Uzdrowienie wewnętrzne

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Meduza
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 7 paź 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 4 times

Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Meduza » 2021-04-26, 00:20

Witajcie, szukam informacji na temat rekolekcji/książek/kazań dotyczących uzdrowienia wewnętrznego, uzdrowienia wspomnień. Może ktoś z Was został kiedyś uwolniony, uzdrowiony i może coś "polecić"?
Dziękuję z góry

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Zebra » 2021-04-26, 08:53

Udostępnienie z wspomnień? Na czym ma to polegać?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: sądzony » 2021-04-26, 10:06

Meduza pisze: 2021-04-26, 00:20 (...) Może ktoś z Was został kiedyś uwolniony, uzdrowiony (...)
Możesz doprecyzować.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14974
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Dezerter » 2021-04-29, 18:31

Meduza pisze: 2021-04-26, 00:20 Witajcie, szukam informacji na temat rekolekcji/książek/kazań dotyczących uzdrowienia wewnętrznego, uzdrowienia wspomnień. Może ktoś z Was został kiedyś uwolniony, uzdrowiony i może coś "polecić"?
Dziękuję z góry
Odnowa w Duchu Świętym, po podstawowej formacji czyli REO/Seminarium Odnowy Wiary proponuje kolejne etapy
Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne

Weekend polega na powierzaniu Bogu w czasie modlitwy kolejnych etapów swojego życia, zaczynając od okresu prenatalnego, z prośbą o uzdrowienie ze wszystkich zranień wewnętrznych, spowodowanych różnymi złymi doświadczeniami.

Ta modlitwa jest najbardziej odpowiednia dla osób po REO, a przed „Uzdrowieniem Wspomnień„.

Program rozpoczyna się w piątek wieczorem (19.30 – kolacja, zaraz po niej program). Ważne jest punktualne przybycie – między godz. 17.00 a 19.00. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 12.30 (po Mszy świętej).
https://cfwieczernik.odnowa.org/propozy ... wewnetrzne
Rekolekcje „Uzdrowienie Wspomnień”

Jeśli:

zaskakują Cię Twoje uczucia i wydaje Ci się, w niektórych Twoich reakcjach,
jakbyś to nie był Ty;
inni mówią Ci, że jesteś zimny, trudno Ci wyrazić uczucia;
Twoje uczucia sprawiają Ci wiele kłopotu i nie umiesz sobie z nimi poradzić;
czujesz “zadrę w sercu” do kogoś, kto Cię zranił;
nie umiesz przebaczyć;
masz poczucie, że wszyscy Cię prześladują –

– te rekolekcje są dla Ciebie. Pomagają one w otwarciu się na łaskę uzdrowienia wewnętrznego. Prowadzą do pogłębionej refleksji nad relacjami z osobami najbliższymi, które mogły przyczynić się do naszych różnych zranień duchowych.

W rekolekcjach tych mogą uczestniczyć ci, którzy przynajmniej rok wcześniej przeżyli REO lub Seminarium życia w Duchu Świętym, bądź inną formę ewangelizacji, np. Katechezy wprowadzające na Drogę Neokatechumenalną, I stopień Oazy, rekolekcje ignacjańskie. Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat. Od uczestnika oczekujemy zgody na rozmowy z wyznaczoną osobą towarzyszącą, przestrzeganie określonych pór milczenia oraz wyłączenie telefonu komórkowego. W rekolekcjach nie powinny brać udziału kobiety w stanie błogosławionym, a także osoby leczące się psychiatrycznie – ich ewentualny udział musi być skonsultowany z lekarzem prowadzącym. Zgłoszenie na rekolekcje wymaga wypełnienia odpowiedniego formularza i potwierdzenia (skierowania) przez odpowiedzialnego za własną grupę Odnowy.


Przydatne informacje

Czas trwania: 7 dni
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Godzina zakończenia: 12:00
Wymagane przeżycie innych rekolekcji: REO
https://cfwieczernik.odnowa.org/propozy ... -wspomnien
Ja dzięki Bogu nie potrzebowałem tych etapów, więc nic od siebie nie dodam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-29, 19:54

Baaardzo dawno temu jedna z sesjii apologetycznych była poświęcona zagadnieniu uzdrowienia wewnętrznego. Dyskusja ciągnęła się jeszcze długo i padały skrajnie różne oceny.

Zaczęło się od bardzo krytycznego referetu Oli Kowal "Uzdrowienie wewnętrzne - znaki zapytania",
Potem ja napisalem polemikę, w której (nie uwierzycie!) polemizowałem z tezami Oli (Ola trochę sie na mnie za to boczyła) a potem się potoczyło...
Oto lista polemik:
  • ALEKSANDRA KOWAL UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE – ZNAKI ZAPYTANIA
  • MAREK PIOTROWSKI ZNAKI ZAPYTANIA DO ZNAKÓW ZAPYTANIA O UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE
  • ELŻBIETA KUPCZAK ODPOWIEDZI NA «ZNAKI ZAPYTANIA DO UZDROWIENIA WEWNĘTRZNEGO»
  • KS. ANDRZEJ SIEMIENIEWSKI UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE: ZA, A NAWET PRZECIW
  • JACEK ŚWIĘCKI APOLOGIA «BEZPRZYMIOTNIKOWEJ» MODLITWY O UZDROWIENIE
  • MAŁGORZATA BORECKA UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE – MÓJ GŁOS W DYSKUSJI
  • O. KOSMA BUDZIŃSKI OFM GŁOS W DYSKUSJI
  • KS. DR MIROSŁAW CHOLEWA KILKA UWAG DO ARTYKUŁU PANI ALEKSANDRY KOWAL – «UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE – ZNAKI ZAPY
  • KS. ANDRZEJ SIEMIENIEWSKI ODPOWIEDŹ NA LIST KS. DR MIROSŁAWA CHOLEWY
  • KS. MARIUSZ POHL REFLEKSJE PO LEKTURZE ARTYKUŁU PANI ALEKSANDRY KOWAL «UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE – ZNAKI ZAPYTANIA»
  • KS. DR MIROSŁAW CHOLEWA KILKA PYTAŃ DO KS. ANDRZEJA SIEMIENIEWSKIEGO
  • KS. ANDRZEJ SIEMIENIEWSKI ZAMIAST GŁOSU W DYSKUSJI
  • KS. ANDRZEJ SIEMIENIEWSKI GDZIE LEŻĄ PROBLEMY W MODLITWIE O UZDROWIENIE?
  • KS. ANDRZEJ SIEMIENIEWSKI PODSUMOWANIE: DOGONIĆ ŚREDNIOWIECZE!
  • O. RANIERO CANTALAMESSA OFMCap WARTO PRZECZYTAĆ: UZDROWIENIE DUCHOWE (FRAGMENT)
  • KS. ANDRZEJ SIEMIENIEWSKI WARTO PRZECZYTAĆ: STOLICA APOSTOLSKA O UZDROWIENIU – CIĄG DALSZY
Wszystko do przeczytania tu http://analizy.biz/apologetyka/index.ph ... tart=0.htm
i tu http://analizy.biz/apologetyka/index.ph ... art=10.htm

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-04-30, 00:09

Marek, za duzo w tym wszystkim nazwisk wielu ludzi jako referencje jak i przeroznych wypowiedzi roznych osob.
Czy nie wydaje sie sensowne by ta sprawa zajela sie stolica apostolska i konkretnie opisala co i jak, bez zadnych referencji kto co mowil i naucza, a jedynie odnosniki biblijne? Wierzacym nie sa do niczego potrzebne nazwiska kogokolwiek w nauczaniu, a jedynie konkrety na podstawie Pism zatwierdzone przez Kosciol. Zadne nazwiska nikomu do wiary nie sa potrzebne i nic do niej nie wnosza.
Czytajac te wypowiedzi z linku jaki podales, ma sie wrazenie ze grzebie sie w stosie starych i nieaktualnych gazet, z ktorych nic konkretnego nie wynika, a jedynie grzebiac w nich robi sie wiekszy balagan.
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 00:16 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-30, 03:07

Jozku, nie mam wpływu na Stolicę Apostolską. Natomiast te głosy są kompetentne (może z wyjątkiem mojego). Warto czytać ludzi mądrych.
Twoje marudzenie jest niezrozumiałe.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-04-30, 07:47

Wiem ze zawsze pisze niezrozumiale, ale nie wydaje ci sie ze odnosniki do jakichs nazwisk osob ktore blednie cos robily, rozumialy, czy nauczaly, nie tylko podtrzymuje zainteresowanie tym, ale takze wprowadza niezly zamet nie tylko samym tlumaczeniu, ale i nauczaniu?
Wychodzi z tego podobna sytuacja jak z elementami np. roznych systemow politycznych, gdzie ludzie kojaza dobre rzeczy jako zle bo byly np. w komunizmie.
A w druga strone, to ci ktorzy chcieli by cokolwiek zrozumiec, musza poznac cale nauczanie tych osob ktore podano jako referencje i ktore cos tam zle nauczaly. Wyglada to tak jakby chrzescijanin mial zrozumiec pierw herezje zmieszane z Prawda, zanim zrozumie wiare chrzescijanska.
Przy tym takze wprowadzono mnostwo nowej terminologii ktore tez trzeba tlumaczyc, albo jesli terminoloogia okreslala cos co bylo niewlasciwie rozumiane, zmiienianie nazw, wprowadzajac nowa terminologie. Dla przecietnego Kowalskiego wychodzi z tego wszystkiego pokrecenie z pomieszaniem, ktore moga jedynie zrozumiec ci ktorzy biora udzial w tych dyskusjach.
Mozna by przypuszczac ze nauka wiary terminologia zaczyna sie zblizac do nauki fizyki kwantowej.
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 08:37 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14974
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Dezerter » 2021-04-30, 16:43

A tak dla jasności to co proponuję w poście wyżej, to proponują oficjalne struktury centralne i diecezjalne Kościoła katolickiego w Polsce
i to jest fakt łatwo sprawdzalny.
Rozmawiałem z kilkoma osobami, które przeszły te rekolekcje - wszystkie wyraziły się pozytywnie, ale to były czasy gdy na rekolekcję się wyjeżdżało i robiło we wspólnocie w grupie a nie on-line
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-30, 21:35

No tak, trudno chyba robić rekolekcje uzdrowieniowe zdalnie...
Wracając do tematu; największym problemem związanym z tego typu rekolekcjami jest dobre prowadzenie (to zresztą banał, bo z każdymi rekolekcjami jest podobnie).
W tym wypadku chodzi o kompetencje prowadzących do rozdzielenia - koniecznego - sfery psychologii i religii. To wymaga dużego doświadczenia oraz wielkiej świadomości. Niestety, dość często w ogóle w duszpasterstwie, że zdarza się sytuacja, gdy miesza się w sposób nie uprawniony te dwie sfery w ogóle - a w problemach, których dotyka temat uzdrowienia wewnętrznego, występują obie immanentnie.
Dlatego, choć polemizowałem z (moim zdaniem nie trafną) krytyką Oli, to w pewnych rzeczach musiałem przyznać rację krytykom

A swoją drogą, widzę, że niektórzy z Was założyli, że skoro podaję artykuły, to wszystkie będą krytyczne. Otóż nie - przytłaczająca większość autorów raczej należała do prowadzących te rekolekcje i je broniła. Najbardziej krytyczny był otwierający artykuł Oli, najbardziej porządkujące były iMHO teksty bp. Siemieniewskiego.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5386
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1408 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-04-30, 21:37

tak a propos - czy O. KOSMA BUDZIŃSKI OFM nie zostal wyrzucony z zakonu?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-30, 22:18

abi pisze: 2021-04-30, 21:37 tak a propos - czy O. KOSMA BUDZIŃSKI OFM nie zostal wyrzucony z zakonu?
Nie wiem, nie śledziłem jego dalszej kariery (fakt, że zniknął z przestrzeni publicznej) ale wiem, że wówczas propagował też - potępione później przez Episkopat - tzw. uzdrowienie międzypokoleniowe.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-04-30, 23:34

Te wszystkie rodzaje uzdrowienia uwazam ze sa po prostu jednym uzdrowieniem, a tlumaczenie tego uzdrowienia zostalo rozdrobnione na wiele innych, ktore sa i powinny byc ze sie tak wyraze jednym glownym i zarazem calkowtym uzdrowieniem.
Problem w tym wszystkim jest chyba taki ze osoba ktora miala by byc uzdrowiona, musi-powinna rozumiec wszystko na raz i wewnetrznie sie na to i z tym zgadzac-rozumiec, a jest przygotowywana- nauczana do jednego fragmentu uzdrowienia tak jakby uzdrowienie mialo polegac na jakichs etapach i stopniowym dochodzeniu do calkowitego uzdrowienia.
Mozna by to porownac ze slowami, "kto przekracza jedno przekracza je wszystkie", Czyli nie bedzie zadnego uzdrowienia, jesli choc jeden szczegol wiary i przykazan jest pominiety-nie spelniony. I nie chodzi tu o jakies procedury, a rzeczywiste i pelne wewnetrzne rozumienie wszystkiego na raz i swiadome oddanie sie Bogu.
Takie etapy wygladaja jak zawody w piecioboju, gdzie kazda dyscypline rozgrywa sie osobno, a powinno byc tak ze powinny byc wszystkie na raz, polaczone w jednym zwyciestwie i modlitwie, lacznie z zalem doskonalym za grzechy, to wtedy jest wlasnie to prawdziwe nawrocenie.
Mozna by powiedziec ze osoba ta bedzie niemal ze, lub w pelnym stanie swietosci.
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 23:54 przez Jozek, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5386
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1408 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-05-01, 05:30

Marek_Piotrowski pisze: 2021-04-30, 22:18
abi pisze: 2021-04-30, 21:37 tak a propos - czy O. KOSMA BUDZIŃSKI OFM nie zostal wyrzucony z zakonu?
Nie wiem, nie śledziłem jego dalszej kariery (fakt, że zniknął z przestrzeni publicznej) ale wiem, że wówczas propagował też - potępione później przez Episkopat - tzw. uzdrowienie międzypokoleniowe.
byl egzorcysta u nas w legnicy a potem gruchnelo ze kosme wyrzucili i jego egzorcyzmy sa niewazne, co mnie obchodzilo osobiscie.
wlasnie to budzi we mnie niepokoj i lek ze czesc ksiezy a za nimi i wierni, trzyma sie jakiejs metody a potem okazuje sie ona nieuznawana, bledna
tak samo spoczynek w Duchu sw... dary mowienia w jezykach... 8-|
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-05-01, 10:34

To zaczyna dzialac podobnie jak EU z przepisami na krzywizne banana i wolnoscia slowa.
Wolno wierzyc, ale kazde praktykowanie wiary jest niewlasciwe, bo zawiera element lub slowo ktore ktos uzyl w herezji.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ