Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Claudiax

Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Claudiax » 2021-04-25, 15:49

Witajcie, piszę do was z prośbą... jak wytłumaczyć koleżance która jest katoliczką,
że Pismo Święte świadków jehowy nie jest naszym Pismem Świętym (!) ?

Pewnie jesteście ciekawi skąd ona w ogóle je ma, bo otworzyła im raz drzwi, wpuściła do domu,
zaczęła się rozmowa i zostawili jej pismo św.

Nie wiem jakich argumentow użyć by sobie zdała sprawę że nie powinna go czytac.. oczywiście mówiłam że nie powinna
ale ona uważa że i tak na razie leży na półce. I na razie nie czytają... :-\ :-? :-?
Ostatnio zmieniony 2021-04-25, 15:50 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Zebra » 2021-04-25, 16:54

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pismo_% ... C5%9Awiata
http://www.franciszkanie-mokotow.pl/akt ... nas-roznia

Jedno z Wiki, drugie bardziej obszerniejsze. Oba teksty tłumacza różnicę między nami a.świadkami Jehowymi. Skoro zobaczy się różnicę to tym samyn łatwiej wytłumaczyć czemu nie powinno się tego czytać. Tak mi się wydaje :)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-25, 16:59

Bardzo szerokie omówienie i analiza fałszerstw https://www.piotrandryszczak.pl/biblia_ ... ehowy.html

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Efezjan » 2021-04-25, 17:13

Claudiax pisze: 2021-04-25, 15:49 Witajcie, piszę do was z prośbą... jak wytłumaczyć koleżance która jest katoliczką,
że Pismo Święte świadków jehowy nie jest naszym Pismem Świętym (!) ?

Pewnie jesteście ciekawi skąd ona w ogóle je ma, bo otworzyła im raz drzwi, wpuściła do domu,
zaczęła się rozmowa i zostawili jej pismo św.

Nie wiem jakich argumentow użyć by sobie zdała sprawę że nie powinna go czytac.. oczywiście mówiłam że nie powinna
ale ona uważa że i tak na razie leży na półce. I na razie nie czytają... :-\ :-? :-?
A ta katoliczka nie mogła sobie Biblii kupić katolickiej...

Nie doczekam już chyba czasów, kiedy katolicy będą czytać Biblię regularnie, a nie tylko mieć je na półce. A potem przyjdą świadkowie, poczarują, a za kilka miesięcy ta pani może być bezpłatną roznosicielką literatury Strażnicy. :( W Kościele jak jest to czytań też nie słucha, Biblii nie czyta, katechizmu nie zna, wiary obronić nie umie...

Taki może apel do księży: zachęcajcie, Drodzy, do czytania, obcowania, modlenia się Pismem świętym.
Ostatnio zmieniony 2021-04-25, 22:21 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Claudiax

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Claudiax » 2021-04-25, 20:51

@Efezjan ona raczej wcale nie czyta Pisma św, do Kościoła 2 razy w roku na Święta... :/ ale tak jak piszesz wystarczyło że przyszli, pare zdań powiedzieli i zostawili to pismo św.

@Marek_Piotrowski dziękuję
@Zebra też wielkie dzięki 😊

Dodano po 51 minutach 59 sekundach:
Napisałam koleżance. A ona odpisała:
"każdy lubi co innego, dla mnie oni głoszą to samo i nie są źli, uczą nie kraść, nie zabijać, i że Bog miał na imię jahwe
Nie jestem świadkiem Jehowy ale wierzę w jednego Boga i dla mnie oni każą czynić to co czyni Bóg. Czytam i to i to, jestem ciekawa świata.. JEZUS KOCHAŁ ZDRAJCÓW I IM WYBACZAL ucztował z nimi i to nie czyniło go zdrajcą kochał wszystkich ludzi... NAWET tych co go zamordowali".

Dalsze jej SMSy ze mam jehowych nie potępiać bo to też dzieci Boże....
Ja ich nie potępiam. Ale nasze religie są trochę inne. O to chodzi. Ale ona nie rozumie.

Dodano po 25 minutach 44 sekundach:
Otworzyłam sobie Pismo Święte, bo dziś jakiś mam dzień że czytam od południa ciągle Pismo 😃 i takie Słowo czytam:.

"Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

:-bd :ymhug:
Ostatnio zmieniony 2021-04-25, 20:52 przez Claudiax, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-25, 20:52

Przy tym poziomie dyskusji trudno Ci będzie przekonać koleżankę, że Bóg wcale nie uczy, że "wszystko jedno kto w co wierzy, byle był dobrym człowiekiem".
Zwłaszcza, że Świadkom udało się zbudować wokół siebie aurę jakichś super uczciwych ludzi. Tymczasem są w tej sprawie.... tacy jak inni. Znałem na przykład Świadka, który wyłudzał zasiłek dla bezrobotnych.
Są też rzeczy, nad którymi trudno przejść do porządku dziennego. Oto okładka ich pisma:
Obrazek
Te dzieciaki umarły, bo ich rodzice nie zgodzili się na podanie krwi (dokonanie transfuzji). I Świadkowie się tym chwalą...

Jedyną "podstawą" do tego jest werset ze Starego Testamentu, zakazujący jedzenia krwi. A kto by zjadł, temu Prawo Mojżeszowe nakazywało się wykąpać i przyjść do obozu z powrotem dopiero wieczorem... Jaka dysproporcja...

Claudiax

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Claudiax » 2021-04-25, 21:01

@Marek_Piotrowski nie będę już jej przekonywać bo nie przekonam. Ona ma trudny charakter. Wiele razy się zdarzało a znam ją 15 lat, że nawet gdy okazało się że nie miała racji, nie przyznała się do tego że nie miała racji.

Może jeszcze gdy się z nią spotkam w jakiś dzień na spacer poruszę ten temat. 🕊️
Ostatnio zmieniony 2021-04-25, 21:01 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Zebra » 2021-04-25, 21:03

Ale wiesz każdy w coś wierzy. Z nas też się śmieją, że ważny jest dla nas kawałek chleba i w tym widzimy żywego Jezusa.
Te dzieciaki umarły, bo ich rodzice nie zgodzili się na podanie krwi (dokonanie transfuzji). I Świadkowie się tym chwalą...
To przykre. Nie próbuje się kłócić. Ale tak jak mówię, staram się ich szanować i ich wyobrażenie świata. A zgadzać się nie muszę.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Dezerter » 2021-04-25, 21:05

Claudiax pisze: 2021-04-25, 15:49 Witajcie, piszę do was z prośbą... jak wytłumaczyć koleżance która jest katoliczką,
że Pismo Święte świadków jehowy nie jest naszym Pismem Świętym (!) ?

Pewnie jesteście ciekawi skąd ona w ogóle je ma, bo otworzyła im raz drzwi, wpuściła do domu,
zaczęła się rozmowa i zostawili jej pismo św.

Nie wiem jakich argumentow użyć by sobie zdała sprawę że nie powinna go czytac.. oczywiście mówiłam że nie powinna
ale ona uważa że i tak na razie leży na półce. I na razie nie czytają... :-\ :-? :-?
Kup jej w prezencie Pismo katolickie, albo np przekład ekumeniczny, by widziała, że jesteś otwarta i się wymieńcie tamto za nowe. Jak się zgodzi, to zrobimy dla ciebie zrzutkę na forum na pokrycie kosztów.
Ale obiecaj, że ty nie zaczniesz studiować - najlepiej oddaj spotkanym ŚJ.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Claudiax

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Claudiax » 2021-04-25, 21:32

Dezerter pisze: 2021-04-25, 21:05
Claudiax pisze: 2021-04-25, 15:49 Witajcie, piszę do was z prośbą... jak wytłumaczyć koleżance która jest katoliczką,
że Pismo Święte świadków jehowy nie jest naszym Pismem Świętym (!) ?

Pewnie jesteście ciekawi skąd ona w ogóle je ma, bo otworzyła im raz drzwi, wpuściła do domu,
zaczęła się rozmowa i zostawili jej pismo św.

Nie wiem jakich argumentow użyć by sobie zdała sprawę że nie powinna go czytac.. oczywiście mówiłam że nie powinna
ale ona uważa że i tak na razie leży na półce. I na razie nie czytają... :-\ :-? :-?
Kup jej w prezencie Pismo katolickie, albo np przekład ekumeniczny, by widziała, że jesteś otwarta i się wymieńcie tamto za nowe. Jak się zgodzi, to zrobimy dla ciebie zrzutkę na forum na pokrycie kosztów.
Ale obiecaj, że ty nie zaczniesz studiować - najlepiej oddaj spotkanym ŚJ.

Super pomysł. Ale bez zrzutki. Nie trzeba :) chetnie kupię jej Pismo Katolickie.

A studiowac ich pisma nie będę nie ciągnie mnie do tego :) mogę oddać im. Często widzę ich bo stoją sobie z tymi gazetkami.
👏🏼🕊️ Super dzięki

Ps! Znając ją ona mi nie odda tego pisma. Ale trudno dam jej przynajmniej nasze Pismo św :)
Ostatnio zmieniony 2021-04-25, 21:35 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pismo Święte w przekładzie 'Nowego Świata".

Post autor: Andej » 2021-04-25, 22:44

Claudiax pisze: 2021-04-25, 15:49 Witajcie, piszę do was z prośbą... jak wytłumaczyć koleżance która jest katoliczką,
że Pismo Święte świadków jehowy nie jest naszym Pismem Świętym (!) ?
Wytłumaczyć, że nie jest to tłumaczenie z języków oryginalnych, tylko opracowane kierunkowo z tłumaczeń protestanckich, tak aby udowodnić tezy ŚJ. A nie po to, aby dotrzeć do Prawdy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”