Bogu dzięki, dzięki Bogu

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2021-03-30, 22:38

Panie Boże, dziękuję dziś za pierwszą dawkę szczepionki. Dziękuję za to, że (jak na razie) nie mam żadnych dolegliwości. Może ino coś z zatokami. A może to ino psychosomatyczne odczucie. Dziękuję za to, że już nie musze czekać na nieokreślony termin. Dziękuję też, że dostałem Pfizera, czyli szczepionkę, do której nie były używane klonowane komórki zabitego w aborcji dziecka.

Dygresja. Dziś uświadomiłem sobie, raz kolejny, że nie potrafię dziękować Bogu. Nie wiem za co. Bo wszystko takie normalne. Chciałbym dziękować Bogu za jakieś wielkie rzeczy. Ale ich nie dostrzegam. I wtedy pomyślałem o tym, że tu na naszym Forum brak wątku dziękczynnego. Dlaczego? Czy i Wy macie problemy z dziękczynieniem? Z zauważaniem tego, co robi dla nas Bóg i okazywaniem za to wdzięczności?

Wielki Tydzień to okazja szczególna do dziękowania. To przełomowy okres w dziejach świata. Otwarcie bram niebios. Przez ból i mękę. Przez ufność i posłuszeństwo.

Pomyśl, czy masz za co dziękować Bogu? Jeśli tak, to śmiało. Lista otwarta. Niech płyną od nas nie tylko prośby, ale i dziękczynienie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Praktyk » 2021-03-30, 22:56

Za dzieci, za żonę, za pojednanie tam gdzie było potrzebne, za pracę w niepewnych czasach, za przyzwoite zdrowie, za nadanie życiu sensu.

Za wiosnę :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-03-31, 00:03

nasuwają mi się tu słowa piosenki: Nie umiem dziękować Ci Panie bo małe są moje słowa zechciej przyjąć moje milczenie i naucz mnie życiem dziękować :)
http://swietoscwcodziennosci.blogspot.c ... ogiem.html - może nie do końca w temacie ale może komuś się przyda moja mała refleksja ;)

Elizeja
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Elizeja » 2021-03-31, 00:08

A ja dziękuję za łaskę, wielką łaskę od Boga - łaskę nawrócenia.
Dziękuję za to, że mogę całym sercem kochać Pana Jezusa, że Pan Jezus mi na to pozwala, a nigdy wcześniej tego nie czułam - NIGDY!!!
Dziękuję za to, że umiem przewartościować chyba wszystko na tym marnym świecie.....

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Lunka » 2021-03-31, 02:03

Nauczyłam się dziękować Bogu wraz z zostaniem matka.
Wcześniej tez mu dziękowałam ale okazjonalnie. Teraz, gdy tylko otworze oczy czy to rano, czy to w środku nocy dziękuję mu za to dobro jakim mnie obdarzył.
Z Bogiem! 🙏
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Czarny » 2021-03-31, 04:43

Dziękuję Bogu za spokojny dzień i tą noc.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: sądzony » 2021-03-31, 10:39

Że Jesteś.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2021-04-02, 20:01

Dzięki Ci Panie za bezgraniczną miłość i odkupienie nasze. Dzięki, że przeżycie Liturgii Twej Męki. Dzięki za nawrócenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2021-04-04, 10:31

Boże w Trójcy Jedyny, dziękuję Ci za dzisiejszą Eucharystię. Za to, ze mogłem uczestniczyć w liturgii rezurekcyjnej. Dziękuję za to, że posilony Twoim Ciałem będę mógł zasiać do świątecznego śniadania. Dziękuję CI za łaskę, którą mnie obdarzasz. Dziękuję za zdrowie i siłę umożliwiające uczestnictwo w mszach świętych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Zebra » 2021-04-07, 10:47

Dziękuje z rana Bogu za odwagę za to, że w czasie dyskusji na studiach potrafiłam się odezwać i obronić Boga i Kościół. Pewnie Duch Święty mówił przeze mnie i za mnie, bo sama bym się bała odezwać. Mam nadzieję, że powiedziałam wszystko dobrze, z sensem i z miłością. Chwała Panu!
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: sądzony » 2021-04-07, 12:42

Zebra pisze: 2021-04-07, 10:47 Dziękuje z rana Bogu za odwagę za to, że w czasie dyskusji na studiach potrafiłam się odezwać i obronić Boga i Kościół. Pewnie Duch Święty mówił przeze mnie i za mnie, bo sama bym się bała odezwać. Mam nadzieję, że powiedziałam wszystko dobrze, z sensem i z miłością. Chwała Panu!
No brawo. Mi się obecnie także zdarza i (mam nadzieję) udaje. Ale w wieku 20stuparu lat ... byłem słaby ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: dromax » 2021-04-08, 23:35

:x Dzięki Tobie BOŻE za moją wnuczkę Lidię! Za jej zdrowie i przygotowanie się do zabiegu w układzie moczowym! Za rozwój jej i pogodę ducha!
Ostatnio zmieniony 2021-04-08, 23:36 przez dromax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2021-04-09, 21:50

Dziękuję z to, że udało się w domu omówić i uzgodnić kilka spraw. To proza życia, ale każdy promyczek jest cenny.

Czekam dromaxie, aż podziękujesz za pomyślny obrót spraw z Lidią. I życzę tego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2021-04-11, 09:46

Dziękuję za zdrowie.
Dziś dowiedziałem się, że ksiądz odprawiający mszę przechodził covid. Dość ciężko, bo podłączony do aparatury. W niedzielę rozpoczynającą tydzień, w którym zabrano go do szpitala, przyjmowałem Komunię świętą z jego rąk. Potem powiedziano, że zachorował, bez podawania szczegółów.
Przyjmując Hostię prosiłem Boga, abym nie został zarażony. Bo ksiądz oczywiście bez maseczki, rąk też nie dezynfekował, choć obok tabernakulum stoi prowokacyjnie pojemniczek ze środkiem odkażającym. Na dodatek najpierw udzielał komunii świętej ministrantom. Niektórym do ust. A potem reszcie wiernych, spokojnie na rękę.
Po rozpoznaniu choroby kościoła, oczywiście, nie zamknięto. Księża nie zmienili zwyczajów. W dalszym ciągu raz z maseczce, raz bez, albo z nosem na wierzchu. Kościelny też. Tylko ministranci ok. Wierni, wcale nie lepsi. Na ławkach zaznaczone miejsca, które można zajmować. A ludzi ze trzy, może cztery razy ponad normę.
Dziś też kupa. Stałem, jak kołek, na środku kościoła, aby zachowywać jakiś odstęp. Też złamałem prawo, gdyż byłem grupie ponadnormatywnej. Ponoszę za to karę, słuszną. Kręgosłup daje popalić. Znów z obawą przyjąłem Ciało Chrystusa.

Dziękuję Ci Boże za to, że nie rozchorowałem się. Dziękuję za to, że nie pojawiło się ognisko zarażeń wśród uczestników mszy celebrowanych przez tego księdza (nie słyszałem o takich, ale poczta pantoflowa zwykle do mnie nie dociera). Dziękuję Ci Panie za to, że pozostali księża się nie rozłożyli na covid.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Zebra » 2021-05-21, 20:39

Dziś chcę podziękować Bogu za to, że chciał mi dać praktyki potrzebne do studiów. Za to, że są blisko domu i dojadę do nich autobusem.

Dziękuję też za to, że gdy w tym tygodniu tak bardzo głowiłam się nad Biblią i prawie już zwątpiłam, On był przy mnie i dał mi dziś trochę spokoju od natręctw.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ