem, o co Ci chodzi. Ale tłumaczysz źle.
Kochać, czy to sensie religijnym, czy społecznym, czy jakimkolwiek innym, znaczy pragnąć czyjegoś dobra.
Pragnienie seksu nie jest przejawem miłości, tylko pożądania.
A to, co nazywasz miłością do swojego chłopaka jest uczuciem. Jest jednym z uczuć, które mogą się pojawiać przy miłości. Bo miłość nie wyklucza odczuwania uczuć. Przeciwnie, jest otwarta na uczucie. Także na pożądanie. Może towarzyszyć jej zaborczość, zazdrość. I wiele innych.

Ale już odjechaliśmy od tematu wątku. Dlatego, proponuję, skończmy tę dysputę. Lub załóż odpowiedni wątek, wzgl. spróbuj odszukać już istniejący, w którym temat był wałkowany. Zdziwisz się, co tan napisane.
adampiotr pisze: 2021-02-25, 12:09 Znajomości szybko się kończą, jak jedna strona przestaje pisac
To prawda. Można i tak. Ale autor wątku, chciałby bardziej elegancko. Tym bardziej, że jest bardzo zaangażowany emocjonalnie. Ale ma wątpliwości. Słuszne zresztą, oraz poważne i uzasadnione.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Zebra » 2021-02-25, 19:31

@Andej

Pewnie jak zwykle masz rację. Nie zamierzam się kłócić :)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: adampiotr » 2021-02-25, 20:16

Hmm to innej formy nie widzę, tylko taką znam.Ten chłopak sam musi przestać pisać tak ja to robiłem.
Ostatnio zmieniony 2021-02-25, 20:17 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Pepe
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2021
Has thanked: 1 time

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Pepe » 2021-02-25, 20:33

Mój imiennik człowiek Piotr pisze jak myśli normalny mężczyzna - ja też tak mam - wykorzystaj proszę tą informacje do dalszego kształtowania swojej relacji, znajomości, czy jak tam zechcesz to nazwać. Mężczyzna jest prosty i łatwy w obsłudze
jak mówi mój kumpel
z facetem jak z dzieckiem - za rączkę i do łózka
ale to chyba nie na tym forum ;)

ODPOWIEDZ