Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Faith
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times

Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: Faith » 2021-03-04, 20:17

Moje kolejne znając życie bezsensowne pytanie (wynikające prawdopodnie z mojego przewrażliwienia) dotyczy domowego wyrobu kosmetyków i innynch tego typu szpargałów jak np. mydełek czy świeczek zapachowych. Sparawa tyczy się głównie tego, że moja mama ostatnimi czasy przeżywa zainteresowanie wyrobem i ogólnie pojętymi kosmetykami naturanymi. Czy może nieść to za sobą jakieś zagrożenia jeśli tak to jakie? Większość stron z których skłądniki do wyrobu owych kosmetyków pochodzą i nie znajduję nic w moim odczuciu podejrznego aczkolwiek wolałąbym zapoznać się z opinią innych przypuszczalnie bardziej doświadczonych od mojej osoby.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: Andej » 2021-03-04, 20:24

Faith pisze: 2021-03-04, 20:17 Czy może nieść to za sobą jakieś zagrożenia jeśli tak to jakie?
Każda czynność wykonywana przez człowieka, może nieść jakieś zagrożenia. Przy produkcji mydła można się poparzyć, zatruć gazem ... Mozna też, gdy jest się tym zbyt pochłoniętym, zaniedbywać obowiązki. Można nawet, traktując tę czynność jak bożka, przysłonić nim Boga.
Ale działając z umiarem i dziękując w trakcie tej pracy Bogu, za stworzenie tak wspaniałych możliwości i robiąc wszystko ostrożnie, zagrożeń nie widzę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: Logan » 2021-03-04, 20:33

Bardzo piękne, rozumiem że to zajęcie hobbystyczne. Kosmetyki naturalne tym bardziej produkowane domowymi metodami mogą być zdecydowanie zdrowsze dla skóry niż konwencjonalne. Bardzo duża ilość ludzi doświadcza różnego typu alergii, swojego czasu sam takową złapałem stosując mydło zapachowe wiśniowe w płynie. Musiałem zmienić mydło na białe naturalne. Dostrzegam w tym zajęciu dobro, Twoja mama doceni to co oferuje nam natura. Zbyt dużo chemii jest obecne w naszych czasach, niemalże w każdym produkcie. Hobby Twojej mamy pozytywnie wpisuje się w trend ograniczania szkodliwych związków chemicznych w codziennym życiu, skorzysta na tym natura, a dzięki temu my wszyscy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: abi » 2021-05-24, 18:56

nie znalazlam lepszego watku, a nie lubie zakladac
szczerze polecam szampon do wlosow Green Pharmacy przeciw wypadaniu

Obrazek

https://www.ceneo.pl/44173635
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: lambda » 2021-05-25, 04:35

abi pisze: 2021-05-24, 18:56 nie znalazlam lepszego watku, a nie lubie zakladac
szczerze polecam szampon do wlosow Green Pharmacy przeciw wypadaniu

Obrazek

https://www.ceneo.pl/44173635
I co po nim przestaje wypadać?

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: Lunka » 2021-05-25, 09:45

Ciekawe... Mam z tej firmy ale przeciw suchym...
Już mi się chyba uspokoiło ale po ciąży myślałam, że zostanę łysa 😔
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: abi » 2021-05-25, 20:13

mam z tej firmy rowniez rumiankowy, ladnie myje,
ale ma taki mdlacy zapach jakby lekarstwo
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: Jozek » 2021-05-26, 13:35

Wiele roslin posiada wlasciwosci zblizone do szamponatow i np. lebioda posiada ich sporo, dlatego kiedys robiono z niej opryski na mszyce, bo do mszycy zaden preparat chemiczny ktory by ja zatrul nie dotrze, przez to ze ma woskowata powloke ciala, a szamponaty likwiduja napiecia powierzchniowe i mozna w ten sposob mszyce po prostu utopic, zamiast ja truc chemia ktora i dla nas jest szkodliwa.
Jak ktos chcialby sprawdzic, to niech wezmie sobie lisc kapusty i poleje go woda, by go zmoczyc. ;) nie da sie tego zrobic sama woda, bo woda bedzie uciekac w grubych kroplach i nie rozplynie sie by zmoczyc lisc kapusty. Ale jak do tej wody dodamy chocby krople szamponu, albo plynu do naczyn, to polany taka woda lisc kapusty bedzie mokry, na calej powierzchni. To samo dzieje sie z powierzchnia woskowata mszycy, a przedluzenie tego zmoczenia woda na co najmniej pol godziny, by mszyca w tym czasie nie wyschla, po prostu ja utopi, bo nie bedzie miala dostepu powietrza do oddychania.
Myjac sie np. w strumieniu w lesie, wystarczy zmiazdzyc galazke lub dwie lebiody ktorej jest wszedzie pelno, by zmyc brud ktory ciezko usunac sama woda. To tak jakby znalesc w lesie kawalek mydla. ;)
A tak przy okazji, jako ciekawostke podam ze na oparzenie pokrzywa najlepszy jest sok z pokrzywy, tzn. trzeba pokrzywe zmiazdzyc aby wyszly soki i nimi posmarowac miejsca poparzen. Dobrze jest porw miejsca oparzen przemyc woda, by rozpuscic mineraly tworzace klujace wloski pokrzywy, co zmniejszy ich ilosc na powierzchni skory i czesc tych ktore sie w nia wbily, bo wlasnie te mineraly rozpuszczajac sie w skorze powoduja oparzenie.
Woda je rozpuszcza i zmywa, a sok pokrzywy neutralizuje ich dzialanie.
Ostatnio zmieniony 2021-05-26, 13:46 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: abi » 2021-05-26, 15:24

dobrze😁 bede sie myla szamponem lebiodowym jak mszyca
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Wytwarzanie kosmetyków naturalnych

Post autor: Jozek » 2021-05-26, 15:56

abi pisze: 2021-05-26, 15:24 dobrze😁 bede sie myla szamponem lebiodowym jak mszyca
Tylko nie za dlugo bys sie nie utopila. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ