Plaga singli

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Plaga singli

Post autor: Zebra » 2021-03-04, 21:50

Do jakiegoś czasu pewnie tak. Chociaż są ludzie, którzy wolą być sami i w tym też są szczęśliwi.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Plaga singli

Post autor: Hiba » 2021-03-06, 03:10

Lucy pisze: 2021-03-02, 19:19 Dlaczego ludzi wierzących w dzisiejszych czasach tak dotyka samotność? Wiem, że wierzący mają trochę inne "wymagania", ale jednak są portale, są grupy, duszpasterstwa, gdzie mogą się spotkać. I Z tego co obserwuję to naprawdę nie jest łatwe wejść w związek nawet jeśli ma się podobne wartości. Jak myślicie, dlaczego tak się dzieje? Raczej nikt nie powie, że takie zjawisko nie występuje, tak się składa że mam sporo znajomych po 20/30tce, wierzących i mają wielkie trudności w tej kwestii, zresztą można choćby zobaczyć jaką popularnością cieszą się Msze o żony/mężów.
Jak myślicie dlaczego tak jest?
Bo ludziom się w głowach poprzewracało. Jakichś miłości im się zachciało. Postuluję powrót do aranżowanych małżeństw! :-bd
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15122
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4256 times
Been thanked: 2983 times
Kontakt:

Re: Plaga singli

Post autor: Dezerter » 2021-03-06, 10:27

Hiba pisze: 2021-03-06, 03:10
Lucy pisze: 2021-03-02, 19:19 Dlaczego ludzi wierzących w dzisiejszych czasach tak dotyka samotność? Wiem, że wierzący mają trochę inne "wymagania", ale jednak są portale, są grupy, duszpasterstwa, gdzie mogą się spotkać. I Z tego co obserwuję to naprawdę nie jest łatwe wejść w związek nawet jeśli ma się podobne wartości. Jak myślicie, dlaczego tak się dzieje? Raczej nikt nie powie, że takie zjawisko nie występuje, tak się składa że mam sporo znajomych po 20/30tce, wierzących i mają wielkie trudności w tej kwestii, zresztą można choćby zobaczyć jaką popularnością cieszą się Msze o żony/mężów.
Jak myślicie dlaczego tak jest?
Bo ludziom się w głowach poprzewracało. Jakichś miłości im się zachciało. Postuluję powrót do aranżowanych małżeństw! :-bd
Znów inteligentnie dowcipkujesz, ale ciekaw jestem twojej diagnozy czemu robi nam się świat singli i dzieci bez pełnej rodziny - chyba nie diagnozujesz, że to jest dobre dla społeczeństwa.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”