Niedziela a praca

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
kodantr1
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2021

Niedziela a praca

Post autor: kodantr1 » 2021-02-23, 13:51

Witam, pojawiła mi się w głowie taka myśl, że jak jest z tą niedzielą i pracą np koło domu, którą można wykonać w inny dzien? Jeśli Biblia mówi o tym żeby siódmego dnia odpoczywać a niedziela jest pierwszym dniem tygodnia to czemu KK nie uznał żeby to sobota była dniem, w którym musimy powstrzymać się od prac niekoniecznych?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Niedziela a praca

Post autor: lambda » 2021-02-23, 14:34

kodantr1 pisze: 2021-02-23, 13:51 Witam, pojawiła mi się w głowie taka myśl, że jak jest z tą niedzielą i pracą np koło domu, którą można wykonać w inny dzien? Jeśli Biblia mówi o tym żeby siódmego dnia odpoczywać a niedziela jest pierwszym dniem tygodnia to czemu KK nie uznał żeby to sobota była dniem, w którym musimy powstrzymać się od prac niekoniecznych?
Niedziela to pamiatka Zmartwychwstania Pana Jezusa

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Niedziela a praca

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-02-23, 14:41

kodantr1 pisze: 2021-02-23, 13:51 Witam, pojawiła mi się w głowie taka myśl, że jak jest z tą niedzielą i pracą np koło domu, którą można wykonać w inny dzien? Jeśli Biblia mówi o tym żeby siódmego dnia odpoczywać a niedziela jest pierwszym dniem tygodnia to czemu KK nie uznał żeby to sobota była dniem, w którym musimy powstrzymać się od prac niekoniecznych?
Zapraszam do tekstu, który umieściłem tu: http://analizy.biz/marek1962/niedziela.pdf

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Niedziela a praca

Post autor: sądzony » 2021-02-23, 19:03

Odaj Bogu cały wtorek uświęcając go, a myślę, że nie zgrzeszysz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ