Czy to chrześcijaństwo?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czy to chrześcijaństwo?

Post autor: sądzony » 2021-04-12, 12:42

Zebra pisze: 2021-04-12, 10:03 A na czym polega życie we wspólnocie? Albo jak realizować to życie?
Dobre pytanie.
Ja też do końca nie wiem.
KKK 831 Kościół jest powszechny, ponieważ został posłany przez Chrystusa do całego rodzaju ludzkiego.
Dla mnie, najogólniej to identyfikowanie się z każdym człowiekiem.
Łączenie, a nie dzielenie.
Szukanie w każdym Chrystusa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to chrześcijaństwo?

Post autor: Andej » 2021-04-12, 21:43

Zebra pisze: 2021-04-12, 10:03 A na czym polega życie we wspólnocie? Albo jak realizować to życie?
Dla chrześcijanina jest to życie w zgodzie z Dekalogiem i przykazaniami miłości. A ogólniej, na przestrzeganiu wspólnych praw, zasad, zwyczajów. Na poczuciu wspólnoty z innymi. Na różnym poziomie. Bo wspólnotą jest zarówno cała ludzkość, jak też podwórkowe kółko różańcowe. To rodzina, parafii, dzielnica kraj, naród, wiara.
Przykładem wspólnotowości może być przestrzeganie zasad ruchu prawostronnego prze kierujących. Bo przekłada się to na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy to chrześcijaństwo?

Post autor: Viridiana » 2021-04-13, 08:03

Zebra pisze: 2021-04-12, 10:03 A na czym polega życie we wspólnocie? Albo jak realizować to życie?
Cóż, wiele może być odpowiedzi na to pytanie...
Myślę, że polega m. in. na dzieleniu się wiarą z innymi chrześcijanami. Wierzący nigdy nie może być "wolnym elektronem", który ogranicza się tylko do modlenia się we własnej izdebce. Oczywiście, indywidualna relacja z Bogiem to ważna sprawa, ale jeżeli chcemy wzrastać, musimy żyć z innymi chrześcijanami. Dlatego powstał Kościół i dlatego warto do Kościoła należeć. Myślę, że osoba wierząca powinna należeć do jakiejś grupy wyznaniowej.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ