Uzdrowienie wewnętrzne

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-05-01, 13:29

nie rozumiem cie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Dezerter » 2021-05-01, 14:19

Jozek pisze: 2021-04-30, 23:34 Te wszystkie rodzaje uzdrowienia uwazam ze sa po prostu jednym uzdrowieniem,
To twoja prywatna opinia niezgodna z opinią Episkopatu, który jedne potępił a inne promuje
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 16:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-05-01, 14:33

szczepionki tez jedne potępił a inne promuje

L-)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-01, 16:03

abi pisze: 2021-05-01, 05:30 byl egzorcysta u nas w legnicy a potem gruchnelo ze kosme wyrzucili i jego egzorcyzmy sa niewazne, co mnie obchodzilo osobiscie.
wlasnie to budzi we mnie niepokoj i lek ze czesc ksiezy a za nimi i wierni, trzyma sie jakiejs metody a potem okazuje sie ona nieuznawana, bledna
tak samo spoczynek w Duchu sw... dary mowienia w jezykach... 8-|
Nie sądzę, by używanie np. języków (choć, jak wiesz, sam jestem w stosunku do nich sceptyczny i uważam, że nie mają wsparcia w Piśmie, jakoś "unieważniało" egzorcyzmy. Podobnie jak wyrzucenie kogoś potem z zakonu.
Owszem, zagrożeniem mogłoby być, gdyby poddawać się egzorcyzmom takiej wyrzuconej osoby już po jej wyrzuceniu (bo tu byłby pierwiastek nieposłuszeństwa, co jest dobrym "zaczepieniem" do problemów demonicznych),

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-05-01, 16:50

Dezerter pisze: 2021-05-01, 14:19
Jozek pisze: 2021-04-30, 23:34 Te wszystkie rodzaje uzdrowienia uwazam ze sa po prostu jednym uzdrowieniem,
To twoja prywatna opinia niezgodna z opinią Episkopatu, który jedne potępił a inne promuje
A jakis merytoryczny argument? Tak by bylo wiadomo jak rozumiesz to co napisalem, i jak rozumiesz opinie Episkopatu.
Takie wstawki, bez zadnego argumentu i pokazania jakie jest wlasciwe rozumienie i jak rozumiesz to co napisalem, to chyba wiesz o czym swiadczy?
Wystarczy wskazac jaki bjest blad w tym co napisalem i go podeprzec argumentem-cytatem opinii Episkopatu, by bylo wiadomo o co ci chodzi.
Tak jak napisales to raczej nie ma najmniejszego sensu, a tym bardziej w jakiejkolwiek dyskusji.
To co napisales jest doslownie tym samym co napisanie ze cokolwiek jozek by nie napisal, nie moze miec racji, nawet gdyby napisal dokladnie to samo co Episkopat. ;)
To wyglada jak tradycyjna taktyka Marka i gotow jest zaprzeczyc wszelkim Prawda wiary, tylko po to by jozek nie mial racji. :-q
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 17:00 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-05-01, 16:55

Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zakazie celebrowania Mszy świętych i wszelkich nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z „grzechów pokoleniowych” czy o „uzdrowienie międzypokoleniowe”

https://liturgia.wiara.pl/doc/2824040.E ... koleniowym
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-01, 16:57

Przecież Dezerter napisał: episkopat potępił jedne praktyki uzdrowieniowe (np. uzdrowienie międzypokoleniowe, spowiedź furtkowa), a innych nie.
Oczywiście mogę Ci dać linki na oba potępienia, ale chyba to Ty powinieneś doinformować się w tematyce, zanim zarzucisz Dezerterowi brak merytoryki.
Wystarczy wpisać w google "episkopat uzdrowienie"

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-05-01, 17:01

abi pisze: 2021-05-01, 16:55 Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zakazie celebrowania Mszy świętych i wszelkich nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z „grzechów pokoleniowych” czy o „uzdrowienie międzypokoleniowe”

https://liturgia.wiara.pl/doc/2824040.E ... koleniowym
I dobrze zrobili, bo to nic nie ma wspolnego z wiara i rzeczywistymi uzdrowieniami.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 17:01 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-05-01, 17:14

no to widzisz ze nie wszystkie uzdrowienia sa jednym uzdrowieniem, bo uzdrowienie międzypokoleniowe nie jest
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-05-01, 19:30

Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-01, 16:57 Przecież Dezerter napisał: episkopat potępił jedne praktyki uzdrowieniowe (np. uzdrowienie międzypokoleniowe, spowiedź furtkowa), a innych nie.
Oczywiście mogę Ci dać linki na oba potępienia, ale chyba to Ty powinieneś doinformować się w tematyce, zanim zarzucisz Dezerterowi brak merytoryki.
Wystarczy wpisać w google "episkopat uzdrowienie"
A w ogole, czy ty lub Dez, zastanawialiscie sie nad tym o czym ja pisalem, bo nic nie wspominalem o takich uzdrowieniach o jakich piszesz?
Ot piszecie co wam slina na jezyk przyniesie, tylko po to by pisac i zanegowac czyjes wypowiedzi, bez wzgledu na to o czym sa.
Jakbym napisal o misiu puchatku, albo zacytowal NT, to tez by byla z waszej strony identyczna co do sensu wypowiedz, bo kompletnie nie byla by zwiazana z czymkolwiek co napisalem.
Po prostu coraz bardziej sie osmieszacie.
Szkoda mi was i pomodle sie byscie sie do konca nie zagubili.

Dodano po 8 minutach 46 sekundach:
abi pisze: 2021-05-01, 17:14 no to widzisz ze nie wszystkie uzdrowienia sa jednym uzdrowieniem, bo uzdrowienie międzypokoleniowe nie jest
Jak wyzej, nigdzie nie pisalem o uzdrowieniu miedzypokoleniowym, wiec nie rozumiem o czym piszesz.
Chyba podobnie jak Marek i Dez, nie widzisz roznicy miedzy przygotowaniem osoby by rozumiala o co chodzi w wierze, a samym uzdrowieniem.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 19:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-05-01, 19:38

Jozek pisze: 2021-04-30, 23:34 Te wszystkie rodzaje uzdrowienia uwazam ze sa po prostu jednym uzdrowieniem
a co miales na mysli jozek piszac "wszystkie"?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-01, 20:10

Jozek pisze: 2021-05-01, 19:30 A w ogole, czy ty lub Dez, zastanawialiscie sie nad tym o czym ja pisalem, bo nic nie wspominalem o takich uzdrowieniach o jakich piszesz?
Jozek, myśl PRZED napisaniem, zamiast teraz ściemniać - pisałeś o WSZYSTKICH uzdrowieniach, cytuję:
Jozek pisze:Te wszystkie rodzaje uzdrowienia uwazam ze sa po prostu jednym uzdrowieniem
Ot piszecie co wam slina na jezyk przyniesie
medice, cura te ipsum.
Piszesz chłopie banały, do tego - jak widać nieprawdziwe, usiłując "nauczać" - a potem się wściekasz, bo ci Dezerter pokazał, że to, co napisałeś, sensu nie ma.
Serio, WSZYSCY się na Ciebie uwzięli? Może warto się zastanowić nad swoją pisaniną, zamiast miotać oskarżeniami na każdego, kto Ci zwróci uwagę.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 20:10 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-05-01, 20:13

Pisalem o wszystkich nauczaniach, a nie o wszystkich uzdrowieniach.
Moze w koncu zacznijcie czytac ze zrozumieniem, zamiast doszukiwac sie bledow.
A tak w ogole to nie odpowiem na zaden wpis, dopuki nie podacie konkretnych argumentow i wyjasnien jak rozumiecie moj wpis i jak rozumiecie to co zaleca Episkopat, bo bez tego dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 20:15 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5351
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 852 times
Been thanked: 1404 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: abi » 2021-05-01, 20:20

ja nie rozumiem twojego wpisu bo piszesz uzdrowienia, a masz na mysli nauczania
mi trzeba tlumnaczyc prosto
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uzdrowienie wewnętrzne

Post autor: Jozek » 2021-05-01, 20:51

abi pisze: 2021-05-01, 20:20 ja nie rozumiem twojego wpisu bo piszesz uzdrowienia, a masz na mysli nauczania
mi trzeba tlumnaczyc prosto
Przeczytaj jeszcze raz uwaznie to zrozumiesz.
Zwroc uwage na to ze pisalem iz jedno uzdrowienie zostalo rozdrobnione na wiele roznych uzdrowien, wiec samym tym fragmentem zanegowalem juz wszelkie pojedyncze uzdrowienia, ktore byly wczesniej w watku wymieniane, wiec zarzut ze cos jest niezgodne z Episkopatem to takie rzucanie oskarzen na oslep, moze cos sie przyklei. Takie podejscie nie ma nic wspolnego z jakakolwiek dyskusja i z jakimikolwiek faktami, nie wspominajac o braku jakiegokolwiek argumentu ze strony Marka i Deza. Wyglada to na zwykla zlosliwosc, ktora nie ma zadnego logicznego wytlumaczenia.

Dalej nie bede ci juz tlumaczyl, by nie dawac Markowi i Dezowi pretekstow do wykrecenia sie sianem z falszywych oskarzen, poczekam az podadza konkretne argumenty z wyjasnieniami stanowiska Episkopatu.
Ostatnio zmieniony 2021-05-01, 20:55 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ