Duchowe problemy

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Patryk2390
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Patryk2390 » 2021-06-03, 19:35

Jeśli jesteś bardzo daleko od Boga są praktycznie rzeczbiorąc nie do odrzucenia oczywiście w mojej opinii albo bardzo ciężko jest je odrzucić

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13794
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: sądzony » 2021-06-03, 22:21

Albertus pisze: 2021-06-03, 14:00
sądzony pisze: 2021-06-03, 12:59 Aby się podnieść oswój się z upadkiem.
A ty już się wystarczająco oswoiłeś i podniosłeś się?
Nie mi to oceniać.
Wydaje mi się, że to proces upadku i powstawania.
Albertus pisze: 2021-06-03, 14:00 Co ty radzisz człowiekowi? Żeby jeszcze sobie posiedział w grzechu poza Kościołem?
Jeżeli będzie lękał się, że nie da rady się wyspowiadać, nie przystąpi do sakramentu,
jeżeli będzie bał się, że nie wejdzie do kościoła,
nie obierze ku niemu drogi.

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
lambda pisze: 2021-06-03, 18:43 Pokusy szatana nigdy nie są nie do odrzucenia. Zawsze mamy wybór
Poniekąd. Szkoda jeno, że tak rzadko wiemy, iż pochodzą od niego
i nieczęsto wybieramy właściwie (a przynajmniej ja).
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Patryk2390
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Patryk2390 » 2021-06-04, 09:35

Co jak co ale w kościele to ja byłem :). Na mszy na boże ciało. Ale niestety w ten dzień nie spowiadali dopiero dziś idę

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
A w kościele standardowo czułem się przytłoczony i miałem ochotę stamtąd uciec. Jednak się przełamałem i byłem na tej mszy jednak wymagało to odemnie wiele wysiłku. No i to uczucie jakbym miał zemdleć znowu się pojawiło a na mszy to się nawet skupić nie mogłem na niczym co mówi ksiądz. Takiego niepokoju to jeszcze nigdy nie czułem. Kościół to jedyne miejsce, w którym mam takie problemy
Ostatnio zmieniony 2021-06-04, 09:39 przez Patryk2390, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6009
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Albertus » 2021-06-04, 11:20

Patryk2390 pisze: 2021-06-04, 09:35 Co jak co ale w kościele to ja byłem :). Na mszy na boże ciało. Ale niestety w ten dzień nie spowiadali dopiero dziś idę

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
A w kościele standardowo czułem się przytłoczony i miałem ochotę stamtąd uciec. Jednak się przełamałem i byłem na tej mszy jednak wymagało to odemnie wiele wysiłku. No i to uczucie jakbym miał zemdleć znowu się pojawiło a na mszy to się nawet skupić nie mogłem na niczym co mówi ksiądz. Takiego niepokoju to jeszcze nigdy nie czułem. Kościół to jedyne miejsce, w którym mam takie problemy
Może po spowiedzi te objawy ustąpią.

Awatar użytkownika
Patryk2390
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Patryk2390 » 2021-06-04, 15:21

Już jestem gotowy by pójść i się wyspowiadać z całego życia. Chyba wszystkie najcięższe grzechy mam zapisane więc zobaczymy jak pójdzie. O 17 to zrobię

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: lambda » 2021-06-04, 15:34

Patryk2390 pisze: 2021-06-03, 19:35 Jeśli jesteś bardzo daleko od Boga są praktycznie rzeczbiorąc nie do odrzucenia oczywiście w mojej opinii albo bardzo ciężko jest je odrzucić
Zależy od człowieka. Niektórzy uznają pewne wartości moralne nawet jeśli nie są wierzący.

Awatar użytkownika
Patryk2390
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Patryk2390 » 2021-06-04, 19:46

Byłem u spowiedzi. Ksiądz bardzo wyrozumiały. Wsłuchał się w moją historię i dał rady, ale myślałem ,że spalę się ze wstydu mówiąc mu moje grzechy. Nie ukryłem ani jednego. Szczerze mówiąc to myślałem że nie udzieli mi rozgrzeszenia po tym co zrobiłem. Po wyjściu z Kościoła czułem się jak nowo narodzony. Niesamowite uczucie. Była też msza wieczorna to odrazu przyjąłem komunię świętą. On podtrzymał waszą wersję i powiedział że szatanowi się nie podobało moje nawrócenie. Powiedział że siła Pana była większa i pozwolił mi wejść do Kościoła. Polecił mi również odmówienie litanii do wszystkich świętych dziś i jutro. Dziwne objawy ustały. Nie wiem czy powinienem się cieszyć na zapas. Nabrałem pokory w samym moim głosie podczas modlitwy miałem wrażenie jakbym odmawiał ją z pokorą nie to co kiedyś.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6009
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Albertus » 2021-06-04, 19:54

Bogu niech będą dzięki!

Trzymaj się Chrystusa i nie upadaj na duchu jak spotkają cie różne przeciwności. A nawet jakbyś zaliczył jakiś upadek to zaraz wracaj do Chrystusa przez sakrament Pokuty.

1J2:(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. (2) On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Andej » 2021-06-04, 20:12

Doskonale. Teraz rozpocząłeś trudniejszy etap. Wytrwanie w Miłości Bożej. Regularna spowiedź i komunia święta.
Modlitwą wspieram Twoją przemianę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Patryk2390
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2 cze 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Duchowe problemy

Post autor: Patryk2390 » 2021-06-04, 22:04

Musze jeszcze posprzątać po grzechach które popełniłem, pewne osoby przeprosić a niektórym oddać pieniądze. Długa historia ale dzięki za modlitwę

ODPOWIEDZ