Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
(Nie)zwykła
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: (Nie)zwykła » 2021-03-20, 09:14

Witajcie.
Jestem wielkim molem książkowym, a Harry Potter zdobył akurat popularność, więc chciałam przetestować.
Pierwsza litera, słowo...
Na ostatniej literze pierwszego zdania przewróciłam kilka stron, by zobaczyć co znowu takiego interesującego w tym tkwi.
Wertuję, wertuję strony i... Nic.
Naprawdę, to była dopiero pierwsza książka, którą odrzuciłam bezpowrotnie, a rzadko się zdarza nawet bym stwierdziła, że jakaś książka musi jeszcze poczekać bo jest za poważna...
NIE ROZUMIEM, CO W TYM HP TAK WSZYSTKICH PRAWIE KRĘCI.
PRZECIEŻ TO JEST TAKIE...
SATANISTYCZNE.
Niesamowite
Ja, zapalona czytelniczka, odrzuciłam tę książkę po pierwszym zdaniu
A tymczasem niektórzy z mojej szkoły, którzy nie lubią książek są fanami HP
Nie wiem co myśleć, czy to Bóg mnie odsunął od tej książki, czy zdrowy rozsądek...

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: adampiotr » 2021-03-20, 12:34

Nie przeczytałem. Nie wiem czy to satanistyczna czy nie....trudno mi stwierdzić. Oglądałem tylko film traktuje to jako film bajkowy i nie wszystkie części oglądałem. Podobno ostatnia część jest taka trochę dziwna. We Władcy Pierścieni też jest magia ale trochę innego rodzaju ale nie wiem. Troche od tematu odbiegłem..
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 12:36 przez adampiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: drJanek » 2021-03-20, 13:01

Ja czytałem wiele lat temu po angielsku (z 20) pierwszy tom i zapamiętałem sobie jedno zdanie, które mówi główny czarodziej do Harrego (cytat z pamięci) "trzeba kłamać, bo prawda jest zbyt piękna aby nią mówić". Taki kwiatków jest sporo więcej... profesjonalną analizę z tych "dzieł" przeprowadził wielokrotnie o. Aleksander Posacki, naprawdę polecam jego merytoryczne artykuły.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 788
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 160 times
Been thanked: 138 times

Re: Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-20, 18:32

(Nie)zwykła pisze: 2021-03-20, 09:14 Witajcie.
Jestem wielkim molem książkowym, a Harry Potter zdobył akurat popularność, więc chciałam przetestować.
Pierwsza litera, słowo...
Na ostatniej literze pierwszego zdania przewróciłam kilka stron, by zobaczyć co znowu takiego interesującego w tym tkwi.
Wertuję, wertuję strony i... Nic.
Naprawdę, to była dopiero pierwsza książka, którą odrzuciłam bezpowrotnie, a rzadko się zdarza nawet bym stwierdziła, że jakaś książka musi jeszcze poczekać bo jest za poważna...
NIE ROZUMIEM, CO W TYM HP TAK WSZYSTKICH PRAWIE KRĘCI.
PRZECIEŻ TO JEST TAKIE...
SATANISTYCZNE.
Niesamowite
Ja, zapalona czytelniczka, odrzuciłam tę książkę po pierwszym zdaniu
A tymczasem niektórzy z mojej szkoły, którzy nie lubią książek są fanami HP
Nie wiem co myśleć, czy to Bóg mnie odsunął od tej książki, czy zdrowy rozsądek...
Ja przeczytałam pierwszą część i w sumie jakoś mnie nie trafiło. Ale to ja. U mnie "Hobbit" też na przykład nie chwycił.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: Andej » 2021-03-20, 18:44

Kiedyś dużo czytałem. W czasach szkoły średniej czytałem więcej niż jedną książkę dziennie. Od połowy podstawówki czytałem po kilka książek tygodniowo. Potem, gdy synowie wzrastali, najpierw czytałem im. Potem z nimi. Czytałem wszystkie książki, które oni czytali. Pottera także. W dawnych baśniach też było smoki, złoczyńcy, czarownice, zmory, strzygi, utopce, wiły i tak dalej. I nikt włosów nie rwał. Uważam, że nie ma sensu demonizować Pottera. Bajka, jak bajka. Bez porównania gorszymi książkami są te, które zawierają świadome parodie Kościoła, wiary w Boga.
Nie zabraniałem czytać Pottera. I nie wiedzę, aby wywarł jakiś wpływ. Co nie znaczy, że takich przypadków nie ma. Córka znajomej tym żyła. Kupowano jej gadżety. Była na koloniach czarodziejsko potterowych. Ale oni wierzący bezobjawowo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: Lunka » 2021-03-20, 21:07

Przeczytałam wszystkie części ale zupełnie nie przykładałam do tego wagi. Traktowałam to jak bajkę, tak jak pisze Andej. Problem pojawia się wtedy, kiedy ktoś właśnie zaczyna w to wierzyć i żyć tym magicznym światem. Wtedy może być niebezpiecznie.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-20, 21:18

@(Nie)zwykła masz rację, nie czytaj. Mnie zaufany ksiądz egzorcysta namawiał, żebym przestała to czytać, ale go wyśmiałam, byłam od tej książki uzależniona od dzieciństwa, mniej więcej przez połowę mojego życia albo więcej, bo mama mi to czytała, jak jeszcze sama nie umiałam. Wiem, że są osoby, na które to jakoś bardzo nie wpłynęło, ale ja miałam ogromne lęki przez tę książkę i wiem też, że jest tam bardzo wiele wątków okultystycznych, mogę to z pewnością stwierdzić, bo znam wszystkie tomy bardzo dokładnie.
Naprawdę, jest wiele innych wspaniałych książek fantasy, które są bezpieczne duchowo np. książki C.S. Lewisa albo Tolkiena i inne, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
A "Harrego Pottera" po prostu nie czytaj.
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 21:21 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Chciałam przeczytać Harry'ego Pottera - Bóg mnie odsunął

Post autor: Lizzie » 2021-08-03, 19:35

Lepiej nie czytać .
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

ODPOWIEDZ