Samotność

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
SzukającyBoga

Samotność

Post autor: SzukającyBoga » 2021-05-24, 15:24

Witam, mam problem z samotnością. I nie jakieś tam małe ale jak na moje oko poważne. Od kiedy pamiętam, nie mam właściwie żadnych kolegów (jestem w 1 liceum). Nie wiem jaki jest tego powód. Czy to może wiara, czy po prostu jestem nudny. Wiem że jestem w trakcie okresu dojrzewania i że takie różne uczucia są normalne, tylko że ja je mam... od zawsze. Często modle się do Boga i proszę go o ratunek. Bardzo mi pomaga, czuję Jego obecność, ale przyjaciół, czy może chociaż "kolegów" mi nie przybywa. Nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Samotność

Post autor: lambda » 2021-05-24, 15:56

SzukającyBoga pisze: 2021-05-24, 15:24 Witam, mam problem z samotnością. I nie jakieś tam małe ale jak na moje oko poważne. Od kiedy pamiętam, nie mam właściwie żadnych kolegów (jestem w 1 liceum). Nie wiem jaki jest tego powód. Czy to może wiara, czy po prostu jestem nudny. Wiem że jestem w trakcie okresu dojrzewania i że takie różne uczucia są normalne, tylko że ja je mam... od zawsze. Często modle się do Boga i proszę go o ratunek. Bardzo mi pomaga, czuję Jego obecność, ale przyjaciół, czy może chociaż "kolegów" mi nie przybywa. Nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić.
Koledzy nie spadają z nieba. Trzeba się do ludzi odzywać, zagadać, powiedzieć coś ciekawego

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Samotność

Post autor: sądzony » 2021-05-24, 16:06

Czy masz jakieś zainteresowania?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Samotność

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-24, 17:10

SzukającyBoga pisze: 2021-05-24, 15:24 czy po prostu jestem nudny
Nie myśl o sobie w ten sposób. Ja też miałam takie myśli, jak byłam w gimnazjum. Takie dołowanie siebie w niczym nie pomaga. Ważne, żebyś rozwijał się w tym, co Ci się podoba, ale nie po to, żeby Cię bardziej lubili. Tylko tak dla siebie. Twoja wartość w żaden sposób nie zależy od tego, czy masz znajomych. Wiadomo, że to może być trudne, gdy nie ma się przyjaciół (miałam tak samo), ale zaczęłam być bardziej towarzyska dopiero wtedy, gdy przestało mi tak zależeć, żeby mnie lubili. Po prostu bądź sobą, a jeśli np. jesteś nieśmiały to nie uważaj tego za coś złego i nie staraj się tego zmieniać na siłę. Ja próbowałam i niewiele to dawało, tylko nakręcało lęki. Z czasem może być tak, że osobowość się trochę inaczej kształtuje i np. nieśmiałość maleje. Ale jeśli siebie za nią krytykujemy i zwalczamy na siłę, to nie jest to dobra droga.
Ostatnio zmieniony 2021-05-24, 20:36 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Samotność

Post autor: adampiotr » 2021-05-24, 20:16

Samotność dotyczy nie tylko nastolatków. Ja akurat z wyboru jestem osobą samotną,ale też łatwo być taką samotnoą osobą jak nie ma zaangażowania drugiej strony.A ja nie chciałem życ z takimi kolegami. Oczywiście miałem okazje do poznania kolegów zeby nie było.
Ostatnio zmieniony 2021-05-24, 20:17 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

orzeszku

Re: Samotność

Post autor: orzeszku » 2021-05-25, 10:12

Może zapisz się do jakiejś wspólnoty u Ciebie w parafii, bywaj wśród ludzi i poznasz ciekawych ludzi.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 793
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 139 times

Re: Samotność

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-05-25, 12:31

Poszukaj sobie zainteresowań
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Samotność

Post autor: Andej » 2021-05-25, 18:02

orzeszku pisze: 2021-05-25, 10:12 Może zapisz się do jakiejś wspólnoty u Ciebie w parafii, bywaj wśród ludzi i poznasz ciekawych ludzi.
Dobra rada, albowiem pozwala na znalezienie wspólnych wartości, co jest podstawą relacji międzyludzkich.
Jeśli nie masz podobnych zainteresowań jak rówieśnicy, to trudno o budowanie więzi społecznych.

Zastanów się, co lubisz, jak chcesz spędzać czas, jakie masz wartości. I szukaj osób, które są w czymś podobne.

Czekając w domu na to, aż ktoś zaprosi, zaproponuje wyjście lub wyjazd, wybierasz samotność.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Samotność

Post autor: Dezerter » 2021-06-27, 00:00

Wspólne zainteresowania, pasje, wspólne spędzanie czasu (koła zainteresowań, sport) łączy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ